Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 11.05.2005., 13:28   #1
Prijetnje & uvrede Q&A

E ovako. Ne znam di da pitam pa cu ovdje. Situacija je malo "shebana" i kompliciranija pa me zanimaju savjeti.

Naime, prijavljen sam zbog prijetnji nekome. Totalno glupo i idiotski od mene. sto se tice tih prijetnji nisam niti ozbiljno mislio a kamoli da bi ih i ostvario vec sam htio postici nesto kod stanovite osobe, a i te moje prijetnje su bile zapravo reakcija na prijetnje od te druge osobe. Naravno, meni je to bilo sve svadjanje, prepucavanje itd. i nisam tu osobu isao prijavljivati (jer mi je sve to bilo uzas glupo), no ta osoba mene je (tamo negdje u 1. mjesecu). Sredinom 3. mjeseca sam bio pozvan u murju na razgovor o tome (u tijeku razgovora skuzili su i sami da je ta osoba koja me prijavila zapravo teski licemjer, al kaj mogu, prijava je napravljena) i sad prije koji dan sam dobio poziv na sud (u svom drugom gradu gdje sam inace prijavljen). u pozivu nis ne pise sta je (tak su mi starci rekli) vec samo pise da je radi prijave blablabla i da ako se ne odazovem slijedi novcana kazna i privodjenje itd itd..

E sad savjeti sto da radim, kak da se izvucem iz te glupe situacije? Ponavljam da su te prijetnje bile totalno blesave niti sam mislio ozbiljno ista od tog i bila su isprovocirane od te druge strane. Sa tom osobom sam se kasnije pomirio i bilo mi je receno da kad dodje do suda da ce reci da nije nis tak ozbiljno bilo. I tak 2-3 mjeseca je sve bilo ok, super, ali prije ~3 tjedna sam skuzio da je ta osoba teski podlac i opet smo se posvadjali (ovaj put bez ikakvih prijetnji) i ocito je da od tog "nista ozbiljno nije bilo" nece biti nista.

Te prijetnje sam slao SMS-om i svadjali smo se na mobitel itd. Kaj da radim? Mogu se pravit lud da nemam pojma koji je to broj npr.? Murji na razgovoru sam govorio da se "ne sjecam" i da ne znam taj broj i njima dao jedan drugi broj mobitela.

Ako nekog zanima sta je, evo o cemu se tocno radi. Samo pliz nemojte me unaprijed osudjivati niti zakljucivati niti lose komentirati/kritizirati. Rijec je "love aferi" . Moja bivsa koja je blago receno postala patoloska lazljivica, sponzorusa, teska teska muljatorica, spletkarusa itd. (ni sapunice nisu ravne svemu tome). Ja sam tada popizdio jer sam saznao da mulja sa 3 tipova odjednom. Uglavnom, izvukla je brdo love, spletkarila sa svim i svakim, radila svakakva sranja i lagala na sve strane itd. Kad saznah poludih na to sve i ovim ostalim tipovima sam rekao sto radi pa su je lagano odjebali na sto je ona na mene bjesnila i nabrijala svog starog protiv mene. Ja sam pak bjesnio na nju i htio posudjenu lovu nazad i da se skocka (jebiga, zaljubljenost je zaljubljenost . I tak je to trajalo neka 2-3 tjedna i u medjuvremenu je njen stari meni prijetio pa sam ja onda raspizdjen i njemu svast prijetio i prepucavali se ja i ona prek sms-a itd. itd. itd. Epilog je da je glupaca mene na kraju prijavila kako bi me se rijesila. Naravno, svojem starom i svima okolo je servirala svakakve druge lazne price i da se ona kao mene boji (makar zna da joj nikad nista ne bi napravio i tog je i sama svjesna jer radila je tolko sranja da bi je netko drugi vec ubio 50 puta). Stvar je u tome da joj fakat nikad nis ne bi mogao fizicki napraviti jer da sam htio imao sam puno vecih razloga i situacija i, opet, da sam ikad htio tak nes napravit napravio odkad. Dakle ti SMS-i prijetnje su fakat bili totalno sranje i u afektu (i reakcija na prijetnje od njenog starog).

Stvar ide dalje tako da smo se mi krajem 1. mjeseca pomirili i poceli vidjat i ona dolazit do mene itd. i sve fino OK, i, kao sto rekoh, govorila je za tu tuzbuda ce na sudu (ak dodje do tog) reci da nije nis ozbiljno bilo itd. Naravno, ni njen stari nije nis znao da se opet vidjamo nit itko od njenih poznanika jer bi je stari razbio da je saznao da se opet vidjamo, pa je krila. I sad prije koji tjedan saznah da je glupaca opet pocela muljati itd. i opet smo se posvadjali (vise nisam prijetio jer i ono prije mi je bilo glupo i uzasno zao radi tog) i za osvetu sam joj napravio neka sranja zbog kojih bijesni opet i kao sto rekoh optuzba i dalje fino stoji i ja sad trebam uskoro na su radi tog.

I kaj sad da radim? Radi te nezrele glupace cu ja dobit ko zna kakve kazne i zajebancije. Znam da je uzas glupo i ruzno bilo od mene kaj sam sve to prijetio, ali fakat nije bilo ozbiljno i bilo je isprovocirano. Sad se hocu samo rijesiti tih sranja i maknut se od sveg tog. A ona koristi tu tuzbu da mi se osveti i da ne mora vratit svu posudjenu lovu (kasnije sam joj opet bio posudio nekaj love uz dogovor da uskoro vrati).

Mogu li se pravit lud da to nije bio moj mobitel (nije inace registriran) i da su to sve njezine spletke i na nagovor od starog? Taj mobitel i broj je cak neko vrijeme prije i bio kod nje. I cijela ta njena osnova za tuzbu je bila da se ona zbog tih prijetnji mene boji, odnosno boji za sebe, i da joj dosadjujem i maltretiram itd. Ali koja 2 tjedna kasnije je sama pocela dolazit k meni i traziti da dodjem po nju da je otpratim kuci jer se "boji sama" (npr. vani kad je na izlasku do kasno u noc/ujutro). Kao sto vidite nema tu nikakve logike da se boji za sebe itd kad me sama pocela kasnije opet zvat i dolazit ovih par mjeseci itd., a i one prijetnje i svadjanja su bila sranje (sto i ona zna). Naravno, mislim da ce sud "bolit briga" za to i drzat ce se tih prijetnji kaj sam ranije pisao.

Dakle, sta da radim? Sud je sutra ujutro, valjd cu nac nekog odvjetnika. Kak da se postavim, da kazem da nije moj broj, da nisam milsio ozbiljno vec da je bilo isprovocirano, da kazem da su to njene spletke kak bi manipulirala ljudima i izbjegavala da vrati ovu lovu, da kazem da je kasnije opet dolazila k meni svojevoljno i na njenu zelju (tak da nema jebenog razloga za nekakav "strah")...?

I da, oboje smo dosta mladi, i ona jako nezrela (iako ni ja nisam bolji). :-)

Aj pliz neka konkretna pomoc bez ironicnih i zajedljivih primjedi i komentara i bez podjebavanja i losih kritika i uvreda itd. Znam da je sranje i znam da sam ja bio tenkre ali zelim se maknut od sveg ovog, dobit svoju lovu nazad i rijesti svih tih sranja.
 
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:00.