Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2003., 16:50   #1
crkveni porez

zanima me vase misljenje o crkvenom porezu

Neki dan slusam naseg svecenika koji je "na privremenom radu "kako se jako puno ljudi ispisuje iz katolicke crkve radi tog poreza i kao ,katolicka crkva je jedna nema veze gdje zivis ako se ispises recimo u africi isto ti vazi i u hrvatskoj ok to mi je jasno samo mi nije jasno zasto onda ako platim u hrvatskoj moram platiti i u zemlji u kojoj trenutno boravim
naravno na moje pitanje ako sam ja spemana platiti sumu koju su mi oni odredili u hrvatskoj zasto se to ne prizna ostala sam bez odgovora
pa moji forumasi
molim vase misljenje
krisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 16:54   #2
Glupost jer ako npr. u Njemackoj ne placas crkveni porez, placas "porez na kulturu" (neko takvo sranje ), a iz kulture se srame ispisati...

A koje ti poreze placas u jednoj zemlji, drugu se apsolutno ne tice, vec ti lijepo zaracuna svoje. No nije mi jasno kako mozes placati u dvije, osim ako u obje radis , a kak to ide?

A s ispisivanjem je logicno: ako si katolkinja ovdje, i drugdje si, a ako nisi ovdje, nisi nigdje.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 16:55   #3
iz cega se sve mogu ispisati da ne moram placati porez ?

ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 16:56   #4
Iz maticne knjige zivih i dosta je.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 17:02   #5
krme pesje
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 17:04   #6
Angry I ja bih se ispiso, al' ne daju mi

Quote:
zg_sash kaže:
iz cega se sve mogu ispisati da ne moram placati porez ?

Pa u Njemačkoj je to jako pošteno rješeno: plaćaš porez ako se smatraš (odlučiš se za) članom određene crkve.

Kod nas nije tako, već svi plaćamo porez, a statisteke onda lijepo kažu da su skoro svi katolici i s tim se maše kao s nekim argumentom. To je jako nepošteno i gnjusno jer tako se mene (kao državljanina) prisiljava da plaćam nešto što mi je odvratno i što smatram zlom.

Odgovor na tvoje pitanje: ja bih se ispisao iz svega tj. plaćao bih samo onoj udrugi kojoj hoću pristupiti.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 17:11   #7
znas kaj je za mene posteno ?
kad dodes u ducan i vidis cijene i kupis ono kaj hoces a ne kupis ono kaj neces

a iz place mi ionako maznu sve kaj im je ikad palo na pamet
i jos ponesto
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 18:45   #8
Gospon Pes

ja vec jako dugo boravim vani

ali svoje obaveze prema crkvi u domovini sam uredno placala i planiram u bliskoj buducnosti doma

koliko mi je poznato u hrvatskoj jos uvijek toga nema sve je (mislim na crkvene dace)jos uvijek na "dobrovoljnoj bazi"i
mislim da me nisi bas naj naj razumio
mene strasno ljuti sto ako ne platis npr. njemcu" za tu istu kako svi kazu jedinstvenu katolicku crkvu " prisiljen si na istup iz katolicke crkve i oni to prosjeduju u tvoju maticnu zupu i sad bez obzira sto si hrvatima placo nemas prava na ispovijed na bolesnicko pomazanje npr. kad umres svecenik ne dolazi na pokop i td.....
pa gdje je tu pravda
krisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 18:51   #9
Eh, doma je znaci na dobrovoljnoj bazi, dakle ne mozes se na to pozvati da placas na dvije strane jer u D je na "prisilnoj" bazi, a kome ti jos das dobrovoljno, njih se ne tice.
Ne znam da li postoji kvaka da iz Crkve ne istupis, ali taj porez svejedno ne placas, no ako i postoji, placat ces drugi iz kojega ne mozes istupiti, tako da je financijski dio isti, sve ostalo stvar principa kome ces dati.
A ako se probas tog poreza rijesiti istupanjem, naravno da ti svuda razlaju jer inace bi na tu ideju svi dosli, a ovako ima posljedice i stvarno te se brise. Posto je RK vjera jedna(ka) za sve drzave, brisu te generalno, naravno.
Ljudi koji ovdje istupaju, cine to iz protesta prema Crkvi, na poreznom planu ih ne spasava.

P.S. Nick je muski, ali ja sam zensko.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 20:23   #10
Re: I ja bih se ispiso, al' ne daju mi

Quote:
adriatic kaže:
Pa u Njemačkoj je to jako pošteno rješeno: plaćaš porez ako se smatraš (odlučiš se za) članom određene crkve.

A što u slučaju da ne želiš plaćati ni jednoj crkvi, porez? I zar građanin mora crkvi plaćati porez? Zar "poslenik nije dostojan plaće" od onoga što im narod daje - dobrovoljno. I koliko zasluže svojim radom ?
__________________
Časni i ponosni pederofob !
Gorje is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 22:10   #11
Quote:
Gospon Pes kaže:
A s ispisivanjem je logicno: ako si katolkinja ovdje, i drugdje si, a ako nisi ovdje, nisi nigdje.
brkas pojmove moja pes
katolik i clan crkve su totalno razliciti pojmovi

ja jesam katolik, ali ispisala sam se iz crkve kad se to odvojilo od ostalih poreza, i kad su odlucili uzet 1% od brutto godisnjih prihoda... znam ne zvuci mnogo, al recimo to je meni skoro godisnja potrosnja struje recimo...
a to me ne sprijecava da idem u crkvu, da dajem priloge, ili jos manje da budem krscanin
birokratija teska
sto rece moja mati, ja vjerujem u boga,a li ne i u ljude
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2003., 22:21   #12
LOL sept, nista ne brkam. Ne pita se ovdje jesi li privatno ili uopce vjernik, vec jesi li sluzbeni pripadnik neke religije.
Ako kazes da jesi - placas. Ako kazes da nisi, brisu te iz te zajednice.

Npr. sam im ja rekla da sam katolkinja, mada po RKC pljuckam di stignem, u crkvu ne idem i smatram je sve samo ne Bozjom, ali porez kasiraju oni jer sam ja lijena ici se ispisivati. Ta lova mi je propala i tako i u biti mi je svejedno tko ce je dobiti... Ako ne ode njima, otici ce nekom drugom tko isto nije bolji.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.