Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 16:05   #5621
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
I koliko sam upoznata s tom temom (a jesam i to više nego dobro), gotovo nitko, osim par nezavisnih lista, čini mi se, nije to poštovao.
Tako da bi me ipak trebao poslušati i ne tražiti senzacionalistički da se istraži nešto što je već dobro poznato i odigralo se pred očim javnosti, samo zato što si ti ko baba iz bolesti.

A to što ne poštuju to - pa donijeli su zakon. I to je 100% više nego što su zadrti desničari i lizači oltara napravili.
A glede same činjenice nepoštivanja kvota... imam dvojake osjećaje, tako da

I btw, SDP-e je u parlamentu.
SDP je parlamentarna stranka. Od prvog dana postojanja ove države.
evo, u ovih par rečenica je sažeto sve. potpuno si se otvorila. da sam ja napisao da ovako razmišljate, bio bih žestoko kritiziran.

ajmo po redu.

1. donijeli smo zakon koji se ne provodi, evo sam par lista ga provodi (koji jad, donosite zakone koji se gotovo uopće ne provode ili ne mogu provoditi)
2. donijeli ste zakon i to je kako ti kažeš 100% više nego što su zadrti desničari i lizači oltara napravili (nemam pojma zažto se uspoređujete sa "zadrtim desničarima i lizačima oltara" al ti to valjda znaš). ako te veseli biti 100% bolji od takvih, bravo za tebe
3. ako se kršenje zakona kako ti kažeš odigralo pred javnosti, to nikako nije argument da kritiziramo loše postupke, čak i ako su 100% bolji od nekih zadrtih desničara i lizača oltara (što god to značilo)


ovo je baš pravo stanje unutar sdp-a zadnjih mjeseci i godina. opis nije mogao biti bolji. hvala kiss na tome.
plavi pas is offline  
Old 17.12.2017., 17:00   #5622
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
E, kad bi to bilo tako! Oporba koja je početkom dvijetisućitih rušila demokratski izabranu vlast lažući da će se izručivati generali (natuknica: nula izručenih generala hrvatske pobjedničke vojske za to vrijeme), oporba koja je od 2011. do 2015. na svaki mogući način trovala javni prostor nerijetko ponižavajući Hrvatsku te se na kraju domogla vlasti s koje je Prvi Potpredsjednik, Rasturač Partije i Šesterostruki Izborni Pobjednik rekao da će kasnije od suda odobrena konverzija švicaraca građane Hrvatske (i Hrvate u dijaspori?) koštati milijardu eura - i sada je na vlasti. Ovo šta SDP danas radi nije ni fusnota u knjižurini protuhrvatskog djelovanja.

Zar ne?
Prosudi sam - tužba banaka po tom pitanju je teška 8 milijardi kuna i aktivna je na sudu.



“Iskreno, mi samo pokušavamo sanirati ono što je bivša Vlada Zorana Milanovića napravila, ne razmislivši o mogućim posljedicama."

Priča o konverziji odvijala se u sjeni izbora, tijekom izborne kampanje i naravno da je naišla na odobravanje građana i štediša koji su uzeli kredite u švicarcima. Ali, kao i svaka priča, ima svoje naličje i sada će netko sve to moratu platiti”, kažu hrvatski izvori.

Doznajemo da su se i diplomati uključili u cijeli postupak te da postoje kontakti i sa zemljama iz kojih su domicilne banke koje posluju u Hrvatskoj. Međutim, u ovom trenutku ni diplomacija nema konkretne odgovore iz Austrije i Italije može li se cijeli problem “podići” i na državnu razinu, barem u poticanju dijaloga između hrvatske strane i banaka kako bi se izbjegao sud.

Ni Europska komisija nije sklona načinu na koji je Hrvatska riješila konverziju švicaraca u druge valute, pa je pokrenut i postupak protiv hrvatske Vlade zbog povrede pravne stečevine.

"Sve inozemne banke koje posluju kod nas zbog konverzije švicaraca spremaju se podnijeti tužbu protiv Hrvatske, a ukupno potraživanje iznosi 8 milijardi kuna. Prva tužba je stigla, to je točno. Mi smo već održali i sastanak na tu temu s predsjednikom Vlade."

"Mi ćemo pokušati iznaći rješenje koje bi što manje opteretilo hrvatski državni proračun i same hrvatske građane. Učinit ćemo sve kako bi zaštitili one koji su uzeli kredite u 'švicarcima'. Znači interes nam je zaštititi hrvatske građane koji su se zadužili, ali želimo i jasno poručiti da je način na koji je to sve skupa prošle godine izvedeno bio populistički i nedovoljno promišljeno i sada imamo te prve tužbe i morat ćemo se dobro potruditi kako bismo umanjili štetu za hrvatski državni proračun. Ali na prvom mjestu su interesi hrvatskih građana", istaknuo je Kovač.


https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...joxzzvm3gM33RJ

I tako.....koštati će i tebe i mene konverzija, kao i par milijuna hrvata, iako ja u životu nikakav kredit nisam podigla, a kamo li u švicarcima, kao i oni.
A ti?

I veliš - pričao šesterostruki izborni pobjednik bez veze?
Je li?
A vlada već kalkulira kako će štetu isplatiti na račun između ostalih hrvata i na tvoj i moj. Jer drugoga izbora nema - svaka kuna u državnom proračunu je naša kuna - tvoja i moja. Ili dati bankama neke pogodnosti kroz koje će si štetu kompenzirati kako nam ne bi poharale državni proračun jer je Milanović herojski napravio populistički potez. I sa takvim rješenjem ćemo i opet najebati i ti i ja ako budemo nešto trebali od banaka, jer će si one dug uračunati u svoj trošak kojega ćemo joj platiti nas dvoje.
Nemoj sada brkati zakonitost promjenjivih kamata i konverziju - kamate su druga priča, i za njihovo rješenje nije zaslužan SDP, ali je krivac za problem sa konverzijom.

Mogli bismo o razlozima izručenja, neizručenja, svega ostaloga šta ti padne na pamet navesti kao inkrimen, političkog momenta događanja, pritisaka na Hrvatsku tijekom predpristupnih pregovora za ulazak Hrvatske u EU, ulaska u Eu, raznih uvjetovanja..........gdje si bio u to doba - nije valjda da si prespavao, ili samo zaboravio?
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is online now  
Old 17.12.2017., 17:07   #5623
P.S. - Xenoborg

Sada sam se sjetila - tebi sam bila rekla u nekom svom upisu ranije da upamtiš da tvrdim da će ova vlada za najmanje godinu do godinu i pol imati još nekoliko ruku iz opozicije, a možda i neku cijelu manju stranku, i da mi taj upis slobodno kroz to vrijeme predočiš.
Sada tvrdim da će se to zbiti i puno ranije.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is online now  
Old 17.12.2017., 17:27   #5624
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Prosudi sam - tužba banaka po tom pitanju je teška 8 milijardi kuna i aktivna je na sudu.



“Iskreno, mi samo pokušavamo sanirati ono što je bivša Vlada Zorana Milanovića napravila, ne razmislivši o mogućim posljedicama."

Priča o konverziji odvijala se u sjeni izbora, tijekom izborne kampanje i naravno da je naišla na odobravanje građana i štediša koji su uzeli kredite u švicarcima. Ali, kao i svaka priča, ima svoje naličje i sada će netko sve to moratu platiti”, kažu hrvatski izvori.

Doznajemo da su se i diplomati uključili u cijeli postupak te da postoje kontakti i sa zemljama iz kojih su domicilne banke koje posluju u Hrvatskoj. Međutim, u ovom trenutku ni diplomacija nema konkretne odgovore iz Austrije i Italije može li se cijeli problem “podići” i na državnu razinu, barem u poticanju dijaloga između hrvatske strane i banaka kako bi se izbjegao sud.

Ni Europska komisija nije sklona načinu na koji je Hrvatska riješila konverziju švicaraca u druge valute, pa je pokrenut i postupak protiv hrvatske Vlade zbog povrede pravne stečevine.

"Sve inozemne banke koje posluju kod nas zbog konverzije švicaraca spremaju se podnijeti tužbu protiv Hrvatske, a ukupno potraživanje iznosi 8 milijardi kuna. Prva tužba je stigla, to je točno. Mi smo već održali i sastanak na tu temu s predsjednikom Vlade."

"Mi ćemo pokušati iznaći rješenje koje bi što manje opteretilo hrvatski državni proračun i same hrvatske građane. Učinit ćemo sve kako bi zaštitili one koji su uzeli kredite u 'švicarcima'. Znači interes nam je zaštititi hrvatske građane koji su se zadužili, ali želimo i jasno poručiti da je način na koji je to sve skupa prošle godine izvedeno bio populistički i nedovoljno promišljeno i sada imamo te prve tužbe i morat ćemo se dobro potruditi kako bismo umanjili štetu za hrvatski državni proračun. Ali na prvom mjestu su interesi hrvatskih građana", istaknuo je Kovač.


https://www.google.hr/url?sa=t&rct=j...joxzzvm3gM33RJ

I tako.....koštati će i tebe i mene konverzija, kao i par milijuna hrvata, iako ja u životu nikakav kredit nisam podigla, a kamo li u švicarcima, kao i oni.
A ti?

I veliš - pričao šesterostruki izborni pobjednik bez veze?
Je li?
A vlada već kalkulira kako će štetu isplatiti na račun između ostalih hrvata i na tvoj i moj. Jer drugoga izbora nema - svaka kuna u državnom proračunu je naša kuna - tvoja i moja. Ili dati bankama neke pogodnosti kroz koje će si štetu kompenzirati kako nam ne bi poharale državni proračun jer je Milanović herojski napravio populistički potez. I sa takvim rješenjem ćemo i opet najebati i ti i ja ako budemo nešto trebali od banaka, jer će si one dug uračunati u svoj trošak kojega ćemo joj platiti nas dvoje.
Nemoj sada brkati zakonitost promjenjivih kamata i konverziju - kamate su druga priča, i za njihovo rješenje nije zaslužan SDP, ali je krivac za problem sa konverzijom.

Mogli bismo o razlozima izručenja, neizručenja, svega ostaloga šta ti padne na pamet navesti kao inkrimen, političkog momenta događanja, pritisaka na Hrvatsku tijekom predpristupnih pregovora za ulazak Hrvatske u EU, ulaska u Eu, raznih uvjetovanja..........gdje si bio u to doba - nije valjda da si prespavao, ili samo zaboravio?


Nadasve je krasno gledati kako je za svako HDZ sranje netko drugi kriv...

Ili kako se pod mus HDZ pokusava prikazati kao spasitelj...

Samo,kada cete skupiti hrabrosti,pa PR zamjeniti raspravom cinjenicama?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Old 17.12.2017., 18:34   #5625
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Hm... Milanović slab predsjednik? Pa njega uredno godinama i dan danas optužuju za samovolju
Sjeti se početka milanovićeve vlade.

Izlazi zoki iz limuzine i novinari kažu bok bok, a izađu linić ili čačić i 20 novinara nahrupe na njih kao vrane na kantu za smeće
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is online now  
Old 17.12.2017., 18:43   #5626
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post


Nadasve je krasno gledati kako je za svako HDZ sranje netko drugi kriv...

Ili kako se pod mus HDZ pokusava prikazati kao spasitelj...

Samo,kada cete skupiti hrabrosti,pa PR zamjeniti raspravom cinjenicama?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
dok god kiss me, bernardić i ekipa provode strategiju "mi smo nesposobni, nemamo pojma i katastrofa smo, al smo bolji od zadrtih desničara i lizača oltara", ovakav hdz može mirno spavati.

čuli smo jučer bernardića, danas čitamo kiss me i to je to. nadam se samo da za takvu strategiju niste nekom platili, ovakve stavove vam ni kumica s dolca ne bi preporučila. dajte uzmite jednog ozbiljnog stratega ili analitičara, ovako se sramotite.

zar vam je stvarno prihvatljivo da budete neka jadna alternativa samo kad hdz napravi totalnu pustoš i dovede zemlju pred potpuni kolaps?

ovakavom jadnom i lošem plenkovićevom hdz-u s takvim stavovima nećete prići ni u 10 mandata. malo bolji hdz će doći do 101 sa nekom desnom poslijeizbornom koalicijom, a hdz kojeg bi eventualno pobijedili bi bio takav da vam ostavlja bankrotiranu zemlju. jel to vaš domet?

za vaše dobro i dobro hrvatske, pod hitno se probudite. ovo što priča bernardić i piše kiss me potpuno je neprihvatljivo i vodi vas na dno.
plavi pas is offline  
Old 17.12.2017., 19:32   #5627
Quote:
plavi pas kaže: Pogledaj post
evo, u ovih par rečenica je sažeto sve. potpuno si se otvorila. da sam ja napisao da ovako razmišljate, bio bih žestoko kritiziran.

ajmo po redu.

1. donijeli smo zakon koji se ne provodi, evo sam par lista ga provodi (koji jad, donosite zakone koji se gotovo uopće ne provode ili ne mogu provoditi)
2. donijeli ste zakon i to je kako ti kažeš 100% više nego što su zadrti desničari i lizači oltara napravili (nemam pojma zažto se uspoređujete sa "zadrtim desničarima i lizačima oltara" al ti to valjda znaš). ako te veseli biti 100% bolji od takvih, bravo za tebe
3. ako se kršenje zakona kako ti kažeš odigralo pred javnosti, to nikako nije argument da kritiziramo loše postupke, čak i ako su 100% bolji od nekih zadrtih desničara i lizača oltara (što god to značilo)


ovo je baš pravo stanje unutar sdp-a zadnjih mjeseci i godina. opis nije mogao biti bolji. hvala kiss na tome.
Tako je - donijeli su zakon. I propisali kazne za one koji ih se ne drže. Između ostalog i za njih same.
Koji dio ti je tu sporan i šta te to tolko zbunjuje?

Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
I tako.....koštati će i tebe i mene konverzija, kao i par milijuna hrvata, iako ja u životu nikakav kredit nisam podigla, a kamo li u švicarcima, kao i oni.
A ti?

I veliš - pričao šesterostruki izborni pobjednik bez veze?
Je li?
A vlada već kalkulira kako će štetu isplatiti na račun između ostalih hrvata i na tvoj i moj.
Je. Jer umjesto što je bezveze mlatio, bolje bi vam bilo da ste poslali odgovor sudu u D.C.-u da taj sud nema nikakvu ingerenciju u tom sporu. Službeni stav same EK je da se nitko izvan EU nema šta miješati.
Ali dobro da kaluliraju s mogućim troškovima, jer kad nam se natovare tužbe za Agrokor, trebat će nam.

S obzirom da ćemo mi morati podmiriti porezni dug jedne od Herucovih firmi i to u iznosu od 27 milijuna, a taj dug je mogao biti bar u pola manji da se imovina Estare Culto prodala po iole tržišnoj cijeni, a ne da je doslovce poklonjeno buvšem šefu porezne uprave, uz blagoslov onog štakora Marića.
Ja mislim da bi ti bilo pametnije da onda bar se skoncentriraš na konkretne brojke, ako ti se već glumi zabrinutost, a ne da se iz aviona vidi koja si otužna trolčina.

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Sjeti se početka milanovićeve vlade.

Izlazi zoki iz limuzine i novinari kažu bok bok, a izađu linić ili čačić i 20 novinara nahrupe na njih kao vrane na kantu za smeće
Quote:
plavi pas kaže: Pogledaj post
dok god kiss me, bernardić i ekipa provode strategiju "mi smo nesposobni, nemamo pojma i katastrofa smo, al smo bolji od zadrtih desničara i lizača oltara", ovakav hdz može mirno spavati.

čuli smo jučer bernardića, danas čitamo kiss me i to je to. nadam se samo da za takvu strategiju niste nekom platili, ovakve stavove vam ni kumica s dolca ne bi preporučila. dajte uzmite jednog ozbiljnog stratega ili analitičara, ovako se sramotite.

zar vam je stvarno prihvatljivo da budete neka jadna alternativa samo kad hdz napravi totalnu pustoš i dovede zemlju pred potpuni kolaps?

ovakavom jadnom i lošem plenkovićevom hdz-u s takvim stavovima nećete prići ni u 10 mandata. malo bolji hdz će doći do 101 sa nekom desnom poslijeizbornom koalicijom, a hdz kojeg bi eventualno pobijedili bi bio takav da vam ostavlja bankrotiranu zemlju. jel to vaš domet?

za vaše dobro i dobro hrvatske, pod hitno se probudite. ovo što priča bernardić i piše kiss me potpuno je neprihvatljivo i vodi vas na dno.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is online now  
Old 17.12.2017., 19:52   #5628
@kiss me

nema potrebe za nervozom. nista me ne zbunjuje. nek ljudi citaju i slusaju. sve pise. samo nek citaju.

sve si jasno i lijepo napisala. sve je isto tako bernardic rekao. lako hdz-u s vama takvima.
plavi pas is offline  
Old 17.12.2017., 20:35   #5629
Quote:
plavi pas kaže: Pogledaj post
dok god kiss me, bernardić i ekipa provode strategiju "mi smo nesposobni, nemamo pojma i katastrofa smo, al smo bolji od zadrtih desničara i lizača oltara", ovakav hdz može mirno spavati.

čuli smo jučer bernardića, danas čitamo kiss me i to je to. nadam se samo da za takvu strategiju niste nekom platili, ovakve stavove vam ni kumica s dolca ne bi preporučila. dajte uzmite jednog ozbiljnog stratega ili analitičara, ovako se sramotite.

zar vam je stvarno prihvatljivo da budete neka jadna alternativa samo kad hdz napravi totalnu pustoš i dovede zemlju pred potpuni kolaps?

ovakavom jadnom i lošem plenkovićevom hdz-u s takvim stavovima nećete prići ni u 10 mandata. malo bolji hdz će doći do 101 sa nekom desnom poslijeizbornom koalicijom, a hdz kojeg bi eventualno pobijedili bi bio takav da vam ostavlja bankrotiranu zemlju. jel to vaš domet?

za vaše dobro i dobro hrvatske, pod hitno se probudite. ovo što priča bernardić i piše kiss me potpuno je neprihvatljivo i vodi vas na dno.
Za moje dobro?

Decec, moj pojam desnice bi i za ekstremnu desnicu ponelad bio preekstreman...

Ali,kako to objasniti poborniku lazljive metkovske sekte koja je dva puta zajedno s HDZ sudjelovala u unistavanju RH,pa se sad pod mus moraju opravdavati iduci ad hominem na sugovornika...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Old 17.12.2017., 23:44   #5630
Quote:
plavi pas kaže: Pogledaj post
dok god kiss me, bernardić i ekipa provode strategiju "mi smo nesposobni, nemamo pojma i katastrofa smo, al smo bolji od zadrtih desničara i lizača oltara", ovakav hdz može mirno spavati.

čuli smo jučer bernardića, danas čitamo kiss me i to je to. nadam se samo da za takvu strategiju niste nekom platili, ovakve stavove vam ni kumica s dolca ne bi preporučila. dajte uzmite jednog ozbiljnog stratega ili analitičara, ovako se sramotite.

zar vam je stvarno prihvatljivo da budete neka jadna alternativa samo kad hdz napravi totalnu pustoš i dovede zemlju pred potpuni kolaps?

ovakavom jadnom i lošem plenkovićevom hdz-u s takvim stavovima nećete prići ni u 10 mandata. malo bolji hdz će doći do 101 sa nekom desnom poslijeizbornom koalicijom, a hdz kojeg bi eventualno pobijedili bi bio takav da vam ostavlja bankrotiranu zemlju. jel to vaš domet?

za vaše dobro i dobro hrvatske, pod hitno se probudite. ovo što priča bernardić i piše kiss me potpuno je neprihvatljivo i vodi vas na dno.
Na dno ide Hrvatska s HDZom, ali nikad ga neće dohvatiti. Sve što si napisao je točno, osim zahtjeva da SDP pokuša osvojiti vlast. Unatrag pet godina to je nemoguće. HDZ spomene Blajburg, DR i sdp koji nije htio neovisnu i dobija izbore, zauvijek. To je volja hrvatskog naroda i treba je poštovati. Tko je to shvatio, a ne želi doživotno otplaćivati DR, kida van. Zašto bi netko tko uživa prihode i komociju oporbe uopće želio vlast u ovakvom društvu? Bero & co. rade pametno.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Old 18.12.2017., 00:02   #5631
McA, ajde malo se dotakni SDPa.

Što kažeš za Beru?
DJTcro is offline  
Old 18.12.2017., 00:33   #5632
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post


Nadasve je krasno gledati kako je za svako HDZ sranje netko drugi kriv...

Ili kako se pod mus HDZ pokusava prikazati kao spasitelj...

Samo,kada cete skupiti hrabrosti,pa PR zamjeniti raspravom cinjenicama?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
Zašto roflaš?
SDP nikad lošiji, personel nikad beskičmeniji i programno neobrazovaniji i ti se smiješ HDZ-u, na temi SDP-a.
Ova tema je odraz SDPovske jadnoće.

Btw. idem prošli tjedan navečer stubama uz Tomićevu, silazi Mrsić i psuje Stazića preko telefona.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Old 18.12.2017., 09:42   #5633
Ovakav SDP dobit će max 30 mandata iduće izbore. Maras, Stazić, Bauk, Glavašević, Lovrić Merzel, povratnik Sabo i kompanija više nisu čak ni ozbiljna oporba. Bero standardno lupeta, ekonomiju ne spominje i bavi se svjetonazorima, a onda se SDP-ovci čude kad ih HDZ na takvim temama pomete i dobije izbore. SDP-u trebaju novi ljudi koji bi došli s novim idejama, prodrmali postojeće kadrove i podigli rejting stranci. Uz to, SDP se treba okrenuti ekonomiji, nuditi rješenja (ne gluposti kao povećanje minimalca) kako smanjiti javni dug, smanjiti utjecaj države na ekonomiju, smanjiti i ukinuti parafiskalne namete, smanjivati poreze i državni aparat. E to su teme koje treba otvoriti.
analitikos is offline  
Old 18.12.2017., 11:39   #5634
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Ovakav SDP dobit će max 30 mandata iduće izbore. Maras, Stazić, Bauk, Glavašević, Lovrić Merzel, povratnik Sabo i kompanija više nisu čak ni ozbiljna oporba. Bero standardno lupeta, ekonomiju ne spominje i bavi se svjetonazorima, a onda se SDP-ovci čude kad ih HDZ na takvim temama pomete i dobije izbore. SDP-u trebaju novi ljudi koji bi došli s novim idejama, prodrmali postojeće kadrove i podigli rejting stranci. Uz to, SDP se treba okrenuti ekonomiji, nuditi rješenja (ne gluposti kao povećanje minimalca) kako smanjiti javni dug, smanjiti utjecaj države na ekonomiju, smanjiti i ukinuti parafiskalne namete, smanjivati poreze i državni aparat. E to su teme koje treba otvoriti.
Ništa ti od toga neće biti - prvo i osnovno vjekovno i kroz protok vremena dokazano pravilo je - sa broda koji tone štakori bježe. Ne ukrcavaju se.
Prognoza o trideset budućih mandata ti je preoptimistična, jer to je zapravo bliže reali na prošlim izborima kada makneš koaliciju - iako se tvrdilo da je koalicija prebogato bila nagrađena, analiza pokazuje da je zapravo bila uskraćena za još par mandata. I ako krenu u izbornu noć sami (znamo da za to nemaju hrabrosti, kao niti HDZ, a niti bilo koja u zadnje vrijeme novokomponovana stranka - jedini koji će samostalno na slijedeće izbore ukoliko sa barem malo sigurnosti prognoza pokaže da bi im moglo proći na temelju relevantnog doprinosa u ovoj vladi bude HNS, jer im taj samostalni izlazak treba kako bi utvrdili svoj legitimitet, a i kao pozicija za buduću koalicijsku snagu), a i kako bi lijevim koalicijama i ostalima ostalo ćim manje raspoloživih glasova, ćime bi se HDZ - u omogućio mandat - dva više.

Prekasno će se SDP okrenuti ekonomiji - propustio je vlak za to.
U trenutku kada su se državne financije stabilizirale, kada je započeo oporavak koji doduše za sada još uvijek ide nedostatnom brzinom ali je u stalnoj uzlaznoj putanji, kada je samo pitanje vremena trenutak veličine potencije ubrzanja koje će donjeti povlačenje sredstava iz EU fondova - jer ne treba smetnuti sa uma da je tek 15% sasvim utrošenoga kroz krajnju realizaciju, a skoro 50% je do sada ugovoreno od dostupnih jedanaest milijardi eura, i da je to potencijal koji će snažno zavrtjeti ekonomiju kako se projekti budu razvijali.
Skoloni smo uspoređivati zemlje istoka i njihov napredak u odnosu na Hrvatsku, ali se pritom zaboravlja da je većina njih pet do deset godina prije nas ušla u EU integraciju i da su im eu fondovi isto tako potpomognuli ekonomiju kao što će sada nama i normalno je da su prije nas riješili tranzicijske probleme, da je npr. Poljska koja ima 38 milijuna stanovnika ostala u to vrijeme bez jedan milijun ljudi iz istih razloga kao i Hrvatska sada, da ima identične probleme sa natalitetom, skloni smo isto tako nepažljivo analizirati i uspoređivati visinu plaća i mirovina, i često brkati bruto i neto iznose, kao i zanemarujući kupovnu moć proizašlu iz dohodka u pojedinim državama, zanemarujući da je u Hrvatskoj cijena kvadrata stana manja nego u nekoj zapadnoj zemlji, gdje je i cijena najma daleko veća i da mi jesmo u nepovoljnijoj poziciji, ali ne toliko drastičnoj kako se često naglašava.

Ima desetak dana kako se dvoje mojih sumještana vratilo iz Njemačke i odmah zaposlilo ovdje. Prije mjesec - dva dvoje iz medicinske struke se vratilo u čakovečku bolnicu, bili su i na tv u Dnevniku prikazani. Ima najava još...... istodobno moja susjeda iza vrta u srednjim tridesetima, na moju informaciju da može otići u Spar i zaposliti se jer traže radnike i jedna se znanica prije mjesec dana tammo zaposlila, odgovorila mi je da ne želi raditi u trgovini. Tri godine je doma bez posla. I bude vjerojatno još tri ili trideset tri.
Evo - informacija iz prve ruke - Šparovi dućni traže radnike, tko želi posao - vrijeme je za uzeti ga.
Vrijeme je i za drugačiji pristup zapošljavanju - ne pitati poslodavca kolika je plaća, nego informacija poslodavcu - raditi ću za toliku plaću. I onda slijedi dogovor.

I sada, na temelju ovakvih referenci, predstojećeg vremena kada će radnik konačno biti cijenjen, i kada će konačno dobiti i poštovanje i moć i dobra primanja i sve se to dogodi u ovih tri godine do slijedećih izbora, misliš li da će nekome biti važna SDP - ova ili bilo čija oporbena retorika? Misliš li da će tema Istražnog povjerenstva - koja je usput rečeno svakoj iole normalnoj, nepovodljivoj, slobodnoumnoj osobi bila prepoznata kao jedini cilj da se maksimalno diskredtira stranka na vlasti i kao pomoćno sredstvo za rušenje vladae, a ne kao primarno navedeni razlog: kako bi se utvrdio politički momenat i krivi pristup politike prema privatnom poduzetništvu u cilju da se kroz uočene pogreške to ispravi, kada će se Agrokor riješiti na zadovoljavajući način, i nakon rješenja do slijedećih izbora padne u Zaborav, kada trenutna pozicija ima u rukavu za slučaj potrebe slične diskreditirajuće argumente kao i opozicija za preizbornu kampnju - samo jedan SDP -ov teži osam milijardi kuna, dvije milijarde teži Srđ koji se protegnuo isto tako iz vremena SDP - a.....

Kada tome dodaš reforme koje će se u slijedeće tri godine postepeno provoditi, ciljano prema mogućnostima proračuna - a, snaga proračuna će rasti proporcijalno korištenju EU fondova, a posredno time biti i potencirana i jačanjem ekonomije - nema SDP šanse na slijedećim izborima doći na vlast taman da se na trepavice postavio. Nit sam, niti sa predizbornom kaolicijom.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is online now  
Old 18.12.2017., 15:00   #5635



a u klinac ne čitam al sam na žalost ulovio rečenicu di se ljudi vračaju zbog zločinačke organizacije u RH
don Kacunko is offline  
Old 18.12.2017., 15:27   #5636
HDZ-ove rabote glavni su razlog zašto u tolikom broju iseljavaju.
I aktualne, i one kroz povijest.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 18.12.2017., 16:16   #5637
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Ništa ti od toga neće biti - prvo i osnovno vjekovno i kroz protok vremena dokazano pravilo je - sa broda koji tone štakori bježe. Ne ukrcavaju se.
Prognoza o trideset budućih mandata ti je preoptimistična, jer to je zapravo bliže reali na prošlim izborima kada makneš koaliciju - iako se tvrdilo da je koalicija prebogato bila nagrađena, analiza pokazuje da je zapravo bila uskraćena za još par mandata. I ako krenu u izbornu noć sami (znamo da za to nemaju hrabrosti, kao niti HDZ, a niti bilo koja u zadnje vrijeme novokomponovana stranka - jedini koji će samostalno na slijedeće izbore ukoliko sa barem malo sigurnosti prognoza pokaže da bi im moglo proći na temelju relevantnog doprinosa u ovoj vladi bude HNS, jer im taj samostalni izlazak treba kako bi utvrdili svoj legitimitet, a i kao pozicija za buduću koalicijsku snagu), a i kako bi lijevim koalicijama i ostalima ostalo ćim manje raspoloživih glasova, ćime bi se HDZ - u omogućio mandat - dva više.

Prekasno će se SDP okrenuti ekonomiji - propustio je vlak za to.
U trenutku kada su se državne financije stabilizirale, kada je započeo oporavak koji doduše za sada još uvijek ide nedostatnom brzinom ali je u stalnoj uzlaznoj putanji, kada je samo pitanje vremena trenutak veličine potencije ubrzanja koje će donjeti povlačenje sredstava iz EU fondova - jer ne treba smetnuti sa uma da je tek 15% sasvim utrošenoga kroz krajnju realizaciju, a skoro 50% je do sada ugovoreno od dostupnih jedanaest milijardi eura, i da je to potencijal koji će snažno zavrtjeti ekonomiju kako se projekti budu razvijali.
Skoloni smo uspoređivati zemlje istoka i njihov napredak u odnosu na Hrvatsku, ali se pritom zaboravlja da je većina njih pet do deset godina prije nas ušla u EU integraciju i da su im eu fondovi isto tako potpomognuli ekonomiju kao što će sada nama i normalno je da su prije nas riješili tranzicijske probleme, da je npr. Poljska koja ima 38 milijuna stanovnika ostala u to vrijeme bez jedan milijun ljudi iz istih razloga kao i Hrvatska sada, da ima identične probleme sa natalitetom, skloni smo isto tako nepažljivo analizirati i uspoređivati visinu plaća i mirovina, i često brkati bruto i neto iznose, kao i zanemarujući kupovnu moć proizašlu iz dohodka u pojedinim državama, zanemarujući da je u Hrvatskoj cijena kvadrata stana manja nego u nekoj zapadnoj zemlji, gdje je i cijena najma daleko veća i da mi jesmo u nepovoljnijoj poziciji, ali ne toliko drastičnoj kako se često naglašava.

Ima desetak dana kako se dvoje mojih sumještana vratilo iz Njemačke i odmah zaposlilo ovdje. Prije mjesec - dva dvoje iz medicinske struke se vratilo u čakovečku bolnicu, bili su i na tv u Dnevniku prikazani. Ima najava još...... istodobno moja susjeda iza vrta u srednjim tridesetima, na moju informaciju da može otići u Spar i zaposliti se jer traže radnike i jedna se znanica prije mjesec dana tammo zaposlila, odgovorila mi je da ne želi raditi u trgovini. Tri godine je doma bez posla. I bude vjerojatno još tri ili trideset tri.
Evo - informacija iz prve ruke - Šparovi dućni traže radnike, tko želi posao - vrijeme je za uzeti ga.
Vrijeme je i za drugačiji pristup zapošljavanju - ne pitati poslodavca kolika je plaća, nego informacija poslodavcu - raditi ću za toliku plaću. I onda slijedi dogovor.

I sada, na temelju ovakvih referenci, predstojećeg vremena kada će radnik konačno biti cijenjen, i kada će konačno dobiti i poštovanje i moć i dobra primanja i sve se to dogodi u ovih tri godine do slijedećih izbora, misliš li da će nekome biti važna SDP - ova ili bilo čija oporbena retorika? Misliš li da će tema Istražnog povjerenstva - koja je usput rečeno svakoj iole normalnoj, nepovodljivoj, slobodnoumnoj osobi bila prepoznata kao jedini cilj da se maksimalno diskredtira stranka na vlasti i kao pomoćno sredstvo za rušenje vladae, a ne kao primarno navedeni razlog: kako bi se utvrdio politički momenat i krivi pristup politike prema privatnom poduzetništvu u cilju da se kroz uočene pogreške to ispravi, kada će se Agrokor riješiti na zadovoljavajući način, i nakon rješenja do slijedećih izbora padne u Zaborav, kada trenutna pozicija ima u rukavu za slučaj potrebe slične diskreditirajuće argumente kao i opozicija za preizbornu kampnju - samo jedan SDP -ov teži osam milijardi kuna, dvije milijarde teži Srđ koji se protegnuo isto tako iz vremena SDP - a.....

Kada tome dodaš reforme koje će se u slijedeće tri godine postepeno provoditi, ciljano prema mogućnostima proračuna - a, snaga proračuna će rasti proporcijalno korištenju EU fondova, a posredno time biti i potencirana i jačanjem ekonomije - nema SDP šanse na slijedećim izborima doći na vlast taman da se na trepavice postavio. Nit sam, niti sa predizbornom kaolicijom.


Opet lazi o tome kako je HNS u koaliciji trebao dobiti vise mandata...

To si prvi puta tvrdila prije mjesec-dva i argumentirano bila osporena podacima sa sluzbene stranice HNS-a...

Sada prodajes isti spin...

Vauuuu,traze se trgovci...

Hocemo opet o 130 otkaza u karlovackom GE,vecinom inzenjera?

Sjecas se,tu si isto provalila laz da je vlasnik to najavio prilikom kupovine tvrtke...

Pa ti prodaj price o potrebi za trgovcima i povratku par pojedinaca u RH...

Di ce ovih 130 strucnjaka?

U Spar?

Nama ce fondovi pomoci?

Pa uplacujemo vise nego izvlacimo...di je sada Maleticka da cvili?

Zbog ministrice Zalac HR investitori moraju placati dodatne milijunske troskove koje nebi imali da banda radi svoj posao...

Ponavljam, do kada placeni PR, kada krecemo s cinjenicama?
McAucliffe is offline  
Old 18.12.2017., 18:45   #5638
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Mogli bismo o razlozima izručenja, neizručenja, svega ostaloga šta ti padne na pamet navesti kao inkrimen, političkog momenta događanja, pritisaka na Hrvatsku tijekom predpristupnih pregovora za ulazak Hrvatske u EU, ulaska u Eu, raznih uvjetovanja..........gdje si bio u to doba - nije valjda da si prespavao, ili samo zaboravio?
Uglavnom, slažemo se da nema samo SDP putra na glavi dok je u oporbi, je l' da, i da ne zaslužuje jedini da ih se satere s hrvatske političke scene?
Xenoborg is offline  
Old 18.12.2017., 20:11   #5639
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Uglavnom, slažemo se da nema samo SDP putra na glavi dok je u oporbi, je l' da, i da ne zaslužuje jedini da ih se satere s hrvatske političke scene?
Ma naravno, jesam li ikada tvrdila drugačije?
Ne samo kao vladajuća garnitura kroz pogrešne odluke proizašle iz nesposobnosti ili lopovluka određenih visokih dužnosnika iz vlasti nego i kroz pojedince kao članove stranaka bila njihova opcija na vlasti ili ne. Prilika, poznanstvo, povlaštena informacija.....to su elementi koji svakome tko ima pristup njima daje trasiran put prema kriminalu, priliku koju skloni kriminalu koriste. Bez obzira bila njihova stranka na vlasti ili ne, no, veća je mogućnost i lakše je kada je.

Ako si me pratio od početka aktivnosti na političkim temama sigurno se sjećaš da sam govorila o uvozu luka u poratarnim godinama kada se zbog udružene grupe uvoznika na dvadeset dana skinuo prelevman od 70 lipa i uvezlo 20 tisuća tona, a onda opet vratio - izračunaj koliko je to milijuna kuna čistoga dobitka bilo i koju su konkurentnost u prodaji dobili. To nije bilo moguće napraviti bez odobrenja iz vrha ministarstva. Ili kada sam pričala o ministru Carine Barišiću, i ondašnjem šefu Carinske uprave kojega sam pred novinarima zajedno sa ministrom Poljoprivrede - mislim da je Čobanković bio - pitala o mekoj granici i silnim šleperima povrća i voća koji su svakodnevno ulazili bez plaćanja carine i pdv -a u Hrvatsku, a roba se prodavala na crno - bivši ministr je, ako se ne varam još sudski gonjen - nisam sigurna, ne pratim više njegov slučaj, ali optužnica je bila podignuta i proces je tekao.
Oba ova slučaja su iz redova HDZ - a.

No, danas imamo drugačiju situaciju sa sada aktuelnom vladom bez obzira što je ona proizašla iz te iste stranke. To su novi ljudi, a vidiš - ako pratiš - da je premijer napravio odmak od stranačke politike, usredotočen je na ekonomiju i djeljuje zapravo kao vanstranačka frakcija. Nije da on doista i jest vanstranačka frakcija, i nije to naravno zato što se može minorizirati i zanemariti činjenica da je on dio HDZ - a i da je proistekao iz Hdz - a, i vodi HDZ kao predjednik stranke, no, ta je stranka dobila legitimitet vođenja države bez obzira koliko god malu premoć u odnosu na opoziciju imala, i bez obzira što je bila prisiljena trgovati kako bi zadržala stečenu poziciju. Tako dugo dok ima sa kime trgovati, to je njezino legitimno pravo. Da nije, vlada ne bi više postojala i imali bismo nove izbore. Da oporba ima pravni ili Ustavni temelj koji zabranjuje trgovinu kakvu je premijer istrgovao, odavno već ove vlade ne bi bilo i bili bi provedeni novi izbori.
Rezme - sve je legitimno i SDP nije imao na temelju čega tražiti nove izbore, i neće imati tako dugo će postojati saborska minimalna većina.
A ona se, kako vidimo, polako povećava.

Ići sada rušiti ovu vladu zbog inkrimena ili nesposobnosti prijašnjih garnitura je pogrešno i biti će pogrešno tako dugo dok joj se ne može pripisati dokazani (nikako insinuirani) kriminal ili nesposobnost. Proizašla je iz nove stranačke generacije koja je zamijenila staru iz kasnih devedesetih, smijena kao i u obitelji - preuzimanje gospodarstva sviježeg naraštaja sa novim znanjima od starog tehnološki inferiornog. Pojednostavljeno rečeno.
A vjerovati da će se sada, u doba seciranja i fragmentiranog analiziranja svakoga poteza i svake odluke od strane javnosti provoditi financijski kriminal kao prije tri - pet, petnaest, dvadeset godina je smiješno, pogotovo ne u iole većoj mjeri.

Ono na šta je sada bitno usmjeriti pažnju su samo rezultati koje vlada postiže i proporcijalna valorizacija istih na slijedećim izborima.
A oporba - pogotovo SDP i MOST imaju težak zadatak pred sobom - skulirati se, naći novi put i postati jaki i čvrsti jer su i više nego potrebni kao oponenti koji će kritikom ukazivati na eventualne propuste ili loše poteze. Ako to ne uspiju, biti ćemo prepušteni populističkom Živom zidu ili (i) malim strančicama udruženim u koaliciju koja će će kroz parlamentarnu koaliciju korigirati mandatnu po principu: puno očeva - kilavo dijete.

Nisam ja pristalica isključivosti i zatiranja bilo koje oplitičke opcije. Svaka ima svoju funkciju - neke kako bi obnašale vlast, a neke kako bismo iz njihovog djelovanja vidjeli kako se ne radi i čemu treba uskratiti glas.

Zatrti - to ti se samo tako veli. Čisto da jače istakneš jačinu važnosti nekog problema. Pa u dvadeset i prvom smo stoljeću.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is online now  
Old 18.12.2017., 23:22   #5640
Quote:
analitikos kaže: Pogledaj post
Ovakav SDP dobit će max 30 mandata iduće izbore. Maras, Stazić, Bauk, Glavašević, Lovrić Merzel, povratnik Sabo i kompanija više nisu čak ni ozbiljna oporba. Bero standardno lupeta, ekonomiju ne spominje i bavi se svjetonazorima, a onda se SDP-ovci čude kad ih HDZ na takvim temama pomete i dobije izbore. SDP-u trebaju novi ljudi koji bi došli s novim idejama, prodrmali postojeće kadrove i podigli rejting stranci. Uz to, SDP se treba okrenuti ekonomiji, nuditi rješenja (ne gluposti kao povećanje minimalca) kako smanjiti javni dug, smanjiti utjecaj države na ekonomiju, smanjiti i ukinuti parafiskalne namete, smanjivati poreze i državni aparat. E to su teme koje treba otvoriti.
Ne znam zašto se o Staziću, Marasu, Glavaševiću, Dragovanu..., uvijek piše u nekakvom negativnom svjetlu. Pa Maras je bio čak i ministar obrta. Ne virujem da bi ga Milanović postavio na tu poziciju, bez vrhunskih referenci. Stazića cijeni jedan velikan kao šta je Rade Šerbedžija, a ovdi se dovodi u pitanje njegov lik i djelo.
Na kraju krajeva, jel mislite da bi se uspeli tako visoko, u samoj svojoj partiji, da su nesposobni. O Sabi i Marini, bi se dalo raspravljati, s obzirom na probleme sa zakonom, koje su eventualno imali.
__________________
Ovo je stvarno glup način za potrošit vrime, ali što se mora mora se
bo dernek is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.