Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2017., 09:43   #2481
Quote:
lordica84 kaže: Pogledaj post
Molila bih savjet Vas koji ste već bili na Kubi. Želja nam je posjetiti Kubu no nemamo opciju kamo ostaviti djecu (2,5 i 4,5god). Koliko je Kuba sigurna za putovanje s djecom? Da li da se upistimo u to ili pricekemo jos neko vrijeme.
Inace vec su se vozili avionima i to nije problem, al uvijek su to bile kraće relacije.
Ja sam Kubu doživjela kao super sigurnu uglavnom. Malo je nelagodno hodati po nekim kvartovima u Habana Vieja, ali ne mogu tvrditi da je nesigurno. Ostalo mi se sve čini ok što se tiče sigurnosti. Drugi par rukavica je da li želite biti u resortu non stop ili obići više mjesta - u tom slučaju preporučujem rent a car, kraće dionice puta isključivo po danu. Također ako želite obilaziti, pripaziti da uvijek imate nešto hrane sa sobom (banane, krekere) jer je opskrba tim stvarima vrlo slaba.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 15:41   #2482
Kakve su plaže u okolici Havane?
Ili za plaže moram baš u Varadero?

T.S.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 08:55   #2483
rentanje auta

Bok svima!
Planiram iznajmiti auto u Havani i dobila sam ponudu od havanaautos za 448e(560us) punih 8 dana. Citam njihove uvjete i nighdje ne pise sta je tu ukljuceno. Pretpostavljam da ce mi naplatiti jos i osiguranje kad stignem tamo? Ima li tko preporuku kako putovati tamo? Gledala sam da bi nas viazul bus( troje nas je) dosao 36 dolara u jednom smjeru. ali ako hocu na cijeli dan autom do cayo jutias to je 60 us. To mi je otrpilike dan auta. ali bez goriva i bez osiguranja.
Sta bi mi savjetovali? Malo sam kratka sa vremenom tamo, ako idem busom necu vidjeti sve sto zelim. a opet cini mi se da cu autom bankrotirati!
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 08:59   #2484
Slično je i moje pitanje. Putujem uskoro na Kubu i htjeli bismo unajmiti auto. Ima li tko savjet preko koje stranice je najbolje to učiniti? Auto bi uzeli u Trinidadu ili Cienfuegosu i vratili u Varadero.

Zadnje uređivanje Ergeg : 25.10.2017. at 09:58.
Ergeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 09:42   #2485
Quote:
Visnja73 kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Planiram iznajmiti auto u Havani i dobila sam ponudu od havanaautos za 448e(560us) punih 8 dana. Citam njihove uvjete i nighdje ne pise sta je tu ukljuceno. Pretpostavljam da ce mi naplatiti jos i osiguranje kad stignem tamo? Ima li tko preporuku kako putovati tamo? Gledala sam da bi nas viazul bus( troje nas je) dosao 36 dolara u jednom smjeru. ali ako hocu na cijeli dan autom do cayo jutias to je 60 us. To mi je otrpilike dan auta. ali bez goriva i bez osiguranja.
Sta bi mi savjetovali? Malo sam kratka sa vremenom tamo, ako idem busom necu vidjeti sve sto zelim. a opet cini mi se da cu autom bankrotirati!
Pa što ne pitaš dal je uključeno osiguranje?
Nas je auto koštao oko 80$/dan. To je otprilike tu negdje sa ovom tvojom cijenom, osiguranje je bilo uključeno.
Auto je sigurno najbolja opcija za kretanje po Kubi. Viazul je ok, ali mi smo bili u high season razdoblju i zna biti zajebano za dobiti mjesto u busu bez prethodih rezervacija, a često bude tipa samo jedan bus na dan. Npr. Vinales-Trinidad nismo uspjeli karte kupit jer za taj dan i za dan nakon jer je sve bilo rasprodano. Na kraju smo uzeli taxi. Ista stvar nam se desila za Trinidad-Santiago i tu bi zapeli isto 2 dana. Nismo mogli ni taxi nać za tu šihtu jer je predaleko Santiago. Onda smo nekim čudom uspjeli nabavit auto, to smo imali sreće jer prvo nije nigdje bilo slobodnih auta ali je naša gazdarica iz case nekako uspjela preko frenda nekog. Uglavnom, auto nam je sjeo vrhunski.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 13:26   #2486
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
Pa što ne pitaš dal je uključeno osiguranje?
Nas je auto koštao oko 80$/dan. To je otprilike tu negdje sa ovom tvojom cijenom, osiguranje je bilo uključeno.
Auto je sigurno najbolja opcija za kretanje po Kubi. Viazul je ok, ali mi smo bili u high season razdoblju i zna biti zajebano za dobiti mjesto u busu bez prethodih rezervacija, a često bude tipa samo jedan bus na dan. Npr. Vinales-Trinidad nismo uspjeli karte kupit jer za taj dan i za dan nakon jer je sve bilo rasprodano. Na kraju smo uzeli taxi. Ista stvar nam se desila za Trinidad-Santiago i tu bi zapeli isto 2 dana. Nismo mogli ni taxi nać za tu šihtu jer je predaleko Santiago. Onda smo nekim čudom uspjeli nabavit auto, to smo imali sreće jer prvo nije nigdje bilo slobodnih auta ali je naša gazdarica iz case nekako uspjela preko frenda nekog. Uglavnom, auto nam je sjeo vrhunski.
Pitala sam agenciju, poslala mail. Nadam se samo da ce mail stici uskoro. Vidim da se bus sad moze uzeti i preko interneta. I meni se cini da je lakse ici autom jer si fleksibilniji. Hvala na odgovoru
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 13:29   #2487
Cayo levisa ili jutias?

Imam jos jedno pitanje za vas koji ste bili. Da li ici na cayo jutias ili levisa? Nemam vremena za oboje. Idemo i na drugu stranu do trinidada, mozda odemo do cayo coco isto. Ima li razlike? Da li je netko bio nedavno nakon irme, cini mi se da je cayo coco dosta pretrpio?
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 13:53   #2488
Moj savjet je također da si nabaviš dobru auto kartu Kube jer su njihove oznake na cestama smijurija i malo ih je. Nekad ih uopće ni nema. Također bih savjetovao izbjegavanje noćne vožnje i oprez općenito na cestama jer se čine ok ali nikad ne znaš kad ćeš naletit na rupu od pol metra nasred ceste.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 14:40   #2489
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
Moj savjet je također da si nabaviš dobru auto kartu Kube jer su njihove oznake na cestama smijurija i malo ih je. Nekad ih uopće ni nema. Također bih savjetovao izbjegavanje noćne vožnje i oprez općenito na cestama jer se čine ok ali nikad ne znaš kad ćeš naletit na rupu od pol metra nasred ceste.
Ok hvala. To sam vec procitala da po noci ne idemo. Dobila sam preporuku da skinem navigaciju dok smo doma jer tamo interneta nema. Jesi ti bio na levisa ili jutias?
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 15:33   #2490
Quote:
Visnja73 kaže: Pogledaj post
Ok hvala. To sam vec procitala da po noci ne idemo. Dobila sam preporuku da skinem navigaciju dok smo doma jer tamo interneta nema. Jesi ti bio na levisa ili jutias?
bio sam na jutias. lijepo je, ne znam kakva je ova druga doduše.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:07   #2491
Još jedno pitanje. Kada se ide na zapad, je li u redu spavati 3 noći u Pinar del Rio pa od tud obilaziti ili preporučujete 'selidbu' u Vinales?

Zadnje uređivanje Ergeg : 26.10.2017. at 13:19.
Ergeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 13:56   #2492
I još jedno. :-) Kupim normalno putno osiguranje preko Croatia osiguranja (preporučuje se kroz forum) i to rješava onaj problem obveznog zdravstvenog na Kubi?
Ergeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:11   #2493
Također pitanje u vezi osiguranja - poznanica (iz Austrije) koja je bila 5 puta na Kubi je rekla da policu osiguranja moramo imati prevedeno na španjolski, inače nam neće prihvatiti. Jel to istina?

Drugo pitanje, prijateljica je bila prije 10 godina na Kubi i kada su izlazili iz zemlje morali su platiti nekakvu "izlazninu" što oni nisu znali i nisu imali ništa više novaca, a jedini bankomat nije radio. Jedva su ih pustili iz zemlje. Jel se još uvijek to mora plaćati i koliko je po osobi?

Općenito - kako stoje s plaćanjem na kartice? Bankomatima?
lollipop is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:29   #2494
Koliko sam skužila čitajući forum, sada je ta izlazna naknada uključena u cijenu karte. Ispravite me ako sam u krivu.
Ergeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:32   #2495
Quote:
lollipop kaže: Pogledaj post
Također pitanje u vezi osiguranja - poznanica (iz Austrije) koja je bila 5 puta na Kubi je rekla da policu osiguranja moramo imati prevedeno na španjolski, inače nam neće prihvatiti. Jel to istina?

Drugo pitanje, prijateljica je bila prije 10 godina na Kubi i kada su izlazili iz zemlje morali su platiti nekakvu "izlazninu" što oni nisu znali i nisu imali ništa više novaca, a jedini bankomat nije radio. Jedva su ih pustili iz zemlje. Jel se još uvijek to mora plaćati i koliko je po osobi?

Općenito - kako stoje s plaćanjem na kartice? Bankomatima?
Plaća se izlazna taksa. Ne znam više točno dal je 15$ ili 20$ ali tu negdje. Bar je tako bilo prije 4 god. kad sam bio.
Kartice po mom iskustvu 0 bodova. Možda u boljim hotelima, ne znam, nisam bio u hotelima. Bankomate isto nisam koristio, nisam siguran ni dal sam ih vidio uopće.
Što se tiče police osiguranja, nas nitko nije ništa pitao. Ni dal imamo,a kamoli dal je prevedena..
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 23:10   #2496
ni mene nitko nije pitao za policu osiguranja, prevedenu na spanjolski ili bilo koji drugi jezik.
ne preporucam uzdavanje u bankomate i kartice, najtoplija preporuka za nosenje gotovine. havana-trinidad-camaquey-santiago i nisam vidjela niti jedan bankomat. kes

sto se tice izlazne takse, ubij me ali se ne mogu sjetiti ako sam placala nesto (a bila sam prije godinu dana )
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 07:40   #2497
Izlazna ukinuta, što se tiče bankomata, vidjela sam ih jedan ili dva, ali ne bih na to računala, uglavnom nije bilo novaca u njima . Isto tako je u mjenjačnicama vrlo često vladala ogromna gužva (npr u Havani se čekalo više sati, i onda ponestane novaca), tako da sam ja često išla u hotele moliti da promijene novac. To je bilo prije 2 g, ne znam da li je bilo kakvih promjena, ali čisto sumnjam.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 21:54   #2498
Naravno da nisi u pravu.
Novca ima na svakom koraku u bankama. Čeka se maksimalno 45 minuta. Jedino nemoj ići ujutro kad otvore ili sat prije zatvaranja.
Što je bilo prije 2 godine je daleka prošlost za Kubu. Današnji dan će biti daleka prošlost za Kubu za 2 godine jer se tamo promjene događaju u mini-kvantnim skokovima.

T.S.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 10:10   #2499
Pa ,bio sam 2013.godine i nije se čekalo satima za novce ni tada. Jest da su bili redovi u mjenjačnicama ili bankama ali 20min do pola sata. Jedino na aerodromu je bilo nešto dulje..
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 10:16   #2500
Evo MM iz druge prostorije kaže da je bio prije 10 dana i da je sve bilo ok.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:56.