Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2017., 10:40   #5461
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
@Milivojka - kako napreduješ?

@Ostali - mislite li raditi neke LCHF slastice za praznike ili ćete standardno?

Ja sam izvan treninga već 3. tjedan, smršavila sam iako ništa manje niti drugačije ne jedem. Ok, možda sam pretjerala sa sirevima, samo jučer sam pojela 100 g zrelog Camemberta uz 125 g Mozzarelle, 2 jaja i hrpu salate. To je bila večera.
Izgledom tjelesnim odlicno. Hranom, not so much. Skoro nista ne kuham i sve jedem zbrzano, vratila sam sireve u prehranu zbog toga, hrana mi se bazira na jajima, siru, prsutu i tuni i salati.

Ali kalorijski se trudim biti na 1800-2000 kalorija, ako ne dnevno, onda barem u tjednom prosjeku. Imam dane na 900 kalorija, pa odmah iza na 2500 i tak u krug.

Ali evo, zaista se vidi fizicka razlika, sto me sjetilo da se moram slikat

Kilaza mi ne raste. Iduci tjedan podastirem rezultate hranjenja treneru i vec vidim kak bum dobila jelovnik

Ali u moju obranu. zaista od sve sile blagdanskih i ostalih obaveza ne stignem kuhat. Posvuda sam, samo ne u kuhinji

Za blagdane ne radim nista, samo se prikrpam

I ja isto mrsavim cim ne treniram, valjda nema tog pumpa, pa se tijelo stanji. Nemam pojma.
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 19:04   #5462
Treniram i trčim, pokušavam jesti u skladu s treninzima, manje ili više pogrešaka
Nisam sigurna hoću li raditi lchf slastice, malo sam kratka s lovom tako da će biti nekakav mix lc/paleo/ standardno
janis2102 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:32   #5463
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
i jedno i drugo, ovisi kak mi dođe koji dan. danas recimo planiram fritule vulgaris i znam da bum se ubila u njima kao i u ostalim slasticama koje klinac voli. a što ću jadna kad volimo slične stvari.
Treba si dati malo oduška, uvijek to kažem. Mislila sam peći 5 vrsta keksića prema Đipsinim receptima, ali planovi su mi se poremetili tako da ove godine radim samo 2 torte i to za rojsni dan. Za Božić će ionako uža/šira obitelj nešto napraviti, a ja se vodim za onom "što ne vidiš nećeš ubaciti u sebe".

Quote:
nisam već mjesec i pol vježbala. stalno me prate nekakve glupe viroze i još se štošta nakalemi između njih. dala bum si još malo oduška dok blagdani ne završe, a onda se vraćam na stari režim (nadam se ).
Ja se nadam povratku nakon Nove, kako god bilo. Ne mogu ovako živjeti, sve me boli.

Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Kilaza mi ne raste. Iduci tjedan podastirem rezultate hranjenja treneru i vec vidim kak bum dobila jelovnik
To sigurno, ne možeš se hraniti samo sirom, jajima, tunom, pršutom i salatom. Morat ćeš početi kuhati, ako ništa onda nakon blagdana. Ja sam ljubitelj sireva, jesam, ali too much sira nije dobro kao niti too much ičega.

Quote:
I ja isto mrsavim cim ne treniram, valjda nema tog pumpa, pa se tijelo stanji. Nemam pojma.
Kad ne treniraš, mišići trebaju manje vode i glikogenskih zaliha da se oporave. That's it.

Quote:
janis2102 kaže: Pogledaj post
Treniram i trčim, pokušavam jesti u skladu s treninzima, manje ili više pogrešaka
Nisam sigurna hoću li raditi lchf slastice, malo sam kratka s lovom tako da će biti nekakav mix lc/paleo/ standardno
Ako vam se bude dalo, pošaljite kakvu sliku slastica ovdje.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 11:50   #5464
Ma, bas za peh ova 2 tjedna mjerenja jedem sve samo ne tipicno

Ali dobro, produljiti cu period upisivanja za neki bolji uvid. Jucer sam isla na ultra mega domjenak najpoznatijeg cateringa i kaj, da ne jedem tartufe i pastu, ma nema sanse

Tako da je zaista nerealan taj moj hranidbeni dnevnik
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:31   #5465
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Treba si dati malo oduška, uvijek to kažem.
pa ak već znam da bum pravila nekaj fino i znam da bum to jela i znam da se ne bum kontrolirala, pa čemu onda da kukam? budem se zguštala i bok.

Quote:
Ja se nadam povratku nakon Nove, kako god bilo. Ne mogu ovako živjeti, sve me boli.
mene su leđa počela ubijati kak ne vježbam i svaki put je tako. i ovo kaj ste spomenule kak smršavite ak ne vježbate, tak je isto kod mene. drugi su primijetili. ja samo primjećujem mlohavost.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 04:36   #5466
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
ja nebum radila nikakve slastice, jer ih srećom ne volim, no imam u planu raditi LCHF pogače sa maslinama i čvarcima,napravit ću i "francusku" sa šunkom,jajima i karfiolom jerbo svali put se osakatim u pravoj i tjedan dana nemrem doć sebi
može recept?

kod mene nema slastica za Blagdane, nit radim nit jedem
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:39   #5467
Krepala tema?
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:56   #5468
Doručak omlet sa paprikom i tikvicama
Ručak punjeno carsko meso fetom i pršutom prilog kuhana cvjetača i brokula ,mješana salata
Večera domaći svježi sir i zadnji komadić domaćeg špeka tko će sad čekati bar 2mj dok se novi osuši
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 05:39   #5469
kuhala sam jučer teleće kosti sa malo mesa 4h, i na kraju u taj temeljac tj juhu stavila brokulu, mini sušene rajčice i cauli rice :klap:
ispalo gusto ''varivo''
jedva ćekam ručak danas
uz to zelena salata i kiseli krastavci

i napokon trening danas. nisam bila od srijede
šok i nevjerica
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 06:37   #5470
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
kuhala sam jučer teleće kosti sa malo mesa 4h, i na kraju u taj temeljac tj juhu stavila brokulu, mini sušene rajčice i cauli rice :klap:
ispalo gusto ''varivo''
samo da se pohvalim da je ovo pre pre fino
uživala u svakom zalogaju

moram češće kuhati govedinu / teletinu
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 08:34   #5471
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
samo da se pohvalim da je ovo pre pre fino
uživala u svakom zalogaju

moram češće kuhati govedinu / teletinu
Ja u subotu planiram onu 7satnu telecu juhicu. Spremam pola bozicnog rucka (juha i desert) i bas se nadam da ce biti fina.
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 09:24   #5472
Ljudi, imam jedno pitanje, radimo na istraživanju uzroka karijesa i mogućnostima prirodnog liječenja, kako se često u kuloarima i znanstvenim radovima vrti da glavnu ulogu u nastanku ima šećer, zanima me vi koji ste dugo na LCHF-u, jeste li uočili da imate manje problema sa karijesima otkad ne jedete bijeli rafinirani šećer? (Naravno da se uzima i obzir i genetika i druge bolesti ovo je čisto informativno pitanje)
Simbalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 18:46   #5473
Quote:
Simbalija kaže: Pogledaj post
Ljudi, imam jedno pitanje, radimo na istraživanju uzroka karijesa i mogućnostima prirodnog liječenja, kako se često u kuloarima i znanstvenim radovima vrti da glavnu ulogu u nastanku ima šećer, zanima me vi koji ste dugo na LCHF-u, jeste li uočili da imate manje problema sa karijesima otkad ne jedete bijeli rafinirani šećer? (Naravno da se uzima i obzir i genetika i druge bolesti ovo je čisto informativno pitanje)
Prirodno lječenje karijesa bez bušilice:klap:
Kužim da se radi o prevenciji karjesa u ranijoj fazi

Ja sam relativno kratko bez ˝šećera˝ ali sam skužio da mi se manje skuplja plak na zubima nekad sam stvarno puno jeo slatko (keksi,čokolade,sokovi,peciva itd itd)
I svakih 6mj sam imao bliski susret sa zubarskim stolcem da skine naslage koliko got ja to ribao četkicom ispirao raznim sredstvima jedino još nisam probao sa domestos ali piše da nije za oralnu upotrebu

Sad je prošlo i više od 8mj od zadnjeg susreta sa zubarom tak da u mom slučaju je ispalo tako jer radim sve isto 2x na dan pranje i ispiranje zuba+konac
Znači stvar je u prehrani a prije sam imao strašne žgaravice za koje mi je moja Dr. rekla da kad spavam takva količina isparavanja iz želuca može stvarati gadne probleme u grlu i na caklini zuba pa se plak još lakše hvata na njih
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 06:54   #5474
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Ja sam relativno kratko bez ˝šećera˝ ali sam skužio da mi se manje skuplja plak na zubima nekad sam stvarno puno jeo slatko (keksi,čokolade,sokovi,peciva itd itd)
a meni se stvara puno više kamenca od kad sam na LCHF

Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Ja u subotu planiram onu 7satnu telecu juhicu. Spremam pola bozicnog rucka (juha i desert) i bas se nadam da ce biti fina.
njami!!

ja kuham za 23.

dajte mi neki recept sa govedinom, da sve smućkam u 1 teški lonac, gurnem u pećnicu i zaboravim
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 09:31   #5475
Probaj ossobucco, zapravo bilo koju verziju gulasica, pa tutni na lagano da krcka u dubokoj posudi u pecnici.

Pogledaj na Jedozovni, sigurno ima neki dobar recept.

Mozes teletinu, tikvu, vrganje, korijenasto..... Ako trebas domacu tikvu i vrganje udijelim ti rado, cijena - jedna kafica
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 17:33   #5476
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post

dajte mi neki recept sa govedinom, da sve smućkam u 1 teški lonac, gurnem u pećnicu i zaboravim
Evo ti moj recept za vepra, ne vidim problem s govedinom:
U posudu s poklopcem (peka, rimski lonac, padela pokrivena alu folijom) stavi obilato masti, na mast nareži kapule (crveni luk) - koliko mesa toliko kapule, na to suhe šljive, meso narezano na kocke, posoli, popari, i prekrij pelatima. Zalij crnim vinom, ubaci u pećnicu i zaboravi na sat - dva. Izvadi, provjeri, ako je još tvrdo, vrati u pećnicu, podlij s još vina (ili nedajbože vode....)

Pošto ima gomiletina kapule i plus suhe šljive - granični je slučaj za opušteni LCHF.

Kako stojimo s cenzurom? OK?
__________________
Guzica u mom avataru služi kako bi plitki ljudi imali gdje prilijepiti etiketu.
b'elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 06:28   #5477
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Probaj ossobucco, zapravo bilo koju verziju gulasica, pa tutni na lagano da krcka u dubokoj posudi u pecnici.

Pogledaj na Jedozovni, sigurno ima neki dobar recept.

Mozes teletinu, tikvu, vrganje, korijenasto..... Ako trebas domacu tikvu i vrganje udijelim ti rado, cijena - jedna kafica
ossobucco

rado i kavicu no ovih dana sam rastrgana što poslom što privatnim problemima

Quote:
b'elana kaže: Pogledaj post
Evo ti moj recept za vepra, ne vidim problem s govedinom:
U posudu s poklopcem (peka, rimski lonac, padela pokrivena alu folijom) stavi obilato masti, na mast nareži kapule (crveni luk) - koliko mesa toliko kapule, na to suhe šljive, meso narezano na kocke, posoli, popari, i prekrij pelatima. Zalij crnim vinom, ubaci u pećnicu i zaboravi na sat - dva. Izvadi, provjeri, ako je još tvrdo, vrati u pećnicu, podlij s još vina (ili nedajbože vode....)

Pošto ima gomiletina kapule i plus suhe šljive - granični je slučaj za opušteni LCHF.

Kako stojimo s cenzurom? OK?
baš čitam i razmišljam da luk i šljive za mene NO NO

sinoć sam napravila plan: govedina ide u posudu sa bijelim vinom i vodom, uz dodatak suhih vrganja, suhih cherry rajčica te povrća (za sad imam celer korijen i list)
ubacit ću sigurno i senf te sok od limuna, te naravno začine
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 10:04   #5478
Bugica, ako kaj treba - tu sam. Nadam se da ce se sve posloziti
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 21:41   #5479
Quote:
bug_lady kaže: Pogledaj post
a meni se stvara puno više kamenca od kad sam na LCHF
A opčenito stanje zuba?
Je si možda mjerila PH svoje sline?

Previše kalcija,fosfora itd stvara pogodan teren za brže slaganje kamenca pa je moguče da sam si ja smanjio udio tih minerala a ti na neku foru povečala
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 06:09   #5480
Quote:
Milivojka2 kaže: Pogledaj post
Bugica, ako kaj treba - tu sam. Nadam se da ce se sve posloziti


ako ništa drugo, posložila sam jučer ručak za 5
noć ranije marinirala govedinu u domaćem jab.octu i senfu (uz sol i papar)
u multipraktiku samljela korijen i list celera i 1 mrkvu. govedinu prepekla brzo i naglo; u ''slow cooker'' posudi slagala: miksano povrće - suhi vrganji-govedina i tako u 3 reda. gore stavila nasjeckanu pancetu. začini: sol, papar i lvorov list. zalila sa 1L crnog vina i pola L vode. stavila u pećnicu na naglo 220 30 min pa smanjila na 150 3h pa na 120 još 1h. FENOMENALNO

Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
A opčenito stanje zuba?
Je si možda mjerila PH svoje sline?

Previše kalcija,fosfora itd stvara pogodan teren za brže slaganje kamenca pa je moguče da sam si ja smanjio udio tih minerala a ti na neku foru povečala
nisam mjerila ph
a zdravlje zuba mi nikad nije bilo jača strana iako jako pazim
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.