Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2018., 09:00   #1
Proficio-prijedlog ugovora o prodaji dionica 2018.

Upravo dobio Prijedlog ugovora o prodaji dionica, a koje sam stekao kao ratni stradalnik (paket od 918 dionica!)
Već prije Proficio (ondašnja Expandia) je radio denominaciju dionica, koju ni onda nisam mogao razumjeti, a sada rade pretvaranje 1000 starih u tzv. 1 Novu dionicu.
Ponudili su dvije opcije:
- prodaju dionica po cijeni od 9.960,30 za paket
- kupnju dionica do 1000, kako bi se moglo pretvoriti u 1 Novu dionicu, po cijeni od 889,70 kn za paket
Gledajući vrijednost dionica unazad, prije nekih godinu dana dionice su vrijedile duplo, tj. oko 20 kn, a danas vrijede 10,85 kn!
Pretpostavljam da je ovo još samo jedna "dirty game" naših financijskih mešetara, pa tražim mišljenje cijenjenih forumaša što napraviti u ovoj situaciji?
Hvala
Lempo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 19:52   #2
Quote:
Lempo kaže: Pogledaj post
Upravo dobio Prijedlog ugovora o prodaji dionica, a koje sam stekao kao ratni stradalnik (paket od 918 dionica!)
Već prije Proficio (ondašnja Expandia) je radio denominaciju dionica, koju ni onda nisam mogao razumjeti, a sada rade pretvaranje 1000 starih u tzv. 1 Novu dionicu.
Ponudili su dvije opcije:
- prodaju dionica po cijeni od 9.960,30 za paket
- kupnju dionica do 1000, kako bi se moglo pretvoriti u 1 Novu dionicu, po cijeni od 889,70 kn za paket
Gledajući vrijednost dionica unazad, prije nekih godinu dana dionice su vrijedile duplo, tj. oko 20 kn, a danas vrijede 10,85 kn!
Pretpostavljam da je ovo još samo jedna "dirty game" naših financijskih mešetara, pa tražim mišljenje cijenjenih forumaša što napraviti u ovoj situaciji?
Hvala
Dobro pretpostavljaš. Ali opet, kad je već imaš ovih 20 godina, zadrži tu jednu za uspomenu, nadam se da nije problem tih 900 kn.
__________________
Vrata na umu fanatika otvaraju se prema vani, tako da ih pritisak izvanjskih činjenica još čvršće zatvara.
nevenb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2018., 18:35   #3
Nemas ti 918dionica nego 82dionice i da uplatis 918dionica puta 10,80kn.to ispada 9.960,30kn.Znaci ako uplatis 9.960,30kn imat ces 1000 dionica a ako ne uplatis automatski ti se isplacuje 82 dionice po 10.80kn i ti vise u proficiu nemas nista.Tako se to radi,suti i trpi!!


Poslano sa mog NOA LOOP koristeći Tapatalk
zdenko.horvat.a is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2018., 18:29   #4
Dali ima itko da će kupiti do cijelog broja? Super su se ovog dosjetili.. moguće da se osvećuju državi zbog poništenja sudske odluke pa su odlučili izbaciti sve branitelje..
ajeto1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2018., 21:50   #5
Quote:
ajeto1 kaže: Pogledaj post
Dali ima itko da će kupiti do cijelog broja? Super su se ovog dosjetili.. moguće da se osvećuju državi zbog poništenja sudske odluke pa su odlučili izbaciti sve branitelje..
Ja ću dokupiti, ali meni je zanemariv iznos, 303kn
Report is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:44.