Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2014., 20:56   #21
Quote:
danny junior kaže: Pogledaj post
HDSSB se natjecao odvojeno od koalicije HDZ&co pa ih ništa ne obavezuje, a i njihovi birači su glasali za njih jer su protiv HDZ_a, tako da ne vidim nekih posljedica za njih,
nisam te ja pitao koji nisu Hrvatski interesi, već koji jesu.
osnovni interes s kojim ne vidim da se netko ozbiljno bavi je stvoriti normalan, funkcionalan grad. vrlo velik broj djece u domovinskom ratu izbjeglih ljudi školovao se drugdje po hrvatskoj i nakon oslobođenja nisu se vratili - poudali se, poženili, zaposlili..., svili gnijezda drugdje. grad je izgubio cijeli naraštaj. vukovar je mirno reintegriran, svi srbi praktično bez provjere amnestirani. žrtve se u gradu susreću sa svojim mučiteljima. to niz godina uzrokuje da vukovar živi samo danju, a noću se svi zatvaraju u kuće. novac koji je ulagan podigao je kuće, ali ne i grad. svi govore o zapošljavanju, ali niti otvaraju radna mjesta, niti baš ima previše stanovništva odgovarajućih kvalifikacija radno sposobne dobi. i danas ondje radi npr. more ljudi iz osijeka i vinkovaca. po meni treba naći načina zaposliti ljude i neka na tome nastoje gradske vlasti, to je nužno, to je penava stalno i spominjao. ali ono što nitko ne spominje je zdravorazumski i ispravno riješiti zločine iz prošlosti i na zdravom temelju početi normalnije živjeti. jer ovakvo, sadašnje stanje, nikome nije u interesu. po meni bi trebalo pozvati sve svjedoke da se izjasne o svima koji danas žive u gradu, a zna se da su silovali, ubijali ili ratovali za agresora. neka se jednom zauvijek raščisti. nakon toga svi srbi koji ostaju (pretpostavljam većina) se zna da nemaju veze sa zločinima i neka se počne živjeti normalniji i ljudskiji suživot, a ne s ovakvim teretom na leđima jednima i drugima. po meni to je osnovni hrvatski interes u vukovaru. stvoriti funkcionalan grad. ovako ne vidim budućnost toga grada.
džonson is offline  
Old 17.07.2014., 21:27   #22
Quote:
Mondragon kaže: Pogledaj post


Gospođa ili ne želi iz principa sa HDZ-om ili hoće da kaže da joj je cena malo veća.

Da ako u roku od dva meseca ne dođe do konstituisanja veća opet izbori.

Izgleda ono za Bučka su ipak bile samo glasine ili i on traži više.

1.Ili će na kraju većnica iz HDSSB-a popustiti odnosno daće joj ponudu koju ne može odbiti pa će biti 11-10

2.Bučko

3.Najsigurnije ali malo slatko-kiselo za probaviti što se tiče HDZ-a a to je da imaju 15-6 i vladaju sigurno 4 godine.
Ne mora ni Hristos se rodi ni kašikica koljiva....
Nisu 4 godine već 3, jer su ovo bili prijevremeni izbori a što se tiće viječnice iz HDSSB-a, njeno je direktorsko mjesto u FINI ipak sigurnije i bolje plačeno od predsjednice GV-a i samim time i njegovog konstituiranja.Ne zaboravimo tko je trenutno na državnoj vlasti a FINA je tvrtka u vlasništvu države.
dekameron2009 is offline  
Old 17.07.2014., 21:59   #23
Aha to nisam znao,pa to onda govori samo za sebe.
Mondragon is offline  
Old 18.07.2014., 01:12   #24
Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
Objavljeno 17.07.2014. u 12:29
Nije konstituirano Gradsko vijeće Vukovara


što - slavica je zaspala, pa nije stigla - ili?

Nije stigao SMS iz mostarskog zatvora

SzH u punom sjaju...ili su oni možda zapravo SzSRH

Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Što HDZ ne koalira sa SDSSom? Ah da, HDZ je trenutno na državnoj razini u oporbenoj situaciji. Kada se to promijeni, ponovno će se čuti "Hristos se rodi".
Jel ti iz taloga kahve, kristalne kugle ili nečeg trećeg?
Samwell Tarly is offline  
Old 18.07.2014., 01:25   #25
gledam večeras u trećem dnevniku zvala slavicu tatjana munižaba, ali nije se pojavila ona nego glasnogovornik hdssb-a. kaže on da je gospođa imala nekih obveza za koje je stranka znala (koje je to objašnjenje?!), a i da je bila, bila bi suzdržana za oba kandidata. njih nitko nije zvao na razgovor, pa se prema tome nisu ni odredili. a šta te tko ima zvati, poznati su programi, odredi se gdje spadaš. ali ne, neka se njih pozove na dogovore. s tim se ljudima izgleda stvarno ne može.
džonson is offline  
Old 18.07.2014., 07:49   #26
Quote:
džonson kaže: Pogledaj post
gledam večeras u trećem dnevniku zvala slavicu tatjana munižaba, ali nije se pojavila ona nego glasnogovornik hdssb-a. kaže on da je gospođa imala nekih obveza za koje je stranka znala (koje je to objašnjenje?!), a i da je bila, bila bi suzdržana za oba kandidata. njih nitko nije zvao na razgovor, pa se prema tome nisu ni odredili. a šta te tko ima zvati, poznati su programi, odredi se gdje spadaš. ali ne, neka se njih pozove na dogovore. s tim se ljudima izgleda stvarno ne može.
malo sam pretražio web o dotičnoj, već je ovdje @dekameron2009 naveo da je gospođa voditeljica ispostave fine u vukovaru, našao sam da je prije bila u hdzu, pa kad nije pobjedila na unutarstranačkim izborima 2011 (prije parlamentarnih izbora) za gradsku organizaciju hdza u vukovaru (dobio je barna) lijepo je prešla u hdssb i odmah postala predsjednica njihove gradske organizacije. za kraj, našao sam da je bila i predavač na vukovarskom veleučilištu od 2011 (u nastavnom zvanju, područje ekonomije), ne znam da li je još uvijek jer na webu veleučilišta više je nema. dakle, sve niše na koje centralna vlast (sad sdp) ima svoj upliv.

dakle, ex hadezeovka, otišla zbog nerealizirane ambicije, na platnoj listi (listama?) o državi i vlasti ovisnih institucija.
__________________
'Victory belongs to the most persevering' - Napoleon Bonaparte
suntzu72 is offline  
Old 18.07.2014., 08:15   #27
Quote:
džonson kaže: Pogledaj post
gledam večeras u trećem dnevniku zvala slavicu tatjana munižaba, ali nije se pojavila ona nego glasnogovornik hdssb-a. kaže on da je gospođa imala nekih obveza za koje je stranka znala (koje je to objašnjenje?!), a i da je bila, bila bi suzdržana za oba kandidata. njih nitko nije zvao na razgovor, pa se prema tome nisu ni odredili. a šta te tko ima zvati, poznati su programi, odredi se gdje spadaš. ali ne, neka se njih pozove na dogovore. s tim se ljudima izgleda stvarno ne može.
Više je nego jasno, da HDSSB želi maksimalno materjalizirati svoj položaj. Politički razumljivo, jedino što nije korektno da se nije pojavila na sjednici i tamo se izjasnila glasovanjem.
Što čekivati? Pa pregovore s Penavom i dotičnu kao predsjednicu gradskog vijeća.
__________________
Ignore: - Sizif -, saugaro, Sotto Voce, kalinin, bleso
Bodul2a is offline  
Old 18.07.2014., 08:36   #28
Jadni vukovarci,postali taoci zbog političara koji misle samo na svoje guzice a ne na dobrobit samog grada,Grad nikad nije bio podijeljeniji.Navodno Penava traži od Hrv,vlade da se napravi popis stanovništva jer ga nemaju a ako nemaju popis kako su dobili vlast ako je postojeći popis protuzakonit.Al imam rješenje neka se HDZ dogovori s SDSS i dobit će većinu a SDSS će vjerojatno tražiti ponovo dvojezične natpise i sad ako HDZ želi vlasati morao bi pristati na to :-) eto do kojih je apsurda doveo vukovarski stožer i Karamarko da će na kraju morati opet pristati na to da bi mogli vladati Vukovarom ili opet novi izbori.
mala ptica is offline  
Old 18.07.2014., 08:42   #29
Quote:
Samwell Tarly kaže: Pogledaj post
Jel ti iz taloga kahve, kristalne kugle ili nečeg trećeg?
to je naprosto modova želja da hdz koalira s sdssom.
to bi želio i hdssb, vjerojatno i savez.
djeluju kao da ih nije briga koliko koštaju ponovljeni izbori.
a tada više ne bi dobili to 1 vječničko mjesto.

ali, zaboravljaju da su događanja u Vukovaru pod lupom i običnih birača cijele Hrvatske.
na njima je bio prvi korak. svi vidimo kako su ga odigrali.
ako žena postane predsjednica vijeća, svi će vidjeti političku trgovinu u Vukovaru.
trgovati u Vukovaru malo je gadljivo.

možda nije samo zbog fotelje, nego da pokažu kako su oni relevantan politićki faktor.
ali nije vrijeme, a ponajmanje mjesto.
__________________
i nogom u guzicu je korak naprijed

SKINITE MARASOVCU BAN
.exe is offline  
Old 18.07.2014., 08:50   #30
Karamarku je pala sjekira u med. Neka odbije bilo kakvu trgovinu i na sljedećim izborima njegova koalicija će samostalno osvojiti vlast.

Ovi iz HDSSB-a su glupi k'o kurac, a i ovi iz SzH ako ih ne odjebu.
__________________
Pojest',popit' crew
ajme33 is offline  
Old 18.07.2014., 09:41   #31
Quote:
.exe kaže: Pogledaj post
to je naprosto modova želja da hdz koalira s sdssom.
to bi želio i hdssb, vjerojatno i savez.
djeluju kao da ih nije briga koliko koštaju ponovljeni izbori.
a tada više ne bi dobili to 1 vječničko mjesto.

ali, zaboravljaju da su događanja u Vukovaru pod lupom i običnih birača cijele Hrvatske.
na njima je bio prvi korak. svi vidimo kako su ga odigrali.
ako žena postane predsjednica vijeća, svi će vidjeti političku trgovinu u Vukovaru.
trgovati u Vukovaru malo je gadljivo.

možda nije samo zbog fotelje, nego da pokažu kako su oni relevantan politićki faktor.
ali nije vrijeme, a ponajmanje mjesto.
vjerojatno je, ali isto tako ovo je test za hdz i hdssb odnosno SZH . ako hdz sklopi savez sa sdssom (šanse su skoro nikakve što i sam čelnik te stranke kaže), ali ako se dogodi ,to diskreditira defitivno hdz i na nacionalnoj razini .ako SZH ne podrži HDZovu koaliciju i zbog njih opet izbori onda to pokazuje da žele samo fotelje i da ih nije briga za Vukovar .
frane2110 is offline  
Old 18.07.2014., 09:59   #32
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
vjerojatno je, ali isto tako ovo je test za hdz i hdssb odnosno SZH . ako hdz sklopi savez sa sdssom (šanse su skoro nikakve što i sam čelnik te stranke kaže), ali ako se dogodi ,to diskreditira defitivno hdz i na nacionalnoj razini .ako SZH ne podrži HDZovu koaliciju i zbog njih opet izbori onda to pokazuje da žele samo fotelje i da ih nije briga za Vukovar .
jest, Vukovar je ispit za domoljubne koalicije i na nacionalnoj razini.
i nadam se da su svjesni da su sve oči uprte u njih.

to je ispit koji se ne smije pasti.
__________________
i nogom u guzicu je korak naprijed

SKINITE MARASOVCU BAN
.exe is offline  
Old 18.07.2014., 10:14   #33
bila sam ponosna na hdssb kada su u prvom krugu podržali penavu, jer ipak je kao krenulo neko neformalno ujedinjenje.

ali nije mi palo na pamet ovo što komentira kazimir na narod.hr.

Quote:
1. U prvom krugu izbora za gradonačelnika HDSSB-e i "Savez" podržavaju HDZ i Penavu.
2. Na taj način se dodvoravaju biračkom tijelu i praktički "kradu" HDZ-u 750 glasova koje odnosi njihova Slavica Jelinić
3. Slavica Jelinić radi na veleučilištu Lavoslav Ružička u Vukovaru koje je pod potpunom upravom velikosrba
4. U drugom krugu izbora za gradonačelnika HDSSB-e i "Savez" ne podržavaju nikoga pa tako ni Penavu
5. Na konstituiranje gradskog vijeća Slavica Jelinić ne dolazi, a Šišljagić izjavljuje da nisu oni krivi što Vukovar još uvijek nema hrvatsko gradsko vijeće
6. Sramota i "ciganluk" da veći ne može biti
dakle, mogućnost da su podržali penavu u prvom krugu kada su bili i izbori za vijeće.
i tom gestom privukli birače koji su u tome vidjeli veliki korak približavanju domoljubnih koalicija, kao što sam i ja mislila (još uvijek se nadam da su ipak imali namjeru domoljubnog zajedništva).
nakon što su dobili mandat u vijeću, nema više podrške ni penavi ni hdzovoj koaliciji.
ako je slučajno tako
__________________
i nogom u guzicu je korak naprijed

SKINITE MARASOVCU BAN
.exe is offline  
Old 18.07.2014., 11:20   #34
Quote:
.exe kaže: Pogledaj post
bila sam ponosna na hdssb kada su u prvom krugu podržali penavu, jer ipak je kao krenulo neko neformalno ujedinjenje.

ali nije mi palo na pamet ovo što komentira kazimir na narod.hr.



dakle, mogućnost da su podržali penavu u prvom krugu kada su bili i izbori za vijeće.
i tom gestom privukli birače koji su u tome vidjeli veliki korak približavanju domoljubnih koalicija, kao što sam i ja mislila (još uvijek se nadam da su ipak imali namjeru domoljubnog zajedništva).
nakon što su dobili mandat u vijeću, nema više podrške ni penavi ni hdzovoj koaliciji.
ako je slučajno tako
čini se da je tako kako pišeš i to je tragedija...

jedino što mi još daje nadu da nije tako je ona igra kad su kukurikavcima sprčkali ustavne promjene
isto se činilo wtf ovi rade, i na kraju se to pitanje morao zapitati zorangutan

u svakom slučaju, izigraju li Vukovar potpisali su si političku smrt i hdssb i szh...

nadam se da će pametno odigrati ovu partiju pokera
jaqen is offline  
Old 18.07.2014., 11:51   #35
jutros se HRAST oglasio vezano uz vukovar...

Petak, 18 srpnja 2014 09:03
Hrast je za uspješni i Hrvatski Vukovar!
Quote:
Hrast je stupio u Savez za Hrvatsku s namjerom da to bude savez ZA Hrvatsku. U trenutnom odnosu snaga u Vukovaru postoje samo dva bloka - onaj ZA Hrvatsku i onaj PROTIV Hrvatske. Izbor je jednostavan. Jednako kao što je Savez pokazao zrelost ne ističući svojeg kandidata na izborima za Vukovarskog gradonačelnika, spreman je pokazati zrelost i prilikom ustanovljavanja Gradske skupštine. Molimo stoga da članove HDZ-a,HSP AS-a i HDSSB-a da se ne okreću prozivanju u medijima nego da se odazovu razgovoru te da u tim razgovorima cijene osobe na temelju njihovih sposobnosti, dijela i zasluga, a ne na temelju stranačke pripadnosti i podobnosti. Sada nije vrijeme za politikanstvo, već dogovor. A za dogovor je potrebno dvoje. U poštenom dogovoru prevladava stručnost i snaga argumenata, a ne fizička masa i broj kamiona.

Hrast je za uspješni i Hrvatski Vukovar!
slavice, jesi shvatila ovu poruku:

'U trenutnom odnosu snaga u Vukovaru postoje samo dva bloka - onaj ZA Hrvatsku i onaj PROTIV Hrvatske. Izbor je jednostavan.'

ili je ipak važnije mjesto voditeljice ispostave fine?
__________________
'Victory belongs to the most persevering' - Napoleon Bonaparte
suntzu72 is offline  
Old 18.07.2014., 12:34   #36
Ooooooo, jadni mali Penava!
Šta, razbijanje hrvatskih ploča na hrvatskim institucijama nije bilo dovoljno da dobije apsolutnu i neograničenu vlast? Tko bi rekao da će se mjesec dana nakon izvanrednih izbora naći u istoj situaciji koju su drugovi zakuhali Sabu. Sad se mora mučiti sa zločestom Slavicom Jelinić... A dvojezične ploče još stoje!

Quote:
suntzu72 kaže: Pogledaj post
'U trenutnom odnosu snaga u Vukovaru postoje samo dva bloka - onaj ZA Hrvatsku i onaj PROTIV Hrvatske. Izbor je jednostavan.'
Slavice, prikloni se onima koji nisu razbijali hrvatske dvojezične ploče! Stani uz Hrvate i Hrvatsku!
Xenoborg is offline  
Old 18.07.2014., 12:50   #37
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Ooooooo, jadni mali Penava!
Šta, razbijanje hrvatskih ploča na hrvatskim institucijama nije bilo dovoljno da dobije apsolutnu i neograničenu vlast? Tko bi rekao da će se mjesec dana nakon izvanrednih izbora naći u istoj situaciji koju su drugovi zakuhali Sabu. Sad se mora mučiti sa zločestom Slavicom Jelinić... A dvojezične ploče još stoje!



Slavice, prikloni se onima koji nisu razbijali hrvatske dvojezične ploče! Stani uz Hrvate i Hrvatsku!
Jeste tako je isto i HDZ rušio SDP, ali tako je to, kada se neki mehanizam uspostavi, nekada ti koristi, a nekada imaš štetu, zašto vi HDZ_ovci niste izgalsali SDP_ov proračun, sada ste vi u istoj situaciji, premda još uvijek nije sve gotovo.
danny junior is offline  
Old 18.07.2014., 12:51   #38
Zalosno,zalosno sta se radi od Vukovara.
Mislim da ih cekaju jos jedni izbori..

Ajmo realno,ako Slavica prihvati odgovornost na svoja ledja nikako nemoze biti na plusu,mislim na stranku.
1.Prihvati HDZ, Savez gubi smisao...
2.Prihvati SDP, Savez jos vise gubi smisao.....dokazuju da su SDP krilo na desnoj strani.

Mislim da joj to nece dozvolit.....i mislim da ce i dalje biti neodredjena ili nece dolazit.
I cekati da se HDZ i SDP pokolju dokraja.....

Ali ajmo biti i iskreni,voditi grad sa jednom rukom vise je katastrofa pa cija god bila.
Po meni da sam na misto HDZa, isao bi na nove izbore i pokusao dobiti pravu vlast....
ovo na ovaj nacin...tesko!!!!
Nebi trgovao i mislim da bi ljudi to vise postovali.
realist is offline  
Old 18.07.2014., 12:53   #39
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Ooooooo, jadni mali Penava!
Šta, razbijanje hrvatskih ploča na hrvatskim institucijama nije bilo dovoljno da dobije apsolutnu i neograničenu vlast? Tko bi rekao da će se mjesec dana nakon izvanrednih izbora naći u istoj situaciji koju su drugovi zakuhali Sabu. Sad se mora mučiti sa zločestom Slavicom Jelinić... A dvojezične ploče još stoje!



Slavice, prikloni se onima koji nisu razbijali hrvatske dvojezične ploče! Stani uz Hrvate i Hrvatsku!
Dakle sada ti je OK koalicija sa SDSS-om, a nedavno si pljuvao po tome?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 18.07.2014., 12:57   #40
HDSSB odlučno odbacuje krivnju za nekonstituiranje vijeća i objašnjava kako je Vukovar multietnička zajednica i da treba konsenzus svih za vladanje gradom.

Posve su prebacili loptu na HDZ i tjeraju ih da se dogovaraju sa SDSS-om.

Quote:
HDSSB: NISMO ODGOVORNI ZA NEUSPJEH U KONSTITUIRANJU VIJEĆA

HDSSB je priopćenjem za javnost odbacio pokušaje medijskog i političkog prebacivanja odgovornosti zbog neuspješnog konstituiranja Gradskog vijeća Vukovara na tu stranku i njihovu vijećnicu Slavicu Jelinić.

“Najenergičnije odbacujemo bilo kakvu odgovornost zbog neuspjelog konstituiranja Gradskog vijeća Vukovara i iz razloga što nakon drugog kruga izbora nije bilo nikakvih razgovora i kontakata s HDZ-om kao relativnim pobjednikom izbora. Istovremeno su od relativnih pobjednika izbora odašiljane neslužbene poruke prema HDSSB-u da je koalicija okupljena oko HDZ-a osigurala apsolutnu većinu potrebnu za konstituiranje Vijeća i bez participacije HDSSB-a. HDSSB smatra da s jednim vijećničkim mandatom nema izborni legitimitet arbitrirati između dvaju političkih blokova, a da prije toga nije postignut minimalan građanski konsenzus. Grad Vukovar je multietnička sredina, što HDSSB i danas uvažava, te inzistira na postizanju bar minimalnog konsenzusa među svim političkim opcijama, a što je preduvjet postizanja minimuma tolerancije i međusobnog uvažavanja svih građana Vukovara”, priopćio je HDSSB.

Ta stranka podsjeća da HDZ-u nisu strane koalicije ni sa SDP-om, ali ni s donedavnim koalicijskim partnerom SDSS-om, pa je neugodno iznenađena da nije bilo moguće osigurati dostatnu većinu za konstituiranje Gradskog vijeća.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:29.