Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 17:05   #1
Unhappy pregrijavanje HP laptopa

Prije otprilike 3 mjeseca počeo mi se pregrijavati laptop i stalno gasiti (HP, star cca 2,5 godine). Uglavnom poslije malo vremena, već nakon par minuta bi se ugasio a vetilator bi se dosta čuo dok je radio.
Odnila sam ga u servis da ga očiste i promjene termalnu pastu. Nakon dva dana odem po njega, oni u servisu(LUMIS) kažu da nije do toga, da je bio skroz čist i preporuče mi jedan drugi servis da oni vide u čemu je problem. Odnesem ga tamo (X3M) i ostavim. Uglavnom zavlačili su me DVA MJESECA, e kasne im dijelovi koje su naručili e ovo e ono. Laptop je bio kod njih znači ta dva mjeseca, zvala sam puno puta, i puno puta bi rekli bit ce gotovo za dan-dva, pa sam se načekala. Napokon zovu da je gotovo, promjenili ventilator i da je to to. Dođem doma, upalim laptop kad ista stvar, ugasio se za par minuta i pojavila se poruku o pregrijavanju. Zovem servis i kažem im problem, a serviser, jako drsko mi odgovori da mu donesem laptop, da će izvadit te nove dijelove (ventilator) i da će mi vratit pare (550 kn) , jer on pretpostavlja da je neki veći kvar u pitanju, možda matična ploča bla bla. KOJI BEZOBRAZLUK, nakon dva mjeseca zavlačenja. Ventilator i dalje čudno radi. Gledam na HW Monitor i vidim da tempertaura jako brzo dođe od 60 do 95 stupnjeva i više.
Uglavnom laik sam za kompjutere, ali bojim se da su me dobro nasanjkali.
Ugasio se i dok sam pisala ovaj post, a samo je internet radio. Ne igram nikakve igrice na njemu. Služi za mail, Word, internet i eventualno pogledati koji film.

I šta sad da radim, u čemu je problem, kome da ga odnesem ovdje u Splitu?

please help


Zadnje uređivanje lucijalu : 17.12.2017. at 17:16.
lucijalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 18:59   #2
Neznamo ti točno reći.

Matićna ili procesor, da je procesor , bilo bi lakše ustanoviti to da se upotrebi drugi procesor od drugog laptopa pa da se provjeri kako radi. Neznam koji laptop imaš i koliko košta novi ili rabljeni preko njuškala.

Ako je matična, onda samo rabljeni i to ovisi dali bude radio, najbolje bi bilo kupiti na njuskalu od nekog kome je riknulo nešto drugo samo ne matična, recimog grafa, lcd, procesor ma bilo bi bolje kad bi unapred dobila dijelove i isprobala, E sad tu je i posla da se to zamjeni jer je na laptopu to kompliciran posao. Evo kada sam ja mjenao grafu na svojem starom laptopu e onda sam trebao raskopati skoro cijeli laptop da bi mogao zamjeniti grafičku karticu, trebalo je čak i ekran odvojiti jer je bilo povezano sa gornom plastikom koju je trebalo skinuti, Trebalo mi je barem 3 sata da to uradim. Mogu ti reći da je previše zajebancije sa time, možda bi na servisu to mogli uraditi da testiraju sa nekog drugog modela koji je riknuo zbog nečeg drugog da vide dali radi ali je preskupo, previše zajebancije buduči da je radni sat otprilike 100kuna, govorim napamet jer neznam kako sada fukcionira na servisu.
Oni moraju obraditi hrpa laptopa i popravljaju ono sto im je najjednostavnije, najbrže i za što su sigurni o čemu se točno radi.

Iskreno, recimo da je procesor novi bi mogao doći 300kuna, ili 400kuna . Ali ako je matična ploča onda ti dođe ko novi laptop.


Ja bi razmislio o kupovini novog kompa, zato jer budes izgubila živce dok ovog pokušavaš popraviti. Mnogi se odluče na laptope ali ja bi ti preporučio da razmisliš o PC
dugoročno se isplati, ali ako ti treba baš laptop jer ides sa njime na posao, faks itd onda kupi laptop ali najjeftiniji moguči za osnovne radnje.
PC ti rađe preporučujem jer ako rikne neka komponenta onda se lakše zamjeni, cijena novih (novi model) komponenti je niska, dok za laptop ovisis samo o komponentama koji su tamo, moraju baš isti biti. Evo tu je i monitor, kupiš monitor recimo 27" i koristis ga dugo, čak 10 godina dok laptop mjenjaš kada rikne neka od komponenti i onda si opet na početku.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 19:57   #3
Hvala na odgovoru.
Još jedno pitanje, da je otišla matična ploča ili procesor zar bi kompjuter uopće radio? Nekako imam osjećaj da neki od ova 2 servisera nisu odradili posao kako treba. Laptop je nov, HP, neznam koji točno model, al je malo skuplji, sa touch ekranom, dobrim zvučnicima i svjetlom na tastaturi
lucijalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 20:03   #4
Quote:
lucijalu kaže: Pogledaj post
ojim se da su me dobro nasanjkali.
Ugasio se i dok sam pisala ovaj post, a samo je internet radio. Ne igram nikakve igrice na njemu. Služi za mail, Word, internet i eventualno pogledati koji film.

I šta sad da radim, u čemu je problem, kome da ga odnesem ovdje u Splitu?
Novi procesor tu ne igra ulogu jer će se ponavljati isto a nema ni matična veze, ako su promijenili termalnu pastu i ako je hladnjak čist (jer u oba slučaja mi servisi baš ne zvuće pouzdano) možda je iscurio plin iz toplinskih cijevi koje odvode toplinu do hladnjaka.

A gdje i tko bi u Splitu obavio pošten servis nažalost ne bih znao. Koji je točno model laptopa u pitanju?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 21:20   #5
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Novi procesor tu ne igra ulogu jer će se ponavljati isto a nema ni matična veze, ako su promijenili termalnu pastu i ako je hladnjak čist (jer u oba slučaja mi servisi baš ne zvuće pouzdano) možda je iscurio plin iz toplinskih cijevi koje odvode toplinu do hladnjaka.

A gdje i tko bi u Splitu obavio pošten servis nažalost ne bih znao. Koji je točno model laptopa u pitanju?
evo podaci o laptopu


i mene muče ti AKO, i sumnjam da su ti servisi odrađeni kako treba. Pa zar se laptop ne može staviti na neko testiranje pa da se zna što ne radi.

i šta da radim sutra??? trebala bi odnijeti laptop u taj zadnji servis da izvade ventilator i vrate mi 550 kn, al nekako mi se uopće ne mili da mi oni opet prčkaju po kompjuteru i ko zna da li će mi vratit stari ventilator?
lucijalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:23   #6
Angry

Evo čitam neke recenzije po webu za ovog servisera u kojeg mi je laptop bio 2 mjeseca (kao i neke stare postove na forumu). Kažu neki da ih je isto mulja, da je stari prevarant i da im je isto laptop bio po 2 mjeseca u njih.

IMA LI ITKO JOŠ ISKUSTVA SA OVIM SERVISOM X3M U SPLITU?
lucijalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 22:38   #7
Quote:
lucijalu kaže: Pogledaj post
evo podaci o laptopu
To bi trebao biti ovaj: HP Pavilion 15-p030nr - Beats Special Edition - 15.6" - A8 5545M - 8 GB RAM - 1 TB HDD

Procesor bi trebao raditi do 105C što znaći da se dobro zagrijava
Quote:
i šta da radim sutra??? trebala bi odnijeti laptop u taj zadnji servis da izvade ventilator i vrate mi 550 kn, al nekako mi se uopće ne mili da mi oni opet prčkaju po kompjuteru i ko zna da li će mi vratit stari ventilator?
Moraju vratiti stari, donesi laptop i čekaj dok ga ne ugrade. A tko zna jesu li ga uopće i mijenjali.

Inaće ventilator na Amazonu 13,95$, ebay 10,33$
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 23:28   #8
Hvala na odgovoru. Sutra nosim laptop i nek mi vrate novce.
SAD mi još treba preporuka za neki pouzdani servis u ST.
lucijalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 08:02   #9
Još nešto, ovaj prvi servis gdje sam nosila laptop na čišćenje nije Lumis (tamo sam nosila nešto drugo pa sam pobrkala), nego HG SPOT. Evo čitam i o njihovom servisu svašta i po WEBu i na Forumu. A jesam ubola, ko prstom u *ovno
lucijalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 12:10   #10
Quote:
lucijalu kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Sutra nosim laptop i nek mi vrate novce.
SAD mi još treba preporuka za neki pouzdani servis u ST.
Nisam iz Splita pa ne znam situaciju ali vidim da Megatrend ima servis u Splitu, možda su oni malo ozbiljniji
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 14:54   #11
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Nisam iz Splita pa ne znam situaciju ali vidim da Megatrend ima servis u Splitu, možda su oni malo ozbiljniji
Upravo sam nasla njih na webu. Hvala puno.
lucijalu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.