Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 12:21   #9161
Thumbs up

Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
3

Hvala !
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Old 19.10.2017., 09:26   #9162
Staklarstvo Sisak

Ljudi pozdrav svima,

Namjeravam poslovat s firmom Staklarstvo Sisak. Poslovnica tu u Strojarskoj, ZG. Imaju solidnu ponudu za pvc+alu pa bi htio pitati tu kakva su vaša iskustva s njima ako ih imate. Kvaliteta izrade prozora, ugradnja i montaža i to.

Čitao sam neke postove po nekim grupama prije dosta vremena da je bilo problema oko nekih stvari... Davno je to bilo pa bi htio saznati kakva je sad situacija.

Hvala svima!
__________________
Non Bene Pro Toto Libertas Venditur Auro
SinfulSaint is offline  
Old 21.10.2017., 12:56   #9163
Bio bih zahvalan ako neko može pomoć, naime treba mi najveća moguća vidljivost PVC prozora, koji su najuži profili? Gledao sam Salamander Streamline i 3D, Rehau Brilliant i Synego, Gealan 9000, ali sve to mi je preglomazno. U uskoj prostoriji imam prozor 130 x 140 cm, a na plastiku mi za dva krila otpada 30 cm sa strane (2 x 15cm štok i okvir) + 17 cm u sredini kod spoja krila (ako je stupić u sredini onda i 22 cm) - imam skoro 40% plastike a samo 60% stakla !?!

Vidio sam kod starih zgrada da postoje uski profili no stanari mi nisu znali reć gdje je to kupljeno, samo da je kupljeno prije jako puno godina.
Ledar is offline  
Old 21.10.2017., 13:08   #9164
Quote:
Ledar kaže: Pogledaj post
Bio bih zahvalan ako neko može pomoć, naime treba mi najveća moguća vidljivost PVC prozora, koji su najuži profili? Gledao sam Salamander Streamline i 3D, Rehau Brilliant i Synego, Gealan 9000, ali sve to mi je preglomazno. U uskoj prostoriji imam prozor 130 x 140 cm, a na plastiku mi za dva krila otpada 30 cm sa strane (2 x 15cm štok i okvir) + 17 cm u sredini kod spoja krila (ako je stupić u sredini onda i 22 cm) - imam skoro 40% plastike a samo 60% stakla !?!

Vidio sam kod starih zgrada da postoje uski profili no stanari mi nisu znali reć gdje je to kupljeno, samo da je kupljeno prije jako puno godina.
Aluminij.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Old 21.10.2017., 17:36   #9165
Zar nije slučaj da gdje izgleda usko, da fasada/stiropor prekriva veći dio?

Zašto ne staviš jednokrilni? Tu ti je odmah tih 17 cm. I ljepše će izgledati.
davorradman is offline  
Old 21.10.2017., 22:27   #9166
@BigSaint

Preskupo, imam 10 prozora, 4 para grilji, 3 balkonska i 1 ulazna vrata, to bi otišlo na vraga.

@davorradman

130 cm za jedan prozor mi je preveliko, a nemam ga ni gdje otvarat, soba je široka 3m a duga 5m.
Ledar is offline  
Old 22.10.2017., 07:59   #9167
Quote:
Ledar kaže: Pogledaj post
Bio bih zahvalan ako neko može pomoć, naime treba mi najveća moguća vidljivost PVC prozora, koji su najuži profili? Gledao sam Salamander Streamline i 3D, Rehau Brilliant i Synego, Gealan 9000, ali sve to mi je preglomazno. U uskoj prostoriji imam prozor 130 x 140 cm, a na plastiku mi za dva krila otpada 30 cm sa strane (2 x 15cm štok i okvir) + 17 cm u sredini kod spoja krila (ako je stupić u sredini onda i 22 cm) - imam skoro 40% plastike a samo 60% stakla !?!

Vidio sam kod starih zgrada da postoje uski profili no stanari mi nisu znali reć gdje je to kupljeno, samo da je kupljeno prije jako puno godina.
Baš jučer pogledao video o novoj Gealan Cubus stolariji pa vidite jel to to.
__________________
živjeti svaki novi dan najbolje
kao da je zadnji u životu
mhadina is offline  
Old 22.10.2017., 08:45   #9168
Quote:
Ledar kaže: Pogledaj post
@BigSaint

Preskupo, imam 10 prozora, 4 para grilji, 3 balkonska i 1 ulazna vrata, to bi otišlo na vraga.

@davorradman

130 cm za jedan prozor mi je preveliko, a nemam ga ni gdje otvarat, soba je široka 3m a duga 5m.
Potraži koju ponudu čisto da budeš siguran.
__________________
Arnoux je najbrži vozač...za jedan krug. Za cijelu utrku je jednostavno preglup - Alain Prost
BigSaint is offline  
Old 22.10.2017., 11:35   #9169
Quote:
mhadina kaže: Pogledaj post
Baš jučer pogledao video o novoj Gealan Cubus stolariji pa vidite jel to to.
Super izgleda, ali je cijena kao aluminij ako ne i veća, neka me netko razuvjeri ako ima informacije iz 1.ruke?
lukinjo88 is offline  
Old 22.10.2017., 23:57   #9170
PVC i ALU stolarija

Ugradio PVC zatvore Veka 70 softline kod firme Žulj iz Omiša . Pitam covika jel mi savjetuje kamene klupice ili Aluminijske s obzirom da mi +/- od 1000 kn ne predstavlja nista na cifru od 25 000 kn koliko sam platio prozore . Kaze on , ma sta ces se sa kamenom zajebavat , em skuplji em porozan ovo ono . Ja govorim , najvise mi je do kamena stalo zbog razine buke kad kisa bude padala , strah me je hoce se cut lupanje od taj aluminij ? Ma sta ti je .. nece , ne boj se . Ok , poslusam ja njega i pristanem na te alu klupice.

Evo upravo sad kiša pada i u sobi se ne moze stat od lupanja kise . Svaka kap mi u mozak tuce . Toliko lupa da se dite probudilo . A sta je jos luđe , kisa uopce nije velika niti jaka , onako sipi .. a nama lupa u sobi ko ludo .. toliko lupa da ne cujem sebe sta mislim . Ovako se nije culo niti u pola dok je bila stara drvenarija . Sad mi dode da zovem zidara i da mi izvadi tu alu klupicu i stavi kamen .


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Old 23.10.2017., 07:55   #9171
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Ugradio PVC zatvore Veka 70 softline kod firme Žulj iz Omiša . Pitam covika jel mi savjetuje kamene klupice ili Aluminijske s obzirom da mi +/- od 1000 kn ne predstavlja nista na cifru od 25 000 kn koliko sam platio prozore . Kaze on , ma sta ces se sa kamenom zajebavat , em skuplji em porozan ovo ono . Ja govorim , najvise mi je do kamena stalo zbog razine buke kad kisa bude padala , strah me je hoce se cut lupanje od taj aluminij ? Ma sta ti je .. nece , ne boj se . Ok , poslusam ja njega i pristanem na te alu klupice.

Evo upravo sad kiša pada i u sobi se ne moze stat od lupanja kise . Svaka kap mi u mozak tuce . Toliko lupa da se dite probudilo . A sta je jos luđe , kisa uopce nije velika niti jaka , onako sipi .. a nama lupa u sobi ko ludo .. toliko lupa da ne cujem sebe sta mislim . Ovako se nije culo niti u pola dok je bila stara drvenarija . Sad mi dode da zovem zidara i da mi izvadi tu alu klupicu i stavi kamen .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kod mene su kamene i svejedno se čuje. Kao da smrznuti grašak pada po klupčici. Pretpostavljam manje nego kad bih imao AL, ali dovoljno da me probudi po noći jer mi je prozor cca 80 cm od glave. Mislim da je kod mene problem u tome što je klupčica nabijena/prislonjena na podštok bez neke izolacije i vibracije udarca se nju se prenose dalje na profill koji je šupalj i eto bubnjanja.
Zanimljivo je da mi se i padanje kiše po klimi isto jako prenosi iako je klima na parapetu od 20 cm Ytonga.
Odkad imam nove prozore nebi znao da pada kiša kad nebi imao klupčice i klimu. Tu mi rolete na izbačaj spašavaju stvar.
ssm is offline  
Old 23.10.2017., 10:34   #9172
Pozdrav, evo meni su juče odradili stolariju, sve je OK urađeno i zadovoljan sam. Do kraja sedmice treba doći majstor da odradi klupice, špalete i lajsne.

Međutim, ono šta me kopka, a na netu sam vidio slika u više verzija, stakla su trostruka sa 2 low e, ali su ti premazi na 3 i 5 gledano iznutra.

Ovdje se na forumu najčešće spominje kombinacija 2 i 5, a na netu vidim da ima i 2 4, pa sad, isplati li se pitati ljude da zamijenu/okrenu stakla, koliko je to pametno te ima li (i koliko) razlike u toplotnim gubicima?!

Evo konkretno ako može neko reći šta je ovdje tačno:




Hvala unaprijed.

Zadnje uređivanje StefanMD : 23.10.2017. at 11:39.
StefanMD is offline  
Old 23.10.2017., 10:50   #9173
Evo nama upravo sada stavljaju klupčice i mi smo baš htjeli limene. Nama paše to lupkanje kiše. Onako djeluje uspavljujuće. Nekome taj zvuk smeta a nekome je iritantan. Meni smeta kaj ne čujem taj karakterističan zvuk. Jučer je padala kiša a mi ništa nismo čuli. Nama to smeta. Sto ljudi, sto čudi.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 23.10.2017., 11:46   #9174
Pa da li je to nužno da se čuje, ili ima način montaže (sa nekim pjenama, ispunama, trakama..) da se to eliminira?
davorradman is offline  
Old 23.10.2017., 11:51   #9175
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
Evo nama upravo sada stavljaju klupčice i mi smo baš htjeli limene. Nama paše to lupkanje kiše. Onako djeluje uspavljujuće. Nekome taj zvuk smeta a nekome je iritantan. Meni smeta kaj ne čujem taj karakterističan zvuk. Jučer je padala kiša a mi ništa nismo čuli. Nama to smeta. Sto ljudi, sto čudi.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk


Slazem se ja sa tebom , sto ljudi , sto cudi . Dosta tu ovisi i o polozaju stana . Moj susjed koji je sjever- istok orijentacije jucer je cuo nesto sitno kisu . Dok sam ja jugo-zapad i valjda uz jugo koje je puhalo nanosilo je meni te kapi sa puno vecom inercijom. To je lupalo ko da dica bacaju one male petarde žabice pod prozor oa pucketa .. uzas ! Sad zovem zidara i on se smije i govori , a sta si mislija sa alu klupicama , da si stavija kamen to nebi ni cuo . To je problem s kojim se ja cesto susrecem


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Old 23.10.2017., 17:18   #9176
ja stavio kamen i ne čujem niš.

@ssm
a kaj se pa alu lamelama roleta ne čuje lupkanje kapi? hmm...
DeeJay Dee is offline  
Old 23.10.2017., 17:25   #9177
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
ja stavio kamen i ne čujem niš.

@ssm
a kaj se pa alu lamelama roleta ne čuje lupkanje kapi? hmm...
Nama su danas stavili klasične limene klupčice pa ne mogu reći koliko će se kiša čuti ali sam 100% sigurna da će to biti znatno manje nego prije jer je zvučna izolacija puno bolja. Ali kao što sam rekla, nama odgovara taj zvuk. Uspavljuje....

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 23.10.2017., 20:13   #9178
Postovani forumasi,nemam pojma o alu stolariji a u jedan stari stan trebam promjeniti za francuski balkon vrata na juznoj strani prozor i roletu.
Dimenzije vrata su 2,40x0,63cm 2 krila tj ukupno 2,40 x 1,30cm.
Dobila sam tel. ponude od dvije forme u Zg i razlicite cijene bez detalja,skrivenih;
Da li netko ima iskustva sa firmama Palk i Capricorn sistemi,razlika je u 700kn pa kako sam malo iscitavala temu vidim da ima niz detalja o kojima pojma nemam.
Meni je vazno da dihta prozor i da nema nekakvih skrivenih mana koje neznam pa se zeznem za par stotina kuna.Ako ima tko preporukuili inf. o navedenim firmama bila bih zahvalna.Mozete i na pm odgovoriti.Hvala
goldfish is offline  
Old 23.10.2017., 22:59   #9179
ovo sa debljinom vanjske stijenke nitko ne spominje ali ako je razlika 2,7-3.0mm to mi se čini zanemarovo. Čudno da štede 3mm kada je plastika jeftin materijal.

Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
za rolete bolje predprozorske
zar nisu po svemu bolje nadprozorske?
9009 is offline  
Old 24.10.2017., 08:04   #9180
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
ja stavio kamen i ne čujem niš.

@ssm
a kaj se pa alu lamelama roleta ne čuje lupkanje kapi? hmm...
Ne, lamistal + izolacija kutija radi svoje Da ne bubnja po klupčicama nebi ni znao da pada kiša. Mislim da je bitno da kad udara po roletama, nema prijenosa vibracija preko vodilica na profile. Kod udaranja direktno u profil, nema neke jake snage udarca i buke obzirom na kut. Na klupčice pada pod cca 90 pa je energija i buka veća.

Pretpostavljam da netko zna kako se po pravilu struke izolira spoj klupčice i profila, ali u punoj površini dosjeda, ne samo na vanjskim kutevima. Kod montaže obično ispod stave ljepilo, nabiju do podštoka i onda izvana silikon. A unutra šupljina (i bubnjeva ) koliko hoćeš.
ssm is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:09.