Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2017., 17:24   #2001
Da, vrlo je cesto vaznije vidjeti TKO sto pise od onog tko STO Pise.
Realnost u HU govori drugacije od clanka, skroz suprotno.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 21:57   #2002
Orbanu cijela Europa moze samo skinit kapu.
Gotovo je, nitko vise ne moze zaustavit jacanje europskih suverenih drzava.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 21:09   #2003
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Orbanu cijela Europa moze samo skinit kapu.
Gotovo je, nitko vise ne moze zaustavit jacanje europskih suverenih drzava.
" Orbán Viktor nas (Soroševe udruge) smatra neprijateljima i želi nas istrijebiti"
https://www.youtube.com/watch?v=tauN...tu.be&t=10m51s
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2017., 22:13   #2004
Mogu samo reci onaj tko je Madar ili Poljak moze biti ponosan na to.

Ja kao Hrvat mogu se samo sramit.

Orbane, okupiraj gubu hrvatsku i spasi je.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:38   #2005
Quote:
Magor kaže: Pogledaj post
Autor je Zoltán Pogátsa , meni ne treba više. Poznati lik na oporbenoj strani. Izbori su blizu (travanj 2018.).
Koliko sma čitao njegov članak, on je još jedan tip koji sve neizašle i njihove potencijalne glasove pripisuje oporbenoj stranci

Pozdrav Magore
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:24   #2006
http://novipogledi.hr/politika/vikto...-europljanima/

Koji govor
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 11:13   #2007
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
"Neliberalna demokracija" Victora Orbana nije donijela autonomni uspješni ekonomski model. To je fatamorgana i veliki blef.

Ekonomski rast i pad nezaposlenosti ovise o znatnim prihodima od raznih kohezivnih i strukturalnih fondova Europske unije. Ovi prihodi čine 6-7% BDP-a i donose ekonomski rast od 3% godišnje, a bez njih rasta uopće ne bi bilo. Također, oko 3,5% BDP iznose prihodi od doznaka Mađara koji rade u zapadnoj Europi.

Jednako je sa nezaposlenošću. Za Orbanove vlasti, broj radnih mjesta povećao se za 600.000. Od toga su 230.000 Mađari zaposleni u zapadnoj Europi, 175.000 je rezultat povećane potražnje omogućene transferima iz EU, a oko 200 do 220.000 omogućeno je gigantskim programima javnih radova, koji su skupi, ne donose prihode za proračun i za većinu sudionika su samo prekid između dva perioda nezaposlenosti.

Produktivnost nije porasla u posljednjih deset godina, usprkos ogrominim sumama novca iz EU, namijenjenom modernizaciji i strukturalnim promjenama.

(Ove bilješke su prema članku:
https://www.socialeurope.eu/the-poli...eral-democracy )

O studiji koja se u članku spominje:
"Hungary’s economy heavily depends on EU funds, study finds"
https://bbj.hu/economy/hungarys-econ...y-finds_130880
Zbilja ne znam kako je u cijeloj Madjarskoj, ne znam ni kako je sa malim firmama, ali u Budimpesti je bas eksplozija radnih mjesta i to uglavnom za visokoobrazovane. Uglavnom zbog multinacionalki.
Orban je tu interesantan jer sere po njima, a sve ih privlaci da dodju.

Konkretni primjeri....Morgan Stanley je povecao broj radnih mjesta za oko 500 u 2 godine, GE u 3 godine sad ima preko 2000 (poceo s 0 logicno) s nagovjestajem da ce biti jos dosta vise, Blackrock je sad nedavno dosao s 500 radnih mjesta, znam da Exxon samo u racunovodstvu uzima 100 novih...

Mislim iz hrvatske perspektive ovo je meni ludo. Da kod nas Morgan Stanley otvori branch s 100 radnih mjesta (pocetna placa je oko 6-7 000 kuna za one bez iskustva u Budimpesti, normalno vise s godinama i job hopping je cak pretjeran u ovom trenutku) s placom od recimo 4-5000 kuna, ja garantiram svime na svijetu da ce se javiti 10 soma ljudi za tih 100 pozicija. Najmanje.
Kod njih je to sve normalno.
I najbolje je kad ne kuze sto im toliko stranaca i to cesto iz zapadne Europe dolazi (ja ovo pisem u officeu kraj 8 Talijana).....ne kontaju da brdo ljudi ovdje dolazi zbog punjenja CV-a i jeftinijeg zivota.

Pisao sam na jednoj drugoj temi da nisam apsolutni pobornik dolaska multinacionalki, ali cinjenica je da su one drasticno poboljsale standard ljudi u Budimpesti koji su obrazovani. Cak najvise ne ljudi u financijama koliko IT-evcima koji ovdje imaju prave euro-place. Ne znam njihove pocetne moram rec.
Multinacionalki je bilo prije Orbana, ali ne toliko radnih mjesta. Logistika je dosta vazna jer svaki put kad neka multinacionalka najavi sirenje za istok/centar Europe, konkurencija je dosta jaka da ih se privuce.

I u Madjarskoj malo ljudi ima zavrsen diplomski. Uglavnom s 22 godine svi ulaze na trziste rada.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 01:42   #2008
Evo opet Orban ispada ksenofoban zato što želi sačuvati vrijednosti koji očito nekima jako smetaju.
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...vjesa/6873498/
http://100posto.hr/news/pred-europsk...ce=jutarnji.hr
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 13:10   #2009
Quote:
sivko5 kaže: Pogledaj post
Evo opet Orban ispada ksenofoban zato što želi sačuvati vrijednosti koji očito nekima jako smetaju.
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...vjesa/6873498/
http://100posto.hr/news/pred-europsk...ce=jutarnji.hr
Čekaj oni su na ovo doslovce napisali ksenofobni ispad ?

Ja sam inače osoba koja je protiv katolibanije i uopće se ne smatram kršćaninom, ali s obzirom da znam kakav je grad Budimpešta i da tamo svaki musliman može imati vrlo normalan i kvalitetan život i čak dogurati do visokih pozicija nekad i mnogo lakše nego u zapadnijim zemljama, tako znam na što on ovdje misli i na kakve muslimane on misli.
Meni je frend Tunižanin, baš pravi musliman koji se drži svih onih njihovih gluposti, radi u famoznom IT-u, počeo je kao intern i taman prošli tjedan je promoviran na poziciju menadžmenta (nižeg) sa zbilja jako malo godina.
To nije bitno, jer govorim o individualnom slučaju i sigurno nije svima tako lijepo i krasno (posebice jer je IT poseban), ali mi je rekao da do danas nije doživio nijedan rasistički ispad niti bilo što slično u gradu.
Istovremeno poznanik Kenijac (koji je doduše evidentno više crn od ovog) je pričao o tome da se na zapadu(konkretno Pariz i neki njemački grad kojeg sam zaboravio) toliko naslušao potpuno otvoreno rasizma da se na to doslovce navikao ko kad kažeš dobar dan.

Mediji su stvarno čudo.

Normalno već je na ovoj temi kolegica rekla da Budimpešta "nije" Mađarska, ali ipak u ovom kontekstu rekao bi da je. I da, normalno da van Budimpešte bi vjerojatno doživio rasizam .
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 17:18   #2010
Poštovani forume, poštovani sudionici i čitatelji foruma! Ovo je moj prvi upis ovdje, te vas u to ime sa poštovanjem pozdravljam!

Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Normalno već je na ovoj temi kolegica rekla da Budimpešta "nije" Mađarska, ali ipak u ovom kontekstu rekao bi da je. I da, normalno da van Budimpešte bi vjerojatno doživio rasizam .
Kao netko tko dugo već živi u Mađarskoj, želim potvrditi da Budimpešta je Mađarska, sa većinom onoga dobra i zla što uz to ide. Uz razliku da je standard naravno višlji i da više stranaca živi u njoj. Mada se stranaca (u smislu crnaca, arapa, kineza i vijetnamaca, koji se na prvi pogled razlikuju) nadje i u i po čaršijama naravno. Gdje više gdje nimalo.
Ono što hoću reći, nije vjerovatno da bi van Budimpešte doživio rasizam bez ikakva povoda! A budala ima i ovdje, no po mojoj procjeni, nakon ne kratka života, Mađarsku ne bih svrstao u ksenofobičnu državu. Svatko je ovdje dobrodošao kao budući dobar Mađar. Ako se on ovdje želi nastaniti i ovo prethodno prhihvati, onda je sve u najvećem redu i dobit će uglavnom pomoć od većine. No ako on dođe s namerom da nama tu nameće ne znam što, onda će se odbit o zidove!
Gyuszi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 18:29   #2011
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Čekaj oni su na ovo doslovce napisali ksenofobni ispad ?
Progresivnim liberalima je, to ti je valjda jasno, sve što nije u skladu s njihovim svjetonazorom i stavovima ksenofobija, rasizam i najpopularnije danas, govor mržnje.
Jednostavno takve idiotarije treba ignorirat.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 20:14   #2012
Quote:
Gyuszi kaže: Pogledaj post
Poštovani forume, poštovani sudionici i čitatelji foruma! Ovo je moj prvi upis ovdje, te vas u to ime sa poštovanjem pozdravljam!



Kao netko tko dugo već živi u Mađarskoj, želim potvrditi da Budimpešta je Mađarska, sa većinom onoga dobra i zla što uz to ide. Uz razliku da je standard naravno višlji i da više stranaca živi u njoj. Mada se stranaca (u smislu crnaca, arapa, kineza i vijetnamaca, koji se na prvi pogled razlikuju) nadje i u i po čaršijama naravno. Gdje više gdje nimalo.
Ono što hoću reći, nije vjerovatno da bi van Budimpešte doživio rasizam bez ikakva povoda! A budala ima i ovdje, no po mojoj procjeni, nakon ne kratka života, Mađarsku ne bih svrstao u ksenofobičnu državu. Svatko je ovdje dobrodošao kao budući dobar Mađar. Ako se on ovdje želi nastaniti i ovo prethodno prhihvati, onda je sve u najvećem redu i dobit će uglavnom pomoć od većine. No ako on dođe s namerom da nama tu nameće ne znam što, onda će se odbit o zidove!
Normalno da ima budala. Budimpešta baš ima svega, potpuno raznolik grad i za nas s ovih prostora je bar meni to dosta čudno u odnosu na recimo Zagreb.

Mađarsku dosta nabrijavaju da je raisstička država najviše Nijemci koji bi zadnji trebali nekome spočitavati išta. Uz činjenicu da Mađarima i Srbima mogu lizat guzice što nemaju više kamiondžija i bombardera nego što ih sad imaju.

Ljudi su jako čudni i ja bi rekao čak sjebani (žene manje i to osjetno manje) i to se zbilja osjeti, ali Mađari zbilja nisu rasisti. Ja sam iskreno očekivao da jesu i ne bi mi bio problem napisat da jesu, ali Budimpešta je skroz drugačiji grad od onog kakva se dobiva percepcija kroz medije.

Samo neke činjenice:

1. Po broju žena na rukovodećim pozicijama žene u Mađarskoj imaju najravnopravniji položaj uz Litvanke i mislim Latvijke. Za usporedbu Hrvatska je ovdje dno-dna EU, Njemačka i mnoge zemlje zapada su najčešće oko prosjeka ili gore.

2. Plaće žena i muškaraca za iste pozicije su gotovo ujednačene. Opet za usporedbu, u Estoniji znam da je razlika 30%, u Njemačkoj i Austriji 20tak%, Hrvatska je čak na pristojnih 7-8% kad to tako usporedimo.

3. Ono što me najviše šokiralo (za to nema statistike, čisto dojam) je broj lezba i gejeva na ulicama koji se drže za ruku. Nije to kao u Berlinu, ali ih je značajno više nek u Zagrebu recimo.

Rasizam postoji jedino prema ciganima i to ne mađarskim ciganima koji su se unormalili i žele normalan život (mada ne sumnjam da im nije ni sve bistro u životu) nego uglavnom prema ciganima koji su znamo već kakvi.

Samo u mojoj firmi je ljudi iz 40 zemalja svijeta, više od 60 nacionalnosti. U čitavoj Budimpešti doslovce nema čega nema. Ne bi me začudilo da je prisutna bar 1 osoba doslovce gotovo svake države.

Da je grad čišći , da ima 500 eura veće plaće uz iste troškove života ( ne treba više) i da se riješi problem
beskućnika grad bi bio top-grad za život. Korupcija o kojoj se najviše priča ne sumnjam da postoji nije nešto što će bilo koja osoba izravno osjetiti (opet za usporedbu, u Zagrebu je stravična korupcija u kontekstu radnih mjesta u odnosu na Budimpeštu).

To je potpuno realna slika grada. A sad o zemlji iskreno premlao znam. Trudim se čim više saznat i sad ću ubrzo počet učit mađarski čisto iz poštovanja prema zemlji koja mi je dala prvi posao dok me vlastita zemlja potcijenjivala ko zadnje pseto, iako iskreno nemam tu dugoročne planove (kao ni većina expata) mada naravno nikad se ne zna. U timu imam 2 Talijana koji su došli nakratko i ostat će zauvijek jer imaju žene Mađarice

Inače kolega slobodno podijeliš vlastite dojmove i iskustva. Ja se zbilja trudim biti maksimalno objektivan što nisam čitavo vrijeme bio.

I da ne zaboravim, čisto arhitektonski gledano Budimpešta je definitivno najljepši grad u Europi uz St Petersburg. Nevjerojatno na što taj grad liči navečer i to kad se plovi Dunavom. Ja sam doslovce uvijek očaran. Europa ima brdo lijepih gradova, ali ovo je baš zadivljujuće .
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 23:03   #2013
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
bar meni to dosta čudno u odnosu na recimo Zagreb.
Zagreb nije imao prilike otvoriti se prema svijetu.
Za ostalo me mrzi da objašnjavam, istinu da ti kažem pratim upise već jedno vrijeme, ako hoćeš više javi se na pp da uspostavimo kontakt tokom pive-dvije pa ću ti ispričat. A pravo da ti kažem sumnja me neka proganja jbg. Izvini.
Gyuszi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 23:02   #2014
Hoće li kršćanstvo opstati u Europi?
Govor V.Orbana:

https://www.youtube.com/watch?v=60Rp...&feature=share
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 12:04   #2015
Orban ne okoliša:

Hungary's PM: "We Don't See Them As Refugees, We See Them As Muslim Invaders"

As Deutsche Welle reports, according to Orban what Europe has seen was not a wave of refugees, but an invasion. He mentioned that he never understood how in a country like Germany the chaos and the illegal crossing of borders could be celebrated as something good.

When asked by Bild whether it was fair for Germany to accept hundreds of thousands of refugees and migrants while Hungary accepted none, Orban responded:

"The difference is, you wanted the migrants, and we didn't."

Migration, he said, threatens the "sovereignty and cultural identit
y" of Hungary.

The Hungarian prime minister rejected the idea that his country should accept people from Muslim-majority countries.

“We believe that a large number of Muslims inevitably leads to parallel societies, because Christian and Muslim society will never unite,” he said.

"Multiculturalism is only an illusion."


https://www.zerohedge.com/news/2018-...uslim-invaders

Svaka mu ko u Njegoša
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 20:05   #2016
Sve što je rekao stoji, pogotovo never understood how in a country like Germany the chaos and the illegal crossing of borders could be celebrated as something good.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 20:38   #2017
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Sve što je rekao stoji, pogotovo never understood how in a country like Germany the chaos and the illegal crossing of borders could be celebrated as something good.
Samo da nadodam


Mađari su golemom većinom odbacili takozvani "Sorosev plan" o premještaju migranata u Europskoj uniji na temelju obaveznog sustava kvota, objavio je glasnogovornik mađarske vlade u srijedu, pozivajući se na obrađene rezultate vladine ankete.
To je najuspješnija nacionalna anketa koju je dosad provela vlada Viktora Orbana, zaključio je Kovacs.

Istraživanje se odnosilo na tzv. Sorosev plan koji su navodno stvorili Soros i čelnici Europske unije na sastancima iza zatvorenih vrata u Bruxellesu da prisile sve zemlje članice EU-a da napuste kvote za migrante i sruše zaštitne zidove na granicama. Mađarski premijer Viktor Orban tvrdi kako je Soros glavni planer koji stoji iza političke kampanje da se Europa preplavi migrantima s Bliskog istoka i iz Afrike.


http://hr.seebiz.eu/madari-odbacuju-...ata/ar-168909/

Upoznao je Viktor Sorosa, bio mu je učenik .
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2018., 18:53   #2018
Sad sam tek nedavno otkrio jednu interesantnu stvar koja se dogodila Mađarima. Mislim da sam već spomenuo da su 2009./2010. (Magor neka potvrdi) imali predbankrotno stanje kad im je MMF došao, neki čak kažu da je bio pravi bankrot mada država nikad zapravo ne može bankrotirat u pravom smislu te riječi.

Ono što nisam znao je koliko je forinta se obezvrijedila do dolaska Orbana. Od 230 za 1 euro do 305-310 koliko je sad (ljeti ide do 302). To je ogromna razlika. Kod nas su ljudi sa kreditima u francima nastradali, ali u Mađarskoj i oni sa eurima su doživjeli financijski kolaps.
Ono što se nama dogodilo u Hrvatskoj sa Sanaderom mislim da je mila majka za ovo što su Socijalisti priredili Mađarima.

I tu sad dolazim do tog što mi je interesantno. Socijalisti nakon tog sranja više ne mogu ni prismrdit vlasti (ne znam kakva je sad situacija) i to je realno pohvalno za Mađare jer ne znam kad sam zadnje čitao o nekoj stranci koja je uspjela toliko devastirati neku zemlju, realno to im nikad ne bi ni trebali oprostiti. Naglasio bi da sam čak vidio članak di im taj bivši premijer, negdje 2007. , mrtav hladan kaže da ne vidi niš loše u tome da im je deficit na 10% BDP-a. Eto, kao rezultat toga vidimo koliko je to bilo super.
Mađarska je ujedno interesantna što su im do dolaska Orbana i tog financijskog kolapsa svi gladili jajca, posebice na zapadu, kao uzoritoj tranzicijskoj zemlji. Dosta velika sprdnja iz današnje perspektive.

Problem za Mađare je što sad ? Ti socijalisti koji su izgleda uspjeli biti gori od najgorih HDZ-ovaca vjerojatno više neće prismrditi ničemu. Jobbik je zajebancija realno, a Orban i Fidesz imaju preveliku moć.
Mađarima definitivno trebaju sad nekakvi Most-ovi i Živi zidovi jer sve i da je Orban najbolji političar ikad, svaka država treba imati ozbiljnu oporbu.
Hrvatska je baš najbolji dokaz tomu koliko je neimanje ozbilje oporbe sranje.

Inače sam ja osoba generalno više okrenuta centralnoj lijevici ako se baš negdje moram opredijeliti (iako mi je to vrlo teško jer sam u nekim pogledima radikalno i lijevo i desno), ali nemam problema s tim da budem objektivan oko neke stranke da li je ili nije sranje.
Uglavnom, stvarno nisam pojma imao kakav kaos je Mađarska imala do dolaska (tj. zapravo povratka) Orbana na vlast početkom desetljeća. Mislio sam da je bilo slično kao kod nas, ali očito je bilo dosta gore za samo stanovništvo. Kod nas najgore što se dogodilo je onaj harač plus enormna nezaposlenost koja se dogodila čak i u Poljskoj tada (koja ni nije imala recesiju), ali to je očekivano.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 08:29   #2019
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
... Socijalisti nakon tog sranja više ne mogu ni prismrdit vlasti ...
....Mađarska je ujedno interesantna što su im do dolaska Orbana i tog financijskog kolapsa svi gladili jajca, posebice na zapadu, kao uzoritoj tranzicijskoj zemlji. Dosta velika sprdnja iz današnje perspektive.

Problem za Mađare je što sad ? Ti socijalisti koji su izgleda uspjeli biti gori od najgorih HDZ-ovaca vjerojatno više neće prismrditi ničemu.
Vrlo jednostavno.
Socijalisti/socijaldemokrati ako se žele vratiti prvo kao značajan faktor u politiku, a onda i na vlast, moraju prestati biti poslušni sluge vanjskih gospodara, i početi voditi brigu o narodu koji ih bira.


Quote:
Jobbik je zajebancija realno, a Orban i Fidesz imaju preveliku moć.
Jobbik je odigrao ključnu ulogu u stabilizaciji Mađarske države.
Prvo što savez globalista,financijske mafije, EUnitarista i njihovi slugani kulturmarksisti rade državi koju žele podvesti pod potpunu kontrolu je da razvodne i unište jaku, nacionalno nabijenu desnu oporbenu stranku. Tamo gdje su to uspjeli, ta država se počela utapati u globalističkim mantrama, političkoj korektnosti i kulturmarksizmu, demokšćanske stranke pretvorile su se u neprepoznatljive ljigave sljedbenike EUnitarizma , a sve ekstremnija ljevica donošenjem sve radikalnijih zakona gura takvu državu u propast.
Ključna je pritom i kontrola medija.
U Mađarskoj Poljskoj, Češkoj, Slovačkoj ... globalisti nisu uspjeli uspostaviti (potpunu) kontrolu nad medijima.

Obzirom da je Mađarima Jobbik kao nacionalistička desnica nije bio uništen, to je billo sidro koje je Fidesz zadržalo da ne otplovi 'ulijevo'.

Slično se pred par mjeseci dogodilo u Austriji. Slobodarska stranka bila je do pred izbore najjača, i tek je značajan zaokret udesno u pogledu migranata i zaštite nacionalnih interesa donio Kurzovim Narodnjacima pobjedu.


Quote:
Mađarima definitivno trebaju sad nekakvi Most-ovi i Živi zidovi jer sve i da je Orban najbolji političar ikad, svaka država treba imati ozbiljnu oporbu.
Hrvatska je baš najbolji dokaz tomu koliko je neimanje ozbilje oporbe sranje.
Kako kaže izreka - svaka vlast (moć) korumpira, a apsolutna korumpira apsolutno. Samo je pitanje vremena.

Za Mađarsku bi bilo jako korisno da se formira neka jaka antiglobalistička umjereno lijeva opcija, i da dahće Orbanu za vratom.
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 21:58   #2020
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Ono što nisam znao je koliko je forinta se obezvrijedila do dolaska Orbana. Od 230 za 1 euro do 305-310 koliko je sad (ljeti ide do 302). To je ogromna razlika. Kod nas su ljudi sa kreditima u francima nastradali, ali u Mađarskoj i oni sa eurima su doživjeli financijski kolaps.
€ nikada nije bio 230 FT. 04.2002. krenulo sa 243,60, a magičnih 300 prvi puta prešlo krajem 10. mjeseca 2011. Ft je živahna "biljčica", pa je točno prije 2 godine došla i do 321,34 Ft za 1 €. Uglavnom, sve to je dobro za cirkulaciju.
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:54.