Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Pogledaj rezultate ankete: Titulu osvaja?
Đoković 12 18.75%
Federer 12 18.75%
Murray 12 18.75%
Wawrinka 1 1.56%
Nadal 6 9.38%
Berdych 2 3.13%
Nishikori 0 0%
Čilić 7 10.94%
Dr. Ivo Karlović 11 17.19%
Raonić 1 1.56%
Troicki 0 0%
kvalifikant 0 0%
ostali 0 0%
Glasovatelji: 64. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2015., 22:27   #1
Wimbledon 2015. (M) Pobjednik Novak Đoković

Wimbledon 2015.
(29. lipanj - 12. srpanj)





20ak dana je ostalo do trećeg GS-a u sezoni. Glave se još nisu ohladile od Roland Garrosa a novi veliki turnir je već pred vratima. Prije malo manje od godinu dana, Novak Đoković je svladao Federera u finalu i preuzeo broj 1 od Nadala. Od tada se dosta toga promijenilo, malo tko bi rekao da će nakon toga po jedan GS uzeti Čilić i Wawrinka te da će Nadal pasti na 10. mjesto. Polako ali sigurno dolazi do promjena u svijetu tenisa, a hoće li se trend nastaviti na Wimledonu, vidjet ćemo. Važan je ovo turnir i za "baby Federera" - Dimitrova, koji je prošle godine došao čak do polufinala, pobjedivši pri tome i najveću domaću uzdanicu Murraya. Ne obrani li barem dio od tih 720 osvojenih bodova, past će dosta u renkingu, a pridodamo li svemu tome lošu formu, sve je izglednije da Bugarin neće ponoviti prošlogodišnji rezultat. Uz njega, najugodnije iznenađenje je bio Kyrgios, koji je dogurao do četvrtfinala, a polufinalne bodove brani i Raonić. Boldana imena su favoriti za doći daleko, a treba im svakako pridodati Nishikorija i Berdycha. Čilić je uvijek dark horse, a Ferrer sigurno neće biti poželjan protivnik, iako je trava u pitanju.



CRO tennis


Uz spomenutog Čilića, u glavnom ždrijebu će biti Ivo Karlović i Borna Ćorić. Pa krenimo redom u malu analizu istih...

Čilić je trenutno deveti igrač svijeta, vidjet ćemo što će napraviti na turnirima prije W-a i hoće li se nekako dokopati mjesta među prvih osam nositelja. To bi mu zasigurno pomoglo u nakani da obrani kvoter, a možda i nešto više. Odigrao je solidan RG, ovo je njegov dio sezone i s pravom očekujemo da se Čilager sada probudi. Karlović je prošle sezone odigrao loš turnir, ispao je već u prvom kolu od LL-a Dančevića i to bez ispaljenog metka (seta). Borna još uvijek traži svoj prvi set na travi, nadamo se da će do Wimbledona napraviti nešto i malo se priviknuti na ovu podlogu. Osim njih trojice, u kvalifikacijama će sigurno biti Ivan Dodig i Ante Pavić. Dodig je 20. zamjena za glavni ždrijeb, šanse da se plasira u njega su minimalne, ali ipak postoje. Ako ne, svakako bi mogao otići malo prema gore i uzeti dobar status nositelja u kvalifikacijama. Rezultat karijere je prije godinu dana ovdje napravio Ante Pavić, prošao je kvalifikacije i riješio Fallu s 3-0. Kasnije je izgubio od Lopeza, ali ovo je za Antu bio daleko najbolji turnir u karijeri. Imao je nekih problema s ozlijedama pa je veliki upitnik kako će igrati ove godine. Vidjet ćemo hoće li još netko uspjeti doći do kvalifikacija, poznato je da Delić uopće nije prijavio turnir.


Ozlijede i izostanci


Za sada se još nitko nije službeno povukao, ali sve se glasnije špekulira o izostanku Del Potra, a navodno neće igrati niti Tipsarević. Nažalost, ova rubrika će s vremenom vjerojatno biti još veća.


Pozivnice


Naravno, još uvijek organizatori nisu dodjelili pozivnice, ali je izvjesno da će Edmund i Hewitt sigurno dobiti jednu. Po meni su izgledni kandidati još Ward i Broady.


Parovi


Nakon osvajanja Roland Garrosa, Dodig ima priliku još više poboljšati renking jer je prošle godine propustio turnir zbog ozlijede. Njegov partner Melo je igrao s Knowleom i ispao u četvrtfinalu. Dodig i Melo su ovdje prije dvije godine igrali svoje prvo GS finale. Tada su izgubili od Bryana, koji su prošle godine igrali još jedno finale, ali ovaj put su ih svladali Pospisil i Sock. Priliku za napredak ima i Marin Draganja, koji je prošle godine izgubio već u prvom kolu. Tada je igrao s Mergeom, ali ni njegov partner, Kontinen, nije napravio više.


Luyindula is offline  
Old 08.06.2015., 23:45   #2
Najveći i meni najbolji turnir od svih GS i ATP turnira s razlogom.Jedva čekam
naturelover is offline  
Old 09.06.2015., 04:12   #3
Mislim da Fed ima lijepu priliku da osvoji mozda i svoju posljednju GS titulu ... Troicki je rekao da je Nole potpuno slomljen nakon RG-a ... Nadal i na zemlji gubi od koga stigne, za travu onda ne treba ni pricati ... Wawrinki trava ne odgovara kao preostale dvije podloge ... uz Djoku najveca prijetnja je definitivno Murray ... i jos Kei (ako mu se ne ponovi neki flop dan kao s Tsongom na RG).

A i mozda Cilic ponovi USO '14 (ili Berdych, Raonic, Tsonga, Dimitrov polude)

Quote:
Rezultat karijere je prije godinu dana ovdje napravio Ante Pavić, prošao je kvalifikacije i riješio Fallu s 3-0. Kasnije je izgubio od Lopeza, ali ovo je za Antu bio daleko najbolji turnir u karijeri. Imao je nekih problema s ozlijedama pa je veliki upitnik kako će igrati ove godine.
Mononukleoza ... i nakon Wimbledona ce ispasti izvan TOP 400 ... a do mono je bio blizu TOP-a 100.
Quote:
naturelover kaže: Pogledaj post
Najveći i meni najbolji turnir od svih GS i ATP turnira s razlogom.Jedva čekam
Ne volim tenis na travi, a jos manje tu "wimbledonsku tradiciju"
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Old 09.06.2015., 04:45   #4
Gdje je anketa, da kliknem na silića.
jpm is offline  
Old 09.06.2015., 12:46   #5
Pričajte vi što hoćete, ali ako je Čila stvarno uhvatio formu može se od nega očekivati puno. Prvenstveno, puno će sve ovisiti o ždrijebu, pa ako se i onda poklopi par dobrih mečeva...

ALi opet, to je Čilić, mislim da će se i 30 godina poslije pričati što se dogodilo tih tjedana u New Yorku davne 2014e godine

Bez obzira na rg, mislim da će Novak pucat na obranu Londona..
Po meni glavni favoriti uz Novaka; Andy, Fed, Waw (iako ne znam, možda se bude trijeznio još) i iz drugog plana Berda, Čilić, Mali GrkoAustralac...
__________________
Ljudi zahtijevaju slobodu govora kao zamjenu za slobodu misli koju odbijaju koristiti.
Masha19 is offline  
Old 09.06.2015., 13:38   #6
Nema od Vekica nista na Wimbledonu.
Do prosle godine je imao negativan skor na travi, a on svakako nakon velikog uspjeha ode na off par mjeseci.

Rafa je sigurno na zemlji bio los jer se negdje u tajnosti spremao za travu.

Andriji trenerica ide na porodjajni, valjda ce prezivit.

Djoko nece zadugo prebolit ovaj tezak poraz, posljedice ce biti vidljive vec u Londonu.

Vjecna mlada nada Sarapov is nada no more. Brani 720 boba.
Solna Kiselina is offline  
Old 09.06.2015., 14:01   #7
Svi ovi igrači iz top 5 će željeti izbjeći Nadala u ždrijebu jer zbog niskog renkinga susret s Rafom je moguć već u osmini finala,tako da će Nadal biti plutajuća mina ove godine na Wmbledonu.Ne zaboravite da je on ipak osvojio ovaj turnir 2 puta i još 3 puta igrao u finalu.Onaj meč protiv Federera 2008.godine je nešto najbolje što sam gledao u Wimbledonu
naturelover is offline  
Old 09.06.2015., 14:04   #8
Po mom mišljenju, favoriti redom su: Nole, Murray, Kei, Fed, Waw..
__________________
"točno se osjeti kako se najkvalitetniji i najpametniji iseljavaju jer je već postao problem naći ljude s kojima možeš sjest i popričat, a da ih nakon pet minuta ne pošalješ u pičku materinu jer su notorni idioti"
ksapi is offline  
Old 09.06.2015., 14:23   #9
Novak ovo osvaja da se iskupi za finale
__________________
My mama told me not to fool with oleander.
mentalny is offline  
Old 09.06.2015., 15:11   #10
Po meni najveci favorit je Marej. U dobroj je formi, domaci teren, nije dugo osvojio nijedan GS.
Drugi favorit svakako Djokovic. Mnogi ce reci slomljen nakon RG, ali izgubio je on finale RG i prosle godine i bio pod pritiskom pa je osvojio WB.
Federeru je ovo mozda posljednja sansa za GS, ali treba da se poklopi dosta toga da on osvoji. Vec od osmine finala dolaze igraci koji ga mogu izbaciti i trebalo bi da dobije 3, 4 meca od kojih je u svakom moguc poraz.
Vavrinka je osvojio RG, ali nikada nije uspio da poveze odlicnu igru na duzi period. Najrealnije stize do cetvrtfinala i tu ispada.
Berdih, Nisikori, Raonic ne znam u kakvom je stanju i ostali iz prvih 10 mozda iznenade neki od njih dodje do polufinala, ali tesko vise od toga.
I na kraju Nadal da ne zaboravim. Njemu je vec 1. kolo rizik. Ako prodje dalje od osmine finala za mene ce to biti iznenadjenje.
Shadow dancer is offline  
Old 10.06.2015., 01:27   #11
Quote:
naturelover kaže: Pogledaj post
Svi ovi igrači iz top 5 će željeti izbjeći Nadala u ždrijebu jer zbog niskog renkinga susret s Rafom je moguć već u osmini finala,tako da će Nadal biti plutajuća mina ove godine na Wmbledonu.Ne zaboravite da je on ipak osvojio ovaj turnir 2 puta i još 3 puta igrao u finalu.Onaj meč protiv Federera 2008.godine je nešto najbolje što sam gledao u Wimbledonu
Ne hajpaj Rafu kao sto si radio i na RG-u i ne drzi mu upaljene aparate na osnovu igara iz prapovijesti ... ako ga na zemlji pometu Nole, Murray, Kei ... dobiju Fognini, Wawrinka, Verdasco .. onda bi za mene i drugi tjedan na Wimbledonu mini suprajs, a tituli se ne nadaju vjerujem ni najveci fanovi.

Rafa je od 2011. nema TOP 20 travnate pobjede, mislim da u ovoj formi ispada od prvog ozbiljnijeg travnatog protivnika.

Vidit cemo ga s Baghdatisom u Stuttgartu.
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post

Vjecna mlada nada Sarapov is nada no more. Brani 720 boba.
I jos 250 iz Queensa.

Kako je na Wimblu blistao pomeo Murraya, a onda ona dva nesretno izgubljena tiebreaka od Djokovica, u drugom je mislim imao i vezane set lopte.
Od tada sve flop za flopom.

Moj dark horse Wimbla uz Cilica i Berdiha.
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Old 10.06.2015., 18:50   #12
Mislim da Fed nema šanse iako če dati sve od sebe.Nadal je out več u prvom ili drugom kolu.Največi favorit po meni je Murray i teško će ga ko dobiti,jedino ako se ne nađe neko super inspiriran ko što je bio Wav u finalu RG.
Također mislim da se Novak neće oporaviti od poraza u finalu RG i najveći domet će mu biti polufinale.
Možda je vrjeme da konačno neko od mlađih zaigra u završnici.Recimo finale Kyrgios - Murray
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Old 10.06.2015., 19:02   #13
Ja isto mislim da je Sir Andy prvi favorit za krunu.Đoki će uletit Karlović do 3.kola

Fed ide do polufinala minimalno.Nadal kao 10.nositelj buba jednog od TOP 8 nositelja u osmini finala
Zbornaja is offline  
Old 10.06.2015., 19:25   #14
Volio bih da Federer uzme vjerojatno posljednji GS,ali teško će do naslova zbog njegovih godina,a i zbog toga jer što duže turnir bude odmicao to će trava više ličiti na zemljanu podlogu,a ne travnatu.Ta spora trava(ako se to može nazvati travom u finalu) je i djelomični uzrok njegovih poraza protiv Nadala 2008.god. i Đokovića prošle godine jer svi su vidjeli da su i Rafa i Nole proklizavali na tom pijesku od trave kao da se igra na zemlji.Općenito Wimbledonska trava je zadnjih nekoliko godina sporija nego što je bila prije 10-ak godina što uvelike daje više šansi defanzivnim igračima da mogu parirati specijalistima za travu.To mi se ne sviđa nikako i volio bih vidjeti onu staru brzu travu u Wimbledonu kao što je na turniru u Queen's clubu
naturelover is offline  
Old 10.06.2015., 19:34   #15
Bit ce tuzno ako pusherko Murray uzme i drugi Wimbl (nakon kupljenog '13) ... Tu se ipak igra "proper tenis"
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Old 10.06.2015., 19:50   #16
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Bit ce tuzno ako pusherko Murray uzme i drugi Wimbl (nakon kupljenog '13) ... Tu se ipak igra "proper tenis"
Hoces reci da je sv. Nebeski prodavaljka?

Iznesi dokaze za tu gnjusnu optuzbu ili zauvek suti!
Solna Kiselina is offline  
Old 11.06.2015., 00:05   #17
Quote:
naturelover kaže: Pogledaj post
Svi ovi igrači iz top 5 će željeti izbjeći Nadala u ždrijebu jer zbog niskog renkinga susret s Rafom je moguć već u osmini finala,tako da će Nadal biti plutajuća mina ove godine na Wmbledonu.Ne zaboravite da je on ipak osvojio ovaj turnir 2 puta i još 3 puta igrao u finalu.Onaj meč protiv Federera 2008.godine je nešto najbolje što sam gledao u Wimbledonu
ajoj kad se sjetim tog

morao sam odmah pogledat highlightse na yt,a vidio sam da i ima cijeli mec od 5 sati
ramos_4 is offline  
Old 11.06.2015., 00:53   #18
Quote:
ramos_4 kaže: Pogledaj post
ajoj kad se sjetim tog

morao sam odmah pogledat highlightse na yt,a vidio sam da i ima cijeli mec od 5 sati
Ja sam snimao taj meč i još danas ga imam na DVD-u,kao i finale Wimbledona 2009.Federer-Roddick
naturelover is offline  
Old 11.06.2015., 02:14   #19
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post
Hoces reci da je sv. Nebeski prodavaljka?

Iznesi dokaze za tu gnjusnu optuzbu ili zauvek suti!
Ne volim i ne vjerujem u teorije zavjera, ali dok sam gledao mec (koji je bio najlosije GS finale koje sam gledao, a gledao sam i Coria - Gaudio) to mi je proslo kroz glavu ... inace bi zaboravio to do sljedeceg mjeseca da na netu nisam nasao dosta istomisljenika.

Pred svaki Wimbl otkako je Henman dosao na vrh, pa onda s Ovcom, glavna tema je koliko godina Englez (kasnije editirano u Britanac) nije osvojio Wimbl (u Parizu nikad nisam cuo da placu kako nema Francuz titule) ... i 2012. Murray je bio nikad blize, bio favorit u finalu ... ali barba Fed rutinski im metne.
Mjesec dana kasnije Murray na istom tom mjestu lagano osvojio zlato na olimpijskim igrama ...

Osim lose igre najvise mi je bilo sumnjivo nedostatak emocija u mecu ... kao da sam gledao 2. kolo Sangaja izmedju hladnog Cilica i jos hladnijeg Raonica ... a ne ovu dvojicu temperamentnih plejera.
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Old 11.06.2015., 16:25   #20
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Ne volim i ne vjerujem u teorije zavjera, ali dok sam gledao mec (koji je bio najlosije GS finale koje sam gledao, a gledao sam i Coria - Gaudio) to mi je proslo kroz glavu ... inace bi zaboravio to do sljedeceg mjeseca da na netu nisam nasao dosta istomisljenika.
šta si mislio pod boldanim?

inače, mogo bi doktor ove godine daleko, sve do samog kraja
Sahta is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.