Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2010., 12:53   #1
Psihijatri - kakvi su privatno?

Čisto iz ljudske znatiželje.... Šta mislite kakvi su psihijatri privatno-postoji li nekakav profil ili su kao i mi ostali vrlo raznoliki? Pritom mislim i na dijagnostičare i na terapeute...
Znate li kojega osobno?
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 13:29   #2
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
Čisto iz ljudske znatiželje.... Šta mislite kakvi su psihijatri privatno-postoji li nekakav profil ili su kao i mi ostali vrlo raznoliki? Pritom mislim i na dijagnostičare i na terapeute...
Znate li kojega osobno?
Moje osobno mišljenje da su svi psihijatri (ili bar većina) obični štreberi koji ne vide izvan onoga što su naštrebali. Toliko sam čuo priča od ljudi kako dođu psihiću sa jednim problemom o kojem žele pričati, a psihić ih ispituje o nečem drugom. I onda cijeli sat ova tvrdi psihiću da nema problema sa time, al psihić uporan da tupi o onome što nije problem.
Tak da ono.... mislim da su neki čak i blago retardirani... čast iznimkama.
Ili da se bolje izrazim, sve zavisi o čovjeku.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 13:44   #3
Quote:
Toliko sam čuo priča od ljudi kako dođu psihiću sa jednim problemom o kojem žele pričati, a psihić ih ispituje o nečem drugom. I onda cijeli sat ova tvrdi psihiću da nema problema sa time, al psihić uporan da tupi o onome što nije problem.
To je zato što ljudi vole biti sam svoj dijagnostičar, a da uopće ne shvaćaju da je često to što oni misle da je uzrok, zapravo samo posljedica stanja u kojem jesu. Da se slučajno ne bi počelo kopati po stvarnom problemu.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 13:57   #4
Quote:
Mrs. Pringles kaže: Pogledaj post
To je zato što ljudi vole biti sam svoj dijagnostičar, a da uopće ne shvaćaju da je često to što oni misle da je uzrok, zapravo samo posljedica stanja u kojem jesu. Da se slučajno ne bi počelo kopati po stvarnom problemu.
A može biti da psihijatar misli da zna u čemu je problem, a zapravo nema pojma? Pa nisu svi ljudi toliko retardirani da ne bi bili svjesni svojih problema i uzroka problemima. Neki ljudi koji su i dulje išli psihijatru nije im pomoglo, već im je bilo gore jer ih je psihijatar samo podsjećao na to kako im je.
Ali kako sam rekao, kada su psihijatri u pitanju, sve zavisi od osobe do osobe. Meni je moja psihijatrica jednom rekla da je uživanje u hrani zapravo sex. Mislim, takvo frojdovsko smeće i sranje neka prodaje nekom drugom. A možda je zapravo sex isto što i uživanje u hrani?
Jednostavno, iz takvih nekih stvari se vidi taj štreberaj. Naravno da smo mi sexualna bića i da to puno utječe na naše živote, ali opet ima tu od strane psihijatara puno nebuloza koja su valjda nasljedstvo dotičnog Freuda.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 14:11   #5
Ha čuj, ja sam ti rekla iz svog iskustva- došla sam s idejom u čemu ja mislim da je problem, međutim tu smo temu vrlo brzo iscrpili i počeli se baviti s onim što je zapravo bio problem. No da, ostavljam mogućnost da sam ipak retardirana.
A naravno da ima nestručnih.

No da odgovorim na temu- poznam jednog privatno, nije terapeut, čovjek kao i svi drugi ljudi, sa svojim manama i kvalitetama.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 14:21   #6
A jel ima malo uvrnutih?? Takve me pikanterije zanimaju.
Meni je jednom mama pričala,zapravo više puta al nije bila toga svjesna, da je prilikom zapošljavanja standarno prošla razgovor sa psihijatrom...da napomenem, ona je žena u debelim godinama i kad se to dogodilo svijet je bio puuuuno konzervativniji nego danas..
i tako je ušla u ordinaciju i gospodin ju je ni pet ni šest nego primio za sisu
i sad možete zamislit njenu šokirano-zbunjenu reakciju
; na što je on kao komentirao da tako provjerava ,kako ona reagira...
kad je izašla iz ordinacije,to joj isto joj je ispričalo još par žena da je napravio i njima....
Sad dali je on bio neki pacijent ili je možda radio po Ziggiju,objasnite vi meni
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 14:42   #7
Znam jednoga, dosadan je dozlaboga. Nikad ne začepi gubac, stalno nešto govori, fotografira ljude "kad ne očekuju", konstantno se bavi psihoanalizom i neprekidno dijeli savjete kao da ga je netko nešto pitao.

Da nije 30 godina stariji od mene dobio bi nekoliko kilograma uvreda i .
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 16:09   #8
Quote:
ja_a kaže: Pogledaj post
A može biti da psihijatar misli da zna u čemu je problem, a zapravo nema pojma? Pa nisu svi ljudi toliko retardirani da ne bi bili svjesni svojih problema i uzroka problemima. Neki ljudi koji su i dulje išli psihijatru nije im pomoglo, već im je bilo gore jer ih je psihijatar samo podsjećao na to kako im je.
Ali kako sam rekao, kada su psihijatri u pitanju, sve zavisi od osobe do osobe. Meni je moja psihijatrica jednom rekla da je uživanje u hrani zapravo sex. Mislim, takvo frojdovsko smeće i sranje neka prodaje nekom drugom. A možda je zapravo sex isto što i uživanje u hrani?
Jednostavno, iz takvih nekih stvari se vidi taj štreberaj. Naravno da smo mi sexualna bića i da to puno utječe na naše živote, ali opet ima tu od strane psihijatara puno nebuloza koja su valjda nasljedstvo dotičnog Freuda.
Uživanje u hrani sex Ovako poznato je svakom imalo obrazovanijem čovjeku da je konzumiranje velikih količina hrane u biti zadovoljavanje osjećaja koji im fali, a to je u većini slučajeva - ljubav ! Zato žene jedu slatko kada su u bedu A petjerano se jede kada si i u depri također ! To je kao neki oblik sreće npr. Problem je što se odlazi ponekada u krajnost pa se jako udebljamo što već nije zdravo za fizičko stanje organizma !

Većina psihijatara je nažalost čista biologija! Fali im iskustva u komunikaciji. Zato su po meni psihoterapeuti ipak bolji izbor !
Lion02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 16:45   #9
Quote:
Uživanje u hrani sex Ovako poznato je svakom imalo obrazovanijem čovjeku da je konzumiranje velikih količina hrane u biti zadovoljavanje osjećaja koji im fali
Uživanje u hrani nije sinonim za potrebu za konzumiranjem velikih količina hrane.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 17:17   #10
Ja mislim da je ta moja psihijatrica meni htjela prodati priču da je svaki užitak zapravo sexualni užitak. Kada uživamo u hrani, mi u biti uživamo u sexu. Kada uživamo u dobrom filmu, mi u biti uživamo u sexu. Kada uživamo u nekoj glazbi, mi u biti uživamo u sexu. Uživati znači jebati i biti jeben po tome.
Meni je to takav bullshit
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 17:27   #11
Misliš da ti je htjela prodati tu priču? Znači- ne znaš.
Mogao si ju pitati da ti objasni, možda ti onda to ne bi bio BS. A možda i dalje bi.

Ljudima je obično lakše njegovati vlastite predrasude, nego uložiti napor i pokušati shvatiti neke teorije pa onda donijeti kritičko mišljenje.
EDIT: Da ne bi bilo nesporazuma, tu ne mislim isključivo na tebe, nego na ljude općenito, uljučujući i sebe.

Zadnje uređivanje Pringles : 15.02.2010. at 17:34.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 18:05   #12
Quote:
Mrs. Pringles kaže: Pogledaj post
Misliš da ti je htjela prodati tu priču? Znači- ne znaš.
Mogao si ju pitati da ti objasni, možda ti onda to ne bi bio BS. A možda i dalje bi.

Ljudima je obično lakše njegovati vlastite predrasude, nego uložiti napor i pokušati shvatiti neke teorije pa onda donijeti kritičko mišljenje.
EDIT: Da ne bi bilo nesporazuma, tu ne mislim isključivo na tebe, nego na ljude općenito, uljučujući i sebe.
a gle, zaboli me ... znam šta je rekla.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 18:30   #13
Još sam čula i za jedan slučaj u Americi,za jednog koji je kao najefikasniji način terapije preporučivao pacijentima da mu prave kuću ,sad ne znam jel građevinski materijal bio njegov, ali u svakom slučaju sam se dobro nasmijala...
Međutim nije dugo trljao ruke,jer ga je prijavio malo manje domišljati,pretpostavljam i zavidni kolega...šta kažete na to???
Jeste li ikad upoznali psihijatra za kojeg ste pomislili da bi možda bilo bolje da on sjedi na vašoj stolici,kauču nego vi?
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 09:55   #14
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
Čisto iz ljudske znatiželje.... Šta mislite kakvi su psihijatri privatno-postoji li nekakav profil ili su kao i mi ostali vrlo raznoliki? Pritom mislim i na dijagnostičare i na terapeute...
Znate li kojega osobno?
Privatno ne poznam niti jednoga, nešto psihoterapeuta da, ali pretpostavljam da su raznoliki. Međutm, neke zajedničke crte ličnosti bi se pretpostavljam dale izvuči, ali zaključivati o svakom pojedinom na temelju toga bi dovelo do grešaka, ipak govorimo o široj skupini ljudi.

Ne treba zaboraviti da te i slične profesije svoj zanat ispeku unutar neke paradigme i da je logično da njihova razmišljanja i objašnjenja o ponašanju najčešće proizlaze upravo iz hipoteza neke teorije. U 24. st. ljudima će ta objašnjenja možda biti smiješna, ali danas je to najčešće najbolje što imamo, što je naravno povezano i s kvalitetom edukacije u pojedinoj zemlji, ali i individualnom osobnošću svakog stručnjaka.
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:00   #15
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
...na što je on kao komentirao da tako provjerava ,kako ona reagira...
kad je izašla iz ordinacije,to joj isto joj je ispričalo još par žena da je napravio i njima....
Sad dali je on bio neki pacijent ili je možda radio po Ziggiju,objasnite vi meni
Ziggi ili ne, ne bi bio prvi koji je završio na sudu zbog lutanja bespućima psihološke zbiljnosti te vrste...
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 15:45   #16
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
A jel ima malo uvrnutih?? Takve me pikanterije zanimaju.
Meni je jednom mama pričala,zapravo više puta al nije bila toga svjesna, da je prilikom zapošljavanja standarno prošla razgovor sa psihijatrom...da napomenem, ona je žena u debelim godinama i kad se to dogodilo svijet je bio puuuuno konzervativniji nego danas..
i tako je ušla u ordinaciju i gospodin ju je ni pet ni šest nego primio za sisu
i sad možete zamislit njenu šokirano-zbunjenu reakciju
; na što je on kao komentirao da tako provjerava ,kako ona reagira...
kad je izašla iz ordinacije,to joj isto joj je ispričalo još par žena da je napravio i njima....
Sad dali je on bio neki pacijent ili je možda radio po Ziggiju,objasnite vi meni
a evo ti pikanterije, prijatelj od mog rođaka ima prijatelja psihijatra, pred penzijui, vrstan stručnjak, ali ponekad mu se društvance zna smijati jer se počne ponašati ko njegovi pacijenti...a jedan psihijatar baš glumi bolest, to mu je valjda neka strategija,, a ima tog u knjigama , kad je u neko pleme došao jedan čovjek svi su ga se bojali , al kad je on radio isto što i oni vidjeli su da je njihov i onda su se opustili s njim, to je ta strategija, postat l** da bi saznao o l***ku
Perzijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 15:53   #17
Dobra tema.
sf girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 20:34   #18
Quote:
alexandrinha kaže: Pogledaj post
Čisto iz ljudske znatiželje.... Šta mislite kakvi su psihijatri privatno-postoji li nekakav profil ili su kao i mi ostali vrlo raznoliki?
Ne. Potpuno su isti. Ko da si ih fotokopirao. Čak imaju i uniforme. I svi su ljevaci. I nose šiške.

Isto se odnosi na kirurge. Samo oni još nose i noževe.
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 20:38   #19
Quote:
Perzijka kaže: Pogledaj post
a evo ti pikanterije, prijatelj od mog rođaka ima prijatelja psihijatra, pred penziju, vrstan stručnjak, ali ponekad mu se društvance zna smijati jer se počne ponašati ko njegovi pacijenti...a jedan psihijatar baš glumi bolest, to mu je valjda neka strategija, a ima tog u knjigama , kad je u neko pleme došao jedan čovjek svi su ga se bojali , al kad je on radio isto što i oni vidjeli su da je njihov i onda su se opustili s njim, to je ta strategija, postat l** da bi saznao o l***ku
Pa to je zapravo pametna metoda, i u životu je baš najlakši način da se nekom približiš i umiliš,tako da ga uvjeriš da znaš kako mu je u njegovoj koži...
Pisao je Sacreus na jednoj temi o shizofreničaru George-u koji je stalno ispaljivao "kupus" od riječi i onda je pametni Doc to sve zapisivao i ponavljao s njim kao papiga i tako je slučajnošću uspio prodrijeti do Georga i otvoriti ga..
Al treba znati glumiti tako da te drugi ne skuže, to je već umijeće,a ne da bude ko u Rosenthalovom eksperimentu,pa pravi pacijenti odmah detektiraju fejkere...
ždralexandrijka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 21:17   #20
ljudi kao i mi, neki bolji, neki lošiji, bez veze je opeterećivati se predrasudama. prvo moraš biti čovjek, pa onda stručnjak kao i u drugim profesijama.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.