Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.08.2016., 14:58   #41
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Moguće, ali samo kažem da osobno ne želim ulagati u fond koji kupuje isključivo i samo Hrvatske obveznice, jer, eto, mora.
kad bi ti ja rekao da su prinosi obvezničkih fondova zadnjih 12 mjeseci cca 5%,a prosječan rast zadnje 3 godine cca 5.5%,a štednja pišljivih 1%.

o čemu dalje da razgovaramo???
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 15:06   #42
Aha, ako je to usporedba onda si u pravu. Štednje u Hrvatskoj i obveznice u Hrvatskoj, čak bi rekao da su obveznice i sigurnije, a imaju veći prinos, wtf?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 15:10   #43
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Aha, ako je to usporedba onda si u pravu. Štednje u Hrvatskoj i obveznice u Hrvatskoj, čak bi rekao da su obveznice i sigurnije, a imaju veći prinos, wtf?
a da ne govorim da u fondovima možeš legalno izbječ plaćat porez,a ako ti se da zajebavat na tečajnim razlikama još,možeš nategnit prinos sa 5 na 7%.

pa tako ako jednu godinu i popušiš par postotaka,to ti pokrije neplaćanje poreza.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 15:12   #44
A dobro, kome se da zezati oko toga, super, meni još samo fali da me još malo oporezuju na prihod u UK, pa da se idem zezat sa Hrvatskim fondovima ili bilo kakvih prihodom u RH.

To zvuči ok opcija, samo mirovinci mi baš i nisu nešto privlačni, bez obzira na to koliko je osoba stara.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 15:14   #45
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
A dobro, kome se da zezati oko toga, super, meni još samo fali da me još malo oporezuju na prihod u UK, pa da se idem zezat sa Hrvatskim fondovima ili bilo kakvih prihodom u RH.

To zvuči ok opcija, samo mirovinci mi baš i nisu nešto privlačni, bez obzira na to koliko je osoba stara.
ja ne pričam o mirovinskim fondovima,nego o otvorenim investicijskim.

u mirovince ne bi uložio i da mi plaćaju,a plaćaju
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 15:22   #46
Hehe, da, kad lovu možeš izvući brzo, onda bi bila ok opcija, s ovim prinosima koje spominješ, samo čovjek mora biti i malo upućen u svu tu problematiku, a ne stavit pare, pa kad treba izvući, ne reagiraš i onda kukaš što je propalo.

Tajming je sve.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 15:28   #47
ja sam si našao jedno među rješenje ..imam na 5 godina stambenu koja je otvorena pred novu godinu kamata 3.2% bez ikakve naknade za sklapanje ugovora,sa valutnom klauzulom...nakrcao sam je nedavno po srednjem tečaju od 7.45...
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 16:18   #48
Planiraš kupiti stan preko njih? Ima dodatnih pogodnosti?

Ako su oba odgovora da, jako lijepa opcija.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 20:39   #49
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Planiraš kupiti stan preko njih? Ima dodatnih pogodnosti?

Ako su oba odgovora da, jako lijepa opcija.
prvenstveno zbog jebeno dobre kamate 3.2%,valutne klauzule,DPS,te zaradi na razlici tečaja..a pri kraju možda nekakav adaptacijski kredit za kuću s 4% kamate..tko zna?imam poprilično veliku kuću s ovećom okućnicom,te u njoj za sebe dvoetažni stan,tako da mi stvarno ne treba stan..
nisam oženjen,kredita nemam,tako da jebeno akumuliram kapital, zasad oročena štednja na 2-3 mjesta,stambena,te 4 obveznička fonda te dva mješovita,maksimalna disperzija u RH uvjetima..učim polako o zlatu i srebru to mi je sljedeće područje ulaganja. također proučajem malo indeksne fondove čekam priliku kad budu na dnu....neodoljivo me privlače obveznice optime koje možeš kupit u pola cijene ne znam

Zadnje uređivanje Otto83 : 09.08.2016. at 20:55.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 20:52   #50
Zvuči jako dobra disperzija. Istu situaciju i ja imam, nema žene, nema kredita, sad je li ima poveznice...

Ja sam samo na jednoj investicija, koja ide do kraja rujna, no moram brzo razmišljati što dalje, kapital mi se generira brže od planiranog.

Za indeksne čekam iduću krizu da se strmopizde, pa ću onda.

Zlato mi je interesantno, srebro ne, ali gdje ću sa tim zlatom, ne mislim ga držat dalje od sebe, ali bogami ni u Srbiji.

Stvarno ne znam situaciju Optime.

A za fondove ću te možda cimati, kad tad, tu sam bio u jednom vani, maknuo se nakon godinu. Nisam nezadovoljan, ali sam uhvatio bolju priliku u investiciji, a vidim da je ove godine lošije, pa sam donio dobru odluku.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 21:05   #51
poanta je da moraš vatat prilike,otvoru se mjesec dva dana i nestanu,stalno pratit, učit o svim vidovima ulaganja svaki dan pa makar samo pola sata dnevno..što se tiče fizičkog metala to bi mi više bio neki safe haven nego vid prihoda,recimo dodatna penzija uz onu što će davat svima starijima od 65 godina.

već sad u biti kontam da sa nekih dva milijuna kuna kapitala bi mogao imati takve godišnje prihode da bi mjesečno imao na raspolaganju konzervativnih 1000-1500 eura za život a da kurcem ne mrdnem(u to ne mrdanje računam sat,dva dnevno pročuvanja trendova).

dakle stojiš doma,lova kapa,a na zaradu ne platiš državi ni jednu pišljivu kunu poreza ni nikakve doprinose,a da je sve legalno. naravno za ovo mi treba nekih 5-7 godina odricanja i pametnim konzervativnih i polukonzervativnih ulaganja.

Zadnje uređivanje Otto83 : 09.08.2016. at 21:53.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 21:14   #52
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Zvuči jako dobra disperzija. Istu situaciju i ja imam, nema žene, nema kredita, sad je li ima poveznice...

bold,a što misliš ima li poveznice?

zato sam se raspizdija na onoj dole temi o dugu od 300eura šta ona cura piše..strahovito me smeta ta sebičnost i gramzivost,a i sam sam nedavno doživio jedno neugodno iskustvo poradi pišljivih 350kn,sad nebitno..

što se tiče trošenja na žene tu mi je otišlo jedno ganc novo auto od cca 130000 kn,kroz nekih desetak godina staža sa dotičnima.
ukratko nisu mi nikako dobra investicija.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 21:19   #53
Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
poanta je da moraš vatat prilike,otvoru se mjesec dva dana i nestanu,stalno pratit, učit o svim vidovima ulaganja svaki dan pa makar samo pola sata dnevno..što se tiče fizičkog metala to bi mi više bio neki safe haven nego vid prihoda,recimo dodatna penzija uz onu što će davat svima starijima od 65 godina.

već sad u biti kontam da sa nekih dva milijuna kuna kapitala bi mogao imati takve godišnje prihode da bi mjesečno imao na raspolaganju konzervativnih 1000-1500 eura za život a da kurcem ne mrdnem(u to ne mrdanje računam sat,dva dnevno pročuvanja trendova).

dakle stojiš doma,lova kapa,a na zaradu ne platiš državi ni jednu pišljivu kunu poreza ni nikakve doprinose. naravno za ovo mi treba nekih 5-7 godina odricanja i pametnim konzervativnih i polukonzervativnih ulaganja.
Ne stignem to sve pohvatati na taj način, mogao bi umjesto foruma, ali bi me umorilo, pogotovo što moram za posao učiti.

Ja računam da bi UK penzija ipak mogla biti nešto bolja od Hrvatske, ali svejedno ne računam na to.

Ovo ostalo neću komentirati, ispast će krivo kako god okreneš.

Quote:
Otto83 kaže: Pogledaj post
bold,a što misliš ima li poveznice?

zato sam se raspizdija na onoj dole temi o dugu od 300eura šta ona cura piše..strahovito me smeta ta sebičnost i gramzivost,a i sam sam nedavno doživio jedno neugodno iskustvo poradi pišljivih 350kn,sad nebitno..

što se tiče trošenja na žene tu mi je otišlo jedno ganc novo auto od cca 130000 kn,kroz nekih desetak godina staža sa dotičnima.
ukratko nisu mi nikako dobra investicija.
Hahahahaha, a jebiga sad.

Samo mene takve stvari, pogotovo na forumu, ne mogu raspizditi.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 21:36   #54
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ne stignem to sve pohvatati na taj način, mogao bi umjesto foruma, ali bi me umorilo, pogotovo što moram za posao učiti.

Ja računam da bi UK penzija ipak mogla biti nešto bolja od Hrvatske, ali svejedno ne računam na to.

Ovo ostalo neću komentirati, ispast će krivo kako god okreneš.



Hahahahaha, a jebiga sad.

Samo mene takve stvari, pogotovo na forumu, ne mogu raspizditi.
ma komentiraj slobodno
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 22:01   #55
Ja više ciljam na 2-3 milijuna eura koji bi radili za mene.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 22:12   #56
ma dobro ja sam išao na minimum ,točku po meni da bi mogao biti samodostatan na ovaj način,odnosno da drugi rade za sebe i mene.

fizički rad za novac je jebeno precijenjen te ograničava čovjekove potencijale na minimum, te ga pretvara u roba koji dobiva taman da preživi do kraja mjeseca.i samo se rijetki iz ovog začarnog kruga izvuku.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 22:26   #57
Fizički da, ali ima drugih opcija rada... iako, i tu je pitanje, dokad.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 22:28   #58
nalog kupi ili prodaj je isto fizički rad...
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2016., 22:45   #59
Naravno, kao i Web development.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 15:43   #60
Ekipa, sto mislite o ulaganju na zagrebačkoj burzi, preko recimo PBZ investora. Ima li srece u tome ili se treba držati podalje od nase burze? I kad bi htio ulagati na stranim burzama i u npr S&P500 fondove kako da to napravim? Već sam u svojoj banci omogućio korištenje racuna za kupnju i prodaju dionica

Poslano sa mog X16 koristeći Tapatalk
IgorGW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.