Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2007., 18:55   #21
pozdrav!

za početak, nisam sigurna jel postavljam pitanje na pravom mjestu, ali radi se o psihoanalizi.. pa onda valjda da..
točnije o Freudovoj psihoanalizi.. kao dodatna literatura su mi preporučeni njegovi tekstovi "Nesvjesno" i "Jedna teškoća psihoanalize".

e sad, moja teškoća je u tome da ne znam di da nađem te tekstove, jer su valjda dijelovi knjige/zbornika/nečeg trećeg..
tražila sam po knjižnicama, na googleu - i ništa..
pliz help!
__________________
Mi uživamo i zabavljamo se kao što se uživa; čitamo, gledamo i sudimo o književnosti i umjetnosti kao što se gleda i sudi; ali mi se i povlačimo iz "velike gomile" kao što se povlači.. To Se, koje nije određeno, a koje su svi, premda ne kao zbroj, propisuje način bitka svakidašnjice.
tipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2007., 18:21   #22
Interesuju me centri za brzo ucenje i centri za nadarene ucenike!

Ako neko zna gdje postoje na podrucju Hrvatske, Bosne ili cak i Srbije, zamolio bih da mi javi!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 14:48   #23
Gleda li iko ovu temu?
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 15:27   #24
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
Gleda li iko ovu temu?
mislim da ne.

odgovor na svoje pitanje nisam dobila, ali našla sam ga sama..
to preporučujem i tebi.
__________________
Mi uživamo i zabavljamo se kao što se uživa; čitamo, gledamo i sudimo o književnosti i umjetnosti kao što se gleda i sudi; ali mi se i povlačimo iz "velike gomile" kao što se povlači.. To Se, koje nije određeno, a koje su svi, premda ne kao zbroj, propisuje način bitka svakidašnjice.
tipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 20:03   #25
A gdje si ga ti nasla?? Na netu slabo skroz!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2007., 22:26   #26
Quote:
KObi kaže: Pogledaj post
A gdje si ga ti nasla?? Na netu slabo skroz!
upisala sam u tražilicu u knjižnicama na faksu..

pa ne znam kaj ti točno tražiš, al evo ja utipkala u gugl i izbacilo mi svašta.
presto, centar-o, eventus, psyhika.. nisam otvarala, al vidim da svi imaju tečajeve brzog učenja, brzog čitanja i slično.
__________________
Mi uživamo i zabavljamo se kao što se uživa; čitamo, gledamo i sudimo o književnosti i umjetnosti kao što se gleda i sudi; ali mi se i povlačimo iz "velike gomile" kao što se povlači.. To Se, koje nije određeno, a koje su svi, premda ne kao zbroj, propisuje način bitka svakidašnjice.
tipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 01:09   #27
Thx! Valjda ce pomoci!
__________________
And say to My servants that they should say those words that are best...
KObi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 16:35   #28
Help za referat

Evo profesorica mi zadala temu za referat HIPOFIZA;ŠTINJAČA (smjestaj,izgled,uloga,hormoni) SLIKE .Svaka je pomoc dobrodosla sa linkovima ili sa tekstom
doggystyler is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 16:39   #29
http://www.medicina.hr/clanci/prolaktinom.htm

http://hr.wikipedia.org/wiki/Hipofiza

http://en.wikipedia.org/wiki/Pituitary_gland

google je tvoj prijatelj
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 16:50   #30
http://braininfo.rprc.washington.edu...D=382&toback=0
http://www.biologyinmotion.com/thyroid/index.html
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 15:23   #31
Unhappy Seminar iz psihologije

moram napisati semestar iz psihologije o emocijama i utjecaju emocija na ponašanje... ...gdje mogu naći informacije i može li mi tko pomoći u vezi toga? hvala unaprijed
sweet_angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 15:58   #32
Misliš seminar ...

počni s Wikipedijom
http://en.wikipedia.org/wiki/Emotion
A imaš u knjižnicama neki udžbenik iz opće psihologije pa imaš i tamo nešto o emocijama.

Evo ti još nekoliko linkova
http://www.face-and-emotion.com/data...n/theories.jsp
http://www.changingminds.org/explana.../a_emotion.htm
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:28   #33
hejhej

dobila sam seminar iz psih.emocija i motivacije pod nazivom: "osobni ciljevi i subjektivna dobrobit"....
pa me bas zanima jel netko zna nesto o tome, jerbo ja jos nisam ni pogledala, al eto, cisto me zanima.....
nije obavezno..ako netko zna, neka me informira hehe

pozdrav!
jahlovlov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 01:33   #34
Quote:
ardita kaže: Pogledaj post
Ja ne trebam pomoć oko seminara al mi zato treba oko odgovora na ispitna pitanja, tih odgovora nema u skripti ni u knjizi iz Motivacije.

1.Što znate o obrambenim mehanizmima u djetinjstvu a što o onima u zrelosti?
2.Koja je važnost intrinzične motivacije?

E sad na drugo pitanje znam otprilike što bih odgovorila ali teta profesorica zahtjeva opširne odgovore a toliko pametna ipak nisam
uzmi knjigu iz psihologije za srednje škole, to tam ima sigurno, sjećam se da smo to radili, bar ovo 1. pitanje hehe onak velika žuta, a autor hmmm pojma nemam
Sitnichava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 01:26   #35
Quote:
jahlovlov kaže: Pogledaj post
hejhej

dobila sam seminar iz psih.emocija i motivacije pod nazivom: "osobni ciljevi i subjektivna dobrobit"....
pa me bas zanima jel netko zna nesto o tome, jerbo ja jos nisam ni pogledala, al eto, cisto me zanima.....
nije obavezno..ako netko zna, neka me informira hehe

pozdrav!
Kod kojeg profesora si to dobila? Na kom faksu? Baš me zanima Malo sam čitala o tome, mislim da se time kod nas tek počelo baviti. Uglavnom, mislim da se da naći dobrih stvari na netu, pogotovo ako imaš pristup nekim bazama članaka.
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 00:41   #36
Quote:
__5ra__ kaže: Pogledaj post
Kod kojeg profesora si to dobila? Na kom faksu? Baš me zanima Malo sam čitala o tome, mislim da se time kod nas tek počelo baviti. Uglavnom, mislim da se da naći dobrih stvari na netu, pogotovo ako imaš pristup nekim bazama članaka.

petra'? hmmm...nekako mi je poznato to 5ra
je li mozda petra iz zga, studira na ffzgu neeeku sociologiju i tak to?

ako je onda petrica, pusa iz zadra )

dobila to kao temu od prof. Penezica i sto jos ima pokraj svojeg imena dr. i tak to
aj bas cu malo trazit po netu
jahlovlov is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 19:41   #37
Quote:
jahlovlov kaže: Pogledaj post
petra'? hmmm...nekako mi je poznato to 5ra
je li mozda petra iz zga, studira na ffzgu neeeku sociologiju i tak to?

ako je onda petrica, pusa iz zadra )

dobila to kao temu od prof. Penezica i sto jos ima pokraj svojeg imena dr. i tak to
aj bas cu malo trazit po netu
Nije to ta Petra
Da, mislila sam da je to on ako je u pitanju Zadar Traži, nađe se svašta lijepoga
__________________
Svatko na svijetu je jednako dobro mjerilo za to što je normalno
__5ra__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 03:51   #38
Quote:
__5ra__ kaže: Pogledaj post
Nije to ta Petra
Da, mislila sam da je to on ako je u pitanju Zadar Traži, nađe se svašta lijepoga
fala fala

budem.....

pozdrav onda mojoj novoj online (hhaha) kolegici petri koja ima isti "nick" ko moja petra....a mozda se to 5ra koristi i cesce nego sto sam ja mislila

heheh

pozd!!
jahlovlov is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 23:18   #39
Pozdrav! Za seminarski rad bi trebala odabrati neku temu iz parapsihologije...To je toliko sirok pojam da sam se sva pogubila u trazenju i odabiru teme...Ima li tko kakav savjet sta bi mi bilo najbolje uzeti s obzirom na dostupnost literature? Sve osim vidovitosti dolazi u obzir
Lipstick Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 00:16   #40
Quote:
Lipstick Girl kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Za seminarski rad bi trebala odabrati neku temu iz parapsihologije...To je toliko sirok pojam da sam se sva pogubila u trazenju i odabiru teme...Ima li tko kakav savjet sta bi mi bilo najbolje uzeti s obzirom na dostupnost literature? Sve osim vidovitosti dolazi u obzir
Parapsihologija

Parapsihologija je nauka koja (još od 1882. godine, kad je Udruženje za psihološka istraživanja iz Londona pocelo prve naucne eksperimente) pokušava da pronade objašnjenja za sledece pojave:

- Telepatija (prenos misli na daljinu)
- Vidovitost (videnje van granica cula)
- Proricanje (videnje buducih dogadaja)
- Telekineza ili psihokineza (pokretanje stvari snagom uma)
- Bio-psihokineza (upravljanje živim organizmima snagom uma)
- Iskustva napuštanja sopstvenog tela (astralna projekcija) i posmatranja sveta sa druge tacke
- Iskustva osoba koje su privremeno prešle granicu izmedu života i smrti i donele nam svoja zapažanja “sa druge strane”
- Psihometrija (vanculno pribavljanje saznanja o udaljenim objektima fokusiranjem pažnje na fizicki objekat, na primjer kristalnu kuglu)
- Rašljarenje ili radiestezija (pronalaženja podzemne vode ili drugih objekata pomocu viska, rašlji i slicnih pomagala)
- Fenomen medijuma (sposobnost da se, pri svesti ili u transu, posreduje u komunikaciji ili akciji izmedu živih osoba i duhova umrlih ili mitskih bica)
- Reinkarnacija (posmrtna selidba duše u drugo tijelo)
- Regresija na prethodne živote (secanja na prethodne inkarnacije)
- Progresija na buduce živote (predskazivanje buducih inkarnacija)
- Pre-inkarnacija (posecivanje mesta buduceg života od strane duha nerodenog i nezacetog deteta, u cilju izbora roditelja)
- Materijalizacija ili dematerijalizacija (neobjašnjivo pojavljivanje ili nestajanje opipljivih objekata i ljudi)
- Teleportacija (neobjašnjivo transportovanje objekta na daljinu)
- Ksenoglosija (pojava povremenog smislenog govora ili pisanja jezikom koji osoba nikad nije ucila)
- Misaona fotografija (sposobnost stvaranja smislenih likova na filmu bez stvarnog eksponiranja)
- Levitacija (neobjašnjivo podizanje i lebdenje objekata ili osoba)
- Glosolalija (naoko besmisleni govor u transu ili izmjenjenom stanju svijesti)
- Teurgija (magijsko komuniciranje sa Bogom)
- Posednutost tela (preuzimanje i upravljanje telom žive osobe od strane davola ili nekog drugog uljeza)
- Posednutost nekih mjesta koje se manifestuje pokretanjem stvari, neobjašnjenim zvucima i slicno.

Parapsihologija, dakle, nije proricanje sudbine, nije pokretanje predmeta snagom misli, nije astralna projekcija ni ponocno zveckanje lancima na tavanu. Parapsihologija je nauka koja pokušava da pronade objašnjenja za ove pojave.

Posebno je pitanje da li je išta od ovoga parapsihologija uspjela da objasni i koliko je savremena nauka još uvijek uvažava i priznaje.

eto dakle to sam ti nasla na nekoj stranici pa odaberi nesto sto ti se cini najpoznatije i najzanimljivije i prosurfaj netom.....sigurno ces naci nesto )
pozdrav.....
jahlovlov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.