Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2009., 14:29   #61
Quote:
Brenya kaže: Pogledaj post
Nemoj se na njega obazirati, nije ni on baš najbistriji
Ma i ja tebe volim
all eyez on me is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 11:42   #62
Eto..... moja glupost/sporost/lijenost koštala me napredovanja na poslu i ugledu kod nadređenih..........
__________________
Should I give up or should I just keep chasing pavements, even if it leads nowhere? (.....ako me povrijediš.....ja bi se mogao uništiti......)
crack-brained is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 16:05   #63
Drago mi je što je već napravljena tema o tome jesam li glup jer se i meni događaju trenutci u kojima pomislim jesam li stvarno glup ili što...drago mi je što nisam jedini koji se tako osjeća, ali opet imam situaciju o kojoj se nije raspravilo ovdje (iako mi je ovo što je već rečeno ovdje pomoglo). Naime, događa mi se da mi kroz razgovor ili zbog nekih stvari koje napravim netko kaže: "Isuse što si glup". Nije često, ali se zna tu i tamo dogoditi. Dovoljno mi je što sam znam da sam vjerojatno malo priglup i još kad mi to netko otvoreno kaže i smije se na to ko luđak, osjećam se baš ko govno (oprostite na izrazu). Nekad skontam o čemu je riječ, što sam rekao pa se i ja nasmijem, ali nekad jednostavno ne razumijem što sam to tako "glupo" rekao da mi netko kaže da sam glup. Inače nisam baš društvena osoba, imam par ljudi s kojima se družim i s kojima sam sasvim svoj, ali čim bude više ljudi u grupi (nepoznati ili oni s kojima nisam toliko dobar), potpuno se isključim iz razgovora i samo slušam što ostali pričaju. Kad želim nešto nadodati, imam osjećaj kao da je to glupost što ću reći i da se neće uvažiti. Vidio sam da se to zove kompleks manje vrijednosti i imam simptome koji idu u prilog tome da imam taj kompleks. Trudim se ne misliti toliko na to, biti zaokupljen nečim drugim da ne mislim na to, družiti se s ljudima s kojima mogu o bilo čemu pričati bez straha, ali ti prijatelji nisu iz mog grada pa se vidimo možda jednom tjedno na kavi tako da sam većinu vremena zatvoren u sobi s laptopom. Kada me neki drugi prijatelji pozovu van s kojima sam u okej odnosima, ali ne toliko dobrim da se opustim, previše razmišljam o tome što ću reći na neku temu da se na kraju prebace na neku drugu temu i onda na kraju ne kažem to što sam imao na umu jer opet mislim da će me samo pogledati i reći nešto tipa: "Ne, ne to uopće nije tako, krivo si shvatio" itd (iako ti prijatelji pričaju o nečemu što mene uopće ne zanima niti se razumijem toliko u to, ali ipak poželim nešto reći, čisto da ne šutim cijelo vrijeme). Oprostite na Bibliji (iako nisam još sve napisao što mi je na umu), ali lakše mi je povjeriti se nekome anonimno preko foruma, nitko ne zna tko sam.
ShamanCobra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:46   #64
Cim si spoznao da si donekle glup, samim tim cinom nisi glup. Naime, najveci glupani s kojiam sam imao tu cast podruziti se s njima ama bas nikad ne posumnjaju u svoju po njima iznad prosjecnu pamet...

Ljude na ovoj temi ugl. ne muci deficit inteligencije, vec nisko samopouzdanje i lose socijalne vjestine. To se sve da naucit i znacajno poboljsat, za razliku od IQ-a.
deboto po bota is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:36   #65
Wow hvala ti brzom odgovoru Svakako imam nisko samopouzdanje i not-so-great socijalne vještine. Vjerojatno i sam i zbog toga "sporiji" jer previše analiziram prije nego što nešto kažem, previše analiziram ono što mi je rečeno (iako ne baš uvijek), previše se bojim interakcije ili kad zbog previše analiziranja kažem nešto i ne ispadne onako kako sam mislio pa se ljudima čini da sam priglup hehe. Ono što nisam rekao, u 80% slučajeva kad su mi to rekli bio sam pod utjecajem marihuane pa je to kod mene (pretpostavljam kao i kod većine) uvelike utjecalo na način pričanja i razmišljanja (efekti marihuane jel), iako su ostali s kojima sam konzumirao sasvim normalni dok komuniciraju, osim pretjeranog smijeha, a ja sam jedini kojeg baš baš lupi. Upravo zbog tog razloga sam i prestao s time (zato to nisam naveo u prošlom postu, takvih situacija kad sam pod utjecajem više neće biti), zašto uzimati kada mi donosi više loše nego dobre stvari Ostalih 20% slučajeva me brine, ali opet, svako ima trenutke u kojima ispadnu glupi, neki više, neki manje. Volio bi se družiti s ljudima koji su kao ja (horor fanatik, osoba koja voli raditi s bazama podataka itd) samo što je takve jaaako teško naći odakle sam ja. Uglavnom veliko hvala Deboto na odgovoru, dobro je izbaciti taj teret brige negdje
ShamanCobra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:57   #66
Ja sam recimo strašno jebeno glup jer mislim da sam strašno jebeno inteligentan. Ja sam ko žabetina iz bare koja misli da je Superman. Ako to nije glupost, onda ne znam što je
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 17:06   #67
Mislim da autor nije glup. Možda se samo sažaljava.

Činjenica je da smo danas bombardirani informacijama uspjeha i naizgled dinamičnog života koji bi trebao biti pun akcije i uzbuđenja.

Treba se spustiti na zemlju i biti malo realan. A svoje neke želje i nezainteresiranost prema monotonom životu ispuniti na druge načine, umjesto pomisli da si glup.

Nađi si novi interes, hobi, odi na planinarenje, odi u adrenalinski park. Iznenadi ženu/djevojku romantikom ili seksom na spontanom mjestu. Ako imaš para kupi si nešto što te veseli, novi gadget.

Jer da si glup ne bi se pitao je si glup i tu pisao...

Nemojte mješati pojam pametan i inteligentan. Jedno i drugo nisu nužno potrebni za uspjeh i sreću.

Druga stvar radite na smopouzdanju. Komunicirajte i družite se s ljudima koji vas poštuju, a ne koji vas spuštaju jer vas ne razumiju. To što vi razmišlajte na drugi način od njihovog (koji ne mora biti nužno bolji), ne znaći da ste glupi.

I malo se opustite prestanite stalno pokušavati sve kontrolirati. Jer ne možete.

Prestanite biti lijeni i rješite se strahova okoline.
__________________
Sorry for typos.

Zadnje uređivanje oss : 27.09.2017. at 17:18.
oss is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 14:10   #68
Ja sam glup ali lipo se obučem, imam lijep osmijeh, i imam nekoliko fora pa svi misle da sam pametan
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 21:59   #69
kolko sam ja skužio većina inteligentnih ljudi je društveno sjebana. npr ko Tesla.
Problem je da mozak djeluje kao inhibitor. Zato većina kasnije postanu narkići pijanci, alternativci ili relig. fanatici, kako bi se oslobodili terora vl. mozga.
dosta njih su u prvom djelu života prepotentni debili, a kasnije kad shvate kolko je sve oko njih relativno se promjene na bolje.

Najveći kreteni koje sam ikad susreo su oni koji imaju nekakve veze s znanošću, koja je postala nova verzija nekadašnje crkve, nova bezgrešna religija.
Pretpostavljam da i babuni imaju svoje "Znanstvenike", ili nekog ko kotira kao "pametan" u čoporu, pa zamišljam da taj babun vjerojatno isto u kontaktu s ljudiima zamišlja da je strahovito lukav i sve razumije, a da su ljudi samo neke glupe životinje koje nemaju svijest kao babuni.
Pretpostavljam i da nekoj izvanzemaljskoj civilizaciji naši znanstvenici isto tako vj. izgledaju znanstveno kao nama babun znanstvenik u čoporu babuna.

Po meni najgora stvar nije biti glup, nego bit uhvaćen u neku takvu paradigmu a ne shvaćat stvarne limite znanja.
Znanje je (uz izuzetak matematike) uvijek vezano za neki rakurs promatranja i nikad neće biti totalno.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 01.10.2017. at 22:32.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 18:50   #70
Ovde puno njih mesaju vise pojmnova, inteligenciju, obrazovanost, socijalnu sposobnost.
Nije covek glup ako se siroma rodio bez trunke inteligencije, on je samo prazna glava.
Takodje neobrazovanost ne znaci glupost, nego lenjost ili primitivizam.
Socijalna nesposobnost krasi mnoge naucnike, a za njih se ne moze reci bas da su glupi.
Kada covek napravi neku glupost, to ne znaci nuzno da je glup, nego mu se omakla gleska, protiv cega niko od nas nije vakcinisan.
Osoba koja svesno radi protiv sebe nije glupa, nego je psihicki bolesna.
Trapav covek nije glup, nego je nekoncentrisani ignorant.
Za mene je glup covek, ne kada nesto ne moze da vidi, nego kada nesto nece da vidi, ne kada nesto ne razume, nego kada nesto nece da razume.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 23:37   #71
Smiješno mi je kada netko pokušava negirati činjenicu da je osoba o kojoj je riječ glupa, vlastitom glupoćom.

Kako ne shvaćate da smo svi jednostavno glupi ko kurac. I Einstein i ovi s IQ 90. Zašto je to teško prizanti prvenstveno samome sebi?
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:07   #72
Mene zanima zar se stvarno netko samo na temelju testa može proglasiti inteligentnim?

Dosta genijalaca je bilo ili disleksično ili disgrafično ili su bili vrlo loši u školi, pa mislim da testovi nisu baš neko mjerilo pameti.

Najbolji primjer inteligencije je snalaženje u svim mogućim situacijama, a ovo što je isključivo vezano samo za papir mi nije baš pouzdana metoda selekcije najboljih od ostalih.
Vitalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 21:30   #73
Smile

Quote:
crack-brained kaže: Pogledaj post
Izmjerio sam si QI.... više puta... =106

U društvu gubim interes.
Na poslu gubim interes.
Stvari mi postaju dosadne.
Nisam zadovoljan u odnosima. Nije onako kako ja hoću.
U razgovorima postanem nezainteresiran, kada ne pratim o čemu se priča ( da, koncentracija i to... ali ?? ).
Stalno mjenjam društva ( na poslu ).
Od kada sam u braku, to nije to što se tiče društva ( posao - kuća - posao ).

Jesam li izgubljen sa samim sobom? Ili sam glup?

Je li nedostatak samopouzdanja i samouvjerenja ili imati toga dvoga previše znak da sam glup?
Da, dođu dani kada sam nezadovoljan u vlastitoj koži. Ali, da li zbog toga moram trpiti i opterećivati se mislima, da sam glup?

Ne radim često gluposti ( tu i tamo ), ali.....

Jesam li glup? Da li postoji test za glupost ( da znam QI-test, ali...) ?

P.S. Jedna zanimljiva žena, rekla mi je, da sporije obrađujem informacije.
Prije izgleda da si nemotiviran, citajuci tvoj post. Briga te tko sto kaze. Malo ljudi za sebe govori da je glupo, izuzetak si.
Paige the cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:56   #74
Stari ti si pod stresom, pa ti je malo blokada i histerija.
Walter23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 00:45   #75
Quote:
crack-brained kaže: Pogledaj post
Izmjerio sam si QI.... više puta... =106

U društvu gubim interes.
Na poslu gubim interes.
Stvari mi postaju dosadne.
Nisam zadovoljan u odnosima. Nije onako kako ja hoću.
U razgovorima postanem nezainteresiran, kada ne pratim o čemu se priča ( da, koncentracija i to... ali ?? ).
Stalno mjenjam društva ( na poslu ).
Od kada sam u braku, to nije to što se tiče društva ( posao - kuća - posao ).

Jesam li izgubljen sa samim sobom? Ili sam glup?

Je li nedostatak samopouzdanja i samouvjerenja ili imati toga dvoga previše znak da sam glup?
Da, dođu dani kada sam nezadovoljan u vlastitoj koži. Ali, da li zbog toga moram trpiti i opterećivati se mislima, da sam glup?

Ne radim često gluposti ( tu i tamo ), ali.....

Jesam li glup? Da li postoji test za glupost ( da znam QI-test, ali...) ?

P.S. Jedna zanimljiva žena, rekla mi je, da sporije obrađujem informacije.
Čitajući cijelu temu, i odgovore...... čini mi se, da nisi glup.

Ali bi mogao biti jedna pritajena, podmukla i sebična kukavica. Nesposobna osoba za život, i nesposobna za povući pravi potez u pravom trenutku. Ili bilo kakav potez, čak i neka bude loš..... SAMO prestani biti kukavica.

Trebao bi se prestati skrivati...... iza sebe samoga.
__________________
Ja sam proizvod ovog svemira, i kao takav pripadam i ostajem u ovome svemiru. Valjda. :D All rights reserved.
mali zgubidan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2019., 02:59   #76
Meni je predodžba "biti glup", raditi na kasi cijelog života.
Moram ovo objasniti da ne ispadne da mislim da su ljudi na kasi glupi.
Mislim da je pretvaranje čovjeka u stroja koji svakodnevno ponavlja jedno te isti zadatak uništavanje ljudskih potencijala.
I sad kada mi netko kaže da je sretan u životu jer ima siguran posao na kasi, i čopor djece doma.....ok. Ali ako bi osjetio dašak posve drugačijeg iskustva od robotiziranog, ne bi li se uzbudio? Pokrenuo neke drugačije ideje i ideale?
Čovjek se može animirati, probuđuju se strasti i interes kada ga se malo pljusne po glavi. Rezultati mogu biti fascinantni.
Ali proždrljiv i nemilosrdan kapitalizam najčešće ne ostavlja prostora za takvo nešto. Nema prostora za sumnju, kontemplaciju i uvjetne odgovore.
Postoji sustav koji te trpa u crno i bijelo. Tako se standardiziraju testovi inteligencije. Najbrže spoji geometrijske likove i imaš posao u službi za korisnke.
Stalno te tjeraju u ladice i ne dozvoljavaju ti da dišeš. Takozvana optimizacija.
Ja sam odavno po tome glupan. Ne samo glupan nego teški glupan jer jednostavno ne mogu razumijet niti prihvatit nešto samo zato što to se to statistikom pokazalo uspješnim.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2019., 01:30   #77
Danas bar nije teško biti glup u Hrvatskoj svi smo oglupili i preci nam se prevrću u grobu, ne znaš tko je gluplji presjednica, političari, narod ili poslodavci... dobro je hvatati se noge odavde u skoroj budućnost zbog toga što postoji opasnost da nam i ovo malo mozga što je ostalo podlegne pritisku glupost koje u nas ne fali.
zabogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2019., 21:12   #78
Quote:
ShamanCobra kaže: Pogledaj post
Wow hvala ti brzom odgovoru Svakako imam nisko samopouzdanje i not-so-great socijalne vještine. Vjerojatno i sam i zbog toga "sporiji" jer previše analiziram prije nego što nešto kažem, previše analiziram ono što mi je rečeno (iako ne baš uvijek), previše se bojim interakcije ili kad zbog previše analiziranja kažem nešto i ne ispadne onako kako sam mislio pa se ljudima čini da sam priglup hehe. Ono što nisam rekao, u 80% slučajeva kad su mi to rekli bio sam pod utjecajem marihuane pa je to kod mene (pretpostavljam kao i kod većine) uvelike utjecalo na način pričanja i razmišljanja (efekti marihuane jel), iako su ostali s kojima sam konzumirao sasvim normalni dok komuniciraju, osim pretjeranog smijeha, a ja sam jedini kojeg baš baš lupi. Upravo zbog tog razloga sam i prestao s time (zato to nisam naveo u prošlom postu, takvih situacija kad sam pod utjecajem više neće biti), zašto uzimati kada mi donosi više loše nego dobre stvari Ostalih 20% slučajeva me brine, ali opet, svako ima trenutke u kojima ispadnu glupi, neki više, neki manje. Volio bi se družiti s ljudima koji su kao ja (horor fanatik, osoba koja voli raditi s bazama podataka itd) samo što je takve jaaako teško naći odakle sam ja. Uglavnom veliko hvala Deboto na odgovoru, dobro je izbaciti taj teret brige negdje
Više se opusti, manje analiziraj.

Obično stara formirana grupa ima svoje šale, svoj način komuniciranja, ako nisi dio te ekipe, naravno da ispadaš čudan/glup ako ne kužiš njihove fore.

Upitno je koliko je osoba koja te proziva glupom inteligentna. Postoji mogućnost da je samo zla.
__________________
Death and life are in the power of the tongue, and those who love it will eat its fruits. (Proverbs 18:21)
Chocobella is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2019., 22:53   #79
Quote:
deboto po bota kaže: Pogledaj post
Ljude na ovoj temi ugl. ne muci deficit inteligencije, vec nisko samopouzdanje i lose socijalne vjestine. To se sve da naucit i znacajno poboljsat, za razliku od IQ-a.
Uzeo si mi "reci iz usta". Osim toga, mislim da ovde ima i puno verbalnih mazohista, koji uzivaju u tome da im se potvrdi da su glupi. A i jesu glupi oni koji nepoznate ljude pitaju, da li su glupi. Danas niko vise ne mora da je glup, ako ima pristup kompjuteru. Ranije se to lecilo citanjem knjiga, danas mozes da pitas kompjuter sve sta zelis da saznas, mozes da ucis nesto po lekcijama koje se tu nalaze, samo je potrebno odbaciti mrvu svoje mentalne lenjosti i krenuti u tom pravcu....
__________________
"Ljubaznost je postala tako retka, da je neki smatraju flertom,
a drugi, nesposobnoscu da se uzvrati dobijen udarac."
Ljubazna osoba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2019., 23:00   #80
Mislim da su inteligencija i pamet dva različita pojma. Čovjek može imati visok IQ, a raditi grozne poteze kroz život. Isto tako oni sam malo manjim IQ-em, uvjetno rečeno "gluplji" bolje prolaze kroz život jer su manje maštoviti i ne opterećuju se mušicama i to ih u ničemu ne koči nego tjeraju svoje.
mfranic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.