Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2017., 08:03   #4141
Moguće da su te jednostavno preskočili... Jednom mjesečno su konzultacije, poneki voditelj tolerira i dulje... Otiđi do zavoda i na info pultu pitaj potvrdu o evidenciji za prijevoz, isprintat će ti je.
Kad te izbrišu dobiješ pismo doma...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:21   #4142
jel samo ja imam problema s prijavom na portalu preko e-građani? radilo je bez problema do neki dan
__________________
tinyurl.com/pobjednikATD8
tinyurl.com/pobjednikTuthankopa21
tinyurl.com/pobjednikBaltiCopa23
sesve is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:26   #4143
Maknuli su me prije mjesec dana s burze, to je drugi put da su to napravili.. E sad, meni je realno samo zbog pokaza to potrebno ionako od njih nikakve koristi inače.. kasnila sam s javljanjem tjedan dana, zanimljivo kak prije sam i dulje kasnila, pa me nisu maknuli, posebice ljeti, pretpostavljam da im se tad ne radi...
Nakon toga sam radila 3 tjedna u školi, pa me zanima ima neka rupa u zakonu da se sad mogu vratiti na burzu ili moram čekati još 5 mjeseci..

Hvala
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 10:17   #4144
Jel se moguce prijaviti na zavod u mjestu u kojem imam boraviste? Znaci prebivaliste i bivsi poslodavac su mi na drugom mjestu,trenutacno boravim u drugom gradu pa bih se htio prijavit zbog naknade za nezaposlene
ajmoplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 10:39   #4145
Quote:
ajmoplavi kaže: Pogledaj post
Jel se moguce prijaviti na zavod u mjestu u kojem imam boraviste? Znaci prebivaliste i bivsi poslodavac su mi na drugom mjestu,trenutacno boravim u drugom gradu pa bih se htio prijavit zbog naknade za nezaposlene
Da, možeš. Samo ponesi sa sobom potvrdu o promjeni boravišta koju si dobio na MUP-u.
Tekstopisac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 22:12   #4146
Quote:
Panther1989 kaže: Pogledaj post
Maknuli su me prije mjesec dana s burze, to je drugi put da su to napravili.. E sad, meni je realno samo zbog pokaza to potrebno ionako od njih nikakve koristi inače.. kasnila sam s javljanjem tjedan dana, zanimljivo kak prije sam i dulje kasnila, pa me nisu maknuli, posebice ljeti, pretpostavljam da im se tad ne radi...
Nakon toga sam radila 3 tjedna u školi, pa me zanima ima neka rupa u zakonu da se sad mogu vratiti na burzu ili moram čekati još 5 mjeseci..

Hvala
ako je nakon odjave bio radni odnos, možeš se najnormalnije prijaviti. a ostat ćeš u evidenciji ako budeš tražila posao i izvršavala "obaveze"

imali podsjetnik: na burzi je nikad manje stranaka. savjetnici stignu napraviti sve ono što su obvezni raditi, i to u roku a po ljeti su i savjetnici na moru,jedan zamjenjuje i radi za još dvojicu pa nešto prođe ispod radara
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 16:14   #4147
Na HZZ facebook stranici je objavljeno da isplate idu sutra. Da li se pod time inace misli na isplate i za stalne sezonce ili mi dobivamo par dana kasnije?
necudo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 16:24   #4148
Obično objavljuju svaku kategoriju posebno, pa ako nisi naveden onda nisi na redu još.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:49   #4149
Pozdrav!

Imam pitanje, prije mjesec dana sam bila na birou i kažzu sada da moraš kontaktirati svoju savjetnicu e-mailom ili mobitelom. Jučer sam poslala e-mail dali onda moram i zvati na biro ili ne i da li tako trebam svaki mjesec slati e-mail ili zvati na biro
crna nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:53   #4150
Ako je ili telefonom ili mailom, onda jedno od toga dvoje odaberi. Svakih 28 dana se trebaš javiti savjetnici.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:54   #4151
Ok hvala
crna nikolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 18:16   #4152
Pozdrav, imam pitanje u vezi novčane naknade sa zavoda za zapošljavanje pa me zanima topic u kojem ga mogu postaviti ako nije ovaj.
N Magnus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 21:06   #4153
Pozdrav, trenutno sam prijavit na zavodu za zapošljavanje i savjetnica mi je ponudila mjere za obrazovanje nezaposlenih. Je li ima tko kakve informacije u vezi tih mjera: kako se provode, koliko se dugo čeka dok mjere krenu i da li uopće vrijedi računati na iste?
Stihl ms is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 10:26   #4154
Jedno pitanje.Posto nemam ove God pravo na naknadu dal mi je obveza javit se na zavod jer mi par ljudi tu kaze da se oni javljaju svake 2 God pa me zanima dal se sad javit ili ne
bignike is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 10:42   #4155
Pa ako imaš pravo onda se prjavi, ako se ne prijaviš na zavod u roku od 30 dana od otkaza čini mi se, nećeš ništa ni dobiti od njih. Ako ostvaruješ pravo na naknadu (9 mj staža u 2 godine, dobio, ne dao otkaz itd) šteta ti je to ne iskoristiti.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 16:52   #4156
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Pa ako imaš pravo onda se prjavi, ako se ne prijaviš na zavod u roku od 30 dana od otkaza čini mi se, nećeš ništa ni dobiti od njih. Ako ostvaruješ pravo na naknadu (9 mj staža u 2 godine, dobio, ne dao otkaz itd) šteta ti je to ne iskoristiti.
Ali ne ostvarujem pravoi na nista.Nije mi potreban posao od njih kad pocinjem 1.3.....ne ostvarujem pravo na naknadu
Kuzis ne ide mi se prijavljivat kad cekam 2 sata samo da se prijavim
a-trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 16:59   #4157
Ja sam pročitala da imaš pravo, previdjela NEmam pravo... Ne trebaš se prijavljivat u svakom slučaju. Nitko nije dužan biti na HZZu ako to ne želi.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 16:42   #4158
Obrazovanje nezaposlenih osoba

Pozdrav, trenutno sam prijavit na zavodu za zapošljavanje i savjetnica mi je ponudila mjere za obrazovanje nezaposlenih. Je li ima tko kakve informacije u vezi tih mjera: kako se provode, koliko se dugo čeka dok mjere krenu i da li uopće vrijedi računati na iste?
Stihl ms is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 16:49   #4159
Poticaji

Quote:
Stihl ms kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trenutno sam prijavit na zavodu za zapošljavanje i savjetnica mi je ponudila mjere za obrazovanje nezaposlenih. Je li ima tko kakve informacije u vezi tih mjera: kako se provode, koliko se dugo čeka dok mjere krenu i da li uopće vrijedi računati na iste?
Naravno da se isplati, sad daju 55 tisuca za samozapošljavanje, javite se ukoliko ste zainteresirani, lp
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 17:37   #4160
Quote:
Stihl ms kaže: Pogledaj post
Pozdrav, trenutno sam prijavit na zavodu za zapošljavanje i savjetnica mi je ponudila mjere za obrazovanje nezaposlenih. Je li ima tko kakve informacije u vezi tih mjera: kako se provode, koliko se dugo čeka dok mjere krenu i da li uopće vrijedi računati na iste?
to je mjera obrazovanja. drugo je mjera samozapošljavanja. i onda još 7 drugih, ukupno 9.

obrazovanjem ti plate liječnički pregled ako je potreban za taj odabrani tečaj, školarinu, džeparac- ne znam točno ali za mjesec dana tečaja si dobivao čini mi se oko 1200kn. plaćeni su ti putni troškovi, ali uvijek za prethodni mjesec. ono, dolaziš na tečaj cijeli mjesec, a tek oko petog do desetog u idućem mjesecu dobivaš povrat putnih troškova.
diploma ti se "upisuje u radnu knjižicu". tak to ljudi kažu, oni starijikoji se sjećaju radnih knjižica. to je bilo važno jer je osiguravalo verifikaciju svjedodžbe u inozemstvu...

ali, najprije treba proći selekciju (odabir kandidata) na burzi. neki tečajevi su jako atraktivni jer osiguravaju dobro plaćene poslove ili brzo zapošljavanje. tu su gužve, puno je zainteresiranih kandidata. imaš i tečajeve koje "niko neće", iako osiguravaju brzo zapošljavanje, pa i solidnu plaću. a za one koji oće radit, dobivaju posao čim tečaj završi, točno tamo gdje su bili na praksi. nijedna poslodavac koji ima kod sebe dobrog,vrijednog "praktikanta" neće ga propustiti i ne ponudit mu posao...
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:41.