Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2017., 13:33   #61
Inače, itekako ima muškaraca koji su podrška svojim curama i ženama u teškim trnucima. Jedan takav je mm koji mi je bio izuzetna podrška kada mi se, prije godinu dana, radilo i glavi na poslu. I na dan kada je trebala pasti odluka da li ostajem na poslu ili ne, on mi je ujutro zapjevao "Virujem u te....". Eto, to je muškarac na kojeg se mogu osloniti, koji samnom dijeli sve lijepe i teške trenutke svog i mog života i koji mi neće zatajiti da ima u planu špromijeniti posao, otići negdje i sl. I ne smatram ga zato super muškarcem nego samo normalnim, koji shvaća što je brak, zajednički život i sve što ide uz to. Ovakvog kakvog ti imaš uz sebe je bolje izgubiti nego naći.....
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:00   #62
Quote:
Zubicaljubica kaže: Pogledaj post
Inače, itekako ima muškaraca koji su podrška svojim curama i ženama u teškim trnucima. Jedan takav je mm koji mi je bio izuzetna podrška kada mi se, prije godinu dana, radilo i glavi na poslu. I na dan kada je trebala pasti odluka da li ostajem na poslu ili ne, on mi je ujutro zapjevao "Virujem u te....". Eto, to je muškarac na kojeg se mogu osloniti, koji samnom dijeli sve lijepe i teške trenutke svog i mog života i koji mi neće zatajiti da ima u planu špromijeniti posao, otići negdje i sl. I ne smatram ga zato super muškarcem nego samo normalnim, koji shvaća što je brak, zajednički život i sve što ide uz to. Ovakvog kakvog ti imaš uz sebe je bolje izgubiti nego naći.....
mi smo imali jednu na poslu napravila je neke greške, prijestupe, podvale, i onda dobila premještaj na nižu funkciju s manjom plaćom. njen muž je uvijek bio uz nju, čak i kad je izbačeno preko 10 čvrstih dokaza da je ona sve izazvala (i to planski). on je i dalje upirao prstom u druge (da bi njoj bio uz bok). bilo je smiješno sve to gledati i kako je netko tako nekom bezuvjetno lojalan i to osobi poput nje (jako lošoj i malicioznoj osobi). e to je muškarac, što veliš?

što se tiče autorice, sad da ne citiram pojedine postove, ali ima ih par baš očitih na osnovu kojih ti mogu postaviti pitanje: je li to tebi dečko ili fuck buddy? bez obzira što vi kao živite zajedno (rekla bih više iz praktičnih razloga ili štednje, ne iz neke želje), taj odnos po svemu podsjeća na jedan fuck buddy odnos.
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:07   #63
Blagotebi, ja nisam napravila nikakav prijestup na poslu, nego je po političkoj liniji trebalo zaposliti jednu osobu baš na moje radno mjesto. Na kraju je struka pobijedila i ja sam ostala na poslu.
A ta dotična koja je napravila prijestupe treba biti ponosna na svoga muža jer je,unatoč svemu,ostao uz nju. To ne znači da joj u njihova 4 zida nije dao do znanja da smatra da to što radi nije u redu, ali javnost to ne mora znati. Ja bi uvijek bila uz svog partnera, čak i kada bi pogriješio. Naravno da bi mu dala do znanja da smatram da nije u redu to što je napravio, ali ne bi iška s*ati po njemu u javnosti, to je za naša ćetiri zida.
Zubicaljubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 14:09   #64
a tko je rekao da si ti napravila prijestup? samo sam se sjetila tog njenog muža kako je bio njoj uz bok kad je napravila 100 sranja. to se može gledati na više načina, kao lojalnost, glupost ili bezobrazluk (jer je pristao zajedno s njom okrivljivati neke kolege koji nisu bili krivi ni za što)
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 09:46   #65
Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
Tema je Otvorena prije nego se to počelo događati. Bili su u pitanju neki obiteljski problemi, ali ne ovi. Upravo zbog tog nisam bila aktivna dva dana. Živim daleko od roditelja, stoga nisam u mogućnosti do sutra biti s njima.
A na forum sam se vratila tako što sam u history vidjela svoju temu i vidjela post u kojem piše da ne odgovaram.
Eto nadam se da ti je jasnije.
Ne moras se opravdavati nama, Alexa je malo ostra na kritikama.
U vezi "bit ce bolje" poruke
odgovori mu "da cim prekinem sa tobom, i sad ajd bok"

Zvucis kao snazna, sposobna i poduzetna... Sve ti se srucilo na ramena otac, otkaz, obitelj... Ne dozvoli da ovaj tzv partner bude posljednja omca oko vrata, otrgni se i isplivaj.
Cuj on je sam sa drustvom na moru i bog te pita sta radi... tulumari i zivi momacki zivot?
ja u biti mislim da je on vec prekinuo sa tobom ali jos ne znate ni ti ni on... Tak da prekini agoniju i posveti se vaznim ciljevima u zivotu!
Sretno
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 11:12   #66
Dragi moji,
hvala Vam na odgovorima. Evo ostavila sam ga još neki dan i s te strane osjećam nevjerojatno veliko olakšanje. Ostale stvari idu nabolje, što je bilo skoro pa neočekivano. Ne vjerujem u sudbinu, ali očito se sve to moralo dogoditi da bi mi se otvorile oči i da bih ponovo počela ''živjeti''. Živjela sloboda!
hoculascinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:01   #67
Good job!
ONeill is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 12:31   #68
Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
Dragi moji,
hvala Vam na odgovorima. Evo ostavila sam ga još neki dan i s te strane osjećam nevjerojatno veliko olakšanje. Ostale stvari idu nabolje, što je bilo skoro pa neočekivano. Ne vjerujem u sudbinu, ali očito se sve to moralo dogoditi da bi mi se otvorile oči i da bih ponovo počela ''živjeti''. Živjela sloboda!



BRAVO
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 18:19   #69
Sretno! Od sada ti moze samo krenuti ma bolje, rijesila si se utega!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 15:21   #70
Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
Tema je Otvorena prije nego se to počelo događati. Bili su u pitanju neki obiteljski problemi, ali ne ovi. Upravo zbog tog nisam bila aktivna dva dana. Živim daleko od roditelja, stoga nisam u mogućnosti do sutra biti s njima.
A na forum sam se vratila tako što sam u history vidjela svoju temu i vidjela post u kojem piše da ne odgovaram.
Eto nadam se da ti je jasnije.
Ma kome se ti opravdavaš i za što ?

Nadam se da će ti sa ocem biti sve u redu - i drago mi je da si otpilila idiota
Sretno ti !
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 00:34   #71
aj bas fino, i nemoj opet s nekim slicnim pliz
__________________
Surya Namaskar
Vatra14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 11:44   #72
Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
U vezi smo 5,5 godina. Odmah ću napomenuti da je osoba koju najviše volim na cijelom svijetu i čiji svaki pogled i dodir u meni probude nevjerojatno lijepe osjećaje.
S druge strane koliko ga volim znam da nije empaticna osoba na koju se mogu osloniti u bilo kojem životnom trenutku (iako mi je teško zamisliti uopće postoji li zapravo partner na kojeg se možeš osloniti).
Prije 3 godine, kad sam bila na terenu u drugom gradu, otišao je van u grad udaljen 400 km sto meni naravno nije bilo ni rečeno. Bila sam nakon tog shrvana, on je to znao, ali ga nije spriječilo za nanošenje novih rana. Naime, te iste godine ostavio me na staru godinu i otišao s prijateljima proslaviti novu godinu u jedan srednjoeuropski grad.
Uskoro je takvo ponašanje postajalo sve učestalije te se događalo laganje i za put u Amsterdam, odlasci na more itd.
Kad je dobio posao posljednja sam saznala od njegove sestre na nekakvoj njihovoj obiteljskoj proslavi, čak mi se ni to nije udostojao reci.
Sve laži bih shvatila da sam bila rospija koja guši. Kad sam znala da ide negdje (sto je očito bilo rijetko) stvarno bi mi bilo to u redu budući da nema 5 g,a ja mu nisam mama.

I naravno sve je bilo "u redu" do neki dan. Znala sam da ću dobiti uskoro otkaz sto se i ostvarilo. U međuvremenu su se pojavili i neki obiteljski problemi.
Valjda sam bila previše tužna zbog svega tog i negativna i sad, iako imam dojam da mi se cijeli život raspada, on je pasivno agresivan prema meni i uništava me do kraja. Naravno, moram napomenuti da živimo skupa. Otkad mi se život počeo raspadati moram naravno napomenuti da je svaku noć do 1,2 vani, u tom periodu se ne javlja, krije mobitel i sto je najbolje ne može me niti zagrliti niti poljubiti kad vidi da se stvarno lose osjećam.
Izgubila sam nadu da će ikad biti bolje...
Ostaviti ga sad dok mi se život raspada u drugim poljima? Mogu li uopće još jedan takav dodatni stres podnijeti?
Ili trpiti još malo i prihvatiti ga takvog kakav je?
Hvala što ste me saslušali.
Lijep pozdrav
Sve mi je jasno. Bila sam u identičnoj situaciji sa svojim bivšim.
Kad je bilo sve dobro, cvjetaju ruže, obožava me. Kad samo nešto malo zaškripi (kod mene ili njega), miče se, bježi, zatvara u sebe. Komunikacija nula, o nama. O svemu drugom, može, o svima drugima, može. Al ne i o nama i našim problemima. To ne postoji, i od toga se bježi, to se stavlja pod tepih.. konstantno.
Izražavanje emocija - nula, ili samo kad njemu paše. Pokušaj razgovora... odlazak ili zatvaranje u sebe. Mogla sam se samo derati i urlati na njega kad mi je prekipilo, i onda me frapiran, slušao. Ili prekinuti vezu, što sam i radila, pa mu je postajalo jasno - tek tad mu je dolazilo do mozga. I onda obećanja, žao mu je, sad mu je jasno. Obećanja da će se truditi i promijeniti. Trudio se možda mjesec dana i onda sve po starom.
Isto tako, uzimao si je toliko slobodu da ide van s društvom a da mi uopće ne kaže, tek naknadno saznam. Dobro, to nije bilo tako često. Kad sam ja htjela pokazati inicijativu da negdje odemo, nikad ga nije zanimalo.
Uglavnom, venula sam uz njega, što sam prekasno shvatila. Naivna do boli, mlada i naivna, nisam znala za bolje. A svaka godina više u vezi, komplicira izlazak iz nje.
Bilo je svega, lijepih i super dana kojim sam se uvijek u mislima vraćala kad je bilo loše. Stalno sam vagala, stalno želljela otići, al neka sila me držala uz njega. Na kraju sam ga prestala voljeti, jer nisam mogla zamislit cijeli život uz takvu osobu. Nepouzdanu i s kojom nikad ne znaš na čemu si.
Odlazak je bolio, jako, i nitko nije vjerovao da mu se (opet) neću vratiti. Pomoglo je to što sam ga prestala voljeti, i napokon shvatila da takvu osobu ne želim u svom životu (s takvim ponašanjem).
Danas mi je žao što ga nisam ranije napustila, ali valjda sam morala odraditi tu karmu do kraja.
Prošlo je već 10 god od prekida, i još uvijek otkrivam neke nove momente u toj vezi koji nisu bili OK. I tad više krivim sebe i svoju kratkovidnost, nego njega. Trebala sam biti pametnija, al jebiga, nisam.

Mislim da vaša veza nema budućnost. Tebi bi savjetovala da se okreneš sebi i očvrsneš. Budi svjesna da ovo neće izaći na dobro, i ako trenutno nemaš hrabrosti za prekid, skupljaj snagu za to vrijeme kad se dogodi.
Počni se više voljeti, radi nešto za sebe, budi si na prvom mjestu. Za početak.

Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
Dragi moji,
hvala Vam na odgovorima. Evo ostavila sam ga još neki dan i s te strane osjećam nevjerojatno veliko olakšanje. Ostale stvari idu nabolje, što je bilo skoro pa neočekivano. Ne vjerujem u sudbinu, ali očito se sve to moralo dogoditi da bi mi se otvorile oči i da bih ponovo počela ''živjeti''. Živjela sloboda!
Tek sad sam pročitala.. išla sam odmah odgovarati nakon pročitanog prvog posta.

Bravo curo, i ne vraćaj mu se!

Zadnje uređivanje Azz : 10.07.2017. at 13:09. Reason: spajanje postova
fleur amour is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 13:05   #73
Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
U vezi smo 5,5 godina. Odmah ću napomenuti da je osoba koju najviše volim na cijelom svijetu i čiji svaki pogled i dodir u meni probude nevjerojatno lijepe osjećaje.
To je lijepo i krasno kad je obostrano.

Quote:
S druge strane koliko ga volim znam da nije empaticna osoba na koju se mogu osloniti u bilo kojem životnom trenutku
No, s druge strane ti voliš kretena koji ima tebe samo kao trofej. Osvojio te je i to je to. Baš je lijepo voljeti kretena, zar ne ? Jer npr, empatija u mozgu može biti razvijena u različitom dosegu, ali da nisi empatičan prema majci, ili prema ženi je obilježje narcističkog poremećaja osobnosti.


Quote:
(iako mi je teško zamisliti uopće postoji li zapravo partner na kojeg se možeš osloniti).
Ima, na ulici možeš vidjeti bezbroj primjera. Najlakše ti je npr primjetiti one koji partnera guraju u invalidskim kolicima.

__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 09:22   #74
Quote:
hoculascinu kaže: Pogledaj post
Dragi moji,
hvala Vam na odgovorima. Evo ostavila sam ga još neki dan i s te strane osjećam nevjerojatno veliko olakšanje. Ostale stvari idu nabolje, što je bilo skoro pa neočekivano. Ne vjerujem u sudbinu, ali očito se sve to moralo dogoditi da bi mi se otvorile oči i da bih ponovo počela ''živjeti''. Živjela sloboda!
nemoj se ljutiti ali ovo mi je malo cudno da si ga ostavila i to jos neki dan? ovo pises 07.07. a tema otvorena prije sedam dana tj. 30.06............ili to pises nama da mislimo kako si dobro ucinila...............eto ako si ga zaista ostavila u tako kratkom roku svaka cast a ako nisi nadamo se da hoces
Stegovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 21:48   #75
Quote:
Stegovnica kaže: Pogledaj post
nemoj se ljutiti ali ovo mi je malo cudno da si ga ostavila i to jos neki dan? ovo pises 07.07. a tema otvorena prije sedam dana tj. 30.06............ili to pises nama da mislimo kako si dobro ucinila...............eto ako si ga zaista ostavila u tako kratkom roku svaka cast a ako nisi nadamo se da hoces
Jesam. Temu sam napisala već kad sam bila na rubu "borbe" i kad sam već osjećala olakšanje pri pomisli da više ne bude dio mog života (unatoč osjećajima).
Evo prošlo je nešto vremena, moram priznati da mozak igra neke čudne igre te se prisjeca samo sretnih stvari, ali kad dođe želja za njim samo dođem na temu i iznova sve pročitam
hoculascinu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 01:30   #76
Svaka čast. Stay strong!
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 01:04   #77
Pozdrav dragi moji! Evo pomalo dižem temu iz mrtvih te vam javljam kakav je rasplet bio na kraju.
Naknadno sam saznala da me zadnja 2 mj (vjerujem i duže) varao. Nije me varao s normalnom djevojkom nego sa udanom ženom koja je majka 8godišnje curice. Također, radi se o ženi sumnjivog morala koja je bivša zatvorenica.
Rasturili su njen brak i uspjeli su izgraditi sreću na tuđoj nesreći i u toj njihovoj sreći nema mjesta njenom djetetu.
Uživajte i hvala vam na podršci! :-*
hoculascinu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.