Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2016., 13:04   #21
Quote:
roxene kaže: Pogledaj post
Misliš da je moguće iako pijem tri i pol mjeseca ovu istu terapiju od 75?
Može, zašto ne....iz mog iskustva, tsh mi uz pravu dozu treba više vremena da se popravi, nego uz nepravu, da se "pokvari"
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 14:00   #22
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Moguće je. Meni je bio 1 i nešto nakon 2-3 mjeseca pijenja i onda kad sam opet nakon nekoliko mjeseci vadila bio je 0,80 i nešto.
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Može, zašto ne....iz mog iskustva, tsh mi uz pravu dozu treba više vremena da se popravi, nego uz nepravu, da se "pokvari"
Tenks curke, popraviste mi dan.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 14:04   #23
Quote:
Mario S kaže: Pogledaj post
Ja sam isto primjetio kod sebe. Mislim da je to zbog niskih temperatura zadnjih dana. Hipići su "meteopate", trpe na ekstremima kao hladnoće zimi ili vlažne vrućine ljeti. Probaj se ugrijati prije odlaska na spavanje toplim tušem i nešto lagano pojedi npr. čašu mlijeka, riža, sendvič sa sirom ili sl. Što je tijelo toplije i nahranjenije bolje će spavati. Isto tako probaj leći oko 22 h, da ne poremetiš rad kortizola, hormona stresa koji prirodnim ritmom u to vrijeme pada i priprema tijelo na san. Ako forsiraš da ostaneš budna iza toga, i on će onda umjesto da pada, lagano rasti i spriječiti utonuće u san.
Sad sam se počela buditi i oko 6, i vrtim se u krevetu do 7

Al da, ja sam jako zimogrozna. Prije sam voljela toplinu i ljeto, od kad liječim štitnjaču ni to mi nije drago

Oko 22h jedva strpam dijete spavati, treba mi još sat vremena za sebe da se odmorim i napravim nešto za gušt

Morala bih i pogledati hormone, a nikako da odem izvaditi krv. Prošlo je 3mj od zadnjeg pregleda, a rekla mi endica da za 3mj provjerim opet. Na malo većoj sam dozi E jer smo između postupaka za drugo dijete, pa da se tsh drži niže.
Samo ne znam kako bih primijetila da je otišao prenisko?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2016., 15:54   #24
ni ja, očekivao sam da mi spuste sa 125 gr na manje (sada 2,54)ali nakon prvog i jedinog ultrazvuka primarijusica mi je odredila još jednu godinu iste terapije ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 12:36   #25
Čitam stare postove i piše da mi autoimunci ne smijemo piti suplemente za jačanje imuniteta jer nam je kakti ionako prenabrijan. Pa hebemu, kakav nabrijani imunitet ako sam ja zadnje 2 godine konstantno bolesna? Imala sam višemjesečne upale svega živoga. Trenutno vučem virozu i upalu grla već mjesec i pol. Toliko sam podložna infekcijama da razmišljam da se odem testirati na hiv
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 18:43   #26
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Čitam stare postove i piše da mi autoimunci ne smijemo piti suplemente za jačanje imuniteta jer nam je kakti ionako prenabrijan. Pa hebemu, kakav nabrijani imunitet ako sam ja zadnje 2 godine konstantno bolesna? Imala sam višemjesečne upale svega živoga. Trenutno vučem virozu i upalu grla već mjesec i pol. Toliko sam podložna infekcijama da razmišljam da se odem testirati na hiv
Neće ti suplementi baš pomoći, s obzirom na stanje organizma. Opteretit ćeš još i jetru, vjerojatno je već pod dobrim "stresom" od raznih ljjekova protiv upala.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 19:25   #27
Što mislite kako ono čime se bavite u životu tj.posao koji radite utječe na našu već oboljelu štitnjaču (hipotireoza u mom slučaju)? Ima li veze ako radite posao u pokretu, posao pred kompjuterom i slično...
anteee18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 21:03   #28
Quote:
anteee18 kaže: Pogledaj post
Što mislite kako ono čime se bavite u životu tj.posao koji radite utječe na našu već oboljelu štitnjaču (hipotireoza u mom slučaju)? Ima li veze ako radite posao u pokretu, posao pred kompjuterom i slično...
Mislim da nema puno veze. Imalo bi da rukujemo kemikalijama. Ili da smo pod naročito jakim stresom, tipa briga o umiručim pacijentima, rukovanje mnoštvom ljudi i tako to.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 13:18   #29
Nedavno sam vam pisala kako sam ostala po treci puta trudna unatoc problemima sa stitnjacom. Vadila sam hormone tsh je 9, anti tipo 453, a anti tg koji sam prvi puta sada vadila je 605 jako poviseni. Ft4 i ft3 su u referentnim vrijednostima. Uglavnom danas zovem ginekologa i da mi da hitnu uputnicu da ne moram dugo cekati za doktora. Mene je strah, brinem se za bebu. Molim vas za iskustva?
Juca15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 15:04   #30
Može li hipotireoza nekako biti uzrok slabljenja mjehura?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 15:06   #31
Quote:
Juca15 kaže: Pogledaj post
Nedavno sam vam pisala kako sam ostala po treci puta trudna unatoc problemima sa stitnjacom. Vadila sam hormone tsh je 9, anti tipo 453, a anti tg koji sam prvi puta sada vadila je 605 jako poviseni. Ft4 i ft3 su u referentnim vrijednostima. Uglavnom danas zovem ginekologa i da mi da hitnu uputnicu da ne moram dugo cekati za doktora. Mene je strah, brinem se za bebu. Molim vas za iskustva?
Mislim da ćeš odgovor prije dobiti na RID ili na temi ""trudnice zbor"".
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 20:23   #32
Quote:
Juca15 kaže: Pogledaj post
Nedavno sam vam pisala kako sam ostala po treci puta trudna unatoc problemima sa stitnjacom. Vadila sam hormone tsh je 9, anti tipo 453, a anti tg koji sam prvi puta sada vadila je 605 jako poviseni. Ft4 i ft3 su u referentnim vrijednostima. Uglavnom danas zovem ginekologa i da mi da hitnu uputnicu da ne moram dugo cekati za doktora. Mene je strah, brinem se za bebu. Molim vas za iskustva?
Za trudnocu je zbog razvoja neuralne cijevi opasan TSH od 20 na vise, s ovom devetkom ako se trudnoca odrzi nece biti nikakvih posljedica. Ja sam ostala trudna s TSH 12, na zalost, trudnoca se nije odrzala no to nije imalo nikakve veze sa stitnjacom. Tako da polako i ne brini, cuvaj sebe i bebu, a ja drzim fige da bude sve OK.
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 21:38   #33
Quote:
Mario S kaže: Pogledaj post
Probaj se ugrijati prije odlaska na spavanje toplim tušem i nešto lagano pojedi npr. čašu mlijeka, riža, sendvič sa sirom ili sl. Što je tijelo toplije i nahranjenije bolje će spavati.
Imam jedan jaaaako dobar recept za spavanje s kojim imam jaaaaako dobro iskustvo.

Prije deset-petnaest dana kad je došlo do naglijeg zahlađenja i ppovećane vlažnosti zraka; noge su mi bile ledene, od stopala pa sve do trečine nogu, unatoč tome što sam redovito popio svoje nadomjesne hormone. Osjećao sam se iscrpljeno i u osam navečer legao spavati i poneo tablet da malo čitam ležeči u krevetu. A i da malo ranije prestanem ložiti vatru u svojoj sobi kako bi uštedio drva.

Eh... ali tek što sam legao došla je moja sestra sa svojim malim sinovima. Nahrupili su k meni, a jedan je želio tablet. Već sam bio u krevetu i dao sam mu ga, ali mu je sestra rekla da ga ne smije uzeti da ga nebi njegov mlađi brat potrgao i da me ostave na miru jer spavam. Kako mi je bilo hladno a i u sobi se temperattura spustila uvukao sam se pod pokrivače čim sam mu predao tablet. Naon što je to rekla sestra je odložila tablet do moga kreveta, podragala me po glavi i tiho otišla i pokupila djecu. Čim me je podragala utonuo sam u san. Dvije-tri minute nakon što su ošli došla je moja mama po neke bombone za njih i vidjela kako lagano hrčem i da sam razvukao lice u jako zadovoljni osmjeh.

Tako neka gesta ti baš fino lijepo posloži i kortizol i adrenalin, i serotonin i oksitocin... ma nema toga što ne posloži. Sestra ima 24 godine, ja 42, a pošto je velika razlika u godinama duuuugo sam je smatrao malom, malenom. I tražio da me draga.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 23:07   #34
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Imam jedan jaaaako dobar recept za spavanje s kojim imam jaaaaako dobro iskustvo.
Tako neka gesta ti baš fino lijepo posloži i kortizol i adrenalin, i serotonin i oksitocin... ma nema toga što ne posloži. Sestra ima 24 godine, ja 42, a pošto je velika razlika u godinama duuuugo sam je smatrao malom, malenom. I tražio da me draga.
Ovo je preslatko, baš lijepo da ste ostali tako bliski.

Inače, ne želim otkrivati toplu vodu ali ništa ne posloži kortizole i adrenaline kao seks prije spavanja. Ja sam se šokirala kako brzo zaspem iza, doslovno par sekundi i gotova sam. I spavam baš čvrsto, bez prevrtanja i snova. Ali trenutno ništa od toga. Budem i ja tražila ukućane da me podragaju kad ovo drugo nije dostupno.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 09:46   #35
Dragi moji "štitnjačari" želim vam sretnu Novu godinu i da vas (nas) što manje zeza ta mala žlijezda.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 11:24   #36
sa starom i dočekala novu

Sretno svima !
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 16:20   #37


Da u '17 budemo vitki, puni energije i da nam živčeki očeliče.
__________________
I don't wanna claim that I'm special
Noomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 01:14   #38
sve najbolje u novoj vam želim, u prvom redu dobro zdravlje!!!


molim vaš savjet....koga biste na nuklearnoj u vinogradskoj preporučili za štitnjaču, kojeg doktora?
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 15:13   #39
Quote:
Noomi kaže: Pogledaj post
Ovo je preslatko, baš lijepo da ste ostali tako bliski.
Susjedi smo, zato i jesmo ostali tako bliski.

Ali ima to i svojih mana. Klinci mogu svaki čas nahrupiti nama, a kad to naprave ja to doživim kao nuklearnu katastrofu, zato što sam jako slabovidan. I kad ti razbucaju i porazmještaju stvari teško se i normalno videčoj osobi snači i poispraviti metež, a kamoli nekome tko jako slabo vidi.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 01:15   #40
Bok društvo!

Da li je netko imao akutnu upalu štitnjače?
Ako je, kakve je simptome imao, i što mu se dalje događalo sa štitnjačom?

Meni je počelo slično gripi ( naravno, bez kihanja,curenja nosa&kašljanja!) s groznicom, visokom temperaturom i bolovima baš kao kod izbijanja gripe: strašno jako su me boljeli zglobovi i mišići, a onda me nakon 2 tj počeo jako boljeti vrat s prednje strane...
Uglavnom, do endokrinologa sam došla tek nakon skoro 4 mjeseca, kad je upala već prošla...

Od tad je prošla godina i pol, TSH je sad oko 2.8, u fazi upale bio je 0.02.
No ja povremeno imam dan-2-3 iste.simptome kao tada: bol u mišićima i zglobovima, groznicu i boli me štitnjača - jedino nemam onako visoku temperaturu ( onda je skoro mjesec dana bila 38-38.4, a sad je 37.4-37.5).
Endokrinologica je tada na onom ( zakašnjelom) pregledu napisala da je po nalazima i simptomima bio subakutni tireoiditis, ali i da je latentna hipertireoza ...
Prije par godina u par navrata su mi T3 i TSH bili povišeni.
Na UZV je nađen čvor.
Užasno se debljam i menstrualni ciklus mi se skroz poremetio: od nestanka menstruacije do skraćenog ciklusa ...

Da li je netko imao neko slično iskustvo?

LOM me ne želi poslati endokrinologu, jer da je TSH u redu pa nema potrebe.

Imam autoimunu bolest ( sistemski lupus ), u kojem je Hashimoto čest. ( mama je imala reumatoidniartritis i Hashimoto, a tata je prebolio isto upAlu, s istim simptomima kao ja - no nhemu je pisalo de Quervain...što je koliko vidim u literaturi isto što sam ja imala
Hvala!
R
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:24.