Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Vicevi

Vicevi Ako ste čuli dobar vic, ispričajte ga cijelom forumu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2019., 13:20   #1
Originalne wi-fi lozinke

Prosle godine smo imali privatni tulum u jednom bircu u zg i moja sestra je trazila konobara da joj da lozinku za wifi. On kaze pitaj konobara, a ona se izdere na njega: pa ti si konobar, b*g te jebo, pitam te koja je lozinka. Tek nakon 3. ponavljanja je shvatila da je lozinka "pitajkonobara".
Frend ima lozinku "otkud ja znam"

Ja sam stavio "necu ti dati"



Nastavite niz
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2019., 22:50   #2
pišenavratima
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2019., 08:33   #3
znamštaradišnanetu
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2019., 10:24   #4
kurcemuchelo
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2019., 11:33   #5
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
Prosle godine smo imali privatni tulum u jednom bircu u zg i moja sestra je trazila konobara da joj da lozinku za wifi. On kaze pitaj konobara, a ona se izdere na njega: pa ti si konobar, b*g te jebo, pitam te koja je lozinka. Tek nakon 3. ponavljanja je shvatila da je lozinka "pitajkonobara".
Frend ima lozinku "otkud ja znam"

Ja sam stavio "necu ti dati"



Nastavite niz
Ima neki kafič tamo pored beogradske Arene, i ja sam tri puta pitao. Lozinka "pitajkonobara"
linch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2019., 13:11   #6
Znači u pitanju je loš tulum kad tražiš password da možeš drkat po mobu.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2019., 19:27   #7
odjebimajmune
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2019., 21:03   #8
Vidio sam jednom kod lege "it hurts when IP".
__________________
Do you know how a falcon is trained my dear? Her eyes are sewn shut. Blinded temporarily she suffers the whims of her God patiently, until her will is submerged and she learns to serve - as your God taught and blinded you with crosses.
Lord of Terror is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2019., 01:03   #9
Post

Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
pišenavratima
Quote:
Lord of Terror kaže: Pogledaj post
Vidio sam jednom kod lege "it hurts when IP".

Dobri
__________________
moja kućna teretana
drasko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2019., 07:11   #10
Pitaju dvije cure konobara... Koja je wifi sifra

Jebovaskonobar

Jel skupa?

Skupa skupa
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 20:11   #11
U Dugom Selu ima birc s wi fi šifrom "pisenavratima"
__________________
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze
Life is a road of many signs
Cika Strile is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2019., 21:55   #12
ima i u osijeku "pišenaračunu".
heh, nisam toliko puta pročitao cijeli račun u životu. kad sam drugi puta pitao preciznije mi je objašnjeno...
__________________
X
mr X is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2022., 17:12   #13
Po kafićima,od Osijeka do Istre svakakvih lozinki sam čuo.

nemalozinke
pitajkonobara
nemainterneta
12345678
izadjivan
zaboravilismo
jedandvatri

I tako dalje...

Osobno,nemam ništa protiv da daju glupe nazive lozinkama,al fore su im isfurane i ako misle da su humoristični - nisu ni najmanje.
SinCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2022., 20:51   #14
Quote:
SinCro kaže: Pogledaj post
...

Osobno,nemam ništa protiv da daju glupe nazive lozinkama, ...
Sad, zbog čega su tebi glupe:
- glupe su ti jer ti nije poznat razlog zašto su više-manje sve 'formulirane' na takav način?

- glupe su ti makar ti je poznat razlog zašto su više-manje sve 'formulirane' na takav način?

Quote:
SinCro kaže:
... al fore su im isfurane i ako misle da su humoristični - nisu ni najmanje.
Ove dolje su ti ne samo puno duhovitije, već, kao javne lozinke i puno 'inteligentnije'... da o svježini (neisfuranosti) ni ne pričamo?

pa makar i ne 'case-sensitive' lozinka:
Quote:
Idu Mujo i Haso ulicom, pa Muji padne cigla na glavu. "Jesi li u redu?", pita ga Haso. "D4. Kv4L4 QYrcu h!J3 mI Hist4!", odvrati mu Mujo.
pa makar i ne 'case-sensitive' lozinka:
Quote:
P2#Bv7y-$


U kafičima i drugim lokalima, gosti javnu lozinku obično (barem prvi put) traže negdje napisanu, ili pak za nju pitaju nekog od zaposlenih tamo.

Od vrste lokala (kafić, frizeraj, restavracija, ...), te od nekoliko drugih za posao bitnijih činjenica, zavisi hoće li vlasnik ići na to ili ne... i ako hoće ići, na koji način će ići:

- 'zajebancija' kakvu omogućava posredovanje lozinke putem nekamo napisane obavijesti:
pitati konobara; upravo ju čitate; pitati za šankom; ...

- 'zajebancija' kakvu omogućava posredovanje lozinke putem osoblja:
pojma nemam; pitaj onog tamo; prvo plati što si popio; ...

- olakšavanje pamčenja i unošenja lozinke:
123

- otežavanje pamčenja i unošenja lozinke:
C9jvsW46

- ništa od toga, već lozinka k'o lozinka:
******** (nema veze što, pa zato zvjezdice)

- ...


Meni su npr. i fore na ovom forumu (uključujući i moje vlastite) isfurane. Neki drugi forum bi mi dosta vjerojatno djelovao nešto svježije - ako ne čak i svježe... ali jbg, nažalost samo ono kratko vrijeme dok bi mi, kao meni nešto novo, i djelovao tako.


Quote:
SinCro kaže: Pogledaj post
Po kafićima,od Osijeka do Istre ...
Simo i tamo probaj promijeniti kafiće u toj svojoj već okoštaloj kružnoj turi - druge ti nema
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2022., 21:37   #15
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Sad, zbog čega su tebi glupe:
- glupe su ti jer ti nije poznat razlog zašto su više-manje sve 'formulirane' na takav način?

- glupe su ti makar ti je poznat razlog zašto su više-manje sve 'formulirane' na takav način?

Ove dolje su ti ne samo puno duhovitije, već, kao javne lozinke i puno 'inteligentnije'... da o svježini (neisfuranosti) ni ne pričamo?

pa makar i ne 'case-sensitive' lozinka:


pa makar i ne 'case-sensitive' lozinka:




U kafičima i drugim lokalima, gosti javnu lozinku obično (barem prvi put) traže negdje napisanu, ili pak za nju pitaju nekog od zaposlenih tamo.

Od vrste lokala (kafić, frizeraj, restavracija, ...), te od nekoliko drugih za posao bitnijih činjenica, zavisi hoće li vlasnik ići na to ili ne... i ako hoće ići, na koji način će ići:

- 'zajebancija' kakvu omogućava posredovanje lozinke putem nekamo napisane obavijesti:
pitati konobara; upravo ju čitate; pitati za šankom; ...

- 'zajebancija' kakvu omogućava posredovanje lozinke putem osoblja:
pojma nemam; pitaj onog tamo; prvo plati što si popio; ...

- olakšavanje pamčenja i unošenja lozinke:
123

- otežavanje pamčenja i unošenja lozinke:
C9jvsW46

- ništa od toga, već lozinka k'o lozinka:
******** (nema veze što, pa zato zvjezdice)

- ...


Meni su npr. i fore na ovom forumu (uključujući i moje vlastite) isfurane. Neki drugi forum bi mi dosta vjerojatno djelovao nešto svježije - ako ne čak i svježe... ali jbg, nažalost samo ono kratko vrijeme dok bi mi, kao meni nešto novo, i djelovao tako.


Simo i tamo probaj promijeniti kafiće u toj svojoj već okoštaloj kružnoj turi - druge ti nema
Ne kužim čemu doživljavaš orgazme na moje stajalište oko retardiranih lozinki? Da,retardirane su,glupe i potpuno ne humoristične,a ne znam kako sam sa svojim viđenjem stvari uopće tebi napakostio? (Osim te malo nadrkao,ali znaj da me za to ni najmanje nije briga).

BTW: Nisu kafiČi već kafiĆi. Kad već pokušavaš ispasti inteligentniji onda barem u pravopisu budi bolji
SinCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2022., 14:50   #16
Quote:
SinCro kaže: Pogledaj post
Ne kužim čemu doživljavaš orgazme na moje stajalište oko retardiranih lozinki? ...
Može li samo jedan primjer (citiranje samo jednog od tih 'mojih orgazama')?

Zaista me zanima, jbg - nije u pitanju obično 'vađenje na fore' tipa "citiraj me gdje sam to ja napisao".

Quote:
SinCro kaže: Pogledaj post
... Da,retardirane su,glupe i potpuno ne humoristične,..
Ajde, one fore s lozinkama su tebi 'retardirane, glupe i potpuno ne nehumorističke'.
Zato sam ti i onako na široko te 'u detalje' i odgovorio.

Jer, sam ne vidim druge, 'svježije' mogučnosti biti zabavan, ako je namjerni cilj bilo koje javne wi-fi lozinke ovo dolje:

'prilikom traženja informacije o lozinki, dovesti gosta i informatora o lozinki
u komičnu odnosno zabavnu situaciju'.

Quote:
SinCro kaže: Pogledaj post
...a ne znam kako sam sa svojim viđenjem stvari uopće tebi napakostio? ...
Pa nisi mi ni napakostio niti išta slično.
U onom svom postu sam ti već na samom početku obrazložio zašto mi nije jasno tvoje doživljavanje takvih lozinka nekomičnima, nemaštovitima itd., pa sam ti zato i napisao:
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Sad, zbog čega su tebi glupe:
- glupe su ti jer ti nije poznat razlog zašto su više-manje sve 'formulirane' na takav način?
ili
- glupe su ti makar ti je poznat razlog zašto su više-manje sve 'formulirane' na takav način?
...
Sad, ako su ti glupe iako ti je poznat razlog zašto su sve formulirane na onakav način... u redu, glupe su ti.

Ali tu onda nastane 'problem':
Imati lozinku za javni wi-fi ti vjerojatno nije glupo (pretpostavimo samo).

Što onda vlasniku kafića preostaje, osim 'uobičajenih lozinka' koje nemaju pretenziju biti zabavne:
- 123;
- Af73 nYW!2;

Još neka mogućnost osim ovog boldanog gore?

Ne zaboravimo da su ti 'lako upamtjive i lako upisljive lozinke tipa
12345678
jedandvatri
isto tako 'glupe':
Quote:
SinCro kaže: Pogledaj post
...
...; 12345678; jedandvatri; ...
I tako dalje...
Osobno,nemam ništa protiv da daju glupe nazive lozinkama, al...
...i na taj način vlasniku kafića preostanu
(prema tvojim kriterijima 'gluposti', 'humorističnosti' itd.)
samo još lozinke tipa 'Af73 nYW!2'

Quote:
SinCro kaže: Pogledaj post
... (Osim te malo nadrkao,ali znaj da me za to ni najmanje nije briga). ...
Mene je za tu tvoju uvjerenost da si me 'malo nadrkao', još puno manje briga

Quote:
SinCro kaže: Pogledaj post
... BTW: Nisu kafiČi već kafiĆi. Kad već pokušavaš ispasti inteligentniji onda barem u pravopisu budi bolji
Znam da se kafić napiše sa slovom 'ć', ali te i druge gramatičke greške mi se dešavaju... i dešavati će mi se i dalje.
Da od mene netko direktno zatraži da napišem rijeć 'kafić', onda bi ju 100% napisao pravilno (sa 'ć').

Ali ovako, kad sam više zaokupljen sadržajem teksta nego gramatikom, te stvari obično 'do kraja ispravim' tek poslije klika na 'Pošalji poruku'. Preglednije mi je za uočiti, barem one, najočitije omaške...

Stvar je u tome što ne živim u Hrvatskoj te u tome što mi hrvatski jezik nije maternji (iako jesam Hrvat - kao i oba moja roditelja), te da nisam nikad pohađao u bilo koju hrvatsku školu, niti hrvatski jezik koristim igdje drugdje (ni usmeno) osim isključivo samo na ovom forumu.

Nije to neka isprika, to mi je jasno (i meni smeta kad pak na mom jeziku netko pravi pravopisne greške), no svejedno, 'kafič' sam u onom svom postu napisao samo prvi put, a nekoliko dalje ipak čak i dvaput 'kafić' (znači sve do kraja onog posta ispravno) ...
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2022., 17:16   #17
Quote:
drasko2002 kaže: Pogledaj post
Prosle godine smo imali privatni tulum u jednom bircu u zg i moja sestra je trazila konobara da joj da lozinku za wifi. On kaze pitaj konobara, a ona se izdere na njega: pa ti si konobar, b*g te jebo, pitam te koja je lozinka. Tek nakon 3. ponavljanja je shvatila da je lozinka "pitajkonobara".
Frend ima lozinku "otkud ja znam"

Ja sam stavio "necu ti dati"



Nastavite niz
Nimalo originalno, svi kafići koje znam imaju takve lozinke... ali ljudi znaju biti prilično originalni pri davanju imena wifi mrežama. Nekad se znam voziti tramvajem samo da bi ih gledala na mobitelu. Ima svega, od onih pomalo pjesničkih kao što je "ovo nije moja noć" do zločestih poput "5G testing site".
Prometeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2022., 19:14   #18
Quote:
Promethea kaže: Pogledaj post
Nimalo originalno, svi kafići koje znam imaju takve lozinke...
Lozinke po tom uzorku imaju svi oni lokali kojima
prioritetna namjera nije
gostu olakšati pamčenje i unošenje lozinke, već im je više stalo do nekoliko humora (tj. do potencijalne obostrane zabave oko toga).

Oni lokali kojima je zaista stalo jedino do toga da gostu olakšaju pamčenje i unošenje lozinke, će imati lozinku npr. ovakvog tipa:
- 000;
- 111;
- 123;
- i slično

A oni kojima nije nikako stalo do toga da gostu olakšaju pamčenje i unošenje lozinke, će pak imati lozinku npr. ovakvog tipa:
- 4Xyg$!kvQ;
- zor4-z0r1-d4n-s3-bud!;
- ezofagogastroduodenoskopija;
- i slično

Quote:
Promethea kaže:
... ali ljudi znaju biti prilično originalni pri davanju imena wifi mrežama. Nekad se znam voziti tramvajem samo da bi ih gledala na mobitelu. Ima svega, od onih pomalo pjesničkih kao što je "ovo nije moja noć" do zločestih poput "5G testing site".
To je istina, mada bi moglo biti i nekoliko 'originalnije'...

No ali i tip lozinki koje si nabrojala, pretežno paše pod onakve lozinke koje gostu 'otežavaju pamčenje i unos' u svoj uređaj. Pogotovo ako je lozinka i case-sensitivna.


Želem samo reči da su jedino kratke ('123' npr.) javne lozinke utemeljene brigom za gosta.

Svi ostali tipovi javnih lozinka bi mogli komotno ići u ladicu 'egoizam vlasnika lokala'.

Jer, koga briga njegov 'forumski potpis'?! Ajde, ono je njemu omiljena 'mudra misao', odnosno njegov najomiljeniji 'stih', ali što ja imam s tim - treba li ona misao i meni zvučiti mudro? Trebaju li i mene podilaziti žmarci zbog onog stiha?

Ne, ako se mene pita. Meni je najvažnije što brže i što jednostavnije unjeti lozinku, bez da tražim dodatne informacije (ovo se upiše velikim ili malim slovom? Brojka ide u obliku broja ili ju je potrebno upisati kao riječ? ... i slično).


Ali ovakve javne lozinke kakve @SinCro (pa donekle i ti /neoriginalnost/) kritizira, su jedine koje potencijalno mogu pružati nekoliko zabave obadvjema stranama - onoj koja se raspituje za lozinku, i onoj upitanoj za nju.
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2022., 19:19   #19
U restoranu pitam konobara za wifi, a on mi kaže "ne možete ovdje".

Ja ok... sjednem i pitam se zašto ne mogu ovdje. Jel moram preći na drugi stol ili moram van?
Pa sam ga ipak pitao: a zašto ne mogu ovdje?

Onda mi je objasnio da je to šifra: nemožeteovdje.
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2022., 19:43   #20
Quote:
adelon kaže: Pogledaj post
Lozinke po tom uzorku imaju svi oni lokali kojima
prioritetna namjera nije
gostu olakšati pamčenje i unošenje lozinke, već im je više stalo do nekoliko humora (tj. do potencijalne obostrane zabave oko toga).

Oni lokali kojima je zaista stalo jedino do toga da gostu olakšaju pamčenje i unošenje lozinke, će imati lozinku npr. ovakvog tipa:
- 000;
- 111;
- 123;
- i slično

A oni kojima nije nikako stalo do toga da gostu olakšaju pamčenje i unošenje lozinke, će pak imati lozinku npr. ovakvog tipa:
- 4Xyg$!kvQ;
- zor4-z0r1-d4n-s3-bud!;
- ezofagogastroduodenoskopija;
- i slično

To je istina, mada bi moglo biti i nekoliko 'originalnije'...

No ali i tip lozinki koje si nabrojala, pretežno paše pod onakve lozinke koje gostu 'otežavaju pamčenje i unos' u svoj uređaj. Pogotovo ako je lozinka i case-sensitivna.


Želem samo reči da su jedino kratke ('123' npr.) javne lozinke utemeljene brigom za gosta.

Svi ostali tipovi javnih lozinka bi mogli komotno ići u ladicu 'egoizam vlasnika lokala'.

Jer, koga briga njegov 'forumski potpis'?! Ajde, ono je njemu omiljena 'mudra misao', odnosno njegov najomiljeniji 'stih', ali što ja imam s tim - treba li ona misao i meni zvučiti mudro? Trebaju li i mene podilaziti žmarci zbog onog stiha?

Ne, ako se mene pita. Meni je najvažnije što brže i što jednostavnije unjeti lozinku, bez da tražim dodatne informacije (ovo se upiše velikim ili malim slovom? Brojka ide u obliku broja ili ju je potrebno upisati kao riječ? ... i slično).


Ali ovakve javne lozinke kakve @SinCro (pa donekle i ti /neoriginalnost/) kritizira, su jedine koje potencijalno mogu pružati nekoliko zabave obadvjema stranama - onoj koja se raspituje za lozinku, i onoj upitanoj za nju.
Sve pet, ali navela sam nazive privatnih mreža, a ne javnih lozinki.
Prometeja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.