Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 17:52   #10261
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Bas sam nedavno naletjela na clanak o Svedskoj i tim suvremenim problemima, izmedu ostalog i da vec sad svaki 4. Sved umire sam (bolnice, hospiciji, domovi), bez obitelji i prijatelja.
Probat cu pronac opet, s moba mi se ne da.
Nije mi to bas nest. Recite vi kaj hocete.
LOL
Poznato mi je njihovo društvo bolje od našeg, do u detalje. I tamo se rade svadbe, nimalo različite od hrvatskih, jednakim intenzitetom kao kod nas. Samo oni imaju društveno prihvatljivo obitavanje u partnerstvu tvz. "sambo" skraćeno o tillsammans što znači zajedno. Znači društvo ne stigmatizira ili osuđuje ili sili ili ispituje u liftu one koji žive zajedno, imaju djecu, ali nisu u braku. Tamo žive normalni ljudi, u progresivnom društvu, i rađaju djecu češće od nas jer imaju ekonomske uvjete za to.
To što svaki 4. Šved umire sam mislim da nije nimalo drugačija statistika od broja ljudi koji bilo gdje umiru sami, a umiru sami možda jer su se rastali ili prekinuli vezu. A ovo bez prijatelja stvarno ne znam otkud takva informacija, iskreno, mislim i moja baka kada je umrla nije imala prijatelja tada više jer su umrli prije nje. (tj jedna ju je nadživjela) Ali ih je imala tokom života. Zaista svašta ljudi napišu radi senzacionalizma.
malin is offline  
Old 17.10.2017., 17:52   #10262
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Meni se nije desio taj strah. Kad bi stigo? Ja sam sad u strahu da mladuncad ne bu tak brzo otperjala, kaj ti je
Svako doba svoje nosi kaj ces
Ok, ajmo onda ovako: Kad ti je pomisao na buducnost bez djece pocela izazivati nelagodu ili kad si pocela na to gledati kao, citiram te, Nije mi to bas nest?
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Old 17.10.2017., 17:52   #10263
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post


Nažalost treba roditi dijete i doživjeti taj njegov maleni beskrajni osmjeh da se glupe dogme i predrasude o roditeljstvu zaborave i padnu u neki sporedni plan.
Ovo je jako opasan i loš savjet i uništio je mnoge živote, i djece i odraslih.
Da, baš dječji osmijeh briše sve frustracije, teškoće i probleme...

Jebe se njima za osmijeh kad su nadrkani.
listen21 is offline  
Old 17.10.2017., 18:09   #10264
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Ok, ajmo onda ovako: Kad ti je pomisao na buducnost bez djece pocela izazivati nelagodu ili kad si pocela na to gledati kao, citiram te, Nije mi to bas nest?
Nemam pojma. Oduvjek sam znala da zelim obitelj. Normalno, nisam o tome s 12 razmisljala.
To "nije mi to bas nest" dolazi iz iskustva kasnije. Imam preko nekoliko ostarjelih samaca u obitelji. Neki oduvjek, neki nakon smrti partnera.
Hilda is offline  
Old 17.10.2017., 18:15   #10265
Quote:
listen21 kaže: Pogledaj post
Ovo je jako opasan i loš savjet i uništio je mnoge živote, i djece i odraslih.
Da, baš dječji osmijeh briše sve frustracije, teškoće i probleme...

Jebe se njima za osmijeh kad su nadrkani.
pusti, radical je nedavno postao big daddy, još uvijek je u tekućem agregatnom stanju
Orlandia is offline  
Old 17.10.2017., 18:16   #10266
Quote:
malin kaže: Pogledaj post
LOL
Poznato mi je njihovo društvo bolje od našeg, do u detalje. I tamo se rade svadbe, nimalo različite od hrvatskih, jednakim intenzitetom kao kod nas. Samo oni imaju društveno prihvatljivo obitavanje u partnerstvu tvz. "sambo" skraćeno o tillsammans što znači zajedno. Znači društvo ne stigmatizira ili osuđuje ili sili ili ispituje u liftu one koji žive zajedno, imaju djecu, ali nisu u braku. Tamo žive normalni ljudi, u progresivnom društvu, i rađaju djecu češće od nas jer imaju ekonomske uvjete za to.
Upravo to.
Najvažnije je u kakvim uvjetima živimo.
U svakom društvu će uvijek biti onih koji žele djecu, onih koji ne žele i onih koji žele čopor djece.
I to je normalno svakom normalnom.

Pronatalitetna politika nema nekog smisla jer su joj meta ljudi koji ne žele djecu, cilj joj je 'nagovoriti' ljude da ih imaju i stvara u društvu negativno raspoloženje prema ljudima koji ih ne žele.

Zapravo, trebalo bi se samo poraditi na razvoju i poboljšanju uvjeta općenito.

Pa neka oni koji žele čopor zaista mogu imati čopor, a oni koji žele dvoje ne moraju ostati na jednom zbog loših financijskih mogućnosti.

A ljudi koji ne žele djecu će uvijek biti. Sa razvojem, osvještavanjem i suzbijanjem primitivizma, to će sve manje biti percipirano kao problem.

I svima će biti ugodnije.

Dakle, samo normalan razvoj i napredak. Ništa više.
Nikakve posebne mjere, navijanja i demagogije.

Jedino tako će i taj famozan natalitet biti bolji.
listen21 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.