Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2003., 21:03   #81
Quote:
north wind kaže:
Nasvedi primjere i dokaze o "manipuliranju energijama" i završavanju u bolnici. Možda bi netko završio u bolnici i bez utjecaja nečije "energije". S druge strane, mogli bi se navoditi i suprotni primjeri. To ne dokazuje tezu o TOTALITARNOSTI New Agea, nego eventualno može ukazivati na MANIPULACIJE, kojih usput rečeno uma svugdje, pa i u službenoj medicini i nisu nikakva posebnost New Agea.

Primjera ima ko u prici. Znam par bivsih "sotonjara", Crowleyevaca itd koji su si time posteno zeznuli zivot. Na pocetku, pogotovo dok su mulci, ih privlaci mistika i bilo sto sto je "drugacije". Prilicno se bezveze zalecu i onda stradaju. Ali najgore sam vidio kod onih koji su se bavili yogom. Raznoraznim tehnikama, pogotovo prckanjem s kundalinijem. Tehnike su se nekad dilale samo ucenicima koji su se smatrali dostojnim toga. Danas ih ima pun k.. po knjigama i svaki mali isfrustrirani newageovac ih moze koristit. Najcesce iz vrlo blesavih pobuda. Kolko sam ja vidio po svim tim organizacijama vecina ih se isfurava kroz tu duhovnost i zeli pokazat kako je duhovnija, naprednija od ostalih. naravno nece to otvoreno rec jer su isto tako i naskromniji. Pa kroz filozofiju i blazeni izraz pokusavaju docarat svoju "uzvisenu spoznaju" . Ili pocne coek nesto pricat u naznakama pa onda kaze kako sad ne bi o tome. Kao skromn je i ne zeli pricat, ali ipak spomene kolko on zna i shvaca, kolko je iskustva imao. Ima ih par koji se otvoreno foliraju. I ti su OK. Ovi muljatori su teske kretencine. I onda se hvataju raznoraznih tehnika. Nejcesce nis ne naprave al ponekad i pokrenu nesto. I tada cesto znaju imat odlicna iskustva na pocetku al se zna desit za koju god ili koje desetljece da im nesto otkine unutra i prolupaju. Ono za sta osobno znam su face koje su isle "dizat kundalini". Znam jednog kojemu je to guru napravio i taj je imao teska sranja al se izvukao. Jer je u tom slucaju to pod guruovom kontrolom. Al kad se to desi nekom zato sto je samostalno iso prckat u vecini slucajeva strada. Preporucam Goela i njegovo "trece oko" (mislim da se tako zove knjiga, n sjecam se vise). To je jedini opis tog procesa koji je stvarno nalik onome sto sam vidio kod coeka kome se to desilo. Ovi ostali ljepuskasti opisi i nisu dizanje kundalinija u pravom i potpunom smislu. A kad se nekom to desi jako brzo pozali sto se s takvim stvarima iso petljat. Bar dok ne dodje do karaja proces, onda je OK. Al sve je prije toga muka.
To je samo jedan primjer. Ova moderna duhovnost pokupi samo dio neke tradicije, par tehnika i sistema i komadice filozofije koji vise nemaju puno veze s originalom. I onda se svacim idu bavit bez da imaju temelje i nazovimo to "unutrasnju infrastrukturu" da ulaze u takve stvari. New age je jako povrsan pristup. Uzmi od svega po malo i ne kopaj previse u dubinu. Ima tolko religija, pravaca, sistema, ucenja cega god ocete da svako moze nac sto mu pase. Al ne valja prtljat na svoju ruku. Bolje uopce nista ne zapocinjat nego tako djelomicno.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2003., 15:13   #82
Quote:
ravana kaže:
Primjera ima ko u prici. Znam par bivsih "sotonjara", Crowleyevaca itd koji su si time posteno zeznuli zivot.... Ovi muljatori su teske kretencine. I onda se hvataju raznoraznih tehnika. Nejcesce nis ne naprave al ponekad i pokrenu nesto.... Znam jednog kojemu je to guru napravio i taj je imao teska sranja al se izvukao.... New age je jako povrsan pristup. Uzmi od svega po malo i ne kopaj previse u dubinu. Ima tolko religija, pravaca, sistema, ucenja cega god ocete da svako moze nac sto mu pase. Al ne valja prtljat na svoju ruku. Bolje uopce nista ne zapocinjat nego tako djelomicno.
I šta si ti sam tu dokazao navodeći par svojih iskustava. Niti si dokazao tezu o "totalitarizmu" Nea Agea, niti si opovrgao što sam ja rekla. Uvijek i svugdje ima svakakvih. Ljudi se bave svime i svačime. Zar je New Age SVE što nekome padne napamet i to sve NAJGORE? Ma da, nemoj me nasmijavati. Tih "muljatora" o kojima ti govoriš ima u različitim društvenim grupama i područjima. Ima ih i u znanosti i u medicini, između ostalog. kao i u službenim institucionaliziranim religijama. To što kažeš da je New Age "površan" uopće nije bila moja tema. Ja sam govorila o tome da se ne rado o TOTALITARNOSTI, a je li "površan" i koliko, to je sasvim drugo pitanje. Čovjek može nastradati od razno-raznih stvari i ljudi u životu, pa zar su svi rizici i nesreće ovoga svijeta skoncentrirani u New Age pokretima i grupama? To može biti samo za nekoga tko nema pojma o čemu govori ili nekoga tko je tradicionalni religijski fanatik, a postoji solucija i paranoidne bolesti. Izgleda da od takvih ovdje sve vrvi.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2003., 20:09   #83
[QUOTE]north wind kaže:


To može biti samo za nekoga tko nema pojma o čemu govori ili nekoga tko je tradicionalni religijski fanatik, a postoji solucija i paranoidne bolesti. Izgleda da od takvih ovdje sve vrvi.
__________________________________________________ _


Ti si njihov paradni predstavnik. Ti pojma nemas o cemu pises ili si jedna obicna ignorantica nizega IQ-a.
Iz slijedecih razloga. Svu argumentaciju odbacujes kao neadekvatnu, ali sama ne nudis nikakvu.

Jedan text ti zelim podastrti, koji je izvorno na njemackom, ali cu ga ja za tebe prevesti.
Text je napisao njemacki filozof i psiholog Dr.Lothar Arendes, a obradjuje New Age i ezotericke pokrete uopce:
Citat/
"Ako se"via negativa" ne pokaze kao praznovjerje, onda bi New Age val dugorocno gledano mogao imati, kao i prisutnost njihove literature u knjiznicama i bibliotekama, vrlo negativne posljedice po drustvo........................................... ........................................
Ako bi ovaj put istinski postojao, mogli bi vladajuci politicari slijedeci ovaj put, unesreciti cijelo drustvo, ako bi preporucili prakticiranje ti tehnika obicnom stanovnistvu, sto nam je zorno predocio NAZI-regime u drugom svjetskom ratu."

A NAZI-Schergen= zlocinci su to demonstrirali jasno i neprevidivo. I to je bila takodjer samo sacica ljudi, koja nije imala nikakve sanse nesto uciniti, i ljudi su i Hitlera i njegove konsorte ismijavali tridesetih godina kada su poceli politizirati sa slogenom "Blut und Bodenkultur", ali im je taj smijeh prosao vrlo brzo, kada je zvijer dosla na vlast, i pocela insceniranja strave i uzasa.

Da li je to bio "maciji kasa" za tebe, ili si ti nesposobna za kriticnost, a najmanje samo-kriticnost?
Mi zelimo samo upozoriti na perverzije pojedinih grupa, koje si uzimaju sve slobode kako bi unistili zdravo i moralno drustvo, obitelj kao osnovnu stanicu toga drustva, te Boga, kao moralnu instancu svega.

Ti si ne samo ignorantica, nego i opasni neznalica, a takvih se treba paziti.
Nisu odvise sposobni sami svojom glavom misliti, ali u coporu prelaze sve norme i postavljene granice interakcije, dobivene po konsensu.
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2003., 12:15   #84
Dosadni Aganore, tko si ti da išta o meni misliš? Ja se tebi nisam ni obratila, nego Ravani. S takvima kao ti, koji nisu u stanju civilizirano razgovarati, nego samo inferiorno vrijeđati, uopće ne razgovaram. Jadniče.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2003., 16:31   #85
[QUOTE]north wind kaže:
[B]Dosadni Aganore, tko si ti da išta o meni misliš? Ja se tebi nisam ni obratila, nego Ravani. S takvima kao ti, koji nisu u stanju civilizirano razgovarati, nego samo inferiorno vrijeđati, uopće ne razgovaram. Jadniče.
__________________________________________________ __

Hvala Bogu, da bar na meni mozes lijeciti svoje komplexe manje vrijednosti. Mozda se oslobodis more, i nesto konacno naucis od mene. Jer tvoja kupljena komunjarska diploma nije vrijedna ni pisljiva boba!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2003., 22:21   #86
Thumbs down Prevodim , zavodim , "moral" mi nalaze

Kada se netkoga citira , uz sva razumljiva ogranicenja
prevodjenja necije izvorne misli , nije posteno prema autoru a ni prema citalackoj publici oktrojisati i mijenjati "sadrzaj" mislene cjeline (recenice) !
svastikuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2003., 23:34   #87
Quote:
ravana kaže:

To je samo jedan primjer. Ova moderna duhovnost pokupi samo dio neke tradicije, par tehnika i sistema i komadice filozofije koji vise nemaju puno veze s originalom. I onda se svacim idu bavit bez da imaju temelje i nazovimo to "unutrasnju infrastrukturu" da ulaze u takve stvari. New age je jako povrsan pristup. Uzmi od svega po malo i ne kopaj previse u dubinu. Ima tolko religija, pravaca, sistema, ucenja cega god ocete da svako moze nac sto mu pase. Al ne valja prtljat na svoju ruku. Bolje uopce nista ne zapocinjat nego tako djelomicno.
Pametno razmišljanje.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:54.