Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2010., 15:28   #61
Quote:
bioaktiv kaže: Pogledaj post
Mislim da nije toliko problem u brzom zaustavljanju koliko u neravnomjernom kretanju.
Tvrdi kotačići na asfaltu, barem je to bio slučaj kod nas, su osjetljivi na svaku neravninu i kamenčić ( a pijeska sad nakon zime ima u izobilju ). Sad jurnu, sad poskoče, jedna rola ide druga zapne za kamenčić.
Ne znam jel to to, ali patnja je trajala dva tjedna prije nego što smo odustali.
A sad s novim rolama doslovno klizi tim istim asfaltom.
I osjetim da su kotačići mekaniji.
Kako sam kasnije pročitao ne radi se o plastičnim i silikonskim kotačićima već o različitoj tvrdoći jednih te istih.

I nije stvar u tvrdoći kotačića, već se role za početnike i one druge razlikuju po obliku. Veličini i broju kotačića.

I razlike u cijeni starih i novih rola baš i nema. U našem slučaju 48 kn.




bit će da ti fali jedna =0
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 15:59   #62
za one koji su u splitu, ima škola rolanja za djecu (kaže trenerica da je najidealnija dob 5 god) je od slijedećeg tjedna na žnjanu utorak,četvrtak i petak od 19.00-20.00...cijena za jedan mjesec 160,00 kn + 40,00 kn prvi mjesec nekakva upisnina
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 18:35   #63
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
[/B]

bit će da ti fali jedna =0

Ove stare o kojima pišem 199 kn, prošlo proljeće u Turbolimač,
ove nove 247 kn u Lidlu prošli tjedan. Razlika u kvaliteti drastična, puno veća nego razlika u cijeni.

Quote:
lana74 kaže: Pogledaj post
za one koji su u splitu, ima škola rolanja za djecu (kaže trenerica da je najidealnija dob 5 god) je od slijedećeg tjedna na žnjanu utorak,četvrtak i petak od 19.00-20.00...cijena za jedan mjesec 160,00 kn + 40,00 kn prvi mjesec nekakva upisnina
Svi preporučuju školu rolanja, bar 10-tak sati. Jer jednom kad se nauči krivo teško je ispraviti.
Kao i u svemu, na kraju krajeva.
bioaktiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 15:17   #64
Muž i ja rolali prošli tjedan, imamo kvalitetne role (silikonski kotači) i muž je nekako izgubio ravnotežu, pao na bok i slomio kuk!!! Odmah je operiran, ima dvadesetak šavova i metalni vijak. Bolovanje 3 mjeseca, trčati neće moći više nikada. Tako da mislim da u mojoj obitelji nitko više nikad neće rolati. Znam, dešava se, ali nakon ovog su se i meni role ogadile, a toplo se nadam da ih moj četverogodišnjak neće htjeti.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 16:03   #65
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Muž i ja rolali prošli tjedan, imamo kvalitetne role (silikonski kotači) i muž je nekako izgubio ravnotežu, pao na bok i slomio kuk!!! Odmah je operiran, ima dvadesetak šavova i metalni vijak. Bolovanje 3 mjeseca, trčati neće moći više nikada. Tako da mislim da u mojoj obitelji nitko više nikad neće rolati. Znam, dešava se, ali nakon ovog su se i meni role ogadile, a toplo se nadam da ih moj četverogodišnjak neće htjeti.
grozno to je upravo ono što sam napisala u postu jednom da postoji velika mogućnost ozljeđivanja..
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 16:07   #66
užas!
da psotoji mogućnost ozljeđivanja, ali za sve dobi.
pa njen muž je stariji...
i na skijama postoji mogućnost ozljeda i u nekim drugim aktivnostima...ali ako ću tako razmišljati ni ja ni mala se nećemo ničim baviti.
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 17:41   #67
postoje i gumeni kotačići, kao kompromis drndavim plastičnim i prebrzim silikonskim..
imala ih ja na jednim rolama i ok su mi bili. valjda se još proizvode

a što se tiče padova - klinci mekše padaju jer su manje ukočeni, a i lakši su i elastičniji, pa neće odmah baš kuk slomiti..
klasičan set štitnika (dlan, lakat, koljeno) + kaciga su sasvim ok
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 18:04   #68
Padaju klinci mekše i ja dijetetu neću role branit ukoliko će se htjeti rolati, ali ipak moram priznati da me strah! Mislim, moj muž je mlad čovjek sa svojih 30 godina, zdrav ko dren, i jedan malo nespretniji pad umalo da ga ostavi invalidom.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 21:44   #69
magaly - plastika je stvarno loša.
s plastičnim rolama ni ja koja znam rolati ne bih mogla rolati nego samo "nabadati" tj. hodati kao i sva djeca kojoj se zadese na nogama.
plus, plastične role, imaju i plastičnu kočnicu - nema šanse ni da ja, a kamo li dijete koje uči rolati, s takvom kočnisom zakoči.

nemoj se zavaravati da su sigurnije jer su "sporije" - sporije su jer se u njima ni ne rola nego hoda - što je iznimno opasno. probaj zamisliti kako bi bilo voziti bicikl jaaaaako sporo - pala bi. isto i s rolama, da bi održala ravnotežu treba ipak neki bar minimum brzine
i sad zamisli kako bi bilo hodati u rolama, u trenutku kad prebacuješ težinu s jedne noge na drugu, zapravi stojiš na samo jednoj roli, doslovno na mjestu - naravno da ćeš past
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 21:49   #70
frogy - žao mi je zbog supruga
gle, neke stvari stvarno ne možeš izbjeć, valjda su suđene, koliko god oprezan bio, ali bar ti je čista savjest da si poduzeo sve što je bilo u tvojoj moći.
kako drugačije protumačit da je moja frendica (nas dvije valjda jedine na cijelom jezeru rolamo sa kompletom svih štitnika) i taj jedan jedini put idemo mi na kavu, skinemo štitnike jer smo umirale od vrućine, hodamo do prve terase preko livade - nema mjesta.
hodamo do druge terase preko livade, ona padne i slomi ruku u zglobu - a svaki svaki put imamo sve štitnike i eto, to malo ih je skinula samo preko livade i vruće je bilo i eto
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 22:06   #71
Frogy.....i meni je zao supruga i shto su vam se role "ogadile"....

Znam puno sluchajeva koji su probali, pa odustali zbog svakojakih razloga....Frogy-in je stvarno opravdan i sve to stoji....ali ja sam odrasla na rolama i biciklu, klizanju (skijanju manje).....i meni je to nezamislivo da netko neche nikada nauchiti ili chak da nema zelju to savladati......to je kao da nikad ne nauchish plivati

To su po meni neke osnove koje bi svaki chovjek ako nishta drugo bar trebao probati.....u danashnje vrijeme mi je totalno chudno da chovjek od 30godina nikad nije probao rolati, voziti bicikl.....etc.

Ja nikad nisam bila teze ozlijedjena, a sa rolama sam radila takve gluposti bez ikakve kacige, bez shtitnika i bez kochnice (jer mi je samo smetala ) da mi Jackassovci nisu ravni.....nikad u zivotu nisma nishta ni slomila......ok, puno zavisi i od chovjeka do chovjeka....ali zanm puno ljudi koji su od djece napravili "ukocheno nekoordinirano" dijete, jer su mu sve branili.....
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 23:14   #72
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Muž i ja rolali prošli tjedan, imamo kvalitetne role (silikonski kotači) i muž je nekako izgubio ravnotežu, pao na bok i slomio kuk!!! Odmah je operiran, ima dvadesetak šavova i metalni vijak. Bolovanje 3 mjeseca, trčati neće moći više nikada. Tako da mislim da u mojoj obitelji nitko više nikad neće rolati. Znam, dešava se, ali nakon ovog su se i meni role ogadile, a toplo se nadam da ih moj četverogodišnjak neće htjeti.
Ajoj.
Tako je to kad psiha radi kao kod 18-šnjaka, a tijelo ipak, pod utjecajem vremena malo kasni.
Samo zahvaljujući ludoj sreći sam i ja nedavno preživio strmop***enje niz planinu MTB-om iako se smatram 30 i koju- godišnjak u kondi.

Quote:
MariaDelMar kaže: Pogledaj post
magaly - plastika je stvarno loša.
s plastičnim rolama ni ja koja znam rolati ne bih mogla rolati nego samo "nabadati" tj. hodati kao i sva djeca kojoj se zadese na nogama.
plus, plastične role, imaju i plastičnu kočnicu - nema šanse ni da ja, a kamo li dijete koje uči rolati, s takvom kočnisom zakoči.

nemoj se zavaravati da su sigurnije jer su "sporije" - sporije su jer se u njima ni ne rola nego hoda - što je iznimno opasno. probaj zamisliti kako bi bilo voziti bicikl jaaaaako sporo - pala bi. isto i s rolama, da bi održala ravnotežu treba ipak neki bar minimum brzine
i sad zamisli kako bi bilo hodati u rolama, u trenutku kad prebacuješ težinu s jedne noge na drugu, zapravi stojiš na samo jednoj roli, doslovno na mjestu - naravno da ćeš past
E znao sam da ima nešto u tome. Potvrdila si moje mišljenje zašto prošle godine nikako naprijed.
A ove godine vouuu. Najnovije vijesti: danas se otišla s frendicama sama rolati.
Vratila se nakon sat vremena bez ogrebotine
Mene i mž kad se vratila zatekla kako nas je i ostavila: zalijepljene za staklo prozora. Jedino što kad se vratila mi nismo imali ni jednog čitavog nokta .
bioaktiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 23:47   #73
Quote:
MariaDelMar kaže: Pogledaj post
magaly - plastika je stvarno loša.
s plastičnim rolama ni ja koja znam rolati ne bih mogla rolati nego samo "nabadati" tj. hodati kao i sva djeca kojoj se zadese na nogama.
plus, plastične role, imaju i plastičnu kočnicu - nema šanse ni da ja, a kamo li dijete koje uči rolati, s takvom kočnisom zakoči.

nemoj se zavaravati da su sigurnije jer su "sporije" - sporije su jer se u njima ni ne rola nego hoda - što je iznimno opasno. probaj zamisliti kako bi bilo voziti bicikl jaaaaako sporo - pala bi. isto i s rolama, da bi održala ravnotežu treba ipak neki bar minimum brzine
i sad zamisli kako bi bilo hodati u rolama, u trenutku kad prebacuješ težinu s jedne noge na drugu, zapravi stojiš na samo jednoj roli, doslovno na mjestu - naravno da ćeš past
upravo tako. evo mi imamo ovakve, produžive su (3 broja) tako da su za minimalno dvije sezone, a i naslijedive su

preporučam. ispadne vas i jeftinije i sigurnije
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 09:04   #74
mi smo jučer bili na prvi sat škole rolanja, koji se održava u dvorani. imali smo ove role sa plastičnim kotačima...katastrofa..samo proklizavaju, ne može se uopće rolat na tako glatkoj površini....

iako mi je jedan roditelj rekao s obzirom da se slijedeći tjedan škola rolanja održava vani (na asfaltu) da su tamo čak bolji ovi plastični jer su silikonski prebrzi
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 15:42   #75
Quote:
glora's bastard kaže: Pogledaj post
upravo tako. evo mi imamo ovakve, produžive su (3 broja) tako da su za minimalno dvije sezone, a i naslijedive su

preporučam. ispadne vas i jeftinije i sigurnije
uvauuu...kako su slatke...kako si došla do njih??od kojeg broja rade te role??
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 12:31   #76
Quote:
"friška mama" kaže: Pogledaj post
uvauuu...kako su slatke...kako si došla do njih??od kojeg broja rade te role??
rost šport. mislim od 27. i razlika je samo što nisu leptirići već cvjetići na njima.
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 19:25   #77
evo u hervisa snizenje (x ray) role sa 400 na 200 kn, nisu lose. kotacici mix gume i silikona. najmanji broj od 27 do 31, na razvlacenje.
kacige djecje 90 kn, stitnici 70 kn
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2010., 23:59   #78
evo ja danas gledala role za moju curicu (ima 5 godina), u hervis-u.Preslatke su roza/bijele sa nekakvim motivima cvijeća- 250 kn.Veličina ima svih od 29 do ....,a njoj trebaju 29-31,pa ljudi navalite sezona je počela.
tajči12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 00:15   #79
moji klinci su dobili role s 3 pune godine i naučili su u 2 dana po kući po tepihu se kretat. sad polako idu van u njima.
mi smo kupili veličinu 27-30 i to je čist o.k. jer klinci mi nose obuću 25,26,ali role i trbaju biti broj, dva veće .
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2010., 01:42   #80
Mi smo dobili role nedavno, onaj broj od 27-30. To su in-line skates, ali imaju mogućnost postavljanja kotača tak da se složi onak sa svake strane one plastike po jedan kotač, znači, naprijed bude 1 kotačić, a iza ko na običnim koturaljkama dva kotačića. Ne znam, dal ste me skužili
Bili smo samo 2-3 put u vožnji, ali ne može sam voziti ni približno. On bude za 2 mj. imao 3 godine
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.