Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2023., 13:32   #5441
Evo ja razmišljam o brijanju glave jer je stanje iz godinu u godinu sve gore. I jedino što mi pada na pamet je osjećaj slobode koji ću imati jednom kada ne budem morala razmišljati kako mi koja vlas kose stoji. Ti si više od svoje kose, onaj tko to ne kuži, ne zaslužuje te
kopar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2023., 02:34   #5442
Imam dobru kosu. Nemam ni najmanje zaliske, hair line mi je kao kad sam bio dijete i tinejdžer. Prije malo više od 30 dana primjetio sam da mi se kosa naglo prorijedila oko tjemena. Osim toga počeo sam nalaziti više dlaka nego uobičajeno, i nisu pojačano ispadale samo oko tjemene nego po cijeloj glavi (npr. kad se češljam ili kad prođem prstima kroz kosu). Bio sam očajan i uhvatila me je neka vrsta depresije. Počeo sam odlagati pranje kose jer nisam mogao psihički podnjijeti toliko opalih dlaka, a kosa mi se brzo masti. Treći dan nakon pranja se primjeti da je masna, a četvrti-peti dan bude užasno masna. Nakon pranja kose čelo mi bude normalno samo jedan dan, a već sutra je masno. Ponekad bude masno par sati nakon pranja kose. Imam saboreju, to mi je dijagnoza od dermatologa. Da se vratim na gubitak kose. Prije 7-8 dana sam primjetio da mi se gustina kose oko tjemena popravila i od tada mi djeluje da je situacija bolja svaki dan, kosa mi više ne opada pojačano. U zadnjih nekoliko dana nađem samo po par dlaka na jastuku. Prije par sati sam prao kosu i opalo je znatno manje dlaka nego prethodnih nekoliko pranja. Prije pranja kose zadnja tri puta sam na kožu glave stavljao sirutku sa malo jabučnog octa, to sam malo ugrijao i sipao lagano na glavu uz masiranje kože glave prstima. Poslije toga sam oprao kosu šamponom. Ne vjerujem da mi se kosa oporavila od sirutke i jabučnog octa, ali nastaviću sa tim. Mislim da mi je kosa pojačano opadala od stresa i da nije genetika u pitanju. Otac mi ima 62 godine i ima svu kosu, njegov otac a moj djed je umro sa dobrom kosom. Djed po majci mi je ćelav. Dok mi je pojačano opadala kosa pročitao sam puno toga u vezi tog problema po internetu, ovaj topic sam pročitao 70%. Na par mjesta sam našao da se ćelavost prenosi sa majčine strane iliti od djeda po majci, to me je uplašilo i mislio sam da je genetika u pitanju (da je počeo nezaustavljiv proces gubitka kose). Djed po majci mi je živ (ima 86 godina) i pitao sam ga kad je počeo gubiti kosu. Kod njega je počelo kad je bio znatno mlađi od mene sada i krenulo je od zalizaka. Sad kad mi se kosa oporavila oko tjemena i više ne opada osjećam se puno bolje.
Milan Laksovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2023., 05:31   #5443
Sa 18 godin sam dobila prve potkožne žlijezde, pocela mi i kosa otančat. Sa 16 sam imala bujnu kosu.
N.Z90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2023., 06:12   #5444
Pozdrav ekipa, prije 10 dana pocela sam koristiti Minpxidil 5 % s estradiolom, jednom navecer radi velikog prorjedivanja kose na tjemenu. Primjecujem da je kosa jos rijeda i viid se tjeme. Je li to vec pojacano opasanje od minoxidila ili je opala sama od sebe?
anaamalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2023., 23:29   #5445
Mislim da ti u početku od Minoxidila otpadne još kose, kao sva koja je "trebala" ispasti i prije njega, pa onda kreće djelovanje. Barem su tako komentirali ljudi da im je u početku.
Jeaxpea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2023., 16:03   #5446
Quote:
Jeaxpea kaže: Pogledaj post
Mislim da ti u početku od Minoxidila otpadne još kose, kao sva koja je "trebala" ispasti i prije njega, pa onda kreće djelovanje. Barem su tako komentirali ljudi da im je u početku.
Hvala na odgovoru.
Nekako mi se cinilo da je 10 dana prekratak period za ista, pa i ispada je od Minoxidila.
anaamalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2023., 12:50   #5447
Pozdrav svima,da li je netko koristio tablete Harkontroll original ili Forcapile anti-chute?
Narucila sam ovaj Harkontroll ali kasnije sam naletjela na Forcapil i vidim da on ima 3x jaci sastav.Nisam pametna kaj odabrati....
Inace kosa mi godinama ispada,tjeme mi je vidljivo isto godinama ali sada nakon 2.poroda je sve otialo k vragu,zalisci do pola glave,nema sanse sakrit procelavost.Ma ne treba mi ni narast nova kosa nego samo da prestane ispadat ovo malo kaj imam :-(
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2023., 13:29   #5448
Joj. Jesi bila na pregledima?

Po opisu situacija ne zvuči dobro, treba trihologu otići.

Ako ti što znači, znanstvena istraživanja pokazuju da ružmarinova vodica ima isti efekt kao Minoxidil 1,5; možda ne bi škodilo ovime tretirati tjeme dok kod liječnika tražiš uzrok problema. Bipa drži Naturavit. Ili pokušati vidjeti u Kemigu što oni imaju, trebalo bi biti i kvalitetnije.
Jeaxpea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2023., 13:33   #5449
Ma nikakva korist od dr.Zato me i zanimaju iskustva sa tim vitaminima....
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2023., 09:57   #5450
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
Lako se ispire, bas lako..Neki se zale na miris ali meni bas paše , prirodan je , kaze moja curica da mirišim po čaju.Meni je jako ugodan.Kosa mi je tanka, lomljiva je jos uvijek, krhka , ali ispiranje lako sa vrlo malo šampona.
SPomenula bih jos 1 tablete, IRALTONE AGA, kod jakog opadanja kose, neka švicarska marka. cca 208 kn, sa postarinom 233 kn.Preporučila mi je 1 cura kojoj je nakon korone opadala, zalisci su joj bili vrlo proćelavi...kao i moji, i njoj se obnovilo nakon ,mj. dana uzimanja tableta. Naručila sam i njih,čekala sam 2 mj. jer ih nije bilo niti u 1 ljekarni..Danas krecem sa njima..
Hvala na lijepim zeljama..Nisam ni ja sigurna da li je piskavica pomogla, mozda kombinacija svega..Mozda smirenje neko u organizmu. nemam pojma ,,da barem znam sa sigurnošću..Opada jos uvijek ,ali ipak vise nego prepolovljeno opadanje,..Drzim palčeve svima..i sebi, da se još smanji..da barem...
p.s. postoji i grupa kosoljupci na fejsu,i tamo se nadje dobrih savjeta !
Je li IRALTONE pomogao? Hvala
dadagonga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2023., 20:00   #5451
Pozdrav, ima li tko iskustva sa zaliscima na kojima je kosa rjeđa i kratka, ne može nikako izrasti više od 2-3 cm i strši u zrak?

Dakle imam poprilične zaliske na kojima je nekakva pepeljasta kosica koje ima, ali je tanka i kratka i to su dvije čupe, jedna levo i jedna desno, koje strše prema gore. To se neda niti zalizat, niti spustit dolje, ništa, a ostatak kose je dobar, gusta je i teška ali s tim čupama izgledam smiješno. Prvo sam mislila da trgam kosu dok spavam, ali na jastuku nema ničeg
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2023., 00:13   #5452
Ožiljna alopecija

Molim ako netko ima ožiljnu alopeciju može mi reći što koristi i koliko mu je kose opalo. Meni kosa pada po pola šake svaki tjedan kad ju perem. Imam veliki krug bez kose na tjemenu koji je sve veći i veći. Koristim Elocom losion LDN kapsule ,tinkturu od koprive ali ništa ne pomaže. Toliko sam očajna da sam se zavukla u kuću i do ničeg mi nije. Ostat ću bez kose do ljeta garant ne znam kako ću se s time nositi
horizont15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2023., 09:10   #5453
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,da li je netko koristio tablete Harkontroll original ili Forcapile anti-chute?
Narucila sam ovaj Harkontroll ali kasnije sam naletjela na Forcapil i vidim da on ima 3x jaci sastav.Nisam pametna kaj odabrati....
Inace kosa mi godinama ispada,tjeme mi je vidljivo isto godinama ali sada nakon 2.poroda je sve otialo k vragu,zalisci do pola glave,nema sanse sakrit procelavost.Ma ne treba mi ni narast nova kosa nego samo da prestane ispadat ovo malo kaj imam :-(
Ja sam popila jednu kutiju Harkontroll Boost i dvije frizerke su mi rekle koliko mi mlade kose raste, a nisu znale da išta pijem, znam da od svega treba popiti barem 3 kutije da se vidi napredak, ali ovo su reakcije kod mene. Počela sam sa drugom kutijom, ali vjerujem da ću ja sama vidjeti razliku tek nakon duljeg korištenja, ali evo jedino što mogu preporučiti.
Hanushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2024., 01:52   #5454
Hej hej, ovih dana viđam pozitivne recenzije na IG-u (pretpostavljam plaćene reklame) za piskavicu od Olivala. Ima li netko od vas iskustva?


Tena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2024., 13:14   #5455
Ja imam dobro iskustvo s Olivalovom piskavicom. Ključ je biti uporan, koristiti ju prije svakog pranja i napredak se vidi nakon nekih 6z mjeseci primjene. S tim da sam ja nakon 6 mjeseci napravila pauzu od mjesec dana i onda nastavila s primjenom.
High Priestess is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2024., 00:36   #5456
Wink

Evo pisem pozitivnu recenziju na Haircontrol boost.
Popila sam jednu kutiju samo, pila sam 1tbl dnevno(iako je u uputstvima preporuka dvije), toliko mlade kose mi je naraslo da je to strasno.
Doslovno sam dobila siske,kosu oko uha,iza uha i vrat (straznji dio). Na tim djelovima primjetim tu mladu novu kosu, vjerojatno je i po citavoj glavi narasla no to ne primjetim toliko.
Puno kose, cak se i frizerka cudila od kud mi to i kako tako puno.
Upravo sam u procesu trosenja nove doze.
josipa232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 17:40   #5457
Pozdrav, vi koji ste koristili piskavicu od Olivala, imam pitanje.
Uzela sam danas drugu bocicu (frizerka mi je nahvalila, pa ajde da probam i ja) i stavljam prije svakog pranja, mislim da sam jednom izostavila, ne znam dal' bolje raste kosa, ali se meni čini nekako bolja otkad koristim. Zdravija. A možda je i samo do dojma jer sam odrezala dosta slamice.
Imam doma ricinus koji nisam stavljala otkad sam uzela piskavicu ( a bome nisam bila ni ranije redovita jer me živciralo to uljavo držati na glavi), ali bih stavila povremeno i njega, ali ne znam jel se smije to miješati, tj. istovremeno natrackati, ili da odustanem od ricinusa dok sam na piskavici? Kako ste vi kombinirali?
__________________
See ya :)
coma black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:16.