Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2016., 18:31   #1001
A, pa ti nisi na ST nego u Lapi.

Ja bih osobno na tvom mjestu izašao iz 2018 na stanici na Avenidi Beira Mar i onda pješice do hostela.

Ali, ja sam tamo bio pa se snalazim ... Nisam siguran bih li to učinio da mi je prvi put u gradu.

Ako se odlučiš na to, dobro se pripremi logistički, u smislu karata kvarta, prepoznavanja stanice na kojoj silaziš (jer, ako ju fulaš, da te podsjetim - tamo su relacije velike, nije to "samo jedna stanica dalje") itd...
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 18:45   #1002
Kaže da je ovo adresa: Rua Francisco Muratori, 10, Santa Teresa, Rio de Janeiro, Brazil.
Lokacija je ok?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 19:06   #1003
Ma to je u stvari Lapa, a spada pod valjda neku "širu" Santa Teresu pod koju spada cijela Lapa. (To kao što moji Vrbani spadaju pod Trešnjevku iako nisu "prava" Trešnjevka).

Lokacija ti je odlična, imaš "pod nosom" samba klubove i većinu atrakcija središnjeg Rija.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2016., 20:34   #1004
Kakve su cijene pizze i nekog nemesnog fast fooda?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 16:22   #1005
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Ma to je u stvari Lapa, a spada pod valjda neku "širu" Santa Teresu pod koju spada cijela Lapa. (To kao što moji Vrbani spadaju pod Trešnjevku iako nisu "prava" Trešnjevka).

Lokacija ti je odlična, imaš "pod nosom" samba klubove i većinu atrakcija središnjeg Rija.
Pitao direkt hostel.
Take the BRT service to Vicente de Carvalho Metro Station. From there take the metro line 2, to Cinelandia, and then walk to Books.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 12:53   #1006
Kako je najbolje posjetiti Krista Otkupitelja?
Neki govore o taksiju, ali mi više odgovara neka budget opcija.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 20:04   #1007
Kakav taxi, kakvi bakrači.

Vlak je stoput štosniji, a vjerojatno i jeftiniji. Vidici su iz vlaka sjajni, a zna i atma među putnicima biti ko u onom samoborčeku iz filma Tko pjeva zlo ne misli. (Točno takva je bila kad sam ja išo gore. )



http://www.corcovado.com.br/ingles/index.html

Do početne stanice vlaka gradskim busom, ne sjećam se broja. Raspitaj se u hostelu.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 21:46   #1008
Moram li baš online ili mogu i dan kad je lijepo vrijeme?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 09:50   #1009
Ne moraš online, iako se zna dogoditi da dođeš na početnu stanicu i tamo ti na blagajni kažu da su rasprodani svi vlakovi za slijedeća 3-4 sata. To se i meni dogodilo, no na kraju sam ipak nekako došao do karata za prvi slijedeći, lik s blagajne ih je nekak "pronašao" u sustavu ili kaj već (nisam skužio detalje).
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 19:57   #1010
otici, do Fortaleze i gradica Sanatrem...POMOC???

Pozzdravljam, Postovanje, unaprijed se izvinjavam moderatorima.. Treba mi vasa pomoc..Molim vas...koja je najpovoljnija ruta, odatle letjetit da bi se stiglo u Fortalezu, grad na sjeveru Brazila??? Dobio sam neku stipendiju, pa sam mislio dalje u gradic Sanatrem, drzava Para... blizu onog Grada Manaus..u sred Amazonije...Hvala Vam svima... Izvinjvam se jos jednom moderatorima..prvi put letim na tako daleke destinacije...ako me moze neko uputiti?
Zuzza is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 23:11   #1011
Vjerojatno iz Italije do Sao paula ili Rija i onda kupis posebno neku lcc kartu do Fortaleze. Znaci - odes na skyscanner.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2016., 23:37   #1012
Imaš i direktan iz Milana u Fortalezu. Cijene budu OK u vrijeme akcije, a kada će biti sljedeća tko zna.
https://www.meridiana.it/home/index/en/
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 10:54   #1013
Ima i TAP izravan let iz Lisabona za Fortalezu, jedino što TAP više ne leti iz Zagreba, pa ne možeš kod njega kupiti jedinstvenu kartu Zagreb - Fortaleza (nego moraš najvjerojatnije kombinirat s Croatijinim novim letom ZG - LIS).

Također, vrlo atraktivna (a zna ponekad biti i jeftina - treba provjerit) ti je i varijanta preko Zelenortskih otoka. Ja sam se tako vraćao iz Brazila (Fortaleza - CV, pa tamo 5-6 dana, pa CV-LIS-ZG). Stvar je naročito dobra za "razbijanje" jetlega u povratnom smjeru.

Liniju Sal - Fortaleza fura nacionalna aviokompanija zelenortskih otoka TACV s kojom neki ovdje imaju negativna iskustva i koja uistinu ponekad zna biti "preopuštena" (čitaj: ne sasvim profesionalna), no taj je moj let (Fortaleza - Praja) s njima bio sasvim OK. Avion je bio sablasno prazan tako da je svaki putnik imao tri mjesta za ispružit se, a jedina negativna stvar su bile najružnije stjuardese u mojoj karijeri avioputnika.

Doduše, TACV se pokazao bitno lošijim u nekoliko mojih unutarnjih letova (unutar CV-a) s njima.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 13:31   #1014
Ne bih baš preporučio TACV. Ok, ako ideš turistički, pa i ako propadnu nije ti neki problem. Ali ako ideš tamo radit/studirat, onda je koma ako recimo tjedan dana prije puta aviokompanija propadne.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2016., 16:18   #1015
Pozdrav svima! Planiram ići početkom 11.mjeseca u Brazil na 2 tjedna. Plan je da smo 8 dana u Riju i onda imamo još 5 dana za okolna mjesta. Preporučeni su nam Paraty, Buzios i Trinidade. Ima li tko info o tim mjestima? U koji ići? ili možemo 2 obići? Gdje biti?
Naravno, ako imate neke druge ideje za potrošiti tih 5 dana, samo recite.
Unaprijed hvala svima!
nase is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2016., 08:12   #1016
Hello,

može li mala pomoć oko mobitela i telefoniranja u Brazilu? Postoji li možda neka lokalna mobilna kartica za kupovinu odmah na aerodromu?

Hvala
__________________
www.kvizbox.com
dexex is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 23:12   #1017
Pozdrav svima. Ide li netko na jug Brazila ili znate nekoga da ide, ili da živi tamo? Može na pp, hvalaaaa.
jules verne is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2018., 18:36   #1018
Oi
21.11. stizem u Brazil, provodim 3 dana tamo, pa idem u Argentinu na 4 dana, pa se opet vracam u Brazil na 10 dana. Sto da kazem na ulazu u Brazil, da mi daju multiple-entry ulaz ili? Ne znam kako funkcionira. Da im ne bude cudno kako odmah odlazim pa se vracam.
Solian is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2018., 09:24   #1019
Ne treba ti viza za brazil. Tako da nemaš šta.
rambla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2019., 17:54   #1020
Pozdrav

Planiram u 11mj put Salvador Bahia > Rio > Montevideo > Buenos Aires

Please pomognite mi da ne pogrijesim lokacije smjestaja (smjestaj dogovoram HomeExchange i ima dosta opcija, ali naravno vjerovatno nisu najsavrsenije), pogotovo da nesto jako po pitanju sigurnosti ne pogrijesim .

Bilo bi dobro da je safe night life i savjeti u smislu toga. Ne mora biti preludi night life ali da se moze svakodnevno izlaziti navecer na klopu i u neki bar s muzikom, plesom

Dakle ovako, za sada imam ponuden smjestaj u
Salvador Bahia:
1. smjestaj u Costa Azul
2. smjestaj u dijelu grada koji se zove Candeal.
Vlasnici smjestaja imaju povijest desetaka smjestaja i sve super pozitivno...

Rio:
1. na Copacabani, 2 ulice od plaze, na strani prema Leme ("apartment is located just at 2 blocs from the beaches of Leme and Copacabana. One can easily walk to the beaches of Ipanema and Leblon from the side walk at the beach. It is a quiet, light and coll flat, with a small Varanda to the internal area of the building")
2. na Ipanema ("1 block from Ipanema beach in a safe area. Perfect for long or short-term stays")
3. Copacabana na "Apartment on the Avenue Atlântica"

Zahvaljujem svima
Alcazam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:39.