Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2007., 08:07   #21
Toliko su nudili po nekim oglasima. Čak je pisalo da nije potreno iskustvo.

Ak ionako sam odlučila da ipak i nadalje neću raditi kod drugih. Imam ja i drugih opcija. Hvala na trudu.
__________________
Pikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 14:34   #22
Pikolina ajd misli malo, zašto bi netko tražio neiskusnog konobara/icu i platio 5000kn- pretpostavljam da se u većini slučajeva radi o prigradskim kafićima, a po potrebi nude i smještaj, jel? Pun je oglasnik takvih "ponuda"

Inače konobarenje i nije tako loše, zavisi gdje nađeš posao, ali u normalnim uvjetima ne možeš računati na neku dobru plaću.
bluebox is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 17:39   #23
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Ne znam da bas mozes birati s rupom od par godina na zivotopisu
pa napisala je da nije radila za druge, možda je imala obrt ili firmu kojem baš nije išlo. Ono čitaj sa razumijevanjem a ne između redova.
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 22:22   #24
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
pa napisala je da nije radila za druge, možda je imala obrt ili firmu kojem baš nije išlo. Ono čitaj sa razumijevanjem a ne između redova.
Zasto je onda napisala "znam de ce me mnogi popljuvati"?
Da je imala svoj obrt, valjda bi napisala par godina sam imala svoj obrt, a ne par godina nisam trazila posao.
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 23:06   #25
zašto bi uopće htjela radit posao koji mrziš? početnu plaću ne možeš dobit 5000 kn nigdje, pogotovo bez iskustva...
ja sam počeo radit u jednom kvartovskom bircu s 3300 kn, bez iskustva i super mi je tam..
u 3 mjeseca mi je plaća narasla na 5500..
u tom poslu je najbitniji odnos gazde prema zaposleniku, kao i u svakom drugom ubiti...

bilo kako bilo, više ne radim tam zbog faksa... samo vikendima...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 01:19   #26
Quote:
Pikolina kaže: Pogledaj post
Toliko su nudili po nekim oglasima. Čak je pisalo da nije potreno iskustvo.

Ak ionako sam odlučila da ipak i nadalje neću raditi kod drugih. Imam ja i drugih opcija. Hvala na trudu.


ne vjeruj svemu što pročitaš!!! budi pametnija!! može tebi poslodavac i reći da ćeš imati pa kad ti dođe vrijeme za plaću da 2500 pa se ti slikaj. a ti se naradila i nagutala sranja i sranja. raspitaj se malo više.... sretno!
__________________
Ne vjeruj im srećo,idi sada znaš. Istina je ljubav naša,sve je drugo laž.
pashazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 11:26   #27
Quote:
pashazg kaže: Pogledaj post
ne vjeruj svemu što pročitaš!!! budi pametnija!! može tebi poslodavac i reći da ćeš imati pa kad ti dođe vrijeme za plaću da 2500 pa se ti slikaj. a ti se naradila i nagutala sranja i sranja. raspitaj se malo više.... sretno!
Ovo ti je česta pojava.Kazat će ti da te prijavio na minimalac zbog manjih davanja državi, a onda kad ti treba dati plaću dade ti manje nego je dogovoreno.Ali ti svejedno možeš zaraditi 5000 kn i puno više u turističkim mjestima u sezoni od napojnica/minimalno 200 kn na dan /.
čangrizava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:54   #28
konobarenje- par pitanja

ovak, trazim posao u dogledno vrijeme i od svih poslova koji se nude najrealnije mi se cini konobarenje. kako nemam nikakvog iskustva, muci me nosenje onih tacni sa stopedesetri kave, je li to velik problem i nauci li se brzo? znam da je smijesno pitanje...
__________________
Ne mogu vam dati inteligenciju, ali vam mogu dati diplomu.
mrrrnjao is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 14:37   #29
Nošenje tacne savladaš isti dan.Ovaj posao ti je najisplativiji ljeti.
čangrizava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 14:45   #30
ali taj posao je krvav ako imas 50 kg moras znati da tacnu kad posteno napunis nakupi se i do 15 kg na njoj,
moj savjetr ti je da radis ali za dobru satnicu ispod 20 kn nista,ja konobarim tu i tamo kada mi uleti i kad mogu za 40 kn/h
ja poštujem gazdu gazda mene i to ti je najvažnije a ne da te netko iskorištava najbolje mi je kad ekipa konobari za 15 kn/h a malo pivo u tom bircu dođe 16 kn
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 19:45   #31
gle, tacna ti je najmanji problem ja sam je savladala onog trena kad sam je uzela u ruku
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2008., 09:41   #32
hvala na odgovorima, ma cisto me zanimalo to s tacnom jerbo kad sjedim u bircu negdje na kavi uvijek sam si mislila kak im ne popada sve kaj imaju, 5 koli, 4 kave naslagane i to....

da, trazim si posao za ljeto, al kak studiram izvanredno htjela bih krenut radit i u zagrebu, a ak cu bit postena i solidna valjda bum dobila i solidnu lovu- nije da mi treba za stanarinu i hranu, vec ovak za vlastite potrebe i luksuze

a da je posao krvav, to znam
__________________
Ne mogu vam dati inteligenciju, ali vam mogu dati diplomu.
mrrrnjao is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 13:34   #33
posao Konobara!

Imam 21 god. i sto prije bih trebao pronaci kakav takav posao jer san se odselio u drugi grad a ušteđevina pomalo nestaje, pa sam razmišljao o tome da i konobarim ali mi je malo "trta" jer nemam nikakvog radnog iskustva....kakva su vaša iskustva!? dali ste bili u sličnim ili istim situacijama? Šta predlažete?
stana20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 09:38   #34
ma sta te ima biti trta? prvo malo radis za sankom do ne naucis osnove...

inace nije lose raditi kao konobar, ali samo privremeno

pogledaj sta se desava konobarima kada napune tridesetak godina..
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 22:39   #35
ma nemas nikakvih problema, kaj bi te bilo trta.... ja konobarim uz faks, i sumnjam da u ovom trenutku bolju lovu mogu zaradit... poceo sam isto bez iskustva, naletio na dobre ljude, sve naucio i to je to... slozit cu se s dozerom... nije lose privremeno, dok se ne nadje nesto bolje... ili ako mislis ostat u ugostiteljstvu, onda svakako probat otvorit nesto svoje cim prije... to je smrt radit cijeli život, gore je nego baustela... osim ako nisi u lokalu di cijeli dan i dodju 3 covjeka.. al onda nemas ni neku lovu.... hmmm...
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 20:05   #36
Konobari su uvijek glavni hebaci.
Dobar posao sa tog aspekta.
Sretno.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:04   #37
da, i to isto! makar mi nikad nije bilo jasno zakaj.... kaj je u konobarenju tak privlacno....
__________________
Tko riskira, profitira...
frozen_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:12   #38
Quote:
stana20 kaže: Pogledaj post
Imam 21 god. i sto prije bih trebao pronaci kakav takav posao jer san se odselio u drugi grad a ušteđevina pomalo nestaje, pa sam razmišljao o tome da i konobarim ali mi je malo "trta" jer nemam nikakvog radnog iskustva....kakva su vaša iskustva!? dali ste bili u sličnim ili istim situacijama? Šta predlažete?

Ja po struci nisam konobar ali sam uvijek htio konobariti radi dodatne zarade, i tako sam uzeo oglasnik i poceo zivkati oglase! Preko telefona nisam rekao da nemam iskustva nego tek kada sam dosao na razgovor! Par dana su me ucili a poslije je krenulo! Neko je za taj posao a neko nije! Ja jos danas vikendom konobarim uz svoj regularni posao! Lova je lova!
Krajakovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 14:02   #39
Ja sam neko vrijeme radio kao konobar dok mi nije dopizdilo. Generalno, moj savjet je da se što više informiraš u vezi posla, dakle plaća, radno vrijeme (ne očekuj da će te platiti za prekovremene ali barem da znaš što očekivati) itd.

Iz mog isukstva, a i iskustva mojih kolega koji se i danas bave tim poslom, savjetujem ti da zaobiđeš "elitne" restorane i "luksuzne" hotele jer tamo se generalno nema što raditi - plaća je mala a šefovi se svakako ponašaju.

Ako želiš više zaraditi, najbolje ti je raditi u disko klubovima jer je manča generalno dobra a ni plaća nije loša. Za lagani rad, iliti "ne mogu me oni malo platiti koliko ja mogu malo raditi" su ti najbolji mali kafići u pripizdinama.
voajer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 14:19   #40
Dugo sam radio po barovima, caffe barovima, night clubovima i ostalim ugostiteljskim lokalima. Ukoliko zelis imati posao kojeg ces moci raditi gdje god te zivot nanese, pocni konobariti. Ili jos bolje, skupi malo para i upisi odmah tecaj(eve) za barmena, pocetno ulaganje i nije sitno, ali se isplati. Usput, barmeni sheve ko blesavi A i samopouzdanje ti se opasno digne preko tog posla... I naravno, u tom poslu nemoj ostati predugo, sa 26-27 je po meni vrijeme da se utekne iz toga, osim ako nemas svoj lokal.
Gunner1980 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.