Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2005., 15:36   #41
Frend se vratio prije par dana s Kube.

Kaze: razocaran skupoćom .Oderu te na svakom mjestu.
Mjenjacnice su u vlasnistvu drzave, a uzimaju 11% pri promjeni valute.

varadero resort je turisticko smece od mjesta, tip Lloret de Mar u Spanjolskoj, gdje turisti borave bez da osjete pravu Kubu. On je isao s curom par dana po Havani, gdje je vidio toliko sirotinje, upoznao Kubanku koja im je pricala price o Kubi...al kaze da je potrosio vise novca na Kubi nego u pet dana New Yorka.
I da se slucjano ne smije jest na cesti, jer sendvici sa sunkom stoje ne suncu cijli dan, a nije rijetkost ni vidjet govna po cesti, otvorenu kanalizaciju itd..

ja bi svejedno isla
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 15:41   #42
Quote:
NoWa kaže:
Frend se vratio prije par dana s Kube.

Kaze: razocaran skupoćom .Oderu te na svakom mjestu.
Mjenjacnice su u vlasnistvu drzave, a uzimaju 11% pri promjeni valute.
Ovo je istina ali samo za američke $$$ i to samo od kada je Bush osvojio drugi mandat. Za eure nema provizije

Trebao se malo raspitati
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 16:35   #43
Quote:
Cohiba kaže:
Za eure nema provizije
jel stvarno

naime, moja slejdeca velika destinacija je također Kuba (nakon brazila) pa se raspitujem
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 16:54   #44
Quote:
NoWa kaže:
ja bi svejedno isla
i ja.

ja ne bih isla po tim tourist resorts, nego samo onako na brzaka u havanu na tjedan dana.

mislila sam otici na bible belt tour of the usa, ali sad me pravo piknulo za kubu. nakon cuba libre restorana sa kiki i brusom u subotu.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 17:10   #45
Quote:
xiola bleu kaže:
i ja.
ja ne bih isla po tim tourist resorts, nego samo onako na brzaka u havanu na tjedan dana.
mislila sam otici na bible belt tour of the usa, ali sad me pravo piknulo za kubu. nakon cuba libre restorana sa kiki i brusom u subotu.
tebi kao amerikanofilu nema ulaska u kubu i tu ti nece pomoc ni kiki ni brus
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2005., 23:14   #46
Quote:
milk kaže:
tebi kao amerikanofilu nema ulaska u kubu i tu ti nece pomoc ni kiki ni brus
ne copraj, pobogu.

vi'ces kad udjem tamo. zapmti.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 14:00   #47
Quote:
xiola bleu kaže:
vi'ces kad udjem tamo. zapmti.
kako ? bit ces na bbc news zbog ekcesa na granici
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2005., 17:09   #48
Quote:
milk kaže:
kako ? bit ces na bbc news zbog ekcesa na granici
kakva naslovnica na bibisiju, eventualno na naslovnici bloga.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 03:22   #49
Vratio se danas s Kube. Kakav "turizam"... To jos nigdje nisam vidio... Za sve one koji zele ici na Kubu da bi vidjeli "kako smo mi nekad zivjeli", slobodno neka promijene plan jer mi nikad nismo zivjeli onako kako se zivi na Kubi. I da, fakat je skupo (ne toliko po ciframa koliko po "kvaliteti" usluge koju dobijes). Bilo bi bolje da su mi na ulasku u zemlju lijepo rekli da odmah uplatim svu lovu koju imam predsjedniku na racun.

kaeovo

P.S. Dolar vise ne igra. Nosite eure.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 13:23   #50
nemam puno vremena a vidim vi imate puno pitanja.
evo samo u kratko
na kubi bio 8 puta, prvi put godine 2001 zadnji put se vratio 20.6 ove godine
tko nema puno para nek ne ide na kubu. Jako je skupa.
u pasoš uopće ne udaraju nikakav žig, osim ako ih vi to izričito ne tražite. I to zato što zaista možete imat problema prilikom posjete SAD.
viza hrvatskim državljanima NIJE potrebna već turistička kartica koja je papirić koji se ne lijepi u pasoš. nabaviti vam ga mogu na turističkim agencijama, a ponekad je već priložena avionskoj karti (npr ako letite preko LTU ili CONDORA).
dolare ne nosite, provizija je 18%. Za eure je provizija 8%. Da vam pojednostavim, za 1 Eur dobijete cca 1,07 cuc (konvertibilnih pesosa).
Teško bih se mogao sjetiti što je na Kubi jeftinije nego kod nas. Pivo je skuplje, kava je skuplja. Npr Kava u havani je 1 cuc (dakle cca 7,3kune), pivo najmanje 0,9 cuc. izvan havane je jeftinije. Npr sendvič u nekoj od fast food na autopisti nacional teško da ćete naći pod 2,5 cuc.
Spavanje kod privatnika (izvan havane) od 15-20 cuc na sobu (u sobi mogu bit max dvije osobe, cijena je ista) u havani od 25 cuc na gore.
Najam auta, najmanjeg, npr Atos ili onaj mali peugeot 205 za razdoblje nad 14 dana minimalno 40 cuc na dan. Benzin 1 litra 0,9 cuc
Zaključak: cijene su na kubi usporedive sa onima u hrvatskoj, s tim da su na kubi 10-20 posto više.
Kuba nije destinacija za backpackere. Kako nema privatnog vlasništva,, dakle konkurencije, država postavlja cijene, a na turistu je da plati ili promijeni destinaciju.
kubamanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 13:49   #51
Daj mi reci sto te vuklo osam puta na Kubu. Ja sam bio osam dana i bilo mi je previse. Ima se kaj vidjeti, ali izmedju znamenitosti je teeeska sirotinja. Ljudi su neslobodni, drzava policijska, usluga losa i cijene neopravdano visoke. Da nisi osam puta bio u Varaderu?

kaeovo
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 16:02   #52
meni je kuba sjela na dušu. Ali imaj u vidu da sam prvi put bio godine 2001. Tada su mnoge stvari bile drugačije. I jeftinije. Prva četiri puta bio sam sa frendom slovencem, imali smo svoju ekipu u Havani. Na četvrtoj Kubi, godine 2002 upoznao sam svoju buduću (trenutno već bivšu) curu. Slijedeće četiri kube vraćao sam se u glavnom zbog nje.
Ali, kako je ona sad bivša, odlučio sam se proširiti obzorja tako da ovaj mjesec napadam Argentinu i još par zemalja lat. amerike.
Zapravo su se stvari na kubi vrlo pokvarile tek ove godine, još lani nije bilo niti provizije na eure i Kuba nije bila toliko skupa kao sada. Zatim je kubanska vlada, pogođena najnovijim bushovim sankcijama, administrativno, preko noći, podigla sve cijene za 30 posto, te dodatno još uvela i proviziju na stranu valutu 8 posto.

To je toliko povisilo cijene za nas turiste, da se stvarno postavlja pitanje smisla odlaska u tako skupu državu.
Ja sam u mesecu svibnju/lipnju u mjesec dana potrošio 2500 eura (od toga je najam auta bio cca 1000 eura). A to za zemlju trećega svijeta nije normalna cifra.

Nije mi žao vremena i novaca provedenih na Kubi. Proveo sam tamo, kad sve zbrojim, godinu dana. Bila je to lijepa godina. I žao mi je što je možda više nikada neću ponoviti.
kubamanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 16:42   #53
Meni se cini da sam bio puno prerano. Moj gazda veli da im je 1997.-1998. bilo puno bolje. Mogli su izlaziti u klubove (sto sada ne mogu zbog cijena), imali su internet doma (sto vise nemaju), bilo je vise love... Izgleda da stoji prica da se ponuda hotelskog smjestaja polako priblizava potraznji pa Castro polako (ali sigurno) gasi privatni smjestaj (uvodjenjem golemih nameta - moj gazda za tri sobe svaki mjesec drzavi mora dati 537 eura, imao goste ili nemao!). I opet obicna raja prva popusi.

kaeovo
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 18:12   #54
od godine 2003 nije više dozvoljeno iznajmljivati 3 ili 4 sobe u jednoj kući. Maksimalno se može iznajmiti samo 2 sobe. Tako da su ti podatci malo zastarjeli.
istina je, da svake godine porezi na iznajmljivanje rastu, i istina je da se plaćaju bez obzira na promet (paušalno). tako da iznajmljivačima na kubi nije lako. mnogi su odustali i vratili licenciju. cijene u privatnom smještaju imaju tendenciju izjednačavanja sa onima u hotelu.
kubamanijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 01:37   #55
Cuba (fidel i te šeme :)

Jel ko bija tamo. Aj napišite ako ste bili ili je neko vaš bija. Po onome šta sam pročita čini mi se da je to predobro i baš bi volija otić
PreLud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2006., 03:06   #56
Quote:
PreLud kaže:
Jel ko bija tamo. Aj napišite ako ste bili ili je neko vaš bija. Po onome šta sam pročita čini mi se da je to predobro i baš bi volija otić
Eh, ja to vec planiram dulje vrijeme. Moram otici prije nego Fidel rikne. Posljednji bastion komunizma...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 20:41   #57
Evo tu ima o Kubi, pa kog zanima...https://www.forum.hr/showthread.php?s=&threadid=8281
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 20:13   #58
mislim da je Kuba 2005 dosta vjerno opisana ovdje
https://www.forum.hr/showthread.php?t=124429
ali zaozbiljno, iz vlastitog iskustva predlažem zapad Kube (Habana, Varadero vs. Holguin na istoku) i all-inclusive 14 dnevne aranžmane + kratke side trips u vlastitom aranžmanu
__________________
'It's not about the years in your life, but the life in your years.' So I think I am not going to count the days or the years from now onwards but the moments which have made me feel alive
Wall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 23:31   #59
Nema bolje, Havana, Varadero, Cayo Largo...
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 17:51   #60
Quote:
Wall kaže:
mislim da je Kuba 2005 dosta vjerno opisana ovdje
https://www.forum.hr/showthread.php?t=124429
ali zaozbiljno, iz vlastitog iskustva predlažem zapad Kube (Habana, Varadero vs. Holguin na istoku) i all-inclusive 14 dnevne aranžmane + kratke side trips u vlastitom aranžmanu
Pa zasto pobogu all-inclusive aranzmane? PA ja ne bi NIKADA otisao na Kubu u takvom aranzmanu. Nema sanse da me ista zadrzi za jedan hotel i jedan grad. Treba otici po svome, a uzicati neki charter let za Varadero.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:34.