Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 14:30   #7661
Pozdrav , imam jednu staiger sprinter specijalku doma , rastavio sam je i u kutiji je jednoj , mislio sam je restaurirat ali promjenili su se planovi

Htio bi staviti nove kotace sa gumama , nove kocnice sajle i sic stavit da bude u voznom stanju

Nisam neki koji radi puno km sa biciklom tako da mi netreba nista high end od kotaca sa gumama ali samo da felge po mogucnosti budu crne

Koliko bi me kostali ti dijelovi i dal postoji tu na forumu ili ako znate nekoga tko bi mi mogao nabavit mozda jeftinije te dijelove i slozit ?

Imam i jedan rog senior orginal stanje za prodaju ako je tko zainteresiran

Hvala
Sifon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:10   #7662
Puno previse je standarda i komponenti da ti se moze napisati odgovor koliko ce nesto kostati kad ne znamo nikakve detalje o biciklu. Najjeftinije komponente su ti na njemackim i engleskim webshopovima, a dostava relativno povoljna u HR. No kako se radi o starom bajku moguce je da ce ti trebati malo vise truda da pronades ono sto ti treba. Danasnje cijene modernih kotaca za cestovnjake su od 100tinjak eura do puno punooo vise. Sajle su jeftine, kocnice i sve ostalo sto si naveo ovise o zeljama i novcaniku
Old 21.10.2017., 10:29   #7663
Quote:
Sifon kaže: Pogledaj post
Pozdrav , imam jednu staiger sprinter specijalku doma , rastavio sam je i u kutiji je jednoj , mislio sam je restaurirat ali promjenili su se planovi

Htio bi staviti nove kotace sa gumama , nove kocnice sajle i sic stavit da bude u voznom stanju

Nisam neki koji radi puno km sa biciklom tako da mi netreba nista high end od kotaca sa gumama ali samo da felge po mogucnosti budu crne

Koliko bi me kostali ti dijelovi i dal postoji tu na forumu ili ako znate nekoga tko bi mi mogao nabavit mozda jeftinije te dijelove i slozit ?

Imam i jedan rog senior orginal stanje za prodaju ako je tko zainteresiran

Hvala
Imas temu restauriranje stare specijalke od koji xyz stranica u kojoj je manje vise svako pitanje postavljeno i odgovpreno nekoliko puta

Za kotace bih racunao çca 600 do 1000kn, sajle i buziri su sica, kocnice ako bas trebaju nove bi mogle biti skuplje. Akomje neki drugi dio otisao, nekad to moze biti sica za popraviti, a nekad to generira citav niz izmjena na biciklu ako se do odgovarajuceg dijela ne moze doci.

Glede uzimanja nekog da ti to odradi, moguce je ali pitanje je da li si voljan ulagati toliko, vecina obnova ide tako da se cijena rada ne uracunava u ttosak jer to netko radi sam za sebe iz gusta. Dijelove sigurno mozes dati nekome, recimo pletenje kotaca.
Old Jučer, 13:17   #7664
Pozdrav.

Tražim savjet za upgrade bicikla. Imam ghost tacanu 1. Početna razina dijelova. Pogon turney, zadnji mjenjač altus. 8 brzina. Želio bi priječi na deore pogon. Pa me zanima mogu li staviti samo novi pogon ili moram priječi na sustav s 9 brzina.
danny10 is offline  
Odgovori s citatom
Old Jučer, 14:02   #7665
Mislim da ne bi trebao imati problema jer ćeš i dalje biti na 8 spd lancu. Bio bi problem da želiš prijeći na deve ili deset brzina a zadržati postojeći pogon.
Old Jučer, 19:06   #7666
Quote:
danny10 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Tražim savjet za upgrade bicikla. Imam ghost tacanu 1. Početna razina dijelova. Pogon turney, zadnji mjenjač altus. 8 brzina. Želio bi priječi na deore pogon. Pa me zanima mogu li staviti samo novi pogon ili moram priječi na sustav s 9 brzina.
Ako je pogon trostruki mozes , nevidim razlog zasto nebi mogao.

Ja bi na tvom mjestu stavio 34t single pogon i deri, to bi ti trebalo biti dovoljno kvalitetnih iskoristivih kadenci.
Old Danas, 00:16   #7667
Quote:
doopeen kaže: Pogledaj post
Mislim da ne bi trebao imati problema jer ćeš i dalje biti na 8 spd lancu. Bio bi problem da želiš prijeći na deve ili deset brzina a zadržati postojeći pogon.
Pretpostavljam da to podrazumijeva i novu osovinu
danny10 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 03:25   #7668
Bok ekipa, danas sam dozivo malo zesci pad s bicikla (Ivancica, spust) i kotac je dosta dobio (jbg, preletio guvernal)...do te mjere da sam nosio bicikl vise od pola puta do auta -.-
ugl. osmica tolika da kad guram bicikl zapinje i za lijevu i za desnu stranu vilice.
Kotaci su original koji dolaze na TREK x-caliber 7 (model '17):
Formula DC20 alloy front hub; Bontrager Connection 32-hole double-walled rims, 29"

Probao sam skinut kotac i "zdravo seljacki" ga poravnat nogama toliko da mogu gurat bike. Sa svojih 75kg i par jacih gazenja po kotacu, rezultat 0 bodova. Ni da mrdne, i dalje svinut dosta...

Da li postoji mogucnost promjeniti samo obruc kotaca a ostavit ostalo (glava, spice)?
Ili Bas moram kupovat cijeli novi kotac (pretpostavljam da se ovaj vise ne moze centrirati)?
Koliko bi mogla biti cijena popravka?

Uz kotac jos trebam i rucice kocnica jer su na obje unisteni rezervoari za koc. tekucinu, a lijeva je i lijepo savinuta. Pa ako netko ima te stvari doma i voljan je prodat, nek se javi

Trebat ce sigurno jos dijelova. Ovo je uoceno samo letimicnim pregledom jer trenutno imam vecih problema od bicikla
nigda_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 11:32   #7669
Bojim se da moras kupiti novi kotac, takva osmica koju si opisao je nepopravljiva, mozda mozes samo novi obruc kupiti i dati nekome ali nisam siguran u kojem je stanju naba i kakve su zbice , plus pletenje kotaca ce te kostati gotovo kao novi kotac.
Pronjuskaj malo vjerojatno ima nesto povoljno i kvalitetno
Old Danas, 11:58   #7670
Quote:
nigda_vz kaže: Pogledaj post
Bok ekipa, danas sam dozivo malo zesci pad s bicikla (Ivancica, spust) i kotac je dosta dobio (jbg, preletio guvernal)...do te mjere da sam nosio bicikl vise od pola puta do auta -.-
ugl. osmica tolika da kad guram bicikl zapinje i za lijevu i za desnu stranu vilice.
Kotaci su original koji dolaze na TREK x-caliber 7 (model '17):
Formula DC20 alloy front hub; Bontrager Connection 32-hole double-walled rims, 29"

Probao sam skinut kotac i "zdravo seljacki" ga poravnat nogama toliko da mogu gurat bike. Sa svojih 75kg i par jacih gazenja po kotacu, rezultat 0 bodova. Ni da mrdne, i dalje svinut dosta...

Da li postoji mogucnost promjeniti samo obruc kotaca a ostavit ostalo (glava, spice)?
Ili Bas moram kupovat cijeli novi kotac (pretpostavljam da se ovaj vise ne moze centrirati)?
Koliko bi mogla biti cijena popravka?
Novi obruc 150-300kn, zbice 3-6kn komad, slagenje 50-300kn
Old Danas, 17:06   #7671
Quote:
danny10 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da to podrazumijeva i novu osovinu
Ako govoriš o pogonskoj osovini, da. Ali ako ideš na novi Deore pogon, dobivaš ju u paketu.
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.