Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2024., 10:05   #2821
@Ivanaj,
razumjem sto govoris, no mozda to zna biit i individualno, ovisi o dioptrijama, ne, o dodatku (additionu) itd itd.

Ja se neka nikak oomakut s mrtve tocke sa svim tim (tj situacija gradualo sve gora i gora) - a najgore sot su ovi oftalmoloski pregledi svakih 5-6 jeseci i nemres dov prije.. Zadnjiut je ta kod koje sma htio ic (koja me obradjivala i zadnja dva puta) naglo otisla i nei me brzinsi rijesio totalno, a jos pogotovo tek kasnije se sjetimpitat.

Sad onda novi moment, u optici skroz drugo nest izmjerili (u biti je optika + oftalmoloska klinika, tak bar piše ) Iak ono, najbolje mije kaj im njihovi uredjaji e podrzavaju vise od 180mm. Pa s emoras krivi t u stranu ili nekaos avijat da bi uspio a tom stolcu savinut bradu itd - boktepitaj jane bi dao ruku u vatru dasam uopce imao ispravan plozaj na tome (za mjerenje diioptrije i ostalog)

Kma, ovi iz zdravstva te tjeraju da ides rivantiku. Ovi iz optike isto coce da kupoujes naocale.,
Kad dem uprivantu kliniku, kak opet njia vjerovt kad boktepitaj kasj, oni bi najradije da im dodjem tam pet puta. Ovaj iz optike rkeo neoj multifokalne ugradbene leće. Ovi iz privtne klinike gdje rde operacije ce mozda rec, multifokalne su super (jer su i duplo skuplje)

Uglavnom, dobio sad odgovor s eyerima (nakon sto sma im poslao nalaze) da su mi u optici mjerili dioptriju za naočale, a ne za lece, i da za lece treba posebno.

A ja dosao na pregled u optiku da mi smjere dioptriju za leće. Ono, upucajte me
Znaci slijepa ulica opet. Nije dosta sto im platis pregled, nego moras i kupovat, istrosit se malo kod njih

--> (mislim u optici sumi rekli da je dioptrija ista za leće i naocale dok je ispod manje -4 Ja imma -3. ALi kad je smjerio cilindre i sve to, i progresiju - reko je da za to nema leća. A ja za da imam frendicu s cilindrima tj s astigmatizmom i nosi cijeli život leće...
Ono doslovno jebo lud zbunjenog. T naforumu isto ne dobis skoro nikakve odgovore sad bi moro u optiku ponovno ic pitat platit pregled ponovno nema veze da pitam da mi to malo objasne.
A svako ce onak rec onaj drugi nije u pravu. Iz optike ce rec, ah eyerim, sta oni znaju.
Iz eyerima eto rekli sta su rekli.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 13:38   #2822
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
@Ivanaj,
razumjem sto govoris, no mozda to zna biit i individualno, ovisi o dioptrijama, ne, o dodatku (additionu) itd itd.

Ja se neka nikak oomakut s mrtve tocke sa svim tim (tj situacija gradualo sve gora i gora) - a najgore sot su ovi oftalmoloski pregledi svakih 5-6 jeseci i nemres dov prije.. Zadnjiut je ta kod koje sma htio ic (koja me obradjivala i zadnja dva puta) naglo otisla i nei me brzinsi rijesio totalno, a jos pogotovo tek kasnije se sjetimpitat.

Sad onda novi moment, u optici skroz drugo nest izmjerili (u biti je optika + oftalmoloska klinika, tak bar piše ) Iak ono, najbolje mije kaj im njihovi uredjaji e podrzavaju vise od 180mm. Pa s emoras krivi t u stranu ili nekaos avijat da bi uspio a tom stolcu savinut bradu itd - boktepitaj jane bi dao ruku u vatru dasam uopce imao ispravan plozaj na tome (za mjerenje diioptrije i ostalog)

Kma, ovi iz zdravstva te tjeraju da ides rivantiku. Ovi iz optike isto coce da kupoujes naocale.,
Kad dem uprivantu kliniku, kak opet njia vjerovt kad boktepitaj kasj, oni bi najradije da im dodjem tam pet puta. Ovaj iz optike rkeo neoj multifokalne ugradbene leće. Ovi iz privtne klinike gdje rde operacije ce mozda rec, multifokalne su super (jer su i duplo skuplje)

Uglavnom, dobio sad odgovor s eyerima (nakon sto sma im poslao nalaze) da su mi u optici mjerili dioptriju za naočale, a ne za lece, i da za lece treba posebno.

A ja dosao na pregled u optiku da mi smjere dioptriju za leće. Ono, upucajte me
Znaci slijepa ulica opet. Nije dosta sto im platis pregled, nego moras i kupovat, istrosit se malo kod njih

--> (mislim u optici sumi rekli da je dioptrija ista za leće i naocale dok je ispod manje -4 Ja imma -3. ALi kad je smjerio cilindre i sve to, i progresiju - reko je da za to nema leća. A ja za da imam frendicu s cilindrima tj s astigmatizmom i nosi cijeli život leće...
Ono doslovno jebo lud zbunjenog. T naforumu isto ne dobis skoro nikakve odgovore sad bi moro u optiku ponovno ic pitat platit pregled ponovno nema veze da pitam da mi to malo objasne.
A svako ce onak rec onaj drugi nije u pravu. Iz optike ce rec, ah eyerim, sta oni znaju.
Iz eyerima eto rekli sta su rekli.
Puno pitanja, a dosta zamršeno sve.

ukoliko imaš mrenu i ona je za opraciju, tada se, bar kod starijih ljudi, skida mrena i očna leća, stavlja nova i ti vidiš dobro, eventualno neka mala dioptrija.

kontaktne leće su nešto drugo, ako o tim lećama pričaš, to su zamjena za naočale i za njih je pregled a i dioptija drugačiji nego za naočale.

progresivne naočale zamjenjuju dvoje naočale, to što ti je optičar rekao, na znam zašto, možda je bolje upoznat sa slučajem, al kad je diop dobra i one dobro napravljene nema problema, ali svakako ako imaš mrenu zaobiđi ih dok to ne rješiš, a kasnije sam odluči očeš njih ili dvoje ili šta već, sada je to sekundarno.

budući da i sam imaš puno nedumica, najbolje bi bilo potražiti drugo mišljene oftalmologa, privatna klinika ili bolnica sam odluči da ti se pojasni što su tvoji sljedeći koraci.
na forumu češ samo produbiti još više pitanja.
znači novi detaljan pregled, pitati sve šta te zanima te onda viditi šta ti je činiti.
sajla100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 14:08   #2823
Ma zna da, zamrseno, dosta pitanja znam i sam, ne znam ni koje je prioritetnije - velim i sma sebi stani malo na loptu - no onda zapravo samo odgadjam rjesavnaje toga i jso veca magla nastaje jer se vuce i zaboravim isto neke detalje. A kad krenem rjesavat sam na zidove naljijecem i nova pitnaja

Ma o kontaktnim lećama pričam da, i razumijemja sve sto suprogresivne leće/naocale što kontaktne leće (nosio ih prije cca 15-20 godina) i simte tamte. Rzumijem matematiku fiziku optiku daleko bolje od prosjeka

Nego gdje god da se okrenem prakticno rjesavat problem (s kojim zivim svaki dan), zid. Na ocnom mi doktorica kod koje sam htio ic uvijek (bio prosla dva puta) pobjegne u zadnji cas i ja neiskusan pristanem kod drugog (mislim nakon sto sma vec ceko red sat vremena barem) on me otfikari (obradi) ekspresno, a i ko da se ja sjetim sve pitat - i ko da imam bilo kakve informacije da bi mogo postavit pitanje. Nisu mi rekli nista (a vec se godinu dana znam da trebam na operaciju rene), NISTA mi nisu rekli osim da cu trebat na operaciju mrene. I da imam dva oka - doslovno. To mi je isto jako bitna informacija. Pa kao nek se ne obazirem sto na ovo ne vidim nista sto osjecam da je ko napregnuto i brze se suši, i sto duplo duze sve trazim po stanu itd.

Odem kod opticara (na posjetnici piše oftalmološka kliniika), svi ga hvale manje vise u gradu, da bi mi izmjerio toe parametre za kontaktne leće da mogu nest narucit (jer sma saz),
i sad ne da rijesim kod nejga problem nego dobijem novi - ne izmjeri mi za kont. leće veli da za to leća nema - i izmjeri mi skroz drukciju diptriju - ne malo drukciju - imate tamo nalinku.

Dakle gdje gosd se okrenemnista, gdje si bio sta si radio nista. S tim okom se moram priblizit 15cm ekranu da bilos ta vidim. a s drugim okom na toj udaljenosti gubim ostrinu. Imam naocale na daljinu i to je to, i to sa socijalnog, i neke stare bole s malo dreukcijom dioptrijom (nisu oba -3 nego -3 i -3,25.
Na oftalmoogii vele da imam -3 na oba, add1,5, bez cilindara,
a ovdje vele , iamte na linku, cilindri, drukcije dioptrije i to dosta, na oba oka, itd itd.

I sad ako ja za jebene oci istomoram ic privatno (ma da imam u svm gradu nest normalno privtnog oftalmologa bio bi i tome skloniji al nemam, ima privanto nei ekscentrik totalni cini mi se, ali doslovno), i za svaki krc privatno, osjecma ko d ame neko hebe u zdrav mozak. Znaci samo s vezom i s novcima da dobis nekkavu normalnu uslugu.
Nego jos ono ajde pa putuj. Jer su ovi sjebali zdravstvo do jaja i svi sam stoje sa strane i promatraju, eventualno i plješću.

Dakle o svemu dobijem drukciju informaciju. Ocit cu i ja mora tpokleknut pa otic privatno jer ono sta je ovo wtf, U bjelovaru se kao jos manjeceka cekas 5-6 mjeseci. Zakaze te za 5-6 mjeseci timoras ODMAH se prijavit za taj termin. Imas pitanjai onda sest mjeseci cekaj, pa opet sest mjeseci itd.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2024., 14:32   #2824
E jelmi moze neko pls bar reci sta znaci ovaj nalaz (sad je to vec 3 cetvrti format ispisivanja toga sto ja dobivam, pa nisma sto posto siguran)


https://photos.app.goo.gl/CEzV2ANuZgPxxnhg8
https://photos.app.goo.gl/jEneNCo6XFLffRpQ7

to je prva zadnja strana istog nalaza tj mjerenja

(kod oftalmologa imam samo -3,0 na oba oka i +1,5 add na oba oka), i takodjer zadnja ostrina je 6/10 na desnom oku)

Znači uglavnom desno oko mi je -3,25, lijevo -2,25, a ove ostale brojke u drugom i trecem stupcu su sto se tice astigmaztizma??
imam cilindre na oba oka (da li je na lijevom taj cilindar zanemariv mozda?

Jedino,nije jasno naznačeno, add je isti onda valjda na oba oka?

Onaj drugi manji papiric mi nije bas jasna a vjerojatno ne treba ni bit, onaj s više brojki.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:19.