Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2016., 20:21   #281
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Nakon ilegalne ankesije Krima, i nakon potpore separatistima u tehnici i vojnicima, u Rusiji još uvijek vjeruju da ce se Ukrajina prikljuciti EAU
A kad se to desilo?
linuks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 11:20   #282
I Iran u Euroazijsku uniju:

https://www.rt.com/politics/354743-p...pport-to-iran/
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 11:22   #283
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
malo inteligentije čitaj tekst,možeš?

and has expressed hope that a free trade zone can soon be established between Iran and the Russia-led Eurasian Economic Union.
Otto83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 11:25   #284
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Krivo si ti nešto procita

Quote:
The Russian leader also welcomed the possible creation of a free trade zone between Iran and the Eurasian Economic Union – the bloc that currently unites Russia, Armenia, Belarus, Kazakhstan and Kyrgyzstan. He said that work has already started to research the possibility of such a move, adding that Russia would continue to support Iran's pursuit of full membership in the Shanghai Cooperation Organization
Putin je za slobodnu trgovinsku zonu između EAU-a i Irana, a podržava Iran u pristupanju SCO-u.

EAU i SCO su dvije razlicite organizacije.

Jedine nove države koje Rusija želi vidjeti u EAU su: Tađikistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Moldavija (nerealno), Azerbajđan, Gruzija (jako nerealno), Ukrajina (još nerealnije) i Mongolija, razlog zašto Iran nemože uci u EAU je raspodjela glasova pri donošenju odluka u EAU.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 11:52   #285
Pametan je Putin čovjek, blok država je idealna kontramjera Zapadu i njegovim akcijama.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 14:24   #286
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Pametan je Putin čovjek, blok država je idealna kontramjera Zapadu i njegovim akcijama.
Lako je moguće da Iran uđe u EEU.
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2016., 14:50   #287
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Krivo si ti nešto procita


Putin je za slobodnu trgovinsku zonu između EAU-a i Irana, a podržava Iran u pristupanju SCO-u.

EAU i SCO su dvije razlicite organizacije.

Jedine nove države koje Rusija želi vidjeti u EAU su: Tađikistan, Turkmenistan, Uzbekistan, Moldavija (nerealno), Azerbajđan, Gruzija (jako nerealno), Ukrajina (još nerealnije) i Mongolija, razlog zašto Iran nemože uci u EAU je raspodjela glasova pri donošenju odluka u EAU.
Priključit će se Ukrajina Euroazijskoj Uniji, htjela ne htjela, samo zavisi koliko je udaraca spremna primiti, prije nego dođe sebi.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 15:21   #288
Quote:
osa-- kaže: Pogledaj post
Priključit će se Ukrajina Euroazijskoj Uniji, htjela ne htjela, samo zavisi koliko je udaraca spremna primiti, prije nego dođe sebi.
Sila, uvijek izaziva (protu)silu ...,
orlov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2016., 12:21   #289
Kreće

EAEU, Vietnam free trade agreement to come into force on October 5



More:
http://tass.com/economy/895081
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 09:48   #290
Evo da ne otvaram posbenu temu o Uzbekistanu, dugogodišnji predsjednik i veliki anti-Rus je doživa moždani udar u 79 godini života, neki navode da je Islam Karimov vec mrtav, dok njegova kcer tvrdi da je u komi ali stabilno.

Islam Karimov je predsjednik Uzbekistana od raspada sovjetskog saveza, protivi(ja) se ulasku Uzbekistana u EAU i CSTO, sada se rusi nadaju da ce na celo države doci netko tko je pro-Ruski nastrojen i tko bi mogao tu državu od 30 milijuna stanovnika uvesti u EAU i CSTO.

Inace vec je uhicen zamjenik premijera, i izgleda da se za poziciju predsjednika trenutno vodi politicka borba između premijera i predsjednika sabora.

Quote:
Arrested Deputy Prime Minister of Uzbekistan Rustam Azimov
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 17:48   #291
Rusi ne mogu docekati da Karimov umre, pa su vec poceli objavljivati da je umro

Quote:
Uzbekistan officially announced Karimov's death
Quote:
Uzbekistan government statement saying president Islam Karimov has died
Da bi nakon toga povukli objavu, navodeci tehnicku krešku
Quote:
Interfax revokes their statement on Karimov death
Quote:
Interfax: The news "President of Uzbekistan Islam Karimov has died" came out due to a technical glitch. Apologies.
Ali su izgleda u među vremenu, radi Ruskih objava, Turci požurili izraziti sucut Uzbekistanskom narodu
Quote:
Turkish PM offer condolences after Uzbekistan's President Islam Karimov death
Quote:
PM Yıldırım expresses condolences for death of Karimov, says Turkey shares Uzbekistan's pain
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 19:04   #292
Kad narastem biti ću velik - a darkwood

Uzbekistan's President Islam Karimov Dies at 78
Read more: http://sputniknews.com/asia/20160802...-obituary.html
__________________
Attitude is a little thing that makes a big difference. Winston Churchill
Konev is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 15:11   #293
Mongolija je iskazala jaki interes za ulazak u EAU

Quote:
The Eurasian Economic Union (EEU) is of great interest for Mongolia, the country's Ambassador to Russia Banzragch Delgermaa said Saturday.

Mongolia, located between such powerful states as Russia and China, and without access to the sea, is glad to join some economic blocs and work effectively, In this regard, the Eurasian Economic Union is of great interest for us," Delgermaa said in the interview to Rossiya 24 channel.

link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 15:37   #294
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Mongolija je iskazala jaki interes za ulazak u EAU



link
Kina to neće gledat nimalo blagonaklono, a bogami ni USA.
Kserks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 15:52   #295
Quote:
Kserks kaže: Pogledaj post
Kina to neće gledat nimalo blagonaklono, a bogami ni USA.
Mda....tržište od 3 milijuna ljudi je Kini strahovito važno.

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
19_____86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 15:55   #296
Quote:
19_____86 kaže: Pogledaj post
Mda....tržište od 3 milijuna ljudi je Kini strahovito važno.

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
Znam da si mlad, ali nije teško malo proučit povijest. Mongolija je Kini drugi Tajvan.
Kserks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 16:22   #297
Mongolija u EAU je prirodan razvoj događaja, jer da nije bilo Rusije, Mongolija bi sada bila dio Kine, a Kinezi još uvijek žele vratiti Mongoliju pod svoje.

Iako Rusija i Kina trenutno imaju dobre odnose, dugorocno te dvije države su regionalni rivali, zato Rusija i je željela Trumpa u Bijeloj Kući, koji pak želi uvesti tarife na Kineske proizvode, kažnjavati firme koje sele ili otvore tvornice u Kini itd..., jer to ce oslabiti Kinesku ekonomiju u velikoj mjeri, što odgovara Rusiji, jer tada razlika u BDP-u nece biti tako astronomski velika kao sada.

Inace Tajikistan cijih 50% BDP-a ovisi o Tajikistanskim radnicima u Rusiji, još nije krenuo u pristupanje EAU iako se treba prikljuciti 2015, pa odgođeno za 2016 i sad se više ni ne spominje.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 11:19   #298
Ruska konfrotacija sa zapadom postaje problem za Eurazijsku Uniju, kažu Kazakhstanci.

Quote:
Kazakh analyst says Russia's ongoing confrontation with the West is becoming an issue for the Eurasian Union members

link
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 11:24   #299
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Ruska konfrotacija sa zapadom postaje problem za Eurazijsku Uniju, kažu Kazakhstanci.
Točnije kaže jedan kazahstanski analitičar, a ne Kazahstanci.
Koji analitičar, nitko ne zna
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 11:32   #300
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Točnije kaže jedan kazahstanski analitičar, a ne Kazahstanci.
Koji analitičar, nitko ne zna
Kazakhstan je diktatura, dakle "analitičar" je kod za Kazakhstansku vladu.

Nije prvi puta da se Kazakhstan kao najbogatija i najrazvijenija clanica EAU-a, protivi Ruskim potezima koji štete Kazakhstanu, npr Kazakhstan idalje smatra Krim dijelom Ukrajine, a nisu se Kazakhstanci htjeli svrstati uz Rusiju kada je Turska oborila Ruski zrakoplov.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:25.