Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2006., 14:19   #21
Quote:
wapi kaže:
Nije svejedno. Iz novčanog fonda mozes povući kad god poželiš bez naknade, a kod oročenja ne možeš.
Nisam siguran jesi li u pravu. Po vlastitom primjeru (od prije nekoliko mjeseci) znam da u Zabi nema naknade za prijevremeno razročenje, a kamata ti se računa za prvo niže razdoblje (recimo, oročio na 12 mj. uz kamatu 4%, razročio nakon 9 mj., dobivaš kamatu ne 4%, nego, recimo, 3,5% jer je to prvi niži razred-6 mjeseci).
čvarkožder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 14:29   #22
mislim da nema naknade za prijevremeno razročenje u slučaju da je prošao bar jedan ciklus ugovorenog oročenja
poslije se automatski obnavlja oročenje i tek kod drugog pa nadalje vezanog oročenja ne plaća se naknada za razročenje
emili is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 14:33   #23
Quote:
emili kaže:
mislim da nema naknade za prijevremeno razročenje u slučaju da je prošao bar jedan ciklus ugovorenog oročenja
poslije se automatski obnavlja oročenje i tek kod drugog pa nadalje vezanog oročenja ne plaća se naknada za razročenje
Dopuštam da je moguće da si u pravu jer meni je razročenje bilo u drugom ciklusu, nakon automatskog obnavljanja oročenja.
čvarkožder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 14:50   #24
Quote:
wapi kaže:
Za godišnju kamatnu stopu od pola posto

BTW Ne volim niti ja ziherase, ali je pitanje definicije "ziherasa"
Gledajte ljudi kada smo več oko te teme ziheraš !! JA ću vam samo reči da sam za taj novac doslovce umro u prometnoj pa mi nije baš sada da mi se srozaju
Šta mislite da se u zlato isplati ulagati??
 
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 14:51   #25
Quote:
čvarkožder kaže:
Nisam siguran jesi li u pravu. Po vlastitom primjeru (od prije nekoliko mjeseci) znam ...
Vec jako dugo ne oročavam novce. Kad sam to radio pravila su bila da se za raskinuti period razrocenja ne dobiva baš nikakva kamata. Dakle oročiš na godinu dana i nakon 11 mjeseci raskidaš, dobijaš nulu. A ako raskineš nakon 19 mjeseci dobijaš kamatu za tu godinu kaj si zdural i nulu za onih 7 preko godine.

Iako su pravila razročenja kakva su sada (prema tvojem svjedocenju ) bitno bolja; svejedno, novčani fond handlam iz fotelje, a za oročenje moram u banku
wapi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 15:03   #26
Quote:
nasa kaže:
Gledajte ljudi kada smo več oko te teme ziheraš !! JA ću vam samo reči da sam za taj novac doslovce umro u prometnoj pa mi nije baš sada da mi se srozaju
Šta mislite da se u zlato isplati ulagati??
Ako si "doslovce umro" onda chatamo s duhom. Nisam znao da se duhovi mogu prizivati i putem Interneta. Evo, radni stol mi lebdi u zraku. Duše, jesi li ovdje?
Nasa, oprosti na ovoj upadici. Nije zlonamjerno.
čvarkožder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 15:06   #27
Quote:
wapi kaže:
Vec jako dugo ne oročavam novce. Kad sam to radio pravila su bila da se za raskinuti period razrocenja ne dobiva baš nikakva kamata. Dakle oročiš na godinu dana i nakon 11 mjeseci raskidaš, dobijaš nulu. A ako raskineš nakon 19 mjeseci dobijaš kamatu za tu godinu kaj si zdural i nulu za onih 7 preko godine.

Iako su pravila razročenja kakva su sada (prema tvojem svjedocenju ) bitno bolja; svejedno, novčani fond handlam iz fotelje, a za oročenje moram u banku
Slažem se, pogotovo ukoliko nisi siguran kad će ti lova zatrebati. Dapače, ne vidim nijednu prednost oročene štednje osim u slučaju kraha monetarnog sustava (a ne znam ni što je u tom slučaju s oročenim sredstvima).
čvarkožder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 15:14   #28
Možda poziv moderatorima da ovu temu "prebace" u onu "Top-temu" s puno više postova jer se potpuno preklapaju.
čvarkožder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 15:50   #29
Komentar

Jee pa da ako uzmeš u obzir da sam samo dva puta oživljavan onda ti je sve jasno.. A sam izrazživljavanje za mene znači ponovno vratiti u život!!! Kužiš pa nebi htio olako zgubiti te pare.. NAzovite vi to :ziheraš ili kako god htjeli,10.000 sam spreman uložiti u nešta riskantnije zato Vas please molim za savjet u šta uložiti jer sam ja šta se toga tiče nepismen a ostatak neka se samo polako paca u tom Erste moneyu
 
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 00:10   #30
Svi zainteresirani javite se na private, mogu Vam pomoci oko odabira fonda, da ne uletite prebrzo u neki i odaberete krive, isto tako ako treba kome plan ulaganja, tu sam. Firma mi je u razvoju pa trenutno nudimo konzultacije potpuno besplatno!

Pozdrav!
HBB is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 07:03   #31
Još jedan poziv moderatorima da spoje ovaj topic s onim "Investicijski fondovi-vaša iskustva" jer je tema zapravo ista.
Hvala.
čvarkožder is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 09:36   #32
Quote:
luk2 kaže:
To sam napisao 20.03.2003.
Uplatio sam nekoliko tisuća kuna u RBA Ballanced. Cijena udjela bila je 98.
Jučerašnji tečaj je 101,67. Povećanje je već oko 4 %. Ako se izbaci izlazna naknada, već sam u dobrom plusu. A s obzirom da dionice koje su u portfelju RBA Ballanced rastu (Podravka, Dom, SLPF, Velebit) za očekivati je još veći rast ovih dana.

Šteta što nisam uložio više. Ipak je dobra zarada za kratko vrijeme.
Ti si prva liga ako još uvijek držiš te novce u "RBA Balanced". Danas je cijena udjela preko 206 !!

Povećanje više od 100 % u samo 3 godine!
moonwalker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.