Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2017., 00:44   #1701
Quote:
Alonssa kaže: Pogledaj post
Tsh 12 i idete u trudnoću, do nje je slučajno došlo?
D vitamin bio na granici mjeljivog, molim pojasni.
Kako to da 2 godine nisi uspljela tsh dovesti bar do 2?
Koliki si tsh imala kad si zatrudnjela sada, drugi put?
Jeli ti problem tsh u ovoj zadnjoj trudnoći držati ispod 4?

Hvala za odgovore!
Do prve trudnoce je ajmo reci slucajno doslo, tj nismo se ni nadali tak necemu s obzirom na dotadasnje rezultate odnosno izostanak istih. Tada mi je TSH zapravo bio nesto iznad 4 ali u 5tt je skocio vec na 12 (krivo sam napisala prvi put).
Dugo mi je trebalo da skinem TSH zato sto su mi svaka 4 tjedna povecavali terapiju postepeno u nadi za poboljsanjem, a zbog slozene situacije u kojoj se nalazim sam pod konstantnim stresom na koji ne mogu utjecati pa dok sam dosla s pocetnih 25mg E na sadasnjih 100mg trebalo je vremena i vremena.
Ostala sam trudna sa tsh 0.55, a sada mi je na prvom mjerenju bilo 2.55 a na drugom 2.18 i to sve pod istom dozom E (100mg svako jutro). Sama trudnoca mi je za pozeljeti, sad sam u 10tt, imala sam par dana mucnine, povracala nisam, funkcioniram najnormalnije kao i prije. Da mi nije M izostala skoro pa da ne bi znala da sam trudna, a prema UZV i krvnim nalazima je sve savrseno.

Vitamin D ima svoje referentne vrijednosti u kojima je on ok, ali ima i vrijednost ispod koje je nemjerljiv, a to je kod naseg dr tj u labiratoriju s kojim on radi 3.14 tih nekih jedinica i to je bio moj rezultat, na muzevom nalazu je doslovno pisalo da je toliko nizak da ga se ne moze izmjeriti.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 15:39   #1702
Jao danas od svih dana sam zaboravila popiti eutiroks. Jer sam otišla na put i nema me do navečer. Sad imam napade panike.
S druge strane si mislim da mu nemre biti ništ jer ak sam preživjela par godina bez toga, valjda budem jedan dan.

Nego. Kaj da sad radim kad dođem doma navečer, popijem ili se pravim da niš nije bilo pa sutra nastavim ili nešto treće?
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 15:50   #1703
popij sutra kako si naviknuta,

ništa ti neće biti, čak i da tjedan dana ostaneš bez E. organizam ima dovoljno zalihe
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 16:22   #1704
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Do prve trudnoce je ajmo reci slucajno doslo, tj nismo se ni nadali tak necemu s obzirom na dotadasnje rezultate odnosno izostanak istih. Tada mi je TSH zapravo bio nesto iznad 4 ali u 5tt je skocio vec na 12 (krivo sam napisala prvi put).
Dugo mi je trebalo da skinem TSH zato sto su mi svaka 4 tjedna povecavali terapiju postepeno u nadi za poboljsanjem, a zbog slozene situacije u kojoj se nalazim sam pod konstantnim stresom na koji ne mogu utjecati pa dok sam dosla s pocetnih 25mg E na sadasnjih 100mg trebalo je vremena i vremena.
Ostala sam trudna sa tsh 0.55, a sada mi je na prvom mjerenju bilo 2.55 a na drugom 2.18 i to sve pod istom dozom E (100mg svako jutro). Sama trudnoca mi je za pozeljeti, sad sam u 10tt, imala sam par dana mucnine, povracala nisam, funkcioniram najnormalnije kao i prije. Da mi nije M izostala skoro pa da ne bi znala da sam trudna, a prema UZV i krvnim nalazima je sve savrseno.


Vitamin D ima svoje referentne vrijednosti u kojima je on ok, ali ima i vrijednost ispod koje je nemjerljiv, a to je kod naseg dr tj u labiratoriju s kojim on radi 3.14 tih nekih jedinica i to je bio moj rezultat, na muzevom nalazu je doslovno pisalo da je toliko nizak da ga se ne moze izmjeriti.

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Hvala za dug odgovor. Molim još info, kako su ti se kretala antitijela u zadnjih 2,5 god?

A.... vitamin D, piješ/pijete...? u kojoj dozi?
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 16:51   #1705
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Jao danas od svih dana sam zaboravila popiti eutiroks. Jer sam otišla na put i nema me do navečer. Sad imam napade panike.
S druge strane si mislim da mu nemre biti ništ jer ak sam preživjela par godina bez toga, valjda budem jedan dan.

Nego. Kaj da sad radim kad dođem doma navečer, popijem ili se pravim da niš nije bilo pa sutra nastavim ili nešto treće?
Bez panike, nista se nece dogoditi. Ja bih zaboravljenu dozu podijelio na cetvrtine i u slijedecih tjedan dana, svaki drugi dan, nadodao po jednu cetvrtinu na uobicajenu dnevnu dozu. Tako ce na tjednoj bazi u totalu biti kao i prije.
Ali i da ne uzmes, ne bi bilo nista.
Mario S is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:27   #1706
Quote:
Alonssa kaže: Pogledaj post
Hvala za dug odgovor. Molim još info, kako su ti se kretala antitijela u zadnjih 2,5 god?

A.... vitamin D, piješ/pijete...? u kojoj dozi?
Vitamin D pijemo 1tjedno po 60 kap, sad cemo opet kontrolirati pa da nam regulira dozu jer s nasim rezultatima nema smisla kontrolirati vise od 1 u pol godine.
Antitijela zadnjih dvije godine secu izmedju 1000 - 1500...od kad zivim s Hashimotom bila su i visa i niza od toga, pokusavala sam svasta za snizavanje, ali bez uspjeha pa sam i odustala...

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 18:07   #1707
Antitijela su fino nepredvidljiva, mogu se sasvim unormaliti, pa opet povisit do solidnih 2000.
tek kad nam uspije snizit ih u granicama i imati dobar nalaz hormona i tsh, na duže vrijeme, možemo se nadati stabiliziranju, nekima uspije čak neko vrijeme bez terapije, mada sa uništenom štitnjačom je vrlo malo šanse za to.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:04   #1708
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Antitijela su fino nepredvidljiva, mogu se sasvim unormaliti, pa opet povisit do solidnih 2000.
tek kad nam uspije snizit ih u granicama i imati dobar nalaz hormona i tsh, na duže vrijeme, možemo se nadati stabiliziranju, nekima uspije čak neko vrijeme bez terapije, mada sa uništenom štitnjačom je vrlo malo šanse za to.
Bas to je i moje misljenje pa si mislim, uz sve probleme why bother ako ovako funkcioniram...probala sam, na nekoliko nacina (Hashimoto dg imam od druge polovice dvijetisucitih), nije islo ni dok je TSH jos bio ok ni kada je TSH podivljao...pa cemu da se jos i s tim opterecujem...

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
*Aria* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:31   #1709
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Jao danas od svih dana sam zaboravila popiti eutiroks. Jer sam otišla na put i nema me do navečer. Sad imam napade panike.
S druge strane si mislim da mu nemre biti ništ jer ak sam preživjela par godina bez toga, valjda budem jedan dan.

Nego. Kaj da sad radim kad dođem doma navečer, popijem ili se pravim da niš nije bilo pa sutra nastavim ili nešto treće?
ne sekiraj se meni se to desilo dosta puta i nikom nis
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:52   #1710
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Bas to je i moje misljenje pa si mislim, uz sve probleme why bother ako ovako funkcioniram...probala sam, na nekoliko nacina (Hashimoto dg imam od druge polovice dvijetisucitih), nije islo ni dok je TSH jos bio ok ni kada je TSH podivljao...pa cemu da se jos i s tim opterecujem...

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Pa da, to ja želim uglavnom ovdje reći, uzet neki način koji odgovara i mentalno se ne baviti permanentno pitanjem (recimo) antitijela, koja imaju ionako svoj sistem funkcioniranja. Stres koji s tim stvaramo ustvari pogoduje njihovom djelovanju. Stres nam je napravio autoimunsku bolest i nema smisla i dalje taj stres održavati, bez obzira kamo usmjerimo akciju.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:27   #1711
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Vitamin D pijemo 1tjedno po 60 kap, sad cemo opet kontrolirati pa da nam regulira dozu jer s nasim rezultatima nema smisla kontrolirati vise od 1 u pol godine.
Antitijela zadnjih dvije godine secu izmedju 1000 - 1500...od kad zivim s Hashimotom bila su i visa i niza od toga, pokusavala sam svasta za snizavanje, ali bez uspjeha pa sam i odustala...

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Bok,

kad kažeš da si sve probala, što je to uključivalo? Samo kratko ako možeš navesti?

Nar. vitamin D po stranim i domaćim člancima se dovodi u vezu sa autoimunim bolestima. I još 'tonu' toga...
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:35   #1712
Mario S,

vitamin D i kalcij su u korelaciju. Spominjao si slabljenje kostiju kod nas hipića (starenjem), obrati pažnju na D vitamin.
Alonssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:05   #1713
Kod mene ponovno mjenjanje terapije.
1 dan 25mg,a drugi 50mg i tako do slijedeće kontrole.
Kolko su vama titrali terapiju dok se to nije ustabililo?
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:08   #1714
Quote:
Wilma1604 kaže: Pogledaj post
Kod mene ponovno mjenjanje terapije.
1 dan 25mg,a drugi 50mg i tako do slijedeće kontrole.
Kolko su vama titrali terapiju dok se to nije ustabililo?
recimo, 7 godina

Zadnje uređivanje hašismotko : 13.12.2017. at 14:41.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 14:59   #1715
6mj otprilike
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 15:17   #1716
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
recimo, 7 godina
Dosta dugo.
Jel ti često mjenjano ili 1do 2 x godišnje.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 15:17   #1717
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
6mj otprilike
I koliko dugo si na sadasnjoj terapiji?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 15:22   #1718
Quote:
Wilma1604 kaže: Pogledaj post
Dosta dugo.
Jel ti često mjenjano ili 1do 2 x godišnje.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Prvih 5 godina 3-4 na godinu, one 2 recimo na 7-8 mjeseci, što je ustvari već stabiliziranje, ali i sada se zna dogodit da trebam jednu mrvicu dodat ili oduzet
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:50   #1719
Quote:
Alonssa kaže: Pogledaj post
Mario S,

vitamin D i kalcij su u korelaciju. Spominjao si slabljenje kostiju kod nas hipića (starenjem), obrati pažnju na D vitamin.

Da, znam. Kada u prehrani nema dovoljno kalcija, tijelo ga crpi iz kostiju uz pomoc hormona PTH.Tako dolazi do osteoporoze. Vit. K pomaze da kalcij ostane u kostima.
U hipotireozu su cesti poremecaji elektrolita: natrij kalij kalcij magnezij. Masnoca isto tako.
Kada stitnjaca optimalno radi, tijelo dobiva energiju i sve je pravilno izbalansirano kao svicarska urica. Kada nije tako onda moramo zakrpavati sistem.
Mario S is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 19:24   #1720
Quote:
Wilma1604 kaže: Pogledaj post
I koliko dugo si na sadasnjoj terapiji?

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Hashimoto sam otkrila 2011.
Od 2012. sam bila na istoj dozi, do ljetos kad mi je tsh malo narastao zbog trudnoce. U prvoj trudnoci ju nisam trebala mijenjati.

Rekla mi endica da kad rodim opet smanjim dozu na staru i da se vidimo oko 2mj od poroda. Tad mi planira i uzv opet napraviti

Prije sam pila 50, sad sam na 75. Znaci nije velika razlika
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:03.