Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2016., 14:45   #2121
Quote:
odurni_gad kaže: Pogledaj post
Zasto ne bi bilo realno? Ovisi o djelatnosti i dodanoj vrijednosti koju stvaraš, ali 20% više je donja granica, ako si stvarno vrh u svom poslu onda traži i više.
Hvala na odgovoru
ban1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 13:35   #2122
Kako vi zaposleni uskladjujete posao i razgovore za novi posao? Ja sam u zadnja dva mjeseca izgubio 6 dana godišnjeg jer sam u jednu tvrtku isao na testiranje i razgovor a u drugu cak cetiri puta na razgovor za posao
ban1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2016., 17:08   #2123
Quote:
ban1985 kaže: Pogledaj post
Kako vi zaposleni uskladjujete posao i razgovore za novi posao? Ja sam u zadnja dva mjeseca izgubio 6 dana godišnjeg jer sam u jednu tvrtku isao na testiranje i razgovor a u drugu cak cetiri puta na razgovor za posao
probaš dogovoriti s potencijalnim novim poslodavcem termin van radnog vremena, ako nije moguće onda uzmeš godišnji ili skombiniraš nekaj

recimo ja uvijek radim u jednoj smjeni pa mi je malo frka dok me zovu, al ako nemrem dogovorit termin izvan radnog vremena onda bar probam dogovorit tak da žicam šefa da me pusti malo prije doma, kolko prije da me pusti to zavisi na koju lokaciju moram stić, al uvijek gledam da to prije bude max 1h, ak nejde onda jednostavno uzmem godišnji s tim da pratim da nije frka na poslu, jer ako je gužva ili kakav bitan sastanak onda nema šanse ni za go

nedavno sam trebala ić obavit jedan razgovor, mail za razgovor mi je došo za vrijeme radnog vremena tak da sam ga vidla tek dok sam došla doma i trebalo je doć drugi dan tak da nije bilo šanse da zovem šefa i pitam za slobodno neg sam zvala u firmu i pitala za promjenu termina razgovora, na kraju je bil dogovoren par dana kasnije i van mog radnog vremena

eto
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 11:33   #2124
Ne preostaje mi nista drugo nego kvalitetno birat gdje cu na razgovor
ban1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 16:56   #2125
situacija je ovakva

prijavila se na oglas za posao, provjerila financijsko stanje firme, firma stoji odlično, a onda naletjela na informaciju da bez obzira na uspješno poslovanje ne isplaćuju plaće radnicima, a zovu me na razgovor

kaj napraviti? otić na razgovor pa vidjet kaj nude i kak stoje stvari ili odustat?
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 18:23   #2126
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
situacija je ovakva

prijavila se na oglas za posao, provjerila financijsko stanje firme, firma stoji odlično, a onda naletjela na informaciju da bez obzira na uspješno poslovanje ne isplaćuju plaće radnicima, a zovu me na razgovor

kaj napraviti? otić na razgovor pa vidjet kaj nude i kak stoje stvari ili odustat?
Provjeri informaciju, ima na netu lista poslodavaca koji ne isplacuju place. Ako stvarno ne isplacuju placu onda nemas razloga ici na razgovor
ban1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 13:06   #2127
Ja bih na tvom mjestu otišla na razgovor, ako si nezaposlena i ne moraš npr. tražiti slobodan dan, mijenjati smjenu i sl.
Imala sam sličnu situaciju, svi su mi govorili da ni slučajno ne idem na razgovor jer poslodavac mjesecima ne isplaćuje plaće... guess what - isplaćuje uredno i prema zakonu. Plaća nikada nije kasnila ni dana.
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 15:53   #2128
nabacila sam pogled na listu, nema ih na popisu, možda se situacija popravila

zaposlena sam, ali sam u potrazi za novim/boljim poslom
ma bum skočila da se pospominamo pa da vidim kakva je situacija tam
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 22:48   #2129
Moze li netko pomoci molim vas?

Naime, pozvan sam nakon testiranja na razgovor/intervju za Student servis posao na CARNetovom helpdesku.
Moze li mi netko reci kako razgovor izgleda, na sto paziti i kako se pripremiti?
Hvala!
Ljuksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 13:22   #2130
...
hypnosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 18:02   #2131
Je li očekivano da kad idem na razgovor za posao ponesem sa sobom CV (ako sam ga već poslao prethodno)?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 18:16   #2132
Ne... Imaju oni sa sobom.

Sent from my D2303 using Tapatalk
gargamel2310 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 19:13   #2133
ja ponesem preporuku, ona je najbitniji papir koji imam, čisto da potkrijepim ono što pričam
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 12:39   #2134
Poslovni engleski

Pozz svima, da li netko imao testiranje za posao iz poslovnog engleskog?
I kako je to izgledalo? do sada sam uvijek imao samo neko predstavljanje i to, ali nikad poslovni engleski.

Lp
abedeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2019., 13:28   #2135
Jel moguće da niko nije išao na razgovor 2 godine?

Trebam mali savet, na koji način mogu da se predstavim van onoga što piše u CV-iju?

Hobije nemam, niti mislim da bi poslodavca interesovalo što npr trčim maraton ili volim streljaštvo i kinematografiju.

Relativno sam mlada i zelena pa mi je dobrodošao svaki savet pri predstavljanju na razgovoru
buba u uhu:p is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2019., 22:35   #2136
Quote:
buba u uhu:p kaže: Pogledaj post
Jel moguće da niko nije išao na razgovor 2 godine?

Trebam mali savet, na koji način mogu da se predstavim van onoga što piše u CV-iju?

Hobije nemam, niti mislim da bi poslodavca interesovalo što npr trčim maraton ili volim streljaštvo i kinematografiju.

Relativno sam mlada i zelena pa mi je dobrodošao svaki savet pri predstavljanju na razgovoru
Pa u CV stane prilično mala količina informacija. Ono što si tamo napisala proširi detaljnijim pričama i opisima.
Valjda znaš o sebi reći više od 6-7 natuknica?

Quote:
buba u uhu:p kaže: Pogledaj post
Hobije nemam, niti mislim da bi poslodavca interesovalo što npr trčim maraton ili volim streljaštvo i kinematografiju.
Vjerojatno ih ne interesira do te mjere da se možeš predstaviti s "Bok, ja sam Ivana i volim streljaštvo", ali osoba koja ima interese i hobije i radi na sebi ili nekom svom projektu je uvijek privlačnija od osobe koja se ničim konkretnim ne bavi.
Na većini razgovora do sad su me usput pitali čime se bavim u životu izvan posla.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2019., 00:33   #2137
Quote:
buba u uhu:p kaže: Pogledaj post

Hobije nemam, niti mislim da bi poslodavca interesovalo što npr trčim maraton ili volim streljaštvo i kinematografiju.
boli njih kuki za tvoje hobije. pitaju to tek toliko jer svi pitaju.

jednima sam na razgovoru drito nakon faxa rekao da kopam nos u slobodno vrijeme dok gledam telku. sad cu se ja njima u firmi na ugovor na odredeno sa drekom od plaće i hrpu prekovremenih objašnjavat o mom privatnom životu. how yes no.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2019., 01:23   #2138
Quote:
j.a. kaže: Pogledaj post
boli njih kuki za tvoje hobije. pitaju to tek toliko jer svi pitaju.

jednima sam na razgovoru drito nakon faxa rekao da kopam nos u slobodno vrijeme dok gledam telku. sad cu se ja njima u firmi na ugovor na odredeno sa drekom od plaće i hrpu prekovremenih objašnjavat o mom privatnom životu. how yes no.
Sigurno si dobio taj posao.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2019., 20:48   #2139
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Pa u CV stane prilično mala količina informacija. Ono što si tamo napisala proširi detaljnijim pričama i opisima.
Valjda znaš o sebi reći više od 6-7 natuknica?


Vjerojatno ih ne interesira do te mjere da se možeš predstaviti s "Bok, ja sam Ivana i volim streljaštvo", ali osoba koja ima interese i hobije i radi na sebi ili nekom svom projektu je uvijek privlačnija od osobe koja se ničim konkretnim ne bavi.
Na većini razgovora do sad su me usput pitali čime se bavim u životu izvan posla.
Naravno, uvek se predstavim opširnije od onoga što sam navela u Cv-iju. Volela bih da predstavim sebe izvan poslovne forme. Pretpostavljam da to polje pokrivaju interesovanja, hobije, eventualno neka dostignuća.

Izvinjavam se na vrv banalnim pitanjima, ali tek krećem svet intervjua
buba u uhu:p is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2019., 20:19   #2140
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Sigurno si dobio taj posao.
nisam htio taj posao kad sam vidio kako rade, i nisam htio bit bezobrazan, a ovi mene 2 sata drilaju i drilaju. prekipi covjeku, frend dobio tamo posao i otisao nakon 6 mjeseci mizerije.
ponekad je tesko prepoznat usranu firmu, ponekad je vrlo lako
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:32.