Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2007., 19:12   #1
Štednja, životno ili investicijski fondovi

Mjesečno mi, nakon svih davanja, ostaje 50 do 100 €. S tim da imam stambeni kredit i kredit za auto, pa ne trebam štediti u tu svhu. Dakle, ja bih tu lovu stavljala "sa strane".
Pitam se koji bi oblik štednje/osiguranja/investiranja bio najoptimalniji. Čine mi se vrlo interesantni investicijski fondovi. Zanima me koji fond da izaberem za mjesečnu uplatu cca 70€? Napominjem da to smatram dugoročnijim investiranjem > 5 god.
Hvala.
tweety bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 19:32   #2
Quote:
tweety bird kaže:
Mjesečno mi, nakon svih davanja, ostaje 50 do 100 €. S tim da imam stambeni kredit i kredit za auto, pa ne trebam štediti u tu svhu. Dakle, ja bih tu lovu stavljala "sa strane".
Pitam se koji bi oblik štednje/osiguranja/investiranja bio najoptimalniji. Čine mi se vrlo interesantni investicijski fondovi. Zanima me koji fond da izaberem za mjesečnu uplatu cca 70€? Napominjem da to smatram dugoročnijim investiranjem > 5 god.
Hvala.
Popravi prehranu na bolje i kvalitetnije, odi na izlet i nadiši se svježeg zraka, upiši školu stranih jezika, strpaj nešto u caritas, stavi plin u auto ako se puno voziš, fasadu na kuću, nakon toga ako ti još što ostane pitaj, ima još.
 
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 19:44   #3
Gledaj Miro,
Rekoh ostane mi do 100€/mj dok podmirim sve potrebno. Imam stan u koji sam uselila prije 4 mjeseca (nov - netreba fasada ), sav namještaj, nov auto, kuću na moru od staraca i dovoljnu plaću... Dakle ne trebam kupovati ništa osim hrane, odjeće isl.
Dakle Miro
tweety bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 15:39   #4
Razmisli o tome da se prvo rijesis kredita s tih 100 eura mjesecno, a onda tek pocnes stedit.
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 16:03   #5
Tweety, uloži u investicijski, neki mješoviti, fond. 100E nije malo, nakon 10 godina to je puuuuno novaca
__________________
Pije se na ure, ne na litre
Plavac Mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 17:15   #6
Quote:
celavi2 kaže:
Razmisli o tome da se prvo rijesis kredita s tih 100 eura mjesecno, a onda tek pocnes stedit.
Da, e to ti je tek financijski isplativa matematika. Radije vratiti tudju lovu na koju placas kamate od 6% (bubam) nego sa tom (posudjenom) lovom zaradjivati prinose vece od kamata pa na taj nacin ostvarivati dodatnu zaradu...
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 09:33   #7
Prije nego bilo što počneš pogledaj
www.aktivno-investiranje.com
odlična stranica, jako dobre informacije
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 15:54   #8
Quote:
Zafashan kaže:
Da, e to ti je tek financijski isplativa matematika. Radije vratiti tudju lovu na koju placas kamate od 6% (bubam) nego sa tom (posudjenom) lovom zaradjivati prinose vece od kamata pa na taj nacin ostvarivati dodatnu zaradu...
A di to imas sigurne prinose vece od kamate na kredit?
Ako je stvarno sigurna da to moze ostvarit, onda je najbolji savjet da uzme hipoteku na tu kucu, proba nac jos kojeg jamca i uzme maksimalni kredit koji ikako moze, i onda tu lovu ulozi...
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 16:15   #9
stambena štednja- prinosi uz poticaje su ok ali ako ulažeš samo da zaradiš čim više onda i nije prvi izbor...osim ako trebaš kredit

mirovinska štednja - veći poticaji al mogućnost korištenja sredstava tek nakon 50. godine što za nas mlađe i nije neki podstreg...valja nešto napraviti (uživati) i prije zlatnih godina...

životno osiguranje (fond polica) - ako o vašim primanjima ovisi cijela obitelj te nedaj Bože da se vama nešto desi oni su osigurani...-onda to ima smisla, al inače baš mi nije primamljivo

dionice - zahtijevaju veće znanje, stalni angažman i veću lovu da bi se stvorio neki dobar porfelj...

i ostaju INVESTICIJSKI FONDOVI za koje samo riječi hvale...hehhhe
jockerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 01:02   #10
Quote:
hrast kaže:
Prije nego bilo što počneš pogledaj
www.aktivno-investiranje.com
odlična stranica, jako dobre informacije
Nemoj se nasanjkati!
Site je katastofa i bacanje pjeska u oči!
Nikako ne upotrebljavati kontakte!
Imformiraj se sama i donesi pravovaljanu odluku!

Tweety, imaš li familiju?
Ako imaš daj 50 Eura u neko osiguranje, ostalo u fondove, malo u dionički, malo u mješoviti, pa miksaj s uplatama malo vamo, mlo tamo!
Ako nemaš buksaj u fondove, kako sam preporučio.

Sretno...
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 09:23   #11
Quote:
celavi2 kaže:
A di to imas sigurne prinose vece od kamate na kredit?
Ako je stvarno sigurna da to moze ostvarit, onda je najbolji savjet da uzme hipoteku na tu kucu, proba nac jos kojeg jamca i uzme maksimalni kredit koji ikako moze, i onda tu lovu ulozi...
Ma daj, molim te. Ovakve djecje sprehe nisu za ovaj forum. Uostalom, ima ljudi koji su i to napravili... U svakom slucaju to ne zastupam.

No ako u danasnje vrijeme ne ocekujes da investiranjem dignes vise od 6% (ili 10tak posto) godisnje, onda ne znam sto radis na ovom forumu (barem obzirom da dolazis davati savjete ovdje).
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 10:41   #12
Quote:
Zafashan kaže:
Ma daj, molim te. Ovakve djecje sprehe nisu za ovaj forum. Uostalom, ima ljudi koji su i to napravili... U svakom slucaju to ne zastupam.

No ako u danasnje vrijeme ne ocekujes da investiranjem dignes vise od 6% (ili 10tak posto) godisnje, onda ne znam sto radis na ovom forumu (barem obzirom da dolazis davati savjete ovdje).
Pa to si i ja mislim. Kamata na stan mi je 4%. Pa smatram da mi se ne isplati vraćati taj kredit unaprijed. Jer realno gledano više nikada neću dobiti ovako povoljan kredit.
Dakle, planiram investirati 100€/mj na dulji rok počevši sa ICF Balanced fondom. Što mislite jel to dobar izbor?
tweety bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 10:48   #13
Quote:
tweety bird kaže:
Pa to si i ja mislim. Kamata na stan mi je 4%. Pa smatram da mi se ne isplati vraćati taj kredit unaprijed. Jer realno gledano više nikada neću dobiti ovako povoljan kredit.
Dakle, planiram investirati 100€/mj na dulji rok počevši sa ICF Balanced fondom. Što mislite jel to dobar izbor?
Sve ti je dobar izbor, dokle god je to tvoj izbor. Ali, budi ga spremna modificirati ako dobijes takve signale sa trzista... Vodi racuna i o oportunitetnom trosku.

Prema trenutnim rezultatima, dobar izbor, mala naknada za izlaz.
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 10:59   #14
Quote:
tweety bird kaže:
Gledaj Miro,
Rekoh ostane mi do 100€/mj dok podmirim sve potrebno. Imam stan u koji sam uselila prije 4 mjeseca (nov - netreba fasada ), sav namještaj, nov auto, kuću na moru od staraca i dovoljnu plaću... Dakle ne trebam kupovati ništa osim hrane, odjeće isl.
Dakle Miro

Bog te blagoslovio..Blago tebi.
__________________
..all matter is merely energy condensed to a slow vibration, that we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.
girlnextdoor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 13:28   #15
Investitori su u RH jako pametni poput freelancera. "Samo ti uloži u jedan fond ili dva" i to ti je savjet. Niti imaš pojma kuda ulažu, koja im je strategije, tko su brokeri, koji rok... A kad se desi prva korekcija ili neki trend (kad dođe medo), biti će ciju-ciju kao u SLO, fondovi su banana, opet su nas prevarili, sve je to bez veze, nije to za mene. Vidimo se za 7-10 godina.
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 16:52   #16
Quote:
hrast kaže:
biti će ciju-ciju kao u SLO
Daj mi povedaj kaj je to bilo v Sloveniji ciju ciju

Tebi toplo preporočam Delniški Zajček
http://www.skladi.com/sklad.php?kod=...15475f5ed8e31b
__________________
Srečno Kekec, Zlatorogov car.
Srečno Kekec, triglavski mornar.
Tvoje misli solze pijejo.
Tvoji škornji jame kopljejo
.
Primož Trubadur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:24.