Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2023., 05:46   #1601
Pozdrav.
Imamo stari model Junkers bojler.
Do neki dan je na bojleru radilo sve normalno,da bi skužili da bojler ima toplu vodu,ali radijatori ne griju. Napunio sam sistem vodom jer sam vidio da je pala razina vode pa sam pomislio da je zbog tog došlo do problema s grijanjem međutim ništa se nije promijenilo.
Radijatori su i dalje hladni a tople vode ima.
Da li netko možda zna u čemu je problem?
Hvala unaprijed
__________________
ma je da...
R2oo5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2023., 13:42   #1602
Quote:
R2oo5 kaže: Pogledaj post
stari model Junkers bojler
To je pitanje za čudovitog Milana
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2023., 07:52   #1603
bosch kondenzacija

Pozdrav . Zove punica, ovo ispalo iz bojlera...

https://ibb.co/jJyvR5M

da li itko zna što je i kamo ide ? da skidam oklop ili ignoriram?
ZWB 24-3 CE23

hvala
chalida is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2023., 00:02   #1604
Quote:
chalida kaže: Pogledaj post
Pozdrav majstori. SAd kako citam i kako mi moje limitirano junkers znanje govori.. imam onaj feeling za osjećaj da mi je prdnuo izmjenjivač. Dakle.. Danas sam na manometru primijetio da mi je pritisak u sustavu ( hladnom, naravno) iznad maksimuma. Kazaljka je zakucana krajnje desno. Sigurnjak nije procurio, iako je po meni trebao preko 3 bara. Ispustio sam vodu iz sistema na 1 bar. Zvao sam ovlastenog majstora, koji kaze da zovem sutra da se dogovorimo za dolazak. On kaze da se boji da nije najgore (izmjenjivač). Mislio sam da je možda ekspanziona, ali ona bi radila probleme prilikom grijanja, ne u hladnom pogonu. Kako sam googlao i tražio što bi moglo biti (da se psihički pripremim na cijenu popravka), shvatio sam da zapravo ništa ne mogu i otišao pogledati da li izmjenjivač curi negdje, no sve je suho. Upalio sam toplu vodu (zezao me protok na slavini umivaonika, nije otvarao toplu vodu zbog zacepljenog perlatora) radi probe bez perlatora.. i pogledam bojler.. manometar opet na maksimali. Gasim sve.. ispustim sistem na 1 bar i ostavim sve kako je. Zovem opet majstora.. da li se smijemo tusirati... Kaze da stavim kantu ispod sigurnosnog i da koristimo toplu vodu. S obzirom da sam ostavio kantu jos prije... idem samo pogledati situaciju.. i cujem u bojleru nekakvo šištanje.. kao da negdje prska voda... Nigdje ništa.. sve suho.. tlak još ne raste, ali točno zvuči ko da negdje curi voda. Sad.. da li je moguće da čujem zvuk vode u izmjenjivaču (prolaz između dvije unutarnje i vanjske cijevi)? Pogledat ću kasnije da li je tlak narastao.. ako je.. onda si nekako mislim da nema što biti.. osim miješanja vode iz sistema i sanitarne... ili u izmjenjivaču, ili na nekakvom ventilu, ako postoji takav.
Ista stvar i kod mene danas...Kak ste to riješili ako nije tajna? Veli mi frend koji se kuži u to da je novi izmjenjivač oko 700€ a reparirani 300€!!!
__________________
TKO LETI VRIJEDI-TKO NE LETI NE VRIJEDI!!
trapavi68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2023., 15:20   #1605
Samo želim reći hvala bob4 i d2267 prije sto godina sam imao problema s Junkers Eurolineom i sumnja je na kraju pala na presostat (kojeg sam rastavio, očistio i opet sastavio i vratio u bojler). To je bilo prije minimalno tri godine, otada bojler više nijednom nije izbacio grešku i radi bez prestanka
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2023., 19:34   #1606
odlično Slavonac; živjeli
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2023., 17:47   #1607
Question

Quote:
trapavi68 kaže: Pogledaj post
Ista stvar i kod mene danas...Kak ste to riješili ako nije tajna? Veli mi frend koji se kuži u to da je novi izmjenjivač oko 700€ a reparirani 300€!!!
24
Majstori molim pomoć: znači, kao što je gore napisano radi se o ZWE 24-3MFA, ove godine punoljetan po američkim regulama, a pošto smo isključili mogućnost da je otišao ventil za punjenje sistema, ostaje samo grijač iliti kotlić.Ekspanziona provjerena- sve ok. Moje pitanje glasi: da li se isplati popravak, uzeti reparirani 300€ ili novi za 550€,ili treća solucija- novi bojler?
Hvala Vam na odgovoru...
__________________
TKO LETI VRIJEDI-TKO NE LETI NE VRIJEDI!!
trapavi68 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2023., 00:15   #1608
Pozdrav,
kombi bojler ZWC28 1mf2a ima čudnu grešku koju nisu mogli otkloniti dva servisera. Voda za grijanje- radijatore/podno radi bez problema ali kada se pusti topla voda iz slavine bojler pokrene plin u plameniku i nakon nekoliko sekundi isti se ugasi. Promijenjeni su svi termostati ali bez rezultata. Ploča je bila kod servisera koju je pregledao i nije pronašao grešku. Kada se isključi/otpoji termostat kod izlaza tople vode (tada se uključi greška A7 na displeju) bojler najnormalnije zagrijava toplu vodu do zadane vrijednosti . Zaključak je bio ....ostavi ga tako ako radi . I radi još uvijek ali stiglo vrijeme da se bojler pregleda , dobije potvrdu da je ispravan, potom dimjnjačar... blablabla. Da li je itko imao sličnu situaciju i kako je riješena ?
SOTY is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2023., 22:20   #1609
Zanimljivo
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2023., 22:33   #1610
Uzrok kvara?

Imam Junkersov kombi bojler ZWR 18-3 KE i prestao je zagrijavati vodu, ond. ne pali plamenik kad pustim toplu vodu, ali ako uključim grijanje, plamenik se normalno upali i zagrijava radijatore.

Nije izbacilo nikakvu grešku na displayu, pa ne znam u čemu bi mogao biti problem?
__________________
Pain is inevitable. Suffering is optional.
free.thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2023., 23:54   #1611
Quote:
free.thinkerica kaže: Pogledaj post
Imam Junkersov kombi bojler ZWR 18-3 KE i prestao je zagrijavati vodu, ond. ne pali plamenik kad pustim toplu vodu, ali ako uključim grijanje, plamenik se normalno upali i zagrijava radijatore.

Nije izbacilo nikakvu grešku na displayu, pa ne znam u čemu bi mogao biti problem?
Vjerojatno je mehanički kvar tipa, probušena membrana sklopa koji detektira protok vode kroz pipu, da bi se tek tada aktiviralo paljenje plina...

Kada bojler grije radijatore, taj sustav (za vodu iz pipe) nije relevantan.
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2023., 13:04   #1612
Hvala za info. Serviser bi trebao doći danas ili sutra, pa javim u čemu je bio problem.
__________________
Pain is inevitable. Suffering is optional.
free.thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2023., 13:13   #1613
Povratna info

Dotrajala "vodena glava". Uspješno zamijenjena i bojler ponovo zagrijava vodu.
__________________
Pain is inevitable. Suffering is optional.
free.thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2023., 15:20   #1614
Quote:
free.thinkerica kaže: Pogledaj post
Dotrajala "vodena glava". Uspješno zamijenjena i bojler ponovo zagrijava vodu.
OK! Odlično!

Vodena glava je, pretpostavljam, upravo taj sklop koji prepoznaje protok vode kroz pipu za toplu vodu
dtomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2023., 16:32   #1615
Tako je. Ovako izgleda taj dio.
__________________
Pain is inevitable. Suffering is optional.
free.thinkerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2023., 11:22   #1616
bok,

molim savjet, naime problem kod bojlera je taj da se je odjednom
sam uključio kao da sam otvorio toplu vodu na pipi... a nisam

i onda kada je došao ovlašteni serviser i pogledao bojler

je rekao da je jedan dio procurio blizu pumpe, ja nažalost nisam bio doma

da vidim koji dio. ali je bila moja mama, i prema njenim riječima

to bi trebao biti diverter valve odnosno razvodni ventil.

serviser veli da je on sada to zategnuo, i stvarno više ne curi i bojler radi normalno

međutim to se ne može kao popraviti i da se mora staviti novi ventil

pa me zanima dali je to istina, i dal se to može popraviti, da se stavi nova gumica

ili već što ? jer trošak novog dijela + montaža nije mala

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:40.