Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 21:33   #61
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Što bi bio jedan ili dva ili više? Dok je nešto "sve", onda brojke nemaju smisla.I zašto si toliko nabrijan oko toga "jedinstva" što ti vjeruješ da vjeruješ.
nužno je da je Stvoritelj jedan, jer kada bi bilo više njih, svaki bi bog radio šta hoće sa onim što je on stvorio, i posvađali bi se. mi muslimani kažemo La illahe ilallah, što znači: "nema božanstava uz Boga". to nam je temelj.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pa svijet jest "Bog".
uvjetno rečeno, da, tako je, jer sve o Stvoritelju pjeva i govori; leptir, oblaci, rijeka, ribe, price, sunce, mjesec... mi ipak kažemo da je svijet slika Božije milosti, te da je svijet samo stvorenje koje se stalno mijenja, a Bog je nestvoreni stvoritelj i održavatelj koji se nikad ne mijenja. zaista je šteta što nemaš vremena da se posvetiš tewhidu, makar da pročitaš par tekstova na tu temu. tewhid je učenje o jednoći Stvoritelja. ovo je dobar a kratak tekst. a o mudžizama, nije vrijeme sad. možda kad "svariš" tewhid. selam
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 22:06   #62
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
nužno je da je Stvoritelj jedan, jer kada bi bilo više njih, svaki bi bog radio šta hoće sa onim što je on stvorio, i posvađali bi se. mi muslimani kažemo La illahe ilallah, što znači: "nema božanstava uz Boga". to nam je temelj.
Ima li neke veze s Judom?
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 23:07   #63
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ima li neke veze s Judom?
nema, kao ni ono na šta sam replicirao (što je nepoznati pisao), tako da... u pravu si. ali mi je bilo interesantno odgovoriti mu, jer nisam do sad video onakve postove od njega. bkao da se malo pomerio naprijed (možda griješim). moderatori nek obrišu ako smeta, moja isprika. (a za judu smo riješili da ne znamo kako je umro )
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 23:16   #64
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
nema, kao ni ono na šta sam rteplicirao (što je nepoznati pisao), tako da... u pravu si. ali mi je bilo interesantno odgovoriti mu, jer nisam do saad video onakve postove od njega.- kao da se malo pomerio naprijed.. možda griješim. moderatori nek obrišu ako smeta, moja isprika.
Njegovi postovi su preinteresantni, evo zamalo pa mrvicu sam kaj nije napisao muhamed je znao ko je bio juda... Kolegi kad uloviš detalj misli, odma si krif, naljuti se, veli opet se bavite mnome... t-t-t nije fer čitati tuđe misli, kaj ne da je.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 23:21   #65
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Njegovi postovi su preinteresantni, evo zamalo pa mrvicu sam kaj nije napisao muhamed je znao ko je bio juda... Kolegi kad uloviš detalj misli, odma si krif, naljuti se, veli opet se bavite mnome... t-t-t nije fer čitati tuđe misli, kaj ne da je.
Volis huskati uvijek nekoga na trecu osobu je li prpa lice u lice direkt ?
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 23:27   #66
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Njegovi postovi su preinteresantni, evo zamalo pa mrvicu sam kaj nije napisao muhamed je znao ko je bio juda... Kolegi kad uloviš detalj misli, odma si krif, naljuti se, veli bavite se mnome.. t-t-t nije fer čitat tuđe misli, kaj ne da je
ti ga pokopa. mada ga ja ne vidim takvog.. mislim da je iskren, dobrodušan.

gle, juda je nastao iz potrebe da se pokaže kako je izdaja loša.. što u suštini nije loša zamisao, jer izdaja stvarno jest loša. zato mi se sve o njemu sviđa, ma da mi je sve to malkice prenaivno kako je tamo opisano.

na primjer, on ga poljupcem izdaje
mada... ima tu malo i pjesničkog, možda.

no, ipak su sve to priče, nemoj na to gledati previše ozbiljno,
jer proć će ti vrijeme a da nećeš shvatiti glavnu nit.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 23:59   #67
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
ti ga pokopa. mada ga ja ne vidim takvog.. mislim da je iskren, dobrodušan.

gle, juda je nastao iz potrebe da se pokaže kako je izdaja loša.. što u suštini nije loša zamisao, jer izdaja stvarno jest loša. zato mi se sve o njemu sviđa, ma da mi je sve to malkice prenaivno kako je tamo opisano.

na primjer, on ga poljupcem izdaje
mada... ima tu malo i pjesničkog, možda.

no, ipak su sve to priče, nemoj na to gledati previše ozbiljno,
jer proć će ti vrijeme a da nećeš shvatiti glavnu nit.
Maloprije si pokušao 'pokopat' mene a sad se tu kakti brineš za kolegu. I kak to sad nazvat, dal licemjerstvom? Samo pitam.

Kolega je, sve u svemu, dobrodušniji od mene. Primjerice, oprostit će stvari koje ja osobno ne bih oprostila. On da poželi, bio bi bolji kršćanin od mene. Al eto, zapeo za kreacionizam, i što se tu može.


Juda?
Nije izdao Isusa poljupcem kako se misli. Piše vam, izdao je na Posljednjoj večeri, momenat kad je sotona ušao u Judu i 'dao' mu ideju.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 00:08   #68
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Maloprije si pokušao 'pokopat' mene a sad se tu kakti brineš za kolegu. I kak to sad nazvat, dal licemjerstvom? Samo pitam.
Nisam te ničim išao pokopati, to te Akvila optužio da zamećeš kavgu, a ne ja. a ako misliš da sam licemjer, ti me ignoriraj. vjeruj i ja činim isto kad osjetim licemjerstvo kod nekog. samo ignoriram.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kolega je, sve u svemu, dobrodušniji od mene. Primjerice, oprostit će stvari koje ja osobno ne bih oprostila. On da poželi, bio bi bolji kršćanin od mene. Al eto, zapeo za kreacionizam, i što se tu može.
ne bih ulazio u to ko bi bio bolji, ko gori.. "nekom trebaju godine, nekom dani" (Bilal r.a.)

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Juda? Nije izdao Isusa poljupcem kako se misli. Piše vam, izdao je na Posljednjoj večeri, momenat kad je sotona ušao u Judu i 'dao' mu ideju.
ne znaš šta gdje piše. ja mislim na stih Mk 14,45 (na taj poljubac).
a kako ovo misliš na posljednjoj večeri, i ostalo? pojasni mi.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 00:16   #69
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
a kako ovo misliš na posljednjoj večeri, i ostalo? pojasni mi.
Ti koji misliš da znaš ko je započeo kavgu, zasigurno ćeš usput znati i gdje piše o Posljednjoj večeri.

Juda je tipičnjak, dođe s drugima, sjedne, pa se onda iznenada izgubi na ulici, misleći niko nije primjetio njegov izostanak. I istina, nitko nije primijetio osim Isusa, koji je znao na koju adresu je otrčao Juda izdajnik.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 00:57   #70
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Juda je tipičnjak, dođe s drugima, sjedne, pa se onda iznenada izgubi na ulici, misleći niko nije primjetio njegov izostanak. I istina, nitko nije primijetio osim Isusa, koji je znao na koju adresu je otrčao Juda izdajnik.
shvatam. to je mjesto kad žena razbija posudu od alabastera i pomaže Isusa a.s., apostoli se bune što je rasipna, a Juda trči da javi glavešinama u hramu.

no, formalno, izdao ga je poljupcem. nema otrovnijeg poljupca od izdajničkog.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 01:04   #71
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

shvatam
Shvataš? Onda znaš, došao je kraj.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 01:17   #72
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
nužno je da je Stvoritelj jedan, jer kada bi bilo više njih, svaki bi bog radio šta hoće sa onim što je on stvorio, i posvađali bi se.


Bogovi bi se nešto svađali ko babe s placa. Što bi bili bijesni ako su Savršeni svi do jednoga. Šuplja ti je teologija. Nabrijao si se na to "da je Bog jedan" i to stalno ponavljaš (kao i da je najveći zločin pripisivati da ih ima više), ne znajući zapravo što govoriš. Tako ti je to u teologijama.

Quote:
mi muslimani kažemo La illahe ilallah, što znači: "nema božanstava uz Boga". to nam je temelj.
Grupno-navijački mentalitet.... mi muslimani... mi hajdukovci. Uz pripadne pokliče.

Quote:
uvjetno rečeno, da, tako je, jer sve o Stvoritelju pjeva i govori; leptir, oblaci, rijeka, ribe, price, sunce, mjesec...
Kao i pregažena žaba ili truli zub. Svijet je to što jest. Neće ti uskrsavati mrtvo tijelo iz groba da uživa sa hurijama u nebu, ako mu se klanjaš mnogo puta svaki dan itd.

Quote:
zaista je šteta što nemaš vremena da se posvetiš tewhidu, makar da pročitaš par tekstova na tu temu. tewhid je učenje o jednoći Stvoritelja.
Teološka prelijevanja iz šupljega u prazno. Pročitao sam tih materijala i previše, i svi su isti, bezvezne sofisterije za obmanu naivnih. Još je Sokrat govorio o takvima...
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 09:18   #73
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
nužno je da je Stvoritelj jedan, jer kada bi bilo više njih, svaki bi bog radio šta hoće sa onim što je on stvorio, i posvađali bi se.
Možda se radi o Svijesti koja je raspršena na svim razinama...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 11:04   #74
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
nužno je da je Stvoritelj jedan, jer kada bi bilo više njih, svaki bi bog radio šta hoće sa onim što je on stvorio, i posvađali bi se. mi muslimani kažemo La illahe ilallah, što znači: "nema božanstava uz Boga". to nam je temelj.

uvjetno rečeno, da, tako je, jer sve o Stvoritelju pjeva i govori; leptir, oblaci, rijeka, ribe, price, sunce, mjesec... mi ipak kažemo da je svijet slika Božije milosti, te da je svijet samo stvorenje koje se stalno mijenja, a Bog je nestvoreni stvoritelj i održavatelj koji se nikad ne mijenja. zaista je šteta što nemaš vremena da se posvetiš tewhidu, makar da pročitaš par tekstova na tu temu. tewhid je učenje o jednoći Stvoritelja. ovo je dobar a kratak tekst. a o mudžizama, nije vrijeme sad. možda kad "svariš" tewhid. selam
Koliko vi god pokrivali istinu tuveci u glavu da si jedini bog imaju oci i uvjek moze pogledati drugoga.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 11:08   #75
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Shvataš? Onda znaš, došao je kraj.
Imas sad drugoga u vidu ?
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:34   #76
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Bogovi bi se nešto svađali ko babe s placa. Što bi bili bijesni ako su Savršeni svi do jednoga. Šuplja ti je teologija. Nabrijao si se na to "da je Bog jedan" i to stalno ponavljaš (kao i da je najveći zločin pripisivati da ih ima više), ne znajući zapravo što govoriš. Tako ti je to u teologijama.
Baš. Ispast će da su bogovi stvoreni na sliku baba s placa.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 15:45   #77
Da se bogovi nisu svadjali nikad ne bi covjecanstvo bilo u svadji to ide jedno s drugim.
Uce se zajedno demokraciji.Ovi ovde koji trube o jednom bogu nemaju pojma sto je demokracija...Baabina mora biti zadnja, prica iz pustare.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:22   #78
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Da se bogovi nisu svadjali nikad ne bi covjecanstvo bilo u svadji to ide jedno s drugim.
Uce se zajedno demokraciji.Ovi ovde koji trube o jednom bogu nemaju pojma sto je demokracija...Baabina mora biti zadnja, prica iz pustare.
Neobični neki bogovi. Lakše im je stvoriti svijet nego shvatiti koncept demokracije.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 16:27   #79
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Neobični neki bogovi. Lakše im je stvoriti svijet nego shvatiti koncept demokracije.
Kako ce shvatiti ako ne iskuse? Zato su trebali tijelo covjeka.
Akvila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 19:38   #80
Quote:
Akvila kaže: Pogledaj post
Imas sad drugoga u vidu ?
Aha, još jednog za ignor, pogodi kog. Ni taj neće čuti Juda je furo kesu s lovom, financijer jelte. Neće ni čuti da kod Jude ni bilo nikakvog osobitog značaja. Kad popratiš NZ uvidiš da se jedva i spominje (osim onog ključnog već navedenog a počinjenog nedjela). Juda je nekako još u startu kod odabiranja učenika uvijek stajao postrance, reklo bi se nije bil baš fletan. Dakako, pričamo o Iskariotu, jer bila su dvojca imenom Juda. Zato bumo onog drugog pustili na miru jer taj se pokazal istrajnim.
The End.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.