Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 17:31   #4841
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
I ja gradim bas eto montaznu. Covjek prica o drvima ti pricas o plinu?

Ja sam za 500k kn dobio 130 kvadrata neto zivornog prostora, projekt u cijeni (projekt je 15 000 kn samo je dio unaprijed placen u kesu), temelj u cijeni od 500k kn.
Naravno da na kraju tu jos ima stavki, moras staviti podove, grijanje, namjestaj, urediti kupaone ali to je sve individualno. Najpostenije je usporediti cijenu nekakvog visokog roh bau stanja. Sve dalje moze biti prilicno jeftino ili enormno skupo sto se uredenja tice, ovisno o preferencijama. Ocito sam ja roden pod sretnom zvijezdom pa prolazim (barem tako mislim) povoljnije nego ostali

Dobra ti je cijena onda to ispala za 130m2 po 475€/m2, fino.
Kako si uštedio 50.000kn od prvotne ponude?

BTW u kojoj si fazi? Kad je montaža?
XuGang is offline  
Old 12.10.2017., 14:44   #4842
Quote:
XuGang kaže: Pogledaj post
Dobra ti je cijena onda to ispala za 130m2 po 475€/m2, fino.
Kako si uštedio 50.000kn od prvotne ponude?

BTW u kojoj si fazi? Kad je montaža?
Nisam ustedio. Maknuo sam dimnjak potpuno jer ga ne zelim, ne odgovaram mi nigdje da stoji i njime "bacam" maltene 10k kn za slucaj ak dode rat i nestane struje. Osim rata, struje ce nestati nikad pa ni tad.
Maknuo sam standardna ulazna vrata iz ponude i stavio Inotherm ulazna vrata jer su pvc ulazna vrata na kucama izrazito termicki opterecena i po meni su lose rjesenje (unutra 22, vani -15 zimi), pocnu zapinjati, vise ne dihtaju pravilno jer je dosta tesko neutralizirati toplinske dilatacije materijala prilikom takvih temperaturnih razlika.

Maknuo sam standardne stepenice iz ponude (jer su drvene), a to ne zelim, zelim modernu kucu pa sam isao na stepenice sa celicnom konstrukcijom, drvenim gazistima i staklenom ogradom.

Cijena je pala i zato jer pola iznosa za projektiranje i idejni projek placen ranije, tako da je nekih 15k kn njima vec uplaceno te na kraju kada se radi finalni troskovnik za sve te stavke se cifra korigira. Ovo gore nije finalna cifra koju uplacujem, zadnja je 444 000 kn.

Trenutna faza koja traje od 6. mjeseca je cekanje jer tada sam napravio temelj. Cekao sam subvenciju drzave, dobio i sada cekam zabu da dovrsi ugovore te da finaliziram tu agoniju cekanja. Kuca je vec debelo mogla biti useljena da to nisam cekao. Sada mi dolazi zima i lako za montazu ici ce ona, al ce me zeznuti za unutarnje radove ako bude hladno i vlazno. Cim bude nesto novo nastavit cu ja pisati svoje iskustvo
Mekto is offline  
Old 12.10.2017., 15:36   #4843
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Sada mi dolazi zima i lako za montazu ici ce ona, al ce me zeznuti za unutarnje radove ako bude hladno i vlazno. Cim bude nesto novo nastavit cu ja pisati svoje iskustvo
Sada kada je zima imas taman vremena da pokrenes blog.
__________________
Bla bla bla
giga1 is offline  
Old 12.10.2017., 19:19   #4844
mozes li molim te dati neki link ili barem opis ovih ulaznih vrata za koja si se odlucio?
mikislavac is offline  
Old 12.10.2017., 21:25   #4845
Quote:
mikislavac kaže: Pogledaj post
mozes li molim te dati neki link ili barem opis ovih ulaznih vrata za koja si se odlucio?
Bio sam prosle godine na Ambienti pa sam ih probao i ostao oduevljen. Sad je ponovno Ambienta pa vjerojatno imaju hrpu modela. Ono sto je mene tad odusevilo je kako se ta vrata zatvaraju i otvaraju, zvuk, osjecaj, masa, kao kad zatvaras vrata nekih premium automobila i neke sklepe. I meni najbitnije motorizirano zakljucavanje i otkljucavanje i skeniranje otisaka prstiju, ne zelim kljuceve. Jedina mana, sto drugo nego cijena.

http://www.inotherm.hr/
Mekto is offline  
Old 12.10.2017., 21:26   #4846
Quote:
giga1 kaže: Pogledaj post
Sada kada je zima imas taman vremena da pokrenes blog.
Ako nadem neku jednostavnu platformu da ne gubim puno vremena na ucenje i setup
Mekto is offline  
Old 12.10.2017., 23:15   #4847
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Ako nadem neku jednostavnu platformu da ne gubim puno vremena na ucenje i setup
Google blogger.
davorradman is offline  
Old 13.10.2017., 08:45   #4848
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Google blogger.
Pogledat cu, hvala
Mekto is offline  
Old 13.10.2017., 18:53   #4849
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Pogledat cu, hvala
Nadam se da ćeš uspjeti naći vremena, jer, iako sam se odlucio na zidanu, fasciniram sam montažnom gradnjom, a i tvoj primjer je, mislim, jako poucan, jer si više manje sve napravio po PS-u (osim fix prozora, to mi se ne sviđa ).

Poslužilo bi kao odlicna referenca svima zainteresiranima u buducnosti. Jer, iako si puno pisao po forumu, i redovito se iznerviraš što moraš ponavljati, ovaj forum NEMA SEARCH. Prakticki je nemoguće doći cak i do trivijalnih i informacija bez jako dugotrajnog i bjesomucnog skrolanja.

Da ima kod nas trziste za zanimanja tipa Project manger za gradnju, onda bi naravno mogao mozda i unovciti znanje, ali ovako možeš podijeliti besplatno

A tko zna što se može dogoditi, možda mi pukne film pa se bacim na montažnu ipak!
davorradman is offline  
Old 13.10.2017., 21:37   #4850
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Nadam se da ćeš uspjeti naći vremena, jer, iako sam se odlucio na zidanu, fasciniram sam montažnom gradnjom, a i tvoj primjer je, mislim, jako poucan, jer si više manje sve napravio po PS-u (osim fix prozora, to mi se ne sviđa ).

Poslužilo bi kao odlicna referenca svima zainteresiranima u buducnosti. Jer, iako si puno pisao po forumu, i redovito se iznerviraš što moraš ponavljati, ovaj forum NEMA SEARCH. Prakticki je nemoguće doći cak i do trivijalnih i informacija bez jako dugotrajnog i bjesomucnog skrolanja.

Da ima kod nas trziste za zanimanja tipa Project manger za gradnju, onda bi naravno mogao mozda i unovciti znanje, ali ovako možeš podijeliti besplatno

A tko zna što se može dogoditi, možda mi pukne film pa se bacim na montažnu ipak!
Cisto da ti javim da bas proucavam platforme (eplovac sam pa nisam eto sklon gugl proizvodima, sto ne znaci da necu zavrsiti na google bloggeru) gdje bi to mogao izvesti. Sve nekako zavrsava na WordPress
Mekto is offline  
Old 13.10.2017., 21:42   #4851
Kada krene gradnja neces imati vremena za to..a ako sve prode u redu neces imati ni volje to podijeliti sa drugima
bruce80 is offline  
Old 13.10.2017., 21:51   #4852
Quote:
bruce80 kaže: Pogledaj post
Kada krene gradnja neces imati vremena za to..a ako sve prode u redu neces imati ni volje to podijeliti sa drugima
Ne znam, primjestio si da sam i temelj dokumentirao, nisi vidio niti 5 posto onog sto sam dokumentirao. Do sad sam isto imao puno vise volje podjeliti sva iskustva nego vecina ljud koji su u ovoj teme zapravo vec i napravili montazne kuce. Ima nas svakakvih

Budemo vidjeli, mozda ce mi se dati, mozda ne.
Mekto is offline  
Old 14.10.2017., 05:24   #4853
Stvar je u tome sto ova tema je zaspamana sa ljudima iz vodecih kuca i onda ti je tu bez veze ista komentirat jer se oni odmah obrusavaju na tebe ko blesavi. Nema prostora za jednu normalnu otvorenu diskusiju.
Medutim ukoliko posaljes PP bilo kojem od nas koji su to prosli..ljudi ce ti odgovoriti
Po pitanju toga ja imam pozitivna iskustva i od nekolicine forumasa sam dobio veoma dragocjene odgovore koji su mi pomogli tijekom gradnje i tijekom prve godine zivljenja u kuci.
bruce80 is offline  
Old 14.10.2017., 08:43   #4854
Svaka cast majstore..
Lajkam ideju o zamjeni vrata koja izgledaju TOP.. Ovako na googleu ali svakako cu ih ic vidjet live ali izgleda kao odlicno rjesenje ..
A tema ko tema, spam kao i na svakoj.. Treba to sve moc procitat i prozvakat i odstranit uljeze..
__________________
FinoAllaFine
CrashOv3rride is offline  
Old 14.10.2017., 16:31   #4855
Pitanje, nakon 3 godine žuta kutija od plina mi je pala s fasade. Kreteni iz plinare su zašarafili klasični vijak i klasičnu tiplu za ciglu samo u stiropor. E sad ne mogu pronać nikakav vijak duljine od 150 mm koliko mi treba. Ako se ne varam ispod 10 cm stiropora ide 50 mm debeli zid. Dali mogu ovu plastičnu tiplu (slika dolje) zašarafit u stiropor i onda u njega mali vijak.Rečeno mi je da je to tipla za stiropor? 4 takva vijka moraju držat kutiju, ništa posebno. Imam montažnu kuću, zato ne mogu ić sa klasičnim tiplom i vijkom

__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 14.10.2017., 18:24   #4856
Ja sam imao slicnu situaciji i koristio sam ovo, i drzi poprilicno dobro, dugacke 8 cm..
Ima malo siri navoj od ove tvoje tiple za kanuf koji mi izgleda premalo, barem na slici ali ako si nasao neke malo duze i sire moraju drzat.
__________________
FinoAllaFine
CrashOv3rride is offline  
Old 14.10.2017., 18:37   #4857
Quote:
CrashOv3rride kaže: Pogledaj post
Ja sam imao slicnu situaciji i koristio sam ovo, i drzi poprilicno dobro, dugacke 8 cm..
Ima malo siri navoj od ove tvoje tiple za kanuf koji mi izgleda premalo, barem na slici ali ako si nasao neke malo duze i sire moraju drzat.
Ova moja je duga 5 cm i ima promjer od 25 mm. Potražit ću onda malo dulju. Hvala
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Old 16.10.2017., 13:31   #4858
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Ova moja je duga 5 cm i ima promjer od 25 mm. Potražit ću onda malo dulju. Hvala
Dal ovo funkcionira i u vuni?
Planiram šarafiti lampe na fasadu, a ne znam čime.
Emmet is offline  
Old 01.11.2017., 10:21   #4859
Pozdrav ljudi

Ja sam trenutno najfriskiji na forumu, pratim svaki post jer cu i sam graditi montaznu kucu za stanovanje u mjestu blizu Biograda.
Cekam clana Mekto da pocne slati slike gradnje - sveka cast na informacijama kapa doli.
Muso is offline  
Old 04.11.2017., 20:54   #4860
I ja imam zasad 3 ponude i onak smo 85% da ćemo se odlučiti za montažnu kuću .... imate neke opaske na što obratiti pažnju ?
Hvala unaprije
Nata07 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.