Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 19:07   #4961
Joj ta, te grbice i one od štipaljki... Mrzim mrzim mrzim!
Mašina mi ima parni program pa on malo pomogne. Od pegle ima koristi jedino ako je na ravnom dijelu, ako je na pregibu, samo još gore napravim 🙈

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 07:29   #4962
Sušilica
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 08:40   #4963
Je, samo ljeti mi se ne razbacuje baš strujom, radije bacim na sušilo kad će se još i brže osušiti... Zimi nije problem, evo danas je kiša, nema tih para za koje mi se povlači roba po kući...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 09:42   #4964
Sve sreća da pegla radi na ugljen.
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 10:25   #4965
Haha... Jel ovo šala ili? Peglanje par minuta, sušilica vrti cca 2h... I kako rekoh te nabore koji se stvore meni pegla ne uspije vratiti u prvotno stanje. Mislim nije da mi to nešto tragično smeta osobno, samo sam odgovorila na pitanje...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 14:03   #4966
Nemam sušilicu. Ima li neki drugi način?
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 14:58   #4967
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Gdje u Zagrebu pronaći dijelove za prijenosnu šivaću mašinu?
a što točno tražiš?
Imaš kod Trga Republike Austrije dućan s takvim stvarima. Tamo kupujem ulje i igle.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 15:11   #4968
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Haha... Jel ovo šala ili? Peglanje par minuta, sušilica vrti cca 2h... I kako rekoh te nabore koji se stvore meni pegla ne uspije vratiti u prvotno stanje. Mislim nije da mi to nešto tragično smeta osobno, samo sam odgovorila na pitanje...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
A nije ti palo na pamet osušiti veš na zraku, pa ga staviti na 20-ak min u sušilicu?
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 19:07   #4969
Iskreno ne, a i ne znam bi li pomoglo... Kad sam već stavila veš sušiti onda ga ponovno vraćati u sušilicu pa ponovno vaditi, rastresati... Nije mi baš vrijedno trostrukog posla

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:49   #4970
Quote:
anđeo tame kaže: Pogledaj post
Gdje u Zagrebu pronaći dijelove za prijenosnu šivaću mašinu?
Imaš i Bagatel, negdje oko Kaptola 20, servis + dijelovi.
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:18   #4971
Imam različitih vrsta vješalica, pa vješam nekako sukladno nahođenju (da ne moram peglati) i rijetko, skoro nikad nemam te tragove.
Isto tako i kvačica imam tri vrste, za različite vrste materijala.

Čini se možda komplicirano, ali u suštini samo mi ostanu košulje za peglanje i posteljina i kuhinjske krpe (volim da su ti artikli crisyp i ravni )

Majicu sam zadnji put ispeglala valjda 1996.
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:55   #4972
Vosak otpadne nakon sto stavis odjecu u duboko, smrzne se i skine.

Grbice na majicama koje i mene nerviraju rijesavam laganim stipaljkama, ne krokodilkama ili vjesanjem preko dvije tri sipke na susilu, robu tako obijesim bez stipaljki. Mana je ako bura puse nema te terase koja ce zatititi, ako je bonaca osusi se bez problema i bez grbica.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:31   #4973
e znam to, samo ja ako ne puše osušim u sušilici jer je brže i onda nije problem ako puše, nema bez dobrih štipaljki ništa, mogu jedino susjede razveselit novim komadima garderobe
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 21:38   #4974
kad ste već na sušenju rublja, trebam savjet iskusnih kako da posušim/perem deblji džemper, ako nemam sunca na balkonu pa im treba puno vremena da se posuše, no u tom periodu se usmrde (obično su to muški džemperi) ne znam je li do sušenja (pretpostavljam da je), pranja ili nečeg drugog
anoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 08:18   #4975
Sušilica mi je zakon za to... Ali objesi na vješalicu na prozor ili u kupaonici ako baš kapi ako loše iscentrifugiraš. Ja ako ne želim trošiti struju onda operem kad je burno, a i inače mi u Dalmaciji nemamo baš puno problema sa smrdljivom vlagom u zraku. Ako si u Zg i okolo znam da je to ajme...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:05   #4976
Quote:
Krekushka kaže: Pogledaj post
Znate one grbice koje se naprave na majicama zbog vješalice? Je njih moguće izravnati, barem djelomično?
Ponovnim pranjem i sušenjem na štriku ili debljoj vješalici.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:34   #4977
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ponovnim pranjem i sušenjem na štriku ili debljoj vješalici.
Vrijedi probati, hvala.
Krekushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:46   #4978
Quote:
anoda kaže: Pogledaj post
kad ste već na sušenju rublja, trebam savjet iskusnih kako da posušim/perem deblji džemper, ako nemam sunca na balkonu pa im treba puno vremena da se posuše, no u tom periodu se usmrde (obično su to muški džemperi) ne znam je li do sušenja (pretpostavljam da je), pranja ili nečeg drugog
Žrtvujem veliki ručnik i dobro ga osušim u ručniku. Onda uzmem drugi ručnik na koji polegnem žrtvu aka džemper i tako sušim npr. na stolu, veš mašini, nekoj ravnoj površini. Smrducka dok je mokar, ali kad se osuši, samo se osjeća Nila soft
Kada ga vješam na bilošto, rastegne se, izobliči, u stresu sam da će se rastegnuti, izobličiti
drznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 23:08   #4979
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Sušilica mi je zakon za to... Ali objesi na vješalicu na prozor ili u kupaonici ako baš kapi ako loše iscentrifugiraš. Ja ako ne želim trošiti struju onda operem kad je burno, a i inače mi u Dalmaciji nemamo baš puno problema sa smrdljivom vlagom u zraku. Ako si u Zg i okolo znam da je to ajme...
da, svekrva u Dalmaciji ima tako fino mirisno rublje i sve se fino,brzo posusi. MM nije zadovoljan mojim pranjem džempera u ZG bit će sušilica jednog dana

Quote:
drznica kaže: Pogledaj post
Žrtvujem veliki ručnik i dobro ga osušim u ručniku. Onda uzmem drugi ručnik na koji polegnem žrtvu aka džemper i tako sušim npr. na stolu, veš mašini, nekoj ravnoj površini. Smrducka dok je mokar, ali kad se osuši, samo se osjeća Nila soft
Kada ga vješam na bilošto, rastegne se, izobliči, u stresu sam da će se rastegnuti, izobličiti
hvala na savjetu, bit će isprobano uzet ću neki stariji veliki ručnik,a u dućan po novi za zamjenu
anoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 07:43   #4980
Oprala sam kariranu kosulju
crveno crnu
I stavila je na radijator da se susi 😥
Naravno, preslikale se boje
Ima li kakva fora da se skinu te mrlje? 😭
dessylessy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.