Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2008., 11:06   #81
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Da, mislio sam upravo na tu cestu koja je puštena u promet negdje pred ljeto ove godine i u izvrsnom je stanju, doslovno odlična. Ukoliko budeš išao njome, osobno ćeš se osvjedočiti. Granični prijelaz koji spominješ je kod mjesta Klong Yai (sa tajlandske strane), ali nekada se taj prijelaz naziva i Had Lek, ako se sjećam, neka dva sata vožnje busom od Trata. Doduše ja sam išao u suprotnom smjeru. Malo čekanja i formaliziranja na graničnom prijelazu, ali ništa posebno. Oni koji su prelazili tajlandsko-kambodžansku granicu reći će da je ovdje sve nekako u redu (za tamošnje prilike) u odnosu na Poipet granični prijelaz.

Što se tiče povratka iz Sihanoukvillea za BKK, nikakao se nemoj vraćati u PPenh izuzev ako nemaš avionsku kartu ili slično. Samo ćeš otići na udaljeniji i skuplji put prema nekom od drugih graničnih prijelaza. Osobno sam išao od Sihanoukvillea do Koh Konga, od Koh Konga do graničnog prijelaza, a od tamo izravnim busom odonosno minibusom do Trata gdje sam prenoćio (to sam bio i planirao) u hotelu Trat. Hotel, zaista ništa posebno, grad također ništa posebno, ali ne smeta za jedan overnight. Imaj na umu da kada ideš iz Trata do Pattaye ili BKK da postoje izravni autobusi, ali nemoj kupovati karte od ljudi na peronu pa makar bili odjeveni u uniforme, nego na šalteru. Razlika u cijeni - drastična!!! Kartu kupi na vrijeme, možda čak i dan prije jer gužve znaju biti vrlo izražene.

Postoji i opcija leta iz Trata za BKK sa Bangkok airwaysom, neki su to koristili jer im se pojam višesatne vožnje autobusom iz Trata do BKK nije sviđao. Ipak, mislim da vrijedi malo pretrpiti jer je autobus osjetno jeftiniji. Točnije, isplati se koristiti ovaj let jedino ako čovjek ide izravno iz Trata kući breko BKK aerodroma.
Oke.
Tenks na informacijama.
Zanimala me neka druga varijanta muvinga prema BKKu. "The Poipet" sam prosao... ...mozda se odlucim za ovu "tvoju" varijantu... ali to cu na licu mjesta vidjeti kako to funkcionira...

LP
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 20:30   #82
ccitam malo pa vidim da Aston ima pogresno misljenje o Phnom Penu
grad je super...nako nije prevelik..jes ima guzve al ima neku dobru atmosferu...mozda su to dobri duhovi
mozete se muvati tamo vamo i ima zanimljiv nocni zivot isto tako ne prevelik ni premal
ako odsedate na takozvanoj jezerskoj strani....pansionske sobe su sranje (oko 4 dolara)al je zato prostor za druzenje s otvorenim delom ka jezeru super...i super je gluvariti tim delom i pricati gluposti s raznoraznim facama
lokalna motor mafija vaz moze odvesti motorima na raznorazne izlete...il mozete jeftinije na ulici zaustaviti nekog propalicu s jos propalijim motorom i u stilu kunta kinte objasnjavati gde cete
jedino motor mafija prica engleski i ima razvijen servis sluzenja turistima...kao da vas odvedu do nekog mesta gde mozete pucati oruzjem u zidove il u krave po zelji..ako vam je to preveliko tu su kokoske i ostale peruti....ima cak i protivtenkovske rakete s kojom mozete razoriti neku glupu svinju il kravu
rakete su najskuplje od sto pedeset dolara navise...pistolji oko dvadesetak,kalasnjikovi oko 30-40.....sve u svemu ako niste bili u ratu mozete glumiti rat tamo..i komadati neke debilne zivotinje il razvaljivati neki jos debilniji zid....cak ce vas pohotni vojnici i slikati za memoriju
ako nameravate za Laos...mozete kupiti Lao pare u nekoj agenciji...otprilike je oko 15 posto vise nego kad menjate dolare u laosu
netreba da nosite loneluplanet knjige jel ih tamo ima kopiranih za par dolara..za sve okolne zemlje...uglavnom ih valja neko krdo prevejane decurlije koje vas pali na foru gladni smo
ima jos muzeja i bog zna sta jos s masom istrebljenih ljudi.....al je to vecinom zanimljivo za turiste iz raznoraznih blagostajnih zemalja gde im je najveci kriminal bio sto su mrava zgazili il slucajno zapalili pikavcom neku gusenicu
u sustini mnogo turista dodje tamo samo da bi uhvatili bus za vijetnam...dodju naprave vizu i uzmu bus i odu jel je kao vijetnam uzasno zanimljiviji
bih i u novoj godini....napravili su binu u delu grada gde su svirali njihove rep grupe....
u stvari sam bio juznije na obali gde htedoh biti za novu godinu....al sam moro pobeci jel mi je bilo tamo uzasno dosadno...tako da eto otoh tamo gde je bilo zanimljivije
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 20:58   #83
ah da nesto o obalskom delu na jugu kambodze...
obala nista narocito uglavnom masa restorana po plazi gde nocu lepo izgleda.....danju nekako pretrpano i nekako nema tolko mesta da se izlezava po plazi vec vecina se izlezava po stolicama od restorana
jedino sto mi se dopalo tamo je prezderavanje ribom...jeftina je i ima raznoraznih sorti
nije bas nesto preterano kontakt s ostalim turistima
ima neki drugi deo negde dalje na nekom brdu zaboravih naziv....tamo nema neki nocni zivot na plazi...plaza je mirnija ..osim sto vas tu i tamo stresa neka zena koja hoce da vam po svaku cenu uvali ananas...i mami od vas obecanja da cete i sutra i prekosutra da se drogirate ananasom i da ako taj cudotvorni ananas neuzmete od nje,njen copor dece ce pomreti od gladi....rekoh zeno imas tonu ananasa pa ih hrani...uglavnom tamo nema horde ljudi i mesto s pansionima je zanimljivo....vise se i turisti medjusobno kontaktuju
ja sam na primer iznajmio motor za nekolko dana pa molo tamo malo vamo

bih na nekakvom izleti na neko ostrvo....uglavnom se ubih od dosade....brod vas iskrca..onda se ko setate po tom ostrvu gde ima palme,kucice,pesak a cak je i more tu.....posto posle pedesetak metara vidite da je setnja ustvari glupost..bacate se u vodu i ko plivate tamo vamo dok vas netrgne poziv na rucak
onda se svi skupe i pocnu da jedu...posto im je porcija ribe bila tolka da sam poceo dobivati agresiju u sebi od ogromne gladi....uspeo sam oteti jos dva tri komada vise od snebivajucih turista...koji iz kulture il ko zna ceg jos glume kako nisu gladni...usput vam uvale neku rizu i koju kolu pa vas onda gurnu opet u brod i to je to

mozda jedino nije lose za malo trzanje ako vas je vec uhvatio samoubilacki delirijum od silnog izlezavanja po plazi
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 21:25   #84
zanimljivi predelu su i neki ratanakiri i mandalokiri..
u tom mandalokiriju ze mozete zezati s slonovima po nekoj sumi
ako vas je oko cetvoro mozete i lakse dilovati s slonovlasnikom da vas baci na slonove na nekolko dana
uglavnom je vako
kako mu dajete pare tako vas slonovlasnik baca prvo na motore da vas odveze u neku selendru gde je pravi slonovlasnik...posto predjasnji je ustvari slonoagent
pravi slonovlasnik vas baca po dvoje na slona i tera ih u neku sumu
po toj sumi treba da se malo koncentrisete da vas neka grana neodvali u glavu posto slona izgleda zanima da vas skine sa sebe
posle nekolko sati vas gonici slonova skini s slona i nahrane vas nekom rizom i necim sto nisam odgonetnuo sta je
onda se opet bacate na slona i dolazite do neke kolibe gde je i neki vodopad
tu se onda zezate tamo vamo dok nedodje noc pa onda gonici slonova zapale neku lomacu i uvale vam neko vino
onda se opijate uz svetlo s lomace i pricate price
sutra uglavnom slicno i onda se vracate u selendru s slonovlasnikom i onda vas motor vlasnici prebace do mesta gde ste
u sustini je zanimljivo kad se ima ok ekipa...meni se dopalo posto su bili neki ljudi s kojima se moglo ok glupirati..mad mislim da je previse sedeti na slonu preko dan vremena
oko cetrdesetak dolara po osobi je
u ratanikiriju je zanimljivije iznajmiti motor i zezati se tamo vamo ako niste plasljivi....posto sam ja krenuo s nekim cetvoro gamadi kaja su se poplasila posle tri sata pa okrenula natrag...sto je i bilo ok jel su me gamad samo kocila
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 21:33   #85
ima jos neko mesto gde su neki recni delfini....predeo je lep ono zelenilo, socetima i to
jezero s delfinima je isto tu i treba uzeti kartu gde vas onda uvale na neki brod koji kruzi u smeru gde se delfini pojave
u sutini cete i videti te delfini....posto je sve dobro organizovano da delfini budu tu
ustavri je lep predeo das se zeza malo po njemu pa ako ste bas gladni delfina mozete skoknuti do jezera
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 21:46   #86
ima jos neki deo s nekim razrusenim watovima negde severno zapadno
uglavnom iznajmite motor s vozacem..jel se nesme ko sam....i derete tamo par sati pa ako ocete mozte ostati ako ne vratite se
ja sam krenuo ujutro vratio se uvece..
samo jedan wat mi je bio zanimljiv....slicno ko u siam ripu s nekim drvetom preko wata..lepo izgleda...ostalo zanemarujuce
onda u juznom delu je neki deo s nekim brdom gde su neke razrusene zgrade s oranz algama...
to mi se dopalo ...uglavnom se muvate satima po tim razrusenim zgradurinama s oranz algama...meni bas zanimljivo...neka fina horor atmosfera
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 10:40   #87
Quote:
superpera kaže: Pogledaj post
zanimljivi predelu su i neki ratanakiri i mandalokiri..
u tom mandalokiriju ze mozete zezati s slonovima po nekoj sumi
ako vas je oko cetvoro mozete i lakse dilovati s slonovlasnikom da vas baci na slonove na nekolko dana
uglavnom je vako
kako mu dajete pare tako vas slonovlasnik baca prvo na motore da vas odveze u neku selendru gde je pravi slonovlasnik...posto predjasnji je ustvari slonoagent
pravi slonovlasnik vas baca po dvoje na slona i tera ih u neku sumu
po toj sumi treba da se malo koncentrisete da vas neka grana neodvali u glavu posto slona izgleda zanima da vas skine sa sebe
posle nekolko sati vas gonici slonova skini s slona i nahrane vas nekom rizom i necim sto nisam odgonetnuo sta je
onda se opet bacate na slona i dolazite do neke kolibe gde je i neki vodopad
tu se onda zezate tamo vamo dok nedodje noc pa onda gonici slonova zapale neku lomacu i uvale vam neko vino
onda se opijate uz svetlo s lomace i pricate price
sutra uglavnom slicno i onda se vracate u selendru s slonovlasnikom i onda vas motor vlasnici prebace do mesta gde ste
u sustini je zanimljivo kad se ima ok ekipa...meni se dopalo posto su bili neki ljudi s kojima se moglo ok glupirati..mad mislim da je previse sedeti na slonu preko dan vremena
oko cetrdesetak dolara po osobi je
u ratanikiriju je zanimljivije iznajmiti motor i zezati se tamo vamo ako niste plasljivi....posto sam ja krenuo s nekim cetvoro gamadi kaja su se poplasila posle tri sata pa okrenula natrag...sto je i bilo ok jel su me gamad samo kocila
pera, car si
odavno me nije nesto nasmijalo ko ovo sa slonoagentima
__________________
ajme majko
dador is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:39   #88
pozdrav, trenutno sam u internet kaficu u bkku.
sutra putujem u siam reap..uzeo sam mini bus iz neke lokalne agencije(znam da je glupost al frend je inzistirao, sva sreca da sam ga nagovorio na soliranje ostatak puta)

treba mi mala pomoc..znam da ima u postovima prije, al ako ima kakvih aktualnih zbivanja-novosti vezano za prijelaz granice? nemam vizu, radim istu na grani(solo)? neki dobar|jeftin smjestaj u siam reapu? tamo sam 2 puna dana 3 noci, kako da si isplaniram obilazak(prema vasem iskustvu)? i kako nazad do bkka-mozda nekim drugim putem?
marko21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 15:59   #89
Quote:
marko21 kaže: Pogledaj post
pozdrav, trenutno sam u internet kaficu u bkku.
sutra putujem u siam reap..uzeo sam mini bus iz neke lokalne agencije(znam da je glupost al frend je inzistirao, sva sreca da sam ga nagovorio na soliranje ostatak puta)

treba mi mala pomoc..znam da ima u postovima prije, al ako ima kakvih aktualnih zbivanja-novosti vezano za prijelaz granice? nemam vizu, radim istu na grani(solo)? neki dobar|jeftin smjestaj u siam reapu? tamo sam 2 puna dana 3 noci, kako da si isplaniram obilazak(prema vasem iskustvu)? i kako nazad do bkka-mozda nekim drugim putem?
Novosti za prijelaz granice nema, koliko ja znam....Istu radiš na granici (20 dolara, ako nemaš sliku - 2 dolara "kazne")....
Smještaj - prvi puta sam bila u "Shadow of angkor" hotelu, super sobe po 20 dolara, ali ne nadaj se da ćeš ovako na blef naći mjesta....Hotel je naveden u LP-ju, a sve što je tamo navedeno je bukirano mjesecima unaprijed....Ja sam samo imala sreće....
Drugi puta sam spavala u "Ivy guesthouse-u", pristojne sobe isto za 20 dolara....Uglavnom su svi hotelčići u SR-u ok, nisam čula neke veće pritužbe....
Ako si tip za to, obilazak odradi na biciklu - nezaboravno iskustvo pedaliranja kroz bespuća Kambodže Bike možeš rentati za 2 dolara na dan (ja sam ga rentala obje godine zaredom u Shadow of angkor hotelu), dobiješ lanac za vezanje i nisu loši bicikli (nisu ni Kone, ali ipak si u Kambodži)...Ispred hramova imaš čuvane parkinge za bicikle (ili ti ga čuvaju klinci ako kupiš neku sitnicu od njih.....). Prvi dan ostavi za Angkor Wat i hramove u blizini, a drugi dan odi malo dalje...U svim hotelima imaš besplatan SR vodič (super časopis) u kojem su svi hoteli, hosteli, barovi, restorani i detaljna karta hramova Angkora.....

Uglavno, mrzim te, zavidim ti i sad bi se isti čas teleportirala tamo gdje si ti sad i prošla sve ponovno, po treći put....
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 12:39   #90
Tempion zanima me u koje si vrijeme ti bila dole,jer ja planiram ovo ljeto dole mjesec dana od sredine 7.,pa me zanima ocemo moc dzipat okolo kako spada ili cemo bit ograniceni vremenskim (ne)prilikama i sputavani kabanicama?!i zanima me koje su jos must see destinacije,ne preturisticke u kambodzi osim siam reap,ako neko ima iskustva nek pomogne,jer bi ja sigurno duze od 3 dana bio tamo...a pera mi i nije bas od pomoci,posto se u vecini slucajeva nesjevca imena,a i nezanima me bas komadanje zivotinja?!
i jos jedno pitanje za flumen-day,zanima me koliko dode put busom iz sihanoukville do BKK,jer ja sam nasao avionsku kartu za 50$ iz phnom penha,pa me zanima oce li me povratak busom ispast puno jeftinije ili mi se isplati vratit u PP pa s avionom?!
bambi_cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 13:05   #91
Quote:
bambi_cro kaže: Pogledaj post
Tempion zanima me u koje si vrijeme ti bila dole,jer ja planiram ovo ljeto dole mjesec dana od sredine 7.,pa me zanima ocemo moc dzipat okolo kako spada ili cemo bit ograniceni vremenskim (ne)prilikama i sputavani kabanicama?!i zanima me koje su jos must see destinacije,ne preturisticke u kambodzi osim siam reap,ako neko ima iskustva nek pomogne,jer bi ja sigurno duze od 3 dana bio tamo...a pera mi i nije bas od pomoci,posto se u vecini slucajeva nesjevca imena,a i nezanima me bas komadanje zivotinja?!
i jos jedno pitanje za flumen-day,zanima me koliko dode put busom iz sihanoukville do BKK,jer ja sam nasao avionsku kartu za 50$ iz phnom penha,pa me zanima oce li me povratak busom ispast puno jeftinije ili mi se isplati vratit u PP pa s avionom?!
Bus SIHANOUK - BKK: 27$
Bus PHPENH - SIHANOUK 8$
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2009., 22:29   #92
Evo ja još uvijek proučavam opcije za svoje prvo putovanje po Indokini (Tajland, Kambodža, Vijetnam) i toliko ima toga da se stvarno me mogu odlučiti za rutu. Ali imam još vremena, planiram na put tek najesen. Zanima me da li netko ima iskustva s prijevozom od Ho Shi Min Cityja/Sajgona do Angkora? Koliko je to udaljeno, koliko traje i kakve su opcije? Još nešto, je li netko bio po delti Mekonga, to mi djeluje ful zanimljivo, ali me zanima da li je netko bio i kakvi su dojmovi? Tj. kilometražu na internetu nije tako teško pronaći, ali pretpostavljam da tamo 400km nije isto što i u Njemačkoj, pa me zanima ima li autobusa i koliko traje putovanje. Također, da li netko zna postoje li autobusi od Vinh Longa do Phnom Penha.
Adriaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 07:10   #93
Quote:
bambi_cro kaže: Pogledaj post
Tempion zanima me u koje si vrijeme ti bila dole,jer ja planiram ovo ljeto dole mjesec dana od sredine 7.,pa me zanima ocemo moc dzipat okolo kako spada ili cemo bit ograniceni vremenskim (ne)prilikama i sputavani kabanicama?!i
Ja sam bila u isto vrijeme, obje godine zaredom (sredina 7. - sredina 8. mjeseca)...Sve ovisi o tebi i koliko ti smeta malo kiše... Naime, ne mogu ti reći da ne pada, jer pada, ali kad padne, to je pljusak biblijskih razmjera koji traje par minuta...i za pola sata je opet sve suho jer je opako vruće...Nisam doživjela da je padalo cijeli dan....a i da je, nekako mislim da me ne bi smetalo, toplo je i nije nelagodno bit mokar (ionako si mokar cijelo vrijeme od znojenja.....)
Tempion is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 07:54   #94
Quote:
Adriaan kaže: Pogledaj post
Evo ja još uvijek proučavam opcije za svoje prvo putovanje po Indokini (Tajland, Kambodža, Vijetnam) i toliko ima toga da se stvarno me mogu odlučiti za rutu. Ali imam još vremena, planiram na put tek najesen. Zanima me da li netko ima iskustva s prijevozom od Ho Shi Min Cityja/Sajgona do Angkora? Koliko je to udaljeno, koliko traje i kakve su opcije? Još nešto, je li netko bio po delti Mekonga, to mi djeluje ful zanimljivo, ali me zanima da li je netko bio i kakvi su dojmovi? Tj. kilometražu na internetu nije tako teško pronaći, ali pretpostavljam da tamo 400km nije isto što i u Njemačkoj, pa me zanima ima li autobusa i koliko traje putovanje. Također, da li netko zna postoje li autobusi od Vinh Longa do Phnom Penha.
Od HCMC do Angkora je gotovo pa nemoguce doci u jednom danu. Oke, sve je moguce, ali prvo picis za Phnom Penh za sto ti treba cca. 8 sati i onda bi trebao utrcati u bus za Siem Reap do kojeg ti treba jos minimalka 5-6 sati. Iako nisam ziher, mislim da tako "kasno" iz Phnom Penha nema buseva za Siem Reap. Cesta u Kambodi od granice s Vijetnamom je "tragedija". Vjeruj mi da ti dupe nije spremno nakon 5-6 sati truckanja u busu do Phnom Penha iz HCMC-a podnijeti jos toliko do Siem Reapa.
Znaci, jedan dan do PPenha i onda drugi dan hladne guzice nastaviti do Siem Reapa.
Jedino sto znam da je ekipa iz Vinh Longa isla do PPhena brodom/camcem.
Dobro pretpostavljas da u Kambodi u jednom kilometru ima vise metara nego u istom u npr. - Njemackoj...
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 08:05   #95
Quote:
bambi_cro kaže: Pogledaj post
Tempion zanima me u koje si vrijeme ti bila dole,jer ja planiram ovo ljeto dole mjesec dana od sredine 7.,pa me zanima ocemo moc dzipat okolo kako spada ili cemo bit ograniceni vremenskim (ne)prilikama i sputavani kabanicama?!i zanima me koje su jos must see destinacije,ne preturisticke u kambodzi osim siam reap,ako neko ima iskustva nek pomogne,jer bi ja sigurno duze od 3 dana bio tamo...a pera mi i nije bas od pomoci,posto se u vecini slucajeva nesjevca imena,a i nezanima me bas komadanje zivotinja?!
i jos jedno pitanje za flumen-day,zanima me koliko dode put busom iz sihanoukville do BKK,jer ja sam nasao avionsku kartu za 50$ iz phnom penha,pa me zanima oce li me povratak busom ispast puno jeftinije ili mi se isplati vratit u PP pa s avionom?!
Prije par mjeseci kada sam bio dole, druzio sam se s francuskinjom koja je obisla skoro pa cijelu Kambodu. Ona veli da joj je najdivnije bilo u istocnoj tj. sj-istocnoj Kambodi. Ja sam vidio neke fotke od tamo. Gradovi - Mondolkiri i Ratankiri. Kambodanska obala je super! Blizu imas par nacionalnih parkova po kojima mozes brijati solo. Gradovi Kep, Kampot, Sihanoukville...
iLQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 11:25   #96
Hvala ti puno. Nisam mislio nužno stići u jednom danu, nego ono, uzeti 2-3 dana za putovanje od južnog Vijetnama do Angkora, uz vjerojatno jednu noć u Phnom Penhu. Informiram se jer nisam još ni sam siguran na koju ću se turu odlučiti jer nemam puno vremena, znam samo da me najviše zanima Angkor (zasad), a sve ostalo (Tajland, Kambodža ili Vijetnam) mi je podjednako privlačno. Najradije bih sve, ali ne mogu uzeti mjesec-dva pa da sve detaljno proputujem Da, saznao sam ovdje na forumu (hvala flumen-dayu) da se kambodžanska viza može bez problema dobiti u Bangkoku. Ako se odlučim na put u obrnutom smjeru, dakle iz Vijetnama prema Kambodži, postoji li u HCMC-u kambodžanski konzulat i može li se i tamo viza dobiti bez problema? Ili je bolje možda vizu napraviti unaprijed negdje u Europi (ja živim u NL, vidim da imaju ambasadu u Bruxellesu i Londonu).

Zadnje uređivanje Adriaan : 10.02.2009. at 11:35.
Adriaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 14:02   #97
Quote:
bambi_cro kaže: Pogledaj post
Tempion zanima me u koje si vrijeme ti bila dole,jer ja planiram ovo ljeto dole mjesec dana od sredine 7.,pa me zanima ocemo moc dzipat okolo kako spada ili cemo bit ograniceni vremenskim (ne)prilikama i sputavani kabanicama?!i zanima me koje su jos must see destinacije,ne preturisticke u kambodzi osim siam reap,ako neko ima iskustva nek pomogne,jer bi ja sigurno duze od 3 dana bio tamo...a pera mi i nije bas od pomoci,posto se u vecini slucajeva nesjevca imena,a i nezanima me bas komadanje zivotinja?!
i jos jedno pitanje za flumen-day,zanima me koliko dode put busom iz sihanoukville do BKK,jer ja sam nasao avionsku kartu za 50$ iz phnom penha,pa me zanima oce li me povratak busom ispast puno jeftinije ili mi se isplati vratit u PP pa s avionom?!
Iskreno govoreći, ne sjećam se točno iznosa koji mi je bio potrebit od Sihanoukvillea do Bangkoka budući da sam na tom putu štošta kombinirao. Prvo smo kum i ja zajedno sa još jednim švedsko-američkim parom podijelili troškove taksija od Sihanoukvillea do Koh Konga (zadnje mjesto u Kambodži, u stvari gradić, prije kambodžansko-tajlandske granice), a od tamo do granice nas je prebacio jedan motorist za relativno male novce. Granicu prelaziš pješice, a nakon toga imaš minibus odnosno kombi od granice do grada Trata. Od Trata imaš izravne autobuse do Bangkoka ili do Pattaye, već gdje ideš. Osobno mi se nije dalo odvaliti taj put u jednom komadu jer tu ima dosta vožnje pa sam prenoćio u Tratu što mi je bila i izvorna zamisao.

Vidim da ti je forumaš iLQ odgovorio na upit o cijeni gdje je naveo iznos od 27 $. Osobno nisam naišao na taj podatak već na onaj od 35 $ (posredstvom Virak Buntham Expressa) i gdje navodi da put traje oko 11 sati i da mijenjaš nekoliko prevoznih sredstava (prvo bus, potom kombi - minibus, a onda opet bus). Caka je u tome što sam ja u Kambodži bio u travnju prošle godine kada je cesta od Sihanoukvillea do Koh Konga (tj. granice) bila pri završetku, ali je taksist koji nas je vozio prelazio preko mostova koji su tada bili još uvijek gradilišta ! Sada je ta cesta ok i vjerujem da iLQ to može potvrditi. Pročitao sam kako se u zadnje vrijeme dobar dio posjetitelja Kambodže sa zadovoljstvom zaustavlja u Koh Kongu i tamo naprave jedan overnight jer da je grad poprimio dosta sadržaja i ima što ponuditi. Ne mogu to osobno potvrditi jer sam kroz isti samo tranzitirao.

Što se tiče odredišta u Kambodži, svakako bi pored Siem Reapa (koji je ipak, po meni, epicentar) trebalo posjetiti Battambang do kojeg se iz Siem Reapa ide brodićem kroz fantastične krajolike (doslovno nezaboravno). Tu vidiš i rijeke, i ploveće selo dugačko kilometrima, prirodu, splet vodotokova, nešto što nigdje drugdje nisam do sada vidio! Na trenutke je uočljivo siromaštvo šokantno, no i to je dio cjelokupnog poimanja te zemlje. Kartu za brodić moižeš kupiti u, mislim, svakom hotelu, a na minibus dođe po tebe izravno ispred tvojeg hotela i transferira te do jezera Tonle Sap odakle taj brodić kreće. Tonle Sap je u neposrednoj blizini Siem Reapa pa je vožnja kratka i zanimljiva. Naravno, do Battambanga se dolazi i autobusom, ali tada se ne može vidjeti ono što sam osobno vidio dok sam išao tim brodićem. Nezaboravno i to iskreno kažem!!!

U samom Battambangu nema nekih osobitih čuda, ali je grad zanimljiv za vidjeti budući da pored nekoliko zanimljivih hramova i povijesnih zanimljivosti (tzv. polja i špilje smrti - "zahvaljujući" Crvenim Kmerima) imaš nešto što je, barem mislim, totalni kambodžanski unikat, a radi se o tzv. bambusovom vlaku (bamboo train). To je u stvari vozilo koje ide po tračnicama (koje su sada napuštene budući da je sredinom prošle godine prestalo prometovanje vlakova na toj jedinoj preostaloj kambodžanskoj pruzi), samogradnja i na njoj lokalni ljudi voze svoje povrće, voće, rižu i ostalo, a sa zadovoljstvom će nekoliko kilometara voziti i turiste. Genijalna stvar:

http://www.bootsnall.com/articles/06...-cambodia.html

Pored Battambanga bi savjetovao i odlazak u Kampot ili Kep koji su na moru (Kampot je na ušću rijeke), a od tamo brodićem do prekarasnog otoka Koh Tonsay. Zaista, nigdje mi se nije bilo toliko zadovoljstvo kaljužati koliko na tom otoku, a cijeli život sam na moru (živim u Rijeci) !

Tu je još i Sihanoukville, a i gradovi kambodžanskog istoka i sjeveroistoka (baš kao što navodi iLQ da je čuo od drugih turista), a naravno, ukoliko se nađeš u Phnom Penhu, tada je posjeta srebrenoj pagodi "must see"!!!

Kambodža je za mene bila jedno predivno iskustvo, zanimljiva zemlja, prepuna povijesti, lijepih pejzaža, povijesnih građevina i zanimljivih ljudi...

Na kraju, ukoliko si pronašao kartu iz Phnom Penha do BKK za 50 $, hmmm, a 11 sati drndanja od Sihanoukvillea do BKK... Možda bi se odlučio za avion. Kažem možda jer se čovjek o tome osobno treba odlučiti u trenutku.
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 15:39   #98
Quote:
Adriaan kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno. Nisam mislio nužno stići u jednom danu, nego ono, uzeti 2-3 dana za putovanje od južnog Vijetnama do Angkora, uz vjerojatno jednu noć u Phnom Penhu. Informiram se jer nisam još ni sam siguran na koju ću se turu odlučiti jer nemam puno vremena, znam samo da me najviše zanima Angkor (zasad), a sve ostalo (Tajland, Kambodža ili Vijetnam) mi je podjednako privlačno. Najradije bih sve, ali ne mogu uzeti mjesec-dva pa da sve detaljno proputujem Da, saznao sam ovdje na forumu (hvala flumen-dayu) da se kambodžanska viza može bez problema dobiti u Bangkoku. Ako se odlučim na put u obrnutom smjeru, dakle iz Vijetnama prema Kambodži, postoji li u HCMC-u kambodžanski konzulat i može li se i tamo viza dobiti bez problema? Ili je bolje možda vizu napraviti unaprijed negdje u Europi (ja živim u NL, vidim da imaju ambasadu u Bruxellesu i Londonu).
Vidi, sve zavisi koliko ćeš vremena imati sveukupno na raspolaganju. Ukoliko su to 2 tjedna, kao što si naveo u jednom od prethodnih upisa, tada ti možda (ali to je samo moje mišljenje) nebi savjetovao turu kroz sve tri države (Vijetnam, Kambodžu i Tajland) budući da bi ti se to, vjerojatno, prometnulo u preveliku žurbu.

Osobno bi se usredotočio na dvije države pored Kambodže za koju si se, kako vidim, definitivno odlučio poradi hramova Angkora i zaista ti mogu reći kako ne griješiš. Dakle, ostaje dvojba ili Tajland ili Vijetnam... Tu će ti mnogi reći Tajland, a opet neki Vijetnam. Osobno bi Kambodžu ukomponirao sa Tajlandom, a Vijetnam, koji je također zanimljiv i vrijedan posjete, bi ostavio za drugi puta pa ga iskombinirao sa npr. Laosom ili južnim dijelom Kine. No, ti si tu gazda pa ćeš tako i iskombinirati.

Suštinski bi se, da sam na tvojem mjestu, usredotočio na Tajland, a u konačnici, kao krešendo putovanja, bi zapalio za Siem Reap i dao si oduška u razgledavanju drevnih hramova onoliko vremena (dana) koliko bi mi to srce željelo. Što se viza tiče, a kako navodiš da živiš u nizozemskoj, tada bi stvarno bilo bitno olakšavajuće da kambodžansku vizu izvadiš u Belgiji (možda se može sve napraviti i poštom), a pri tome nemoj zaboraviti da kada budeš ishodovao tajlandsku vizu zatražiš dva ulaza. Sa kambodžanskom i takvom tajlandskom vizom u putovnici prije putovanja, ti si skroz miran čovjek sa svim formalnostima unaprijed riješenim. Što se HCMC-a tiče, odgovor je potvrdan, tamo ima kambodžanski generalni konzulat i on također izdaje vize. Glede viza, pročitati ćeš mnoštvo različitih mišljenja, ali vjeruj mi da je načelo "što možeš danas, ne ostavljaj za sutra" (izuzev bijesa, rekli bi Kinezi), posebno što se kambodžanske vize tiče, zlatna vrijedno. To je ipak zemlja popriličnog birokratskog nereda i kada ti polijećeš sa Schiphola, a u putovnici sva birokracija riješena, slijedi čista uživancija !
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 15:54   #99
Još jednom hvala na korisnim informacijama. Da, najvjerojatnije ću imati 2 tjedna, ali što više proučavam taj dio svijeta to više nailazim na zanimljive stvari i sve više razmišljam kako da skrpam 3 tjedna godišnjeg... Imam još vremena jer put planiram tek najesen, zasad prikupljam informacije. Meni se isto činilo pametnije napraviti vize u Europi da ne gubim kasnije vrijeme na to u Bangkoku ili gdje već...
Adriaan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2009., 17:48   #100
hmmmmmmmm zanimljivo,hvala flumen-day!
uglavnom,mislim da cu zaobic svakako Battambang,jer sam sa vise strana cuo da u njemu definitivno nema sta previse za vidit,ali naravno da planiram vidit jezero i provozat se po njemu,tako da mi je plan,a cuo sam i da se moze iz Phnom Penha do Siem Reapa doci brodom po jezeru..znas nesto o tome detaljnije?!
plan je definitivno da zaobidemo obalu,jer mi je obale svakakve vec dosta (iz splita inace),a i mislim da je to okupljaliste turista i da oni okidaju jako na to...tako da bi rade otisao za sj-istok i vidio taj dio,mislim da je manje pregazen turistima,samo ako uspijem sve to,jer ipak planiramo samo mjesec dana za vijetnam i kambodzu
bambi_cro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:49.