Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2017., 09:32   #2321
Dakle da sumiramo:

Prvo su Rusi tvrdili da uopće nije bilo zračnih udara na Khan Sheikhun
Quote:
Russian military says 'no strikes' near Syrian town Khan Sheikhun
link
Quote:
"No airstrikes in Idlib, Syria" - Russian MoD

link
Da bi potom zapovjedništvo Sirijske vojske tvrdilo da nije upotrijebilo kemijsko oružje, i još tvrde da ga nikada u prošlosti nisu koristili(?) niti će ga koristiti u buduće.
Quote:
Syrian army command denies it used any chemical weapons against civilians in Idlib and says never used it in past or 'will ever do'
Nakon čega Izraelci izlaze sa procjenom da je kemijski napad odobren od strane Rusa
Quote:
Israeli reporter @alonbd says that there is an assessment in Israel that the Russians approved today's attack
link
Nakon čega Rusi izlaze sa novom tvrdnjom, Sirijsko ratno zrakoplovstvo stoji iza kemijskog napada
Quote:
Syria warplanes behind suspected chemical attack: Moscow
link
Da bi onda naknadno nadodali, Sirijsko ratno zrakoplovstvo je izvršilo udar na "skladište" puno "toksičnih kemikalija"
Quote:
A Syrian air strike hit a "terrorist warehouse" containing "toxic substances", according to the Russian defence ministry
link
A evo i najveće gluposti koju su Rusi izvalili do sada

Quote:
The Syrian Air Force had destroyed a warehouse in Idlib province, where ammunition dumps containing chemical weapons was "being produced by militants (Syrian rebels) before being delivered to Iraq", the Russian Defense Ministry spokesman claims.
Sirijsko ratno zrakoplovstvo je pogodilo skladište u Idlib provinciji, gdje se proizvodilo kemijsko oružje od strane militanata (pobunjenika), prije dostave u Irak(šta? dostave kome?).
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Zamuti vodu

Ista taktika, koju su Rusi koristili nakon terorističkoga napada na putnički zrakoplov nad Ukrajinom, u kojem je stradalo više od 200 nevinih civila.

Rusi i Assadovci nisu ni najgori u ovome svemu, najgori su ovi forumski pro-rusi, prodane duše, isti oni koji su širili LAŽI i DEZINFORMACIJE kada je srušen putnički zrakoplov u Ukrajini, isti ti "ljudi", prodane duše, šire LAŽI i DEZINFORMACIJE sada.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 05.04.2017., 09:44   #2322
Daj Darwood prestani se brutalno sramotiti. Nisi dao niti jedan izvor koji potvrđuje da je odobren ili proveden napad kemijskim oružjem.

Osim tvoga tvoji su redovito koristili žive štitove i skladištili civile u objekte sa oružjem kako bi u slučaju bombardiranja mogli optuživati vlasti za ubojstvo civila.
Blinko Black is offline  
Old 05.04.2017., 09:46   #2323
bravo darkwood izraelci su rekli...

Svi izvori koje spominjes su ti sa proteroristicke propagandne strancice...
pantagana1950 is online now  
Old 05.04.2017., 09:46   #2324
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Daj Darwood prestani se brutalno sramotiti. Nisi dao niti jedan izvor koji potvrđuje da je odobren ili proveden napad kemijskim oružjem.

Osim tvoga tvoji su redovito koristili žive štitove i skladištili civile u objekte sa oružjem kako bi u slučaju bombardiranja mogli optuživati vlasti za ubojstvo civila.
On nikad ne daje izvore.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Old 05.04.2017., 09:47   #2325
@darkwood, pa i oni (Rusi) moraju analizirati i prokuziti sto se dogodilo, nije da sve znaju istog trena. Da su Rusi dali zeleno svjetlo za kemijski napad, nemoj nas nasmijavati...

A CNN ne skida slike s naslovnice, deja vu. Krenula nova medijska ofenziva za spasavanje dihadista.
Resurrected is offline  
Old 05.04.2017., 09:49   #2326
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Daj Darwood prestani se brutalno sramotiti. Nisi dao niti jedan izvor koji potvrđuje da je odobren ili proveden napad kemijskim oružjem.

Osim tvoga tvoji su redovito koristili žive štitove i skladištili civile u objekte sa oružjem kako bi u slučaju bombardiranja mogli optuživati vlasti za ubojstvo civila.
Aj Prodana Dušo stavi par linkova na moje postove, da i ja vidim te "moje"? (ovo za link nije retoričko pitanje, ja tebe tražim da staviš linkove na svoju tvrdnju po pravilima foruma.hr)

Ali evo vidim krenula je i taktika broj dva: Zatrpavanje
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 05.04.2017., 09:52   #2327
Quote:
pantagana1950 kaže: Pogledaj post
bravo darkwood izraelci su rekli...

Svi izvori koje spominjes su ti sa proteroristicke propagandne strancice...
Zar i Rusko ministarstvo obrane, sa svojim flip-flop izjavama?
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 05.04.2017., 09:53   #2328
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
On nikad ne daje izvore.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Ja dajem izvore puno više nego Prodane Duše, a kada i ne dam, isti se može i zatražiti pa će biti i linkan.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 05.04.2017., 09:54   #2329
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Dakle da sumiramo:

Prvo su Rusi tvrdili da uopće nije bilo zračnih udara na Khan Sheikhun

Da bi potom zapovjedništvo Sirijske vojske tvrdilo da nije upotrijebilo kemijsko oružje, i još tvrde da ga nikada u prošlosti nisu koristili(?) niti će ga koristiti u buduće.

Nakon čega Izraelci izlaze sa procjenom da je kemijski napad odobren od strane Rusa

Nakon čega Rusi izlaze sa novom tvrdnjom, Sirijsko ratno zrakoplovstvo stoji iza kemijskog napada

Da bi onda naknadno nadodali, Sirijsko ratno zrakoplovstvo je izvršilo udar na "skladište" puno "toksičnih kemikalija"

A evo i najveće gluposti koju su Rusi izvalili do sada

Sirijsko ratno zrakoplovstvo je pogodilo skladište u Idlib provinciji, gdje se proizvodilo kemijsko oružje od strane militanata (pobunjenika), prije dostave u Irak(šta? dostave kome?).
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Zamuti vodu

Ista taktika, koju su Rusi koristili nakon terorističkoga napada na putnički zrakoplov nad Ukrajinom, u kojem je stradalo više od 200 nevinih civila.

Rusi i Assadovci nisu ni najgori u ovome svemu, najgori su ovi forumski pro-rusi, prodane duše, isti oni koji su širili LAŽI i DEZINFORMACIJE kada je srušen putnički zrakoplov u Ukrajini, isti ti "ljudi", prodane duše, šire LAŽI i DEZINFORMACIJE sada.

Jasno je meni da je Ukrima isti sponzor pravio i vodio revoluciju kao i ovim demokratama u Siriji, tako da je logicno da se moraju "braca" podrzavati.

Nije interesatna vijest da vam je glavni sponzor sasio zgradu za 200 civila u Iraku, kao ni teroristicki napad u Rusiji, ne vidim profile sa ruskom zastavom ...ipak to je zapravo pozeljno ...

I da je to tako kako ti kazes, pretpostavimo (a jasno je da nije), sto puta sam ponovio, ukroavijacija je masakrirala civile u Novorusiji, da li se moze Novoruse kriviti i da jesu taj avion skinuli greskom misleci da su skinulu Ukre?

Da li bi se moglo kriviti ove tvoje demokrate da skinu neki avion u Siriji misleci da su sirijska avijacija?

Da se vratimo na temu:

Kao sto rekoh sami zakljucujte...
slika sa obuke bijelih kaciga prije mjesec dana za odbranu od hemijskog napada
https://pbs.twimg.com/media/C8l6zP6XYAAF3pt.jpg:large

sest godina rata, i bas sada ...dobar nos imaju nema sta ...


Poslije zaouzimanja istocnog Alepa, otkriven saudijski gas kojeg su skladistile demokrate
https://pbs.twimg.com/media/C8n8VJvXkAEmoSX.jpg
https://pbs.twimg.com/media/C8n8VJ2XgAMQ9NM.jpg
https://pbs.twimg.com/media/C8n8VJ9XUAEIBmM.jpg

P.S. ocekujem danas pojacano kmecanje trofrtaljaca, Hezba je danas aktivan, a teren "pripremljen"...
kontrasvijeta is offline  
Old 05.04.2017., 09:56   #2330
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Ja dajem izvore puno više nego Prodane Duše, a kada i ne dam, isti se može i zatražiti pa će biti i linkan.
Terorističko dušo, dao si linkove koji uopće ne potvrđuju napade kemijske oružjem

Prije si se brutalno sramotio, a osramotit ćeš se i sa ovim kad kroz neko vrijeme istina izađe na vidjelo.
Blinko Black is offline  
Old 05.04.2017., 10:00   #2331
Quote:
kontrasvijeta kaže: Pogledaj post
Jasno je meni da je Ukrima isti sponzor pravio i vodio revoluciju kao i ovim demokratama u Siriji, tako da je logicno da se moraju "braca" podrzavati.

Nije interesatna vijest da vam je glavni sponzor sasio zgradu za 200 civila u Iraku, kao ni teroristicki napad u Rusiji, ne vidim profile sa ruskom zastavom ...ipak to je zapravo pozeljno ...

I da je to tako kako ti kazes, pretpostavimo (a jasno je da nije), sto puta sam ponovio, ukroavijacija je masakrirala civile u Novorusiji, da li se moze Novoruse kriviti i da jesu taj avion skinuli greskom misleci da su skinulu Ukre?

Da li bi se moglo kriviti ove tvoje demokrate da skinu neki avion u Siriji misleci da su sirijska avijacija?

Da se vratimo na temu:

Kao sto rekoh sami zakljucujte...
slika sa obuke bijelih kaciga prije mjesec dana za odbranu od hemijskog napada
https://pbs.twimg.com/media/C8l6zP6XYAAF3pt.jpg:large

sest godina rata, i bas sada ...dobar nos imaju nema sta ...


Poslije zaouzimanja istocnog Alepa, otkriven saudijski gas kojeg su skladistile demokrate

https://pbs.twimg.com/media/C8n8VJvXkAEmoSX.jpg
https://pbs.twimg.com/media/C8n8VJ2XgAMQ9NM.jpg
https://pbs.twimg.com/media/C8n8VJ9XUAEIBmM.jpg

P.S. ocekujem danas pojacano kmecanje trofrtaljaca, Hezba je danas aktivan, a teren "pripremljen"...
Možda samo imaju dobro pamćenje Ghouta kemijski napad 2013

Ove slike za SA plin, daj nemoj se tako brutalno sramotiti Šta je ponestalo likova na neki blog ili neku opskurnu web stranicu , gdje se šire "istine"?
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 05.04.2017., 10:02   #2332
Darkwood nauči se linkati izvore* a ne agregator izvora poput liveuamap.
Nekoliko linkova koje si stavio vode na nepostojeće izvore, plus ne čitaš sa razumijevanjem. Nisu se Rusi ispravili već AFP se ispravio.
Da malo gledaš linkove ne bi ovakav kupus radio trudeći se, a ne uspijevajući, bit argumentiran.

*to ti je ono što piše source na liveuamap vijesti.
Andrijakos is offline  
Old 05.04.2017., 10:05   #2333
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Terorističko dušo, dao si linkove koji uopće ne potvrđuju napade kemijske oružjem

Prije si se brutalno sramotio, a osramotit ćeš se i sa ovim kad kroz neko vrijeme istina izađe na vidjelo.
Dao sam bolje linkove od vaših, koji vode na opskurne stranice sa "pravom istinom", inaće evo link koji potvrđuje kemijski napad.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 05.04.2017., 10:08   #2334
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Možda samo imaju dobro pamćenje Ghouta kemijski napad 2013

Ove slike za SA plin, daj nemoj se tako brutalno sramotiti Šta je ponestalo likova na neki blog ili neku opskurnu web stranicu , gdje se šire "istine"?
Sad kada si spomenuo Gutu kemijski napad. (za koju čak i Wiki kaže perpetrators- unknown), Seymour Hersh (opskurni novinar koji je dobio Pulitzera za otkrivanje Mai Lai masakra u Namu) je pisao dost o tome.

Imaš i blog sa argumentima više strana, linkovima i svačime pomalo.
Znam da voliš blogove.

Sve u svemu, zanimljivo jer je situacija dosta slična sa onom jučer.
Kome se da neka škicne.
Andrijakos is offline  
Old 05.04.2017., 10:08   #2335
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Dao sam bolje linkove od vaših, koji vode na opskurne stranice sa "pravom istinom", inaće evo link koji potvrđuje kemijski napad.

Daj prestani se brutalno sramotiti jer ovaj wiki članak ništa ne potvrđuje.
Ovo se isto nalazi u tom članku:

Government claims

Syria's Deputy Prime Minister for Economic Affairs, Qadri Jamil, said foreign fighters and their international backers were to blame for the attack.[83] Syrian state television, SANA, said the accusations were fabricated to distract a team of UN chemical weapons experts which had arrived three days before the attacks.[6] Syrian President Bashar al-Assad said the claims that his government had used chemical weapons would go against elementary logic and that "accusations of this kind are entirely political."
Blinko Black is offline  
Old 05.04.2017., 10:10   #2336
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Darkwood nauči se linkati izvore* a ne agregator izvora poput liveuamap.
Nekoliko linkova koje si stavio vode na nepostojeće izvore, plus ne čitaš sa razumijevanjem. Nisu se Rusi ispravili već AFP se ispravio.
Da malo gledaš linkove ne bi ovakav kupus radio trudeći se, a me uspijevajući, bit argumentiran.

*to ti je ono što piše source na liveuamap vijesti.
U ovome svemu je najvažnija tvrdnja Rusa da nije bilo nikakvih zračnih udara, te izmjena tvrdnje, nakon šta su Izraelci (koji špijaju Siriju radi Hezbolaha, i koji imaju prave informacije, jer kako bi inače proveli precizne udare na terorističku organizaciju Hezbolah u više navrata), potvrdili zračne udare i Rusku umiješanost, da bi potom Rusi krenuli okretati priču.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 05.04.2017., 10:12   #2337
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Dao sam bolje linkove od vaših, koji vode na opskurne stranice sa "pravom istinom", inaće evo link koji potvrđuje kemijski napad.
Ajd prestani se brutalno sramotiti sa pristupom "moj tata je boji od tvog tate".
Lagao si da je odobren i proveden napad kemijskim oružjem i stavio linkove koji to ne potvrđuju
Blinko Black is offline  
Old 05.04.2017., 10:15   #2338
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
U ovome svemu je najvažnija tvrdnja Rusa da nije bilo nikakvih zračnih udara, te izmjena tvrdnje, nakon šta su Izraelci (koji špijaju Siriju radi Hezbolaha, i koji imaju prave informacije, jer kako bi inače proveli precizne udare na terorističku organizaciju Hezbolah u više navrata), potvrdili zračne udare i Rusku umiješanost, da bi potom Rusi krenuli okretati priču.
Izmjena tvrdnje je nastala jer su AFP prvo napisali nešto što Rusi nisu rekli.
Quote:
Please note our correction. We will delete the incorrect tweet.
Zašto bi AFP brisao nešto što Rusi jesu rekli?


Nauči se čitat, vlastite linkove ti dam a ti ovako.

Izraelci su potvrdili?
Evo ti link na twat novinara koji je to potvrdio.
Ako je tebi rečenica "Evaluation in Israel: Assad affirmed to the Russian assault eidlib" koju napiše jedan novinar potvrda Izraelske obavještajne agencije...
...a ništa, živio onda.
Andrijakos is offline  
Old 05.04.2017., 10:17   #2339
Dakle Assad opet izvršija kemijski napad na civile, izgleda da nema velike razlike između triju strana u Siriji.
Crni teroristi
Crveni teroristi
Zeleni teroristi

Zato neka šta više Sirije požuti!
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 05.04.2017., 10:17   #2340
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Ove slike za SA plin, daj nemoj se tako brutalno sramotiti Šta je ponestalo likova na neki blog ili neku opskurnu web stranicu , gdje se šire "istine"?
gas plin, srpsko hrvatski ili arapski jezik

Quote:
Dao sam bolje linkove od vaših, koji vode na opskurne stranice sa "pravom istinom", inaće evo link koji potvrđuje kemijski napad.
poslusan ili glup

Quote:
»Stravičan prizor hiljada ubijenih civila u Siriji«. U tekstu intrigantan uvod kako je turska agencija »Anadolija došla u posjed neobjavljenih snimaka snimljenih neposredno nakon napada hemijskim oružjem sirijske vojske u regionu Istočna Guta u kojem je u noći sa 20. na 21. august 2013. ubijeno 1.400 osoba, pretežno žena i djece... stravični prizori hiljada tijela žena i djece koji su stradali u hemijskom napadu snaga sirijskog predsjednika Bashara al-Assada...« I tako dalje, ne predugo ali precizno i ubitačno.

Sjećamo se, o pomenutom događaju iz 2013. godine napisane su hiljade stranica analiza i komentara. Nakon toga, tada pripremljenog napada na Siriju nije bilo, mada su samo sati dijelili Damask od američkih krstarećih raketa s brodova u Mediteranu. Obama u konačnici nije imao dovoljno validnih argumenata da opravda pred američkim javnim mnjenjem još jednu laž poput one o Sadammu Husseinu u 2006. godine. Ni mnogi generali nisu smatrali da je operacija smislena.

Najdetaljniju analizu tada koja opovrgnula tvrdnje da je sirijska vojska u Ghouti upotrebila bojni otrov ponudio je čuveni američki Massachusetts Institute of Technology (MIT). Po svijetu, i na ovim prostorima, nisu ga se baš pretrgli citirajući. Za široku javnost na zapadu najuvjerljiviji je ostao izvještaj veterana američkog novinarstva Seymona Hersha, dobitnika Pulizera za izvještavanje iz Vijetnama i masakr u My Laiu, '68. godine. Njegov tekst o Ghouti objavljen je u respektabilnom »London Review of Books« pod naslovom »Čiji sarin«.

Oba izvještaja razotkrila su kako su lansirani »podaci o Ghouti« aranžirani na isti način kao oni Bushovi o Iraku. I da su tada, oko Damaska i u Ghuti hemijsko oružje imali teroristi Al Nusra Fronta, dakle oni iz Al Qaede koje se sada, pukom promjeniom imena, pokušava svrstati u »umjerenu opoziciju!« Pa ih valjda Anadolija pokušava osloboditi krimena prebacujući ga ponovo u krilo Assadu, a kome će drugom. Ovdašnji lokalni zaljubljenici u »brata na Bosforu« potrčali su da se to objavi i dokaže. A nije im ni mrsko.

Hershove optužbe su mnogobrojne i ozbiljne. I na internetu su. Najvažnije, Američke obavještajne agencije proizvele su prije napada mnogo validnih izvještaja s dokazima da al-Nusra Front posjeduje sarin a iz toga je tada izdvojeno samo ono što je išlo u prilog opravdanja za optužbu Assada. U Americi je još ranije objavljeno tragom Snowdenove dokumentacije kako unutar Sirije funkcionira tajni sistem senzora radi ranog alarma povodom bilo kakvih promjena u arsenalu sirijskog hemijskog oružja. Visokorangirani član obavještajne zajednice upućen u taj program potvrdio je Hershu da senzori nisu detektirali nikakve pokrete uoči napada. Isto tako, Amerikanci su u stanju prisluškivati sirijske vojne jedinice na terenu. Komunikacije se pohranjuju u kompjuterima. U ovom slučaju, navodi validni izvor, naknadna analiza snimljenih komunikacija nije pronašla dokaze koji bi potvrdili tezu da je napad naredio Assad. Dokazana je i opravdanost sumnje povodom tvrdnji da je hemijsko oružje pogodilo cilj s udaljenosti od devet kilometara, gdje su bile najbliže pozicije Assadove vojske. Poznato je i kako je CIA u to vrijeme imala puni uvid u aktivnosti al-Nusre oko Damaska i Istočne Ghoute i da je tamo praćen njima dobro poznati Zijad Tarik Ahmed, stručnjak za hemijsko oružje koji je nekad bio u iračkoj vojsci.

Nakon svega, još tada, krajem 2013. godine, cijeli slučaj je u javnosti polako »primiren«. Rusi i Amerikanci su obezbijedili da sirijska vojska, pod kontrolom OPCW (Organizacija za zabranu hemijskog oružja) uništi zalihe tog oružja, što je i učinjeno. U periodu u kojem se to radilo, sreo sam u Damasku ljude iz ove organizacije koji su bili zadovoljni onim što je i kako je postignuto. U svijetu je ostao rasprostranjen zaključak da je Obama odustao od napada na Siriju povodom Ghoute ne samo zato što za to nije dobio podršku u američkoj javnosti, već i zbog preciznih obavještajnih podataka da al-Nusra posjeduje hemijsko oružje. MIT je objasnio i kako je upotrebljeno. Uz mnoge tehničke detalje koji opovrgavaju tezu o masakru u »režiji sirijske vojske«.
kontrasvijeta is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:01.