Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2017., 04:13   #801
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Nekad da bi došli do procesa reedukacije potrebno je prvo upotrijebiti malo sile .

Kao i u ratu, da bi se jedna strana privukla za pregovore potrebno je da je malo smekšamo, ne puno ali dovoljno da skrene sa destruktivnog puta na put pregovora i promjene.


dakle da bi reeducirali silovatelja potrebno je njega silovati?

a uopce ti ne pada na pamet sprijecavanje silovanje .. odnosno sprijecavanje rata

de uzme bas rat i postavis stvari kao da je to pickin dim .. ono pada kisa pa da se ne smocimo uzmemo kisobran .. ljudi se ko kreteni ubijaju na sve strane medjusobno ne znajuci zasto pa se treba malo povuci da s esmire strasti ... ja neznam kome se smiriju strasti .. onima koji su prosli rat se nikad ne smire ... mislim da se nesvjesno sprdas sa ljudskim sudbinama i zivotima kroz ovakve primjere ..

koje mrtve pregovore i promjene kad ti spalim kucu i/ili pobijem obitelj zakoljem djecu .. koji ti k imas pregovarat samnom ajde .. pricaj samo .. jel ti je do price samnom?

ffs
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 17:20   #802
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post


dakle da bi reeducirali silovatelja potrebno je njega silovati?

a uopce ti ne pada na pamet sprijecavanje silovanje .. odnosno sprijecavanje rata

de uzme bas rat i postavis stvari kao da je to pickin dim .. ono pada kisa pa da se ne smocimo uzmemo kisobran .. ljudi se ko kreteni ubijaju na sve strane medjusobno ne znajuci zasto pa se treba malo povuci da s esmire strasti ... ja neznam kome se smiriju strasti .. onima koji su prosli rat se nikad ne smire ... mislim da se nesvjesno sprdas sa ljudskim sudbinama i zivotima kroz ovakve primjere ..

koje mrtve pregovore i promjene kad ti spalim kucu i/ili pobijem obitelj zakoljem djecu .. koji ti k imas pregovarat samnom ajde .. pricaj samo .. jel ti je do price samnom?

ffs
Nemam komentara zaista .
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 00:17   #803
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Nasilnik razumije samo jezik nasilnika.
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Nemam komentara zaista .
ocito nemas ni dosljednosti
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 19:02   #804
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Kako te ovo može iznenaditi kad se takve priče svako malo pojavljuju u medijima ako ništa drugo? Ja sam više dojma da svaka vrtićka grupa, svaki razred ima takvo dijete. Istina, postoje učiteljice koje takve situacije malo bolje hendlaju pa barem fizičko nasilje nije toliko izraženo, ali svejedno neodgojeno derište maltretira cijeli razred.

Istina je, najdjelotvorniji pristup bi bio udaljiti takvo dijete iz učionice. Mislim da posebne ustanove ne bi ni bile potrebne u značajnoj mjeri. Kad bi se roditelji morali baviti svojim problematičnim klincima svako malo tjedan -dva, za čas bi specijalne pahuljice prestale biti toliko specijalne. Ali to bi funkcioniralo u savršenom svijetu. U ovom u kojem se mladi huligan iz "dobre" obitelji koji iz obijesti odnese par života pošalje u Švicu na školovanje... ne.
Po novome. Nazalost se djeca ne smiju udaljiti iz ucionicw.
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 22:22   #805
Svatko ima svoju procu i kriz koji je nosio tokom odrastanja. Sudionica sam jedne vrlo odvratne faze tokom osnovne skole kada sam zbog bullyinga promjenila skolu te upala u jos gori oblik. Da kazem kako to ne ostavlja oziljke, lagala bih. Tokom srednje skole nije bilo tako, no uvijek sam bila povucena individua koja se nije mogla nikako uklopiti u stanje uma 43 ljudi u razredu. Kad sam dosla na studij procvala sam, bila je to druga pjesma. Danas kada sam odrasla osoba s dugim vremenskim odmakom od svega toga...nakon skoro 20 godina dozivjela sam da mi je upravo par zlostavljaca iz osnovne doslo kod mene traziti usluge. Mozete li zamisliti reakcije kada su skuzili tko sam....da sam upravo ta....jos veci sok sto me vide na takvom poslu. Uhvatio ih je amok. Danas ja druge motiviram i kroz udruge vrsim apel protiv bullyinga. Zivot je vrlo zamrsena prica. No ako mogu pomoci, rado cu to uciniti.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 04:41   #806
Quote:
Piggy kaže: Pogledaj post
Svatko ima svoju procu i kriz koji je nosio tokom odrastanja. Sudionica sam jedne vrlo odvratne faze tokom osnovne skole kada sam zbog bullyinga promjenila skolu te upala u jos gori oblik. Da kazem kako to ne ostavlja oziljke, lagala bih. Tokom srednje skole nije bilo tako, no uvijek sam bila povucena individua koja se nije mogla nikako uklopiti u stanje uma 43 ljudi u razredu. Kad sam dosla na studij procvala sam, bila je to druga pjesma. Danas kada sam odrasla osoba s dugim vremenskim odmakom od svega toga...nakon skoro 20 godina dozivjela sam da mi je upravo par zlostavljaca iz osnovne doslo kod mene traziti usluge. Mozete li zamisliti reakcije kada su skuzili tko sam....da sam upravo ta....jos veci sok sto me vide na takvom poslu. Uhvatio ih je amok. Danas ja druge motiviram i kroz udruge vrsim apel protiv bullyinga. Zivot je vrlo zamrsena prica. No ako mogu pomoci, rado cu to uciniti.
pa Bully-i su dugorocno sjebaniji ... nazalost sjebu i okolinu ali kako je vrijeme pokazalo ... ja nisam sreo sretnog i uspjesnog covjeka iz moje okoline koji se kao djete izivljavao na drugima ..

.. logicno da za takvo ponasanje ljudsko bice je vec osteceno .. i ocito puno vise od njegovih zrtava koje ne postanu ono sto je on

ot je cinjenica .. objektivno zapazanje da nebi bilo ko je jaci i djetinjarije tog tipa

kao i u ratu .. tako i u patologiji .. nema pobjednika

nije natjecanje ..
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:20   #807
Bullying - zlostavljanje u školama

Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
pa Bully-i su dugorocno sjebaniji ... nazalost sjebu i okolinu ali kako je vrijeme pokazalo ... ja nisam sreo sretnog i uspjesnog covjeka iz moje okoline koji se kao djete izivljavao na drugima ..



.. logicno da za takvo ponasanje ljudsko bice je vec osteceno .. i ocito puno vise od njegovih zrtava koje ne postanu ono sto je on



ot je cinjenica .. objektivno zapazanje da nebi bilo ko je jaci i djetinjarije tog tipa



kao i u ratu .. tako i u patologiji .. nema pobjednika



nije natjecanje ..


Uvijek ima izuzetaka. Nasilnici su po prirodi borbeni ljudi a samim time i često uspješni. Vjerujem da su takvi ljudi odrasli u takvoj okolini u kojoj je napad bio najbolja obrana. Stari poznanik mi je čak i priznao da je to naučio kao Djete od starije brata. Eto...
Često imaju i više samopouzdanja tj. Drže do sebe pa su im ljudi koji ga nemaju predmet sprdnje i zezancije. Svi smo mi nasilnici prema slabijima samo je pitanje granice koju ćemo prijeći.

Sent from my iPhone using Tapatalk
qwertz90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:15   #808
Ma jesu uspješni kako da ne, evo svi iz moje osnovne takvi rade na visokim funkcijama, povlače se po medijima kao uspješne i bogate osobe - NOT. Klošar do klošara, žene već imaju po tucet djece s različitim očevima, ocvale, nikakve, ali im i dalje zloba šiklja iz očiju, a tek u srednjim 20- tima, muški isto problematični, po zatvorima, karma ih stigla. Nikad od takvih poštenih i dobrih ljudi, takvi se ne mijenjaju.

I ja sam bila u poziciji da mogu maltretirati slabije, ali nikad to nisam radila, nemam to u sebi niti sam ikad imala poriv za time, srećom s takvima nemam nikakvih sličnosti osim što nažalost udišemo isti zrak. Duboko mi se gade takve osobe i nikad ne bih s osobama koje su bile poznate po takvom ponašanju u djetinjstvu bila u nekom prijateljskom ili još gore ljubavnom odnosu.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:37   #809
Kako pojedini ljudi ovdje pokušavaju opravdati nasilnike to je nevjerovatno.

Sad ispade da su nasilnici veće žrtve od samih žrtava.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:38   #810
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Ma jesu uspješni kako da ne, evo svi iz moje osnovne takvi rade na visokim funkcijama, povlače se po medijima kao uspješne i bogate osobe - NOT. Klošar do klošara, žene već imaju po tucet djece s različitim očevima, ocvale, nikakve, ali im i dalje zloba šiklja iz očiju, a tek u srednjim 20- tima, muški isto problematični, po zatvorima, karma ih stigla. Nikad od takvih poštenih i dobrih ljudi, takvi se ne mijenjaju.

I ja sam bila u poziciji da mogu maltretirati slabije, ali nikad to nisam radila, nemam to u sebi niti sam ikad imala poriv za time, srećom s takvima nemam nikakvih sličnosti osim što nažalost udišemo isti zrak. Duboko mi se gade takve osobe i nikad ne bih s osobama koje su bile poznate po takvom ponašanju u djetinjstvu bila u nekom prijateljskom ili još gore ljubavnom odnosu.
.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 17:42   #811
Sve nasilnike u školi treba smjestiti u najstroži popravni dom bez mogućnosti izlaska, pa da vidiš kako bi im ego pao. Najlakše se kurčiti pred slabijim i maltretirati ga.
S obzirom da se njima ne može stati na kraj, platiti nekoga da ih dobro namlati, ako već nećete sami mazati ruke
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 19:02   #812
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Sve nasilnike u školi treba smjestiti u najstroži popravni dom bez mogućnosti izlaska, pa da vidiš kako bi im ego pao. Najlakše se kurčiti pred slabijim i maltretirati ga.
S obzirom da se njima ne može stati na kraj, platiti nekoga da ih dobro namlati, ako već nećete sami mazati ruke
Valjda bi se netko i sjetio to uraditi da su metode koje predlazes djelotvorne.

Treba znati da je nasilje u skolama u vecini slucajeva kolektivni a ne individualni cin. U vecini slucajeva, uz nasilnika i zrtvu su prisutni i 'neutralni' promatraci koji ne reagiraju na nasilje iako, ironije li, vecina istih tvrdi da osjeca empatiju prema zrtvi iako tek manjina ustvari i pomogne. Kad vec predlazes mjere za nasilnike, onda predlozi i za neutralne promatrace jer i oni sudjeluju u nasilju.

Ne treba izmisljati toplu vodu. Postoje daleko prakticnije, jednostavnije i eticnije metode koje daju jako dobre rezultate. Neke od njih su: izrada vrlo jasnih razrednih i skolskih pravila protiv nasilnistva koja ukljucuju i vjezbe za ucenike, jacanje povezanosti medju ucenicima (istrazivanja uglavnom pokazuju da socijalno izolirani ucenici i oni s manjim brojem prijatelja cesce postaju zrtvama), prisutnost odraslih na hodnicima, prilikom velikim i malih odmora, na igralistima, blizu WC-a itd., u velikoj mjeri smanjuje zlostavljacko ponasanje.

Ucenici (posebice mladji) uce po modelu pa je vjerojatnije da se ce ponasati kako dolici ako u skolama imaju za uzor osobu koja u svom ponasanju dosljedno primjenjuje model ponasanja koji trazi od ucenika.

Bullying je kompleksan problem i ici ga rjesavati nasiljem je u najmanju ruku kontraproduktivno.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:04   #813
Opće poznato je da nasilnici ne znaju za nikakva pravila. Da znaju, ne bi radili to što rade.
To su ionako budući kriminalci i zato sa njima ne treba imati milosti.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:19   #814
Pozdrav svima! Razmišljam si ja razmišljam gdje da napišem svoj 1. post. Kada ono, naletim na ovu temu. I kažem ja sebi, zašto ga ne bih napisao u ovoj temi koja me je obilježila za cijeli život?! Zamoliti ću vas da pročitate cijeli post, jer sam siguran da ću time pomoći mnogim ljudima da ne postanu ovo što sam ja sada.

Bio sam žrtva bullyinga punih 8 godina u osnovnoj školi. Vrijeđali su me, provocirali, davali mi svakakve nadimke. Doma to nisam mogao reći, jer me je otac psihički i fizički zlostavljao udario me je jednom nogom u glavu, po cijelom tijelu me je izudarao žicom koja je bila debljine žice produžnog kabla, rekao mi je jednom da odem u spavaću sobu i da izaberem jedan od njegovih remena s kojim bi me poslije tukao, kada bih nešto pio sporije, pitao bi me: šta se nacejaš? Govorio da kada dođemo kući da ću pišati krv od batina itd...
Majku nije bilo uopće briga, jer se rodila njena Neni, a oduvijek je htjela imati djevojčicu. I to je tako trajalo do mog 4. razreda, kada su se majka i otac rastali.

Ali vratimo se mi na osnovnu školu, dakle bullying je trajao punih 8 godina, i kako bi djeca krenula u 1. razred, tako su oni vidjeli kako me stariji nazivaju pogrdnim imenima, pa su tako i oni nastavili, i to se tako prenosilo s generacije na generaciju. U 8. razredu je tu došlo i do fizičkog zlostavljanja, jer su ''face'' upisali 1. srednje, pa kada su oni imali jutarnji turnus, ja bih imao popodnevni. Pa bi se onako skupili, i čekali da zadnji sat završi pa mene dočekali. Tu su mene jednom pogodili grudom u oko, pa nisam oko mogao otvoriti pola sata, komadom leda me pogodili u glavu, jednom kada sam bio sam na klupici i preoblačio tenesice iz vedra neba mi je stigao udarac šakom u rebra, udarili su me nogom u donji dio trbuha, glavom u nos itd...
Sve što sam ja mogao raditi je to da sam sam sebi govorio: Pričekaj, još samo malo, nema puno do kraja škole. A onda kada upišem srednju, neću ih više nikada morati gledati i trpjeti njihovo zlostavljanje.

Oni danas: Svi žive sretno. Zaposleni su, udane/oženjeni su, imaju svoju djecu, svoj stan ili kuću.
Ja danas: Imam psihijatrijsku dijagnozu, pijem prevelike doze psihofarmaka, nezaposlen sam, štitnjača mi se razboljela pa sam se zdebljao do 147 kg, nemam ni jednog prijatelja, majka i sestra su me se odrekle i ne žele uopće ni razgovarati sa mnom. Jedino što imam je cura, i živim kod nje i od njene plaće.

Ono što želim poručiti svima vama jest to da ne trpite nikakav bullying, bio on psihički, fizički ili seksualni. Budite glasni! Recite svojim roditeljima, prijateljima, napišite ovdje, recite široj obitelji, imaju oni telefoni za pomoć - nazovite ih. Bitno je da ne trpite i da ne patite i onda gutate u sebi. Isto tako nasilnicima nemojte prijetiti policijom ili im govoriti da ćete nekome reći, jer dobijate suprotni efekt - bijes u njima raste. To što biste im zaprijetili, nemojte govoriti već tako učinite. Tako onda oni to neće očekivati, pa će biti u šoku. Isto tako nemojte se ići fizički obračunavati s njima jer bi taj potez izazvao više štete nego koristi - isto tako govorim iz vlastitog iskustva.

Nemojte im dozvoliti da unište vaš život kao moj!
Paperlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 03:05   #815
Quote:
Winston Smith kaže: Pogledaj post
Kako pojedini ljudi ovdje pokušavaju opravdati nasilnike to je nevjerovatno.
mozda misle da ce time nasilje zaobici njih .. a ne prihvacaju odgovornost za isto

Quote:
Sad ispade da su nasilnici veće žrtve od samih žrtava.
razumijem tvoju izjavu misljenje ali u stvarnosti ne ispada nego je tako!

sve osim ideje humanosti i ravnopravnosti je upravo tako kako "ispada"

iznimke potvrdjuju pravilo "ispada"

na zrtvu nece samo "ispasti" odgovornost nasilnika nego i nezrelost i neodgovornost citavog drustva zbog legalizacije nasilja

ali ako zrtva uzvrati udarac .. ostro se sankcionira sto je totalni apsurd

mozes ici u rat .. ubijati nevine .. silovati curice a vjerujem sa pederlukom koji vlada da ni djecaci ne prodju bolje .. ali nedaj boze zastiti sebe ili svoje bliznje u svojj kuci u svojoj okolini .. :aaahahhaahhah juuhuhu ja sam lud .. mene nitko ne razumije .. m asta to pricam/pisem ...

jao seljacka nacija bijednika ispljuvaka degenerika .. sto nemate obraza podici pogled iznad septicke jame koju ste sami napunili .. gdje ce vam djeca zivjeti .. taj svijet ste stvorili i ostavljate i jos ih jebete u mozak .. u zdrav mozak

Quote:
Paperlight kaže: Pogledaj post
Nemojte im dozvoliti da unište vaš život kao moj!
nikada .. a evo malo i za njih u tvoje zdravlje;

odgovorni ste hehehe .. mozete lagati sebe i druge koliko god hocete i ocito je to jedino sto mozete impotencijo primitivna sprdacina je vas spomenik patologija je vasa ostavstina .. ali da . krhki ego je sigurno zasticen terorom nasiljem i okruzen zivim zidom siromastva
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 21:19   #816
Quote:
F.A.Q kaže: Pogledaj post
ali ako zrtva uzvrati udarac .. ostro se sankcionira sto je totalni apsurd

ali nedaj boze zastiti sebe ili svoje bliznje u svojj kuci u svojoj okolini
Apsolutno se slažem s napisanim! Dakle, netko te maltretira, na bilo koji način, ti to moraš trpjeti, jer ćeš u suprotnom biti kriv ti.

Ako na fizički bullying odgovoriš fizičkom obranom, ti u tome ispadaš nasilan i zatvore te u psihijatrijsku bolnicu na 6 mjeseci.
Ako na psihički bullying odgovoriš psihički, opet si kriv ti, jer kao ti si prvi započeo. A to što to sve ostavlja trajne posljedice na žrtvi, nikom pa ništa.

Onaj ''glavni'' što je mene zlostavljao, upisao je srednju školu za automehaničara/autolimara istu koju je i upisao moj bratić. On je snimio mobitelom što se događa na satovima u toj školi. Kada sam ja to vidio ostao sam sleđen! Dakle sat matematike, dvojica se tuku, lete stolice po učionici, neka uspije i završiti bačena kroz prozor, namaču spužvu da bude natopljena vodom pa se njome špricaju i sve to promatra profesor koji nepomično sjedi na stolici bojeći se išta reći, a kamoli da pokuša dovesti mir u razred. A znam i za slučaj iz ugostiteljske gdje su bacili stolicu na trudnu profesoricu.

Ne znam, ja kao osoba nikada nisam dobio želju da nekog maltretiram, bio netko mlađi, stariji ili isto godište kao ja. Jednostavno ne vidim kaj je tu tako zabavno???
Paperlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 23:34   #817
Sve što ste napisali samo još više potvrđuje ono što sam ja napisao prije nekoliko komentara.

Postoji granica do koje se nasilnik može trpiti ali i postoji trenutak kad treba da proba malo svoj "medicine" što bi Englezi rekli.

Žrtva kada uzvrati nasilniku često biva i sama prozvana nasilnikom, to je istina.

Ali ipak treba da uzvrati šta god da bilo poslije.

Moj savjet bi joj bio da ne udara sama na neprijatelja, već da prigrabi kakve saveznike ako je to moguće.

I da sve to dobro isplanira sa njima.
Winston Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 00:08   #818
Osam godina osnovne škole sam bila neprihvaćena. Hajde da je samo bila neprihvaćenost.
Neću opisivati detalje. Bilo ih je mnogo i nisu lijepi. Iz škole sam bježala kući, iz kuće sam bježala u školu.

Pokušala sam ignoriranjem. Nije uspjelo. Pokušala sam agresijom, potukla sam se par puta i izašla kao dobrani pobjednik. Nije pomoglo. Pokušala sam bez obzira na njih i dalje se držati svojih stajališta. Mislila sam, ako vide da sam i dalje svoja, prestat će im biti zabavno.
Ne, nije im prestalo biti zabavno.

Jedino što nikad nisam pokušala je vratiti istom mjerom.

Kako sam riješila problem? Pa, krenula sam u srednju. Niti jedan od mnogobrojnih učitelja što su sve to gledali nije reagirao. Nijednom. Razrednica mi je rekla odličan savjet: "pa što se ne probaš malo više uklopiti?" :klap:
Nisu jadni bili sjebani, svih njih 30. Bili su samo zlobni jer su bili ustrašeni svega što se nije uklapalo u tu malu sredinu.

Danas? Nije ostavilo baš nikakav utjecaj na mene osim što sam naučila jednu jako važnu lekciju- neću dozvoliti da se itko ružno osjeća zbog mene, koliko god bilo u mojoj moći.
Oh, da, naučila sam još nešto. Nikad se neću probati malo više uklopiti.
__________________
Don't linger, it's only words.
Verdadera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 10:46   #819
Quote:
Paperlight kaže: Pogledaj post
Bio sam žrtva bullyinga punih 8 godina u osnovnoj školi.
Kod mene je svo vrijeme vrtića, tih 8 godina, i dvije godine srednje škole.

Jebe mi se za ovo da se na te stvari ne smije fizički odgovoriti. Dođe mi da ih zatvorim negdje na par godina i krvavo mučim do fizički-psihički nepodnošljivih razina. Oko za oko.

Srećom, nisam ih vidio godinama - bilo bi najbolje da se to tako nastavi. Jedinu utjehu nalazim u činjenici da ćemo svi umrijeti, pa i oni koje najviše volimo i da ćemo kako vrijeme ide izgubiti ama baš sve - kod njih se jedino nadam da će to biti ekstra bolno i traumatično.

Zadnje uređivanje Empyreus : 19.12.2017. at 10:59.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 20:09   #820
!

Quote:
qwertz90 kaže: Pogledaj post
Uvijek ima izuzetaka. Nasilnici su po prirodi borbeni ljudi a samim time i često uspješni. Vjerujem da su takvi ljudi odrasli u takvoj okolini u kojoj je napad bio najbolja obrana. Stari poznanik mi je čak i priznao da je to naučio kao Djete od starije brata. Eto...
Često imaju i više samopouzdanja tj. Drže do sebe pa su im ljudi koji ga nemaju predmet sprdnje i zezancije. Svi smo mi nasilnici prema slabijima samo je pitanje granice koju ćemo prijeći.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Svi se mi rodimo sa dobrim predispozicijama za borbu i za povlačenja tj. za učenje. Bar sam se ja rodila sasvim normalna i sa svim predispozicijama za uspjeh. A zahvaljujući roditeljima i okolini ja danas sa svojih 35 godina živim kao da i ne postojim. Nemam prijatelja, nema dečka, živim i radim s roditeljima s kojima se stalno svađam. Kud ćeš bolje? Sve ovisi u kakvoj se obitelji rodimo. Sve ti je to odgoj. Ako su roditelji puni samopouzdanja, uspješni i dobri sve to prenose na svoju djecu (zakon karme) koja to uče od malih nogu, pa više imaju sreće, čuješ sreće. Ne kaže se uzalud da djeca od takvih roditelja puno bolje prolaze u društvu i u školi. Dok tamo neki jadnik koji možda ima više talenta i pameti i sposobnosti se rodi u problematičnoj obitelji i sve mu ide nizbrdo od malih nogu jer tvoja bliža okolina te isto neće da prihvati jer sve se zna iz koje si familije, ti ljudi u odrasloj dobi propadaju ako se sami ne izbore za mjesto pod suncem, ali i tada stvari idu teško baš zahvaljujući tako lošoj karmi koju roditelji prebacuju na svoju djecu od malih nogu. Stigma ti ostaje. Kužiš? Evo jedni moji susjedi, njihove kćeri su od malih nogu uspješne u školi, u društvu su ih svi voljeli i nitko ih nikada nije maltretirao, jedna je danas doktorirala ekonomiju a druga doktorirala matematiku, udala se i ima sina od 3 godine. Tko je za to zaslužan, što misliš? One? Ma kakvi! Je li to borba? Ma kakvi. To je dobra karma i sreća koja ih cijeli život prati.
Jer bore se i nesrećnici ali ne dobiju sve što im zapravo treba, jer se ćuti ta gorčina i negativnost koja izbija iz njih, pa jednostavno odustaju jer misle da nisu dovoljno dobri, što je daleko od istine.
čokobon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.