Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2016., 18:21   #61
Quote:
Bebi Zombi kaže: Pogledaj post
Cijela ta spika sa prijateljstvom ima nekog smisla samo dok si dijete ili tinejdzer. Odnosno dok djelujete coporativno. Poslije, ovaj se ozeni, onaj umre od predoziranja, onaj u zatvoru, ovaj se odseli, i kurac, ostane ti tvoja obitelj i drustvo za kavu. Eventualno, ako vas je bilo puno, skartas ove koji su se isprofilirali drugaciji od tvojih uvjerenja, cisto da izbjegnes dreku i raspravu ako se dotaknete neke osjetljive teme. Sve novo sto upoznas drzis na distanci, a ovi iz proslosti su uglavnom tu da ti uskoce kad ti nesto treba ili ti njima.


Ne mogu ništa drugo nego potpisati sve.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 18:38   #62
Zavist i jal u prijateljskim vezama gotovo nikad nisu jednosmjeran proces, gdje na jednoj strani stojim ja pravednica, a na drugoj ljubomorna i zavidna frendica.

Ne znam detalje vašeg prijateljstva Hannah, i komentar se uopće ne odnosi na tebe, nego se ovo često navodi kao razlog sukoba ili prekida prijateljstva, bez da ljudi malo ne razmisle koliko su oni svojim svjesnim ili nesvjesnim ponašanjem izazvali određenu reakciju. Naravno da netko tko se bori da plati račune neće sa oduševljenjem slušati o vašem egzotičnom ljetovanju i sl. Ne smatram da se netko tko si može takvo ljetovanje priuštiti istoga treba odreći ili sakriti da ne bi izazvao zavist kod prijateljice, ali sigurno postoji način i kako to ljetovanje predstaviti osobi koja nema za platiti račun za struju. I na kraju krajeva, ne treba čak i na pojavu zavisti gledati kao na nešto strašno i neprihvatljivo, dok god osoba nema zle namjere.

Bila sam i na jednoj i na drugoj strani. Malo sam bolje vidjela drugu stranu, kad sam se i sama našla u situaciji da zavidim kolegici s posla koja mi je ujedno i frendica. Zavidjela sam joj što, zahvaljujući vezama, jako brzo napreduje u poslu. Nikad joj ne bih bilo kakvu spačku napravila, bilo me je čak i stid svojih osjećanja, svjesna sam da mi nije direktna konkurencija, ali kad podvučem crtu i budem brutalno iskrena prema sebi - zavidim joj. A sigurno da njeno hvalisanje ne pomaže situaciji.

Vjerojatno sam i ja to radila i možda još uvijek radim u nekim stvarima gdje meni drugi zavide. Zato tu zavist i ne smatram nekakvim baukom zbog kojeg treba prijateljstvo prekidati ako ništa drugo bar dok se ne zapitamo koliko je i do nas, i koliko mi sami nekad znamo biti neosjetljivi za druge ljude.

Nije zavist uvijek vezana za mržnju, više je ono: krivo mi je sto ja ne mogu / nemam to i to.

Poslano sa mog GT-N8000 koristeći Tapatalk
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 20:29   #63
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post


Ne mogu ništa drugo nego potpisati sve.
Nas dvoje bi se mozda dobro slagali i na drugim poljima
Bebi Zombi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 22:35   #64
Možda i vaša djeca bila optimisti ako su minus i minus plus. A i ti odmah možeš znati ako dijete bude pesimist da ti je podvalila kukavičje jaje.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 23:08   #65
To podrazumijeva cinjenicu da je neka actually pristala na snosaj samnom. Mislim, nije ni to nemoguce, ali ono...
Bebi Zombi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 23:18   #66
Da li si u ovom slučaju optimist kad misliš da postoji mogućnost da ima takva ili pesimist ako misliše da je nema? Ili obrnuto?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 23:31   #67
Prvo da se pohvalim da imam prijateljicu od ranog djetinjstva. Nikada se nismo razdvajale. O nekim stvarima imamo i različita mišljenja ali s dobrim argumentima objasnimo jedna drugoj svoje stavove i prihvaćamo naše različitosti.
Kada govorim o njoj govorim o 30 godina prijateljstva. uzajamne ljubavi i razumjevanja.

Razjebana prijateljstva?
Obično se radi o površnim prijateljstvima. I da, obično ispadne da se ne slažemo u politici, oko gay ljudi. Muž i ja smo blagonaklono gledamo na sve različitosti (spolnost, vjera...sam način života drugih ljudi) i tu se desi krš i lom s ljudima koje dobro ne poznaješ a kreneš s njima u takve rasprave.
Jedan simpatičan par smo izgubili kao prijatelje jer su bili zakleti neprijatelji gay- eva.
I tu krenula rasprava. Nije bilo puno dreke ni vike ali oni su se nakon toga prestali javljati. I nije da sada patimo. Tako je kako je

Često mi se desi da mi se vrate u život prijatelji koji su negdje netragom nestali (nova ljubav, posao i sl.). Dođu, kažu - jebi ga, zajebala sam i ja imam uvijek razumijevanja.
Naravno ne dopuštam da mi netko skače po glavi.

Imam jedno neprežaljeno prijateljstvo iz djetinjstva. Nikada nisam shvatila zašto je puklo i što sam krivo napravila. Ali bio je jedan veliki odjebau s njihove strane. Jednom prilikom sam molila za objašnjenje no nisam ga dobila.
Niti ću vjerojatno dobiti dok sam živa.
Ali život teče dalje.
Neke ljude izgubiš - neke dobiješ po putu a neki se nenadano vrate.
Sve je to dio života. Ali ono prijateljstvo s početka mog posta ne bi dala za ništa na svijetu. To je moja gotovo sestra
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 23:34   #68
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Mene ne odbija svjetonazor kao takav nego činjenica da ne mogu biti dovoljno bliska s osobom koja ne dijeli moja osnovna životna uvjerenja.
Jos je G.G. Marques rekao da 'Nema prijateljstva izmedju ljudi koji razlicito misle'.

Ja se apsolutno slazem s tim. Ako definiramo prijateljstvo kao odonos izmedju dvoje ljudi koji se uvazavaju i osjecaju simpatiju jedan za drugog iz toga proizlazi da se to dvoje moraju medjusobno uvazavati.
Kako mozes uvazavati nekoga tko ima drugacije(a) misljenje(a) u vezi necega sto ti je iznimno vazno ili ne dijeli tvoje ' values'?

Mozda se brka prijateljstvo s coffee budijima ili ljudima s kojima se djele neki trenutni interesi, ne znam. Vrlo cesto kad nestane interesa nestane i 'prijateljstva'.
Trebali bi napraviti kategorizaciju kao anglo sasi. Da tocno znas ko ti je za sto i koja mu je uloga.


Slazem s potpuno s Dlapek oko izdaje. To je ultimativna stvar broj 1 koja je gora od smrti. Izdaja je ono sto se ne zaboravlja; gubitak povjerenja i kraj svih ocekivanja. Povjerenje je tako krhka stvar - jednom kad se razbije nemoguce ga je popraviti.
Luneta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 23:39   #69
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Da li si u ovom slučaju optimist kad misliš da postoji mogućnost da ima takva ili pesimist ako misliše da je nema? Ili obrnuto?
mislim da se upravo seksam. Tocnije, jebu me.
Bebi Zombi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 23:50   #70
Znači tvoj optimizam se pokazao realnim?
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 00:10   #71
Quote:
Lunarna. kaže: Pogledaj post
Jos je G.G. Marques rekao da 'Nema prijateljstva izmedju ljudi koji razlicito misle'.

Ja se apsolutno slazem s tim. Ako definiramo prijateljstvo kao odonos izmedju dvoje ljudi koji se uvazavaju i osjecaju simpatiju jedan za drugog iz toga proizlazi da se to dvoje moraju medjusobno uvazavati.
Kako mozes uvazavati nekoga tko ima drugacije(a) misljenje(a) u vezi necega sto ti je iznimno vazno ili ne dijeli tvoje ' values'?
lijepo. tako što respektiram(o) da razmišljamo drugačije.
moja prijateljica je velika vjernica, pod tim ne mislim na pro formu, nego zbilja velika vjernica. i sve što ide u paketu s tim. ona svoje values prakticira u svom životu, ja svoje values prakticiram u svom. ne vidim kako se naše vrijednosti tuku jer se neka od nas je ili nije seksala prije braka, odlazi u crkvu ili ne, moli ili ne, o gejevima nešto misli ili ne misli zato što sam dovoljno pametna da znam odakle neki njeni stavovi proizlaze i smatram ih površnima ter nebitnima, jer istodobno toliko dobro svoju prijateljicu znam da bez obzira što ne hejta željku markić, moja prijateljica je jedna od najboljih ljudi na planeti.
moja druga prijateljica je isto, a ta je pak jako tradicionalna dok sam ja sve suprotno, plus ona uopće ne čita novine i nema blage o tome što se dešava u svijetu oko nje, totalni je ignorant po pitanjima koje ja smatram užasno bitnima.
sve moje prijateljice su različite jedna od druge i od mene, ali temeljne vrijednosti važne za prijateljstvo i odnose su nam jednake i bez obzira što mislile o legalizaciji prostitucije, dekriminalizaciji lakih droga i transićima, mišljenja vezana za odnose su nam skoro identična.

također smatram da jebeš wannabe tolerantne liberale koji su u stanju vidjeti i uvažiti samo svoje unisone istomišljenike. takvi, iz mog kratkog životnog iskustva, uglavnom nemaju blage o većini stvari o kojima laprdaju.

ne razjebavam prijateljstva, od površnih se mičem po potrebi ili ih sa zadovoljstvom puštam, ali svojih par prijateljica se držim kao pijan plota. to ne znači da nikad nismo bile zavidne, ljubomorne, ljute, neosjetljive, egocentrične, sebične. znači da se prihvaćamo takve nesavršene kakve jesmo i dopuštamo si da budemo 'loše'. jedna od boljih stvari je što nas je dovoljno i što smo sve različite da svačije potrebe u tom sociogramu budu podmirene.
i što smo starije, sve se više cijenimo i volimo.

većina razjebanih prijateljstava za koje znam ionako nikad nisu bili važni ni bitni odnosi nego druženja po inerciji, mahom 'dugo se znamo'.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 07:44   #72
Izzy

Fakat ne kuzim kako je to nemoguce biti blizak s nekim tko ima drugaciji stav po nekim pitanjima, od tebe.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 07:47   #73
A ovo s uvazavanjem, nije li to osnova tolerancije? Zasto ne bi uvazavao razlicitomisljenike?
Jel to kao ona spika "gejevi su ok, al u svoja 4 zida"?
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 08:41   #74
Sudeći po ovoj temi najčešći razlog raspada ženskih prijateljstva su gayevi .

Meni jako bliska osoba je lovac. Moje mišljenje o lovu i lovcima je krajnje negativno, i da, par puta smo došli u verbalni konflikt zbog toga. Sad imamo kompromis: ja ne držim propovijedi, a ta osoba mi ne priča o lovu i ne zove me na srnetinu.

Mislim da što sam starija postajem tolerantnija na različitost u razmišljanju. Ako isključim ekstreme: ubijanje, protjerivanje i sl, spremna sam prihvatiti različite svjetonazore dok god mi se isti ne nameću. Puno su mi gore osobine kao što su: licemjerstvo, škrtost, negativnost i neprestana kuknjava. To niti mogu niti želim tolerirati.
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 08:45   #75
Ok, mali disclaimer: vidim kontradiktornost u svom odgovoru na koju će mi pozornost skrenuti ljubitelji životinja. I sama sam veliki ljubitelj životinja, ali i pored toga ne stavljam u istu ravan ubijanje životinja i ubijanje ljudi.

Poslano sa mog GT-N8000 koristeći Tapatalk
monamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 10:43   #76
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Izzy

Fakat ne kuzim kako je to nemoguce biti blizak s nekim tko ima drugaciji stav po nekim pitanjima, od tebe.

mogu biti bliska s nekim tko voli nogomet ili tbf ili čita dostojevskog ili voli tripice, ali meni je nemoguće biti blizak s osobom koja bi nekome zabranila pravo na život kakav želi ili izbor ili ubija životinje iz zabave. jedno su osobni izbori koji ne štete nikome, drugo su osobni izbori kojima štetiš drugima.

jebiga, takvu osobu ne želim u svom privatnom i intimnom životu, ne želim s takvom osobom dijeliti loše ali ni dobre dane.

poznajem takve osobe, toleriram ih usputno kao i one mene, ali ne, nikad nećemo biti najbolji prijatelji, nikad nećemo biti bliski
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 10:51   #77
Živciraju me homofobi, rasisti, nacionalisti, ovi koji briju na rađanje i natalitet, tj. određivali bi da svaka žena mora roditi, reprodukcija je po meni iznimno privatna stvar koju drugi nemaju što komentirati, mrzitelji životinja, ne volim ni pretjerane pesimiste i one koji samo kukaju te ne vidim kako bih se uopće našla u nekom prijateljskom odnosu s nekim od ovakvih gore navedenih. Sličan se sličnom raduje, život je jedan i treba se okružiti ljudima koji ti pašu, a ne ispravljati krive drine. Neka misle što žele, ali takvima mjesta u mom životu nema, a i njima je sigurno bolje da si nađu neke slične sebi i uživaju.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 12:02   #78
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Izzy

Fakat ne kuzim kako je to nemoguce biti blizak s nekim tko ima drugaciji stav po nekim pitanjima, od tebe.
Quote:
monamona kaže: Pogledaj post
Ako isključim ekstreme: ubijanje, protjerivanje i sl, spremna sam prihvatiti različite svjetonazore dok god mi se isti ne nameću. Puno su mi gore osobine kao što su: licemjerstvo, škrtost, negativnost i neprestana kuknjava. To niti mogu niti želim tolerirati.
pa da, podrazumijeva se da i to poštivanje ide do neke granice kad pričamo o homofobiji načelno, onda sve strpam u isti koš, na individualnoj razini mi nije jednaka osoba koja bi zbilja nekog umlatila i osoba koja ništa ne radi i ne izražava svoje mišljenje jer je zapravo baš i nije briga, ali znam da joj nije 'po volji'.

a mislim i da je lara napisala super post o 'iznimkama'. npr. ja se mogu izrugivati sa...štajaznam, nekakvom čudnovatom duhovnom obnovom. ali kad ona ode na to, želim znati kako joj je bilo i kako se provela jer znam da je to njoj bitno. isto tako, unatoč visokim moralnim standardima u katolika nitko od nas nikad nije osjetio ni tračak osude s njene strane.

ne znam kako je moguće godinama ne skužiti stavove po tim svjetonazorskim pitanjima jer ih većina ljudi i nehotično izražava?
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 13:43   #79
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
A ovo s uvazavanjem, nije li to osnova tolerancije? Zasto ne bi uvazavao razlicitomisljenike?
Jel to kao ona spika "gejevi su ok, al u svoja 4 zida"?
Problem je kad oni ne uvažavaju mene, nego kao poštuju mene, a seru stalno po onome što znaju da su moji stavovi i razmišljanja, poprilično agresivno. Time sereš i po meni, s namjerom, jer znaš šta mislim. Ajbok.
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2016., 13:44   #80
Zapravo ni ne mogu reći da sam nešto razjebavala, ali neka druženja jesam dozirala. Iako mi u pitanju jesu prijatelji koji uvijek mogu računati na mene, a znam da vrijedi i obratno, jednostavno me priče koje često briju znaju umoriti ako ih slušam više od jedne kave tjedno. Tipa neki ekstremni pristupi prehrani i vječite žalopojke kako kod nas ne valja ovo-ono, a negdje preko grane ruže cvjetaju, itd.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:16.