Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2017., 22:23   #221
Pozdrav svima, jel osoba na stručnom osposobljavanju ima pravo na godišnji odmor, ako da koliko dana, te jel za vrijeme godišnjeg odmora primaju naknadu?? Unaprijed hvala.
Bohara is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 22:44   #222
Quote:
Bohara kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, jel osoba na stručnom osposobljavanju ima pravo na godišnji odmor, ako da koliko dana, te jel za vrijeme godišnjeg odmora primaju naknadu?? Unaprijed hvala.
Imaš pravo, mislim da je 10 dana, primaš punu naknadu.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 00:46   #223
Nije 10 nego 20 radnih dana, to je četiri tjedna. A kako ćeš iskoristiti to ovisi od poslodavca do poslodavca neki će trpijeti da uzimaš po dan u tjednu zbog svojih privatnih obaveza uglavnom državne uprave to trpe, a neki samo ako uzmeš u komadu 10-15-20 dana. To se moraš dogovoriti s poslodavcem, ja mislim da imaš pravo na godišnji tek nakon tri mjeseca rada, vidi što piše u ugovoru da se nije tu što promjenilo.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 09:29   #224
Ispričavam se, 20, bio je tipfeler.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 08:54   #225
S obzirom da raste minimalna plaća, ima kakvih naznaka da će od sljedeće godine rasti i naknada za SOR ?
-chester- is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 11:38   #226
Pozdrav svima,

Ispričavam se ako je već bilo iskomentirano, ali imam pitanje u vezi naknade za prijevoz. Dobila sam stručno koje mi je udaljeno 800m od stana, imam li pravo na pokaz? Ima li smisla da ga uopće tražim?

Hvala!
leona_lewis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 10:49   #227
Jedno pitanje za one koji su završili stručno osposobljavanje-šta vam piše na elektroničnom zapisu od mirovinskog osiguranja? Naime, kad me poslodavac odjavio počinio je pogrešku i na el.zapisu je pisalo da sam kod njih radila na određeno vrijeme u punom radnom odnosu, a ne preko sor-a; sad su to promijenili, ali kućica je prazna, u njoj ne piše ništa, pa me zanima kako je kod vas. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
toby5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 11:25   #228
Meni je isto prazna(predzadnja kućica), a u drugoj kućici, gdje piše osnova osiguranja je naveden SOR.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 13:18   #229
Quote:
leona_lewis kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Ispričavam se ako je već bilo iskomentirano, ali imam pitanje u vezi naknade za prijevoz. Dobila sam stručno koje mi je udaljeno 800m od stana, imam li pravo na pokaz? Ima li smisla da ga uopće tražim?

Hvala!
Mislim da ne,tj. da se do 2km od mjesta stanovanja ne plaća prijevoz.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
creator8690 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 14:33   #230
Ljudi, pitanje

mogu li se javljati na natjecaje za stručno osposobljavanje za rad bez zasnivanja radnog odnosa - nastavnik.

nemam staža kao nastavnik uopće, a ukupnog staža (druge struke) imam 14g
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 16:33   #231
Možeš

Najbitnije da se nema godinu dana staža u struci i da nemaš više od 30 godina.
beppina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 19:44   #232
Quote:
beppina kaže: Pogledaj post
Možeš

Najbitnije da se nema godinu dana staža u struci i da nemaš više od 30 godina.
Ako ima 14 godina staža vjerojatno ima preko 30
marko špranjić is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:35   #233
koliko se ovih dana čeka na odobrenje SOR-a?
zagreb4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 08:59   #234
Quote:
zagreb4ever kaže: Pogledaj post
koliko se ovih dana čeka na odobrenje SOR-a?
Mislim da će se sada dosta čekati jer će sigurno nešto mjenjati pa će ići na izglasavanje u Sabor.

Kada su za mene predali u 1 mjesecu tek sam bio odobren u 4 mjesecu.
BozWon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 13:57   #235
Quote:
-chester- kaže: Pogledaj post
S obzirom da raste minimalna plaća, ima kakvih naznaka da će od sljedeće godine rasti i naknada za SOR ?
Trebala bi, ali nije to mnogo - nekih 150kn
__________________
Don't shoot the messenger
The New Guy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2017., 00:35   #236
Quote:
BozWon kaže: Pogledaj post
Mislim da će se sada dosta čekati jer će sigurno nešto mjenjati pa će ići na izglasavanje u Sabor.

Kada su za mene predali u 1 mjesecu tek sam bio odobren u 4 mjesecu.
Znaci, firma je dobila pravo na SOR, objavili natjecaj, ti se prijavio i odabrali te i nakon toga si 3 mjeseca cekao da firmi/tebi/kakovec odobre SOR?
Zasto?
abrakadabraaa is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 11:34   #237
Quote:
abrakadabraaa kaže: Pogledaj post
Znaci, firma je dobila pravo na SOR, objavili natjecaj, ti se prijavio i odabrali te i nakon toga si 3 mjeseca cekao da firmi/tebi/kakovec odobre SOR?
Zasto?
A sta ti je tu cudno ? To ti je do burze koja odobrava uz drzavni blagoslov !
Ja sam cekao 5mj. jer je bila pala Karamarkova vlada, da bi nakon godinu dana dobio nogu od poslodavca skup s ostalim 8 ljudi. Drugim rijecima uzeli su opet nove ljude na strucno i oni su cekali 3mj. i pisali prigovore burzi jer ih je burza prvi puta otkantala jer je zanimanje defiticirano, pa ipak odobrila. Al ja bi rekao da je burza cak napravila uslugu prvi puta sto im nije odobrila jer su trebali traziti ipak malo ozbiljnji posao od strucnog iskoristavanja. A da ovaj poslodavac prestane iskoristavati i mjenjati ljude ko godisnje cipele na racun drzave. Tako to Mrsic nije zamisljao kad je omogucio strucno osposobljavanje, on je zamislio da posaljes 5 covijeka poslodavcu i oni odrade godinu dana. Te da poslodavac odabere bar dvojicu za stalno koji su bili najbolji. No kako je ovo Hrvatska, domovina koja nepostuje vlastiti narod onda je cak bolje da se ukine strucno iskoristavanje.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 17:49   #238
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Tako to Mrsic nije zamisljao kad je omogucio strucno osposobljavanje, on je zamislio da posaljes 5 covijeka poslodavcu i oni odrade godinu dana. Te da poslodavac odabere bar dvojicu za stalno koji su bili najbolji. No kako je ovo Hrvatska, domovina koja nepostuje vlastiti narod onda je cak bolje da se ukine strucno iskoristavanje.
Čuj, da firme i država zadrže SORovce kasnije na normalan ugovor vise nebi bilo potrebno uzimati nove ljude na SOR. Zato je ta mjera fulana iz više razloga, al opet daje neku perspektivu. Zamisli da te mjere nema gdje bi se zaposlili ljudi bez iskustva. Rijetko kad vidiš oglas za vježbenika. A još da nismo ušli u EU iz čijih smo fondova financirali većinu tih SOR radnih mjesta kako bi tek onda bilo, još i gore.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 11:17   #239
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Čuj, da firme i država zadrže SORovce kasnije na normalan ugovor vise nebi bilo potrebno uzimati nove ljude na SOR. Zato je ta mjera fulana iz više razloga, al opet daje neku perspektivu. Zamisli da te mjere nema gdje bi se zaposlili ljudi bez iskustva. Rijetko kad vidiš oglas za vježbenika. A još da nismo ušli u EU iz čijih smo fondova financirali većinu tih SOR radnih mjesta kako bi tek onda bilo, još i gore.

Via Tapatalk
Zapošljavali bi se kao i desetljećima do tada - kao pripravnici za 20% nižu plaću.

Ovak se zapošljavaju kao robovi za 70% nižu plaću, a sve osim naziva je ostalo isto, s tim da su im manje šanse da ih se zadrži nego pripravnike jer je bolje uzet sljedećeg besplatnog. Dno dna
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 18:26   #240
Hoću reći da nebi bilo ni tih pripravničkih mjesta jer država nebi imala novaca.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:59.