Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2016., 18:03   #41
Kako određujete cijene vožnje?
Npr. gledam Zg-Beč cijene su stvarno šarolike od 80 pa sve i do 180kn?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 18:19   #42
Odredjujes sam. Recimo Zagreb Varazdin je 25 do 30 kn. Obicno ako ides autocestom je 30, a inace 25. Iako ima i onih koji idu po staroj cesti i uzmu 30 kn. s tim da je ta cijena mizerna, ako uzmes da su bus ili vlak 80 kn.
Do Zadra je 100 do 130 kn. A bus je recimo oko 100 kn.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 19:59   #43
Da, ja sam gledala do Zadra, Rijeke, Zadar-Makarska, do Slavonije. I sve mi ispalo skuplje nego busom (i vlakom do Slavonije, imam veliki popust za vlak)..Pa povratna za bus do Ri iz Zg je samo 70 kn.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 20:42   #44
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Odredjujes sam. Recimo Zagreb Varazdin je 25 do 30 kn. Obicno ako ides autocestom je 30, a inace 25. Iako ima i onih koji idu po staroj cesti i uzmu 30 kn. s tim da je ta cijena mizerna, ako uzmes da su bus ili vlak 80 kn.
Do Zadra je 100 do 130 kn. A bus je recimo oko 100 kn.


Kužim da to sami određujemo ali me interesiralo iz iskustva, dakle uspoređujete sa kartama za vlak, bus ili sl.?
Jerbo, prevelike su mi razlike u ponuđenim iznosima, a karte za bus npr. do Beča nema ispod 180kn.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 21:03   #45
Ne znam kako je novi bla bla, ali prije pola godine kad si upisao relaciju su ti oni sugerirali cijenu, na temelju kilometara. Recimo Zagreb Varaždin je sugerirao 27 kn. Pa si ti onda zaokružio na 30, jer tko će vraćat 3 kn.
Recimo u nedjelju navečer sam znao imati i do 12 zainteresiranih za 2 mjesta.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 23:01   #46
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Kužim da to sami određujemo ali me interesiralo iz iskustva, dakle uspoređujete sa kartama za vlak, bus ili sl.?
Jerbo, prevelike su mi razlike u ponuđenim iznosima, a karte za bus npr. do Beča nema ispod 180kn.
Sve se to uzima u obzir. Naravno da pokušaš uzet više para ali ako ne možeš onda smanjiš.

Naravno sve u nekom realnom iznosu.
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2016., 23:15   #47
Ja cesto koristim Blabla.. Uzmem da je cijena ok, ne veca od busa na istoj relaciji. Ako ide dvoje, smanjim za 1/3 svakome... Ipak je lakse, udobnije i brze autom, idem od adrese do adrese, stanem kad treba, tako da je dosta ugodnije autom.. Doduse, ne vozim na kratkim relacijama.
__________________
Ladies and gents, I won’t pretend
I think I forgot my medicine

Just search T for Texarkana!
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 10:08   #48
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je novi bla bla, ali prije pola godine kad si upisao relaciju su ti oni sugerirali cijenu, na temelju kilometara. Recimo Zagreb Varaždin je sugerirao 27 kn. Pa si ti onda zaokružio na 30, jer tko će vraćat 3 kn.
Da, još uvijek je tako.

S time da mi logika tih njihovih sugeriranih cijena ne ide u glavu.

Npr. Zagreb - Budimpešta mi sugerira 110 kn, što mi se (sa stanovišta vozača/ponuditelja) čini OK. S druge pak strane, recimo, Zagreb - Bologna mi nudi 165 kn, što je jako prenisko, praktički neisplativo (osim ako na stražnju klupu ne ugužvam troje). Bez obzira što u oba slučaja dam kvačicu da idem autocestom, ne djeluje mi da su uzeli u obzir ni činjenicu skupih talijanskih cestarina (vs. mađarske vinjete) ni činjenicu skupe talijanske benze, bar ne u dovoljnoj mjeri.


Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Doduse, ne vozim na kratkim relacijama.
I meni se cijela stvar čini prevelikom zajebancijom (inkomodacijom, gubitkom vremena itd.) za par desetaka kuna na kraćim relacijama.

Pa se stoga postavlja pitanje kako izbjeći prijave za te kraće relacije?

Npr. idem iz ZG za Budimpeštu i navedem Varaždin kao zaustavljanje. Namjera mi je eventualno nekog pokupiti (na dugoj relaciji VŽ - BP), nikako i razvažat (na kratkoj relaciji ZG - VŽ).

Kako da to navedem u prijavi? Je li moguće uopće isključiti mogućnost da ti se putnici prijavljuju za relaciju ZG - VŽ? Ili se to onda samo drmne maksimalna "sikter-cijena" (u ovom slučaju 40 kn)?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 10:24   #49
Pa lijepo napišeš u napomenu da ostavljaš i pokupiš kod Luminija. To je odmah kod silaska s autoceste, izgubiš možda 2 minute. Tako i upozoriš potencijalne zainteresirane stranke.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 10:30   #50
A kako putnik - Varaždinec da dođe do Luminija? Ima neki česti i pouzdani javni prijevoz? Ili se i tu radi o onom što je u ZG Arena centar?
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 10:59   #51
Ima busek, ili si potencijalni putnik izorganizira prijevoz do doma.
Ne jednom sam vozio međimurce, netko ih dopelja do VŽ i onda dalje sa mnom. Tako da nemaš brige. Ako nekom ne paše, naći će već neki drugi prijevoz.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 11:18   #52
Hvala svima na savjetima - baš me to zanimalo ali nisam prošla čitavi proces ponude, rekoh - da pitam najprije iskusnije.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 11:46   #53
Asti Gospe, ala su zakomplicirali, kao i sve ostale takve aplikacije. Na pocetku i airbnb i blablacar jednostavni bez ikakvih sugestija koju cijenu davati i sl fore, a onda s prosirenjem trzista pocinju s "kerefekima" .
Pricam iz vlastitog iskustva. Svi se moraju pokvariti.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 12:03   #54
ne mislim da je to nužno "kvarenje" to je nužno ako misliš da ti "startup" uspije. dakle, monetizacija je nešto što nosi i unaprjeđenje usluga, pored naravno i nekih "bolesti"
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 13:04   #55
"Vise bolesti nego koristi" "unapredjenjem" usluga. Iliti zasto jednostavno kad moze komplicirano.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 13:10   #56
Mene kod Blablacara živcira to što se (iz jasnih razloga buduće naplate) ne želi ikako povezati s konkretnim FB profilima, a nema boljeg načina da nekoga procijeniš nego da mu baciš oko na javno vidljiv dio FB profila.

Također, ljudi se boje dati loše ocjene da se ne bi zamjerili, pa nikad nisam vidio nižu ocjenu od četvorke. Ispada ako netko ima više četvorki nego petica da je poželjno izbjegavanje.

Iskustva s putnicima su mi ok, bilo ih je odličnih, bilo ih je bezveznih, ako mi se čine sumnjivi nekad pitam za njihov pravi identitet, za jednoga sam shvatio da je debil, ali sam svejedno rekao da može ići, pa je onda on mene zeznuo i otkazao u zadnji čas.
bbsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 08:22   #57
a što bi se zamjerili? mislim da su vožnje ok, dobije se jedinica jedino ako je neki manijak, ili se nije pojavio. ostalo je sve ok manje više, pa su takve i ocijene
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 20:04   #58
Slažem se sa Juretom. Jedinica je ako baš zajebeš nekoga... Ocjenjivanje je po meni ok sada kad ne vidiš ocjenu dok je drugi ne objavi i onda je ne možeš mijenjati.

Iako, ljudi nikad neće 100% pravedno ocjenjivati. Jedan lik mi dao četvorku, a cijelim putem smo razgovarali i držao sam ga budnim na dugoj vožnji, dok su dvije cure koje su sa nama putovale dobile peticu, iako su stalno imale neke zahtjeve, nešto im stalno nije pasalo, trebalo ih je točno na neku čudnu lokaciju iskrcati jer su hvatale prijevoz za dalje i još svako malo puštale same sebi neke youtube snimke sa mobitela. Al jbg., znate kako to ide, ono što imaš među nogama isto utječe na konačnu ocjenu.

Ali da, pokvarili su generiranje cijena, posebno ako ideš na velike distance i ljudi ti uzimaju međurelacije. Tako mi je ispalo da mi je tip putovao Beč - Wroclaw za 15 eura, a drugi koji je produžio još dva i pol sata do Poznana mi platio 35 eura. Bilo mi je neugodno pa sam mu na licu mjesta smanjio cijenu.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2017., 22:31   #59
Ne znam kako vama, ali meni se čini da blabla car nije baš zaživio kod nas u punom sjaju. Vani je to popularnije sigurno.

Recimo tražim sad prijevoz na relaciji Zg - Vž i obrnuto za vrijeme Špancirfesta za vikend, i nitko ne ide u to vrijeme, nude se samo ovi dani u tjednu što idu na posla i s posla na toj relaciji, i to svi u isto vrijeme.

A tako je nekako bilo i prošle godine, sjećam se da sam na kraju morala busom ići do Vž, jer auto nemam i ne vozim, a na blabla caru se nije ništa nudilo. Možda eventualno jedan termin kasnije navečer, kad sam već skoro trebala nazad ići

Slabo to nešto, baš sam mislila da će više ljudi to koristiti.. šteta
coconut addict is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 11:43   #60
Koristim blabalcar unazad 4,5 mjeseci. Najcesce na relaciji Sarajevo-Beograd-Sarajevo, bar jednom mjesecno.
Meni koji cesto putujem, ovo dodje super, jer zaista smanjim troskove, pa cak nekad ostanem i u plusu. Sto se tice cijene, ispod one koja meni odgovara, ja ne idem. Radije cu se voziti sam, nego trpiti nekoga za neku mizeriju. Imaju po FB-u one grupe trazim-nudim. Kazem im Sarajevo-Beograd 15€, od vrata do vrata, puno im. Sorry, za koliko bi ti da se vozis? Ako ti je puno, stani na cestu i stopiraj, bit ce ti dzaba.
Cak sam naplaciovao i vise nego mi aklikacija dozvoljava. Sve je stvar dogovora. Ako putnik ima neke extra zahtjeve, naravno da ce cijena biti visocija.
Dosadasnja iskustva su mi vecinom pozitivna. Putnici su vecinom mladji i obrazovaniji i ima dosta stranaca. Kod nas to jos nije zazivilo na pravi nacin i dosta ljudi ne zna da takvo sto postoji.
Imao sam negativno iskustvo sa jednom zenom koja je povela manju djecu. Dijete se ispovracalo tokom puta. Kad su izlazili bilo je samo "izvini", a ja sam morao platiti dubinsko ciscenje 40€.
Ocjene koje sam dobio su sve 5. Imam novo, veliko i jako udobono auto. Putnik uziva sav moguci konfor. Vozac sam sa iskustvom. Muziku u autu prilagodim ljudima koji se voze, ne pustam samo za sebe. Stanem kad kome odgovara. Trudim se biti tacan u minut.
Korespodencija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.