Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2017., 22:31   #1
Talking Muče me pitanja, pitanja me muče, strašna pitanja, što u meni čuče.

Obećah ljudima na chatu za novu temu, pa nikak ju otvoriti i evo sad sam našao malo vremena da to odradim. I da se odmah ogradim u startu s obzirom kako neki ljudi reagiraju tu na forumu, tema je općenite prirode, ne privatne, da ne pomislite nekaj drugo

Uglavnom, ja se nadam da nema slična tema, možda ima neke slične tematike, al tko će to sada tražiti.
No da ne duljim glupostima, ovu temu otvaram vezano za pitanja koja se postavljaju tokom dopisivanja s drugim ljudima. Naime, svi mi koji smo se na neki način dopisivali, obavezno ili neobavezno preko foruma, javljajući se na oglase ili javljajući se random ili vezano za neke teme, došli smo do trenutka kada se pokušava stvoriti nekakva početna komunikacija. Postavljamo neka pitanja, tražimo odgovore, pokušavamo odvesti nekakvu komunikaciju na višu razinu, pa usput pitamo nekakva pitanja koja ili proširuju samu komunikaciju ili jednostavno budu pitanja postavljena kao da ste na nekakvom intervjuu.

Moja iskustva s time svime su bila takva da u mojim počecima pisanja na forumu i dopisivanja s drugima preko privatnih poruka, bio sam orijentiran na mnoga pitanja, pa sam ponekad zvučao kao da jesam na intervjuu. Kasnije, kako se sve više i više ljudi prodefilira kroz dopisivanje i kako se skupi nekakvo određeno iskustvo u svemu tome, moja dopisivanja su bila takva da sam se trudio postavljati puno manje pitanja, a puno više kroz nekakvo širenje razgovora vezano za neku temu ubaciti poneko pitanje, te tako produbiti i produžiti komunikaciju do te mjere da vidim kako druga strana razmišlja.

Druga stvar, kakva se pitanja postavljaju? Nisam bio jedan od onih da sam išao direkt u glavu s pitanjima, no isto tako, neka pitanja sam morao postaviti u startu kako bih mogao napraviti određeni filter prema drugima i na taj način odabrati za sebe najbolje. Isto tako, nekakva određena, intimnija pitanja su trebala biti dobro tempirana kako se ne bi druga strana eventualno uplašila i zaključila da joj je to sve previše i da se više ne želi družiti i dopisivati.

Pa evo, da zaključim ono što sam htio pitati ovdje jesu sljedeća pitanja.
Jeste li osoba koja postavlja puno pitanja ili ih koristite kao nadoveza na određenu temu?

Da li vama paše da vas se ispituje tokom nekog dopisivanja ili se samo trudite općenito razgovarati, pa tu i tamo postaviti nekakvo pitanjce?

Da li u relativno kratkom roku postavite nekakva ključna pitanja tipa vjerska i politička opredjeljenja, pitanja vezano za seks i seksualnost ili puštate da se ona sama otvore kroz neko vrijeme, pa čak i druženje uživo ako se na kraju krajeva upoznate uživo?

Koliko pridajete važnost takvim pitanjima i da li se ustručavate pitati neka pitanja jer eto, druga strana je cool, postoji nekakav potencijal, ali se bojite da ne pokvarite sve ako pitate nekaj vezano za politiku i ispadne da je druga strana član HČSP-a?

Mislim, prije ili kasnije hrpa stvari izađe na vidjelo, no ima ljudi koji vole to ostaviti za neko drugo vrijeme, ali ima i onih koji nemaju problema s time, pa kažu odmah ako ih se pita ili sami postave odmah ta pitanja kako bi se u startu "eliminirala" druga strana i da nemamo posla s ljudima koji nam po nečem ne pašu. Bili smo svjedoci mnogim temama ovdje kad su ljudi pisali o tome kako su se neke stvari saznale prekasno, kako to nije ista osoba, te kako im nije jasno kako imaju nekakva određena razmišljanja i opredjeljenja,a bili su tako divne osobe.

Valjda sam bio dovoljno jasan za ono kaj tražim, no ako nisam, slobodno pitajte pa ću se potruditi možda malo bolje objasniti. Navalite.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 22:45   #2
Ako se radi o neobaveznom dopisivanju pitam ono što me zanima.

Ako se dopisujem obavezno, tada se držim forme. A to za mene znači malo pitanja nadovezana na neku temu, nebitno koju, i to sa ciljem procjene da li je osoba s druge strane normalna, prije nego dogovorimo susret uživo.
AngryNomad is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 22:48   #3
Kaj fali članstvu u HČSP?
To su samo malo radikalniji darkeri.

A sad ozbiljno.
Pričao sam i na leksikonski način i opušteno pa sam dobio odgovore na pitanja sasvim spontano.
To je ovisilo o osobi s kojom pričam i o mom trenutnom raspoloženju.
Nisam imao standardni obrazac.
Kak mi je došlo tak sam komunicirao.
__________________
It's hard to be saint in the city.
Oblomir Gombalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 22:55   #4
Ovisno od situacije, ali relativno često postavljam pitanja. Ovo što si spomenuo, s vremenom sve manje pitaš, a sve više razgovaraš, primjetio sam i sam. Ne toliko s vremenom, koliko s kvalitetom komunikacije s pojedinom osobom, s nekim, ajmo tako reći, klikom(na toj tekstualnoj razini). Ima osoba s kojima od prve poruke kreneš komunicirati. Ima ih koje će ti otvoreno odgovoriti na svako postavljeno pitanje, kakvo god ono bilo, ali iznimno teško dobiješ odgovor dulji od dvije riječi. Još rjeđe neko"a ti?", ili konkretnije pitanje stigne u inbox, od takvih osoba.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 23:22   #5
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ovisno od situacije, ali relativno često postavljam pitanja. Ovo što si spomenuo, s vremenom sve manje pitaš, a sve više razgovaraš, primjetio sam i sam. Ne toliko s vremenom, koliko s kvalitetom komunikacije s pojedinom osobom, s nekim, ajmo tako reći, klikom(na toj tekstualnoj razini). Ima osoba s kojima od prve poruke kreneš komunicirati. Ima ih koje će ti otvoreno odgovoriti na svako postavljeno pitanje, kakvo god ono bilo, ali iznimno teško dobiješ odgovor dulji od dvije riječi. Još rjeđe neko"a ti?", ili konkretnije pitanje stigne u inbox, od takvih osoba.
pa mislim da ne postoji neko pravocrtno pravilo... s nekim od zajebancije krene komunikacija pa kroz puno smijanja saznaš da si eto pašete i na nekim drugim poljima... i onda malo po malo...

ne volim unificirana pitanja, niti se želim osjećati kao na ispitivanju, a ni kao detektiv...

Poslano sa mog LG-H960 koristeći Tapatalk
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 23:34   #6
Ma dobro, govorim, dio toga postižeš učenjem, ali ima osoba koje kao da ne žele komunicirati. Ono, neka me zadivi, pa ću vidjeti hoću li ga što pitati


Pitanja bi zapravo trebala biti pomoć, ali kod nekih to ne šljaka.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 23:50   #7
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ma dobro, govorim, dio toga postižeš učenjem, ali ima osoba koje kao da ne žele komunicirati. Ono, neka me zadivi, pa ću vidjeti hoću li ga što pitati


Pitanja bi zapravo trebala biti pomoć, ali kod nekih to ne šljaka.
Možda ti koji baš ne postavljaju pitanja samo time žele dati do znanja da nisu zainteresirani i da se reda radi dopisuju.
__________________
“You can’t make the same mistake twice. The second time you make it, it’s no longer a mistake – it’s a choice.” ... Dust in the Wind
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 00:27   #8
Nisam od nekih dopisivanja - obaveznih ili neobaveznih, nebitno... ne da mi se odrzavati nekakve virtualne odnose.
Ako se nekom javim, razlog je sto sam primijetio na nekom postu da dijelimo iste interese ili se bavimo istim/slicnim aktivnostima i htio bih saznati vise o tome. Tako da i pricamo uglavnom o tome, nemam naviku ulaziti u neke osobne stvari. A ako se i dotaknemo osobnih tema, to je zato sto nas je razgovor odveo u tom smjeru, spontano... ne planiram pitanja unaprijed.
No, kao sto sam gore napisao, ako tu nasu komunikaciju ne mozemo prenijeti uzivo, dopisivanje ce vjerojatno biti kratkog vijeka. Pitam kaj me zanima, dobijem odgovor, i to je to.

Imam i ja par pitanja... vi, koji prakticirate dopisivanja, koji je razlog? Usamljeni ste, trazi partnera, nesto trece? Jesam li ja asocijalan ako nemam potrebu za tim?
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 00:46   #9
Ja bi radije komunikaciju prenijela uživo ako je već riječ o nekom dugotrajnijem dopisivanju, ali ima ponešto virtualnih prijateljstava koje zasad "održavam".
Meni je i to okej.

Ne volim baš neku formu, leksikone i intervjue kod dopisivanja s nekim novim, radije bi da to ide opušteno, spontano, s puno zajebancije, itd.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 01:47   #10
Nisam dugo, nit ja kome pišem nit itko meni ali iz nekih starih iskustava znam da ne pitam puno, kao i u RL volim da stvari kroz razgovor same dolaze.
Nije svaki sugovornik za takav tip komunikacije, mnogi će nedostatak direktnih pitanja doživjeti kao nezainteresiranost. Zapravo iskustvo mi govori da većina postavlja mnogo, previše pitanja i to očekuju i od druge strane.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 06:13   #11
ma ne ispitujem i idu mi na jetra ispitivači. 20 pitanja, molim odgovorite u roku keks! Kako da ne, očevidno je da nemamo o čemu komunicirati - ako je to način komunikacije.
Blonde bitch je rekla - kroz zafrkanciju dođeš na idući nivo; tko se ne zna zafrkavati, teško da će biti moj sugovornik dulje od ... "do viđenja". A razgovori mogu postati vrlo ozbiljni i vrlo osobni; voljna sam dočekati informacije na taj način. Nekako su mi i stvarnije i kvalitetnije od odgovora na "20 pitanja".
Kad sam tek došla na forum, "kava" je bilo daleko zadnje što ću poduzeti; sad sam više za to da - ako se radi o mogućoj vezi - što ranije vidimo da li i u RL štima kao u dopisivanju.
Riona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 08:27   #12
uglavnom komuniciram opusteno bez nekih heavy duty tema osim ako sam razgovor ne ode u tom smjeru, ALI....

sta me zanima ili ne razumijem, pitam, ravno u glavu.

ljudi ne vole to osjecaju se napadnutima....

s druge strane ako mene neko nes pita dobit ce odgovor bez beda na 90% pitanja
bemmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 08:30   #13
Quote:
bemmu kaže: Pogledaj post
uglavnom komuniciram opusteno bez nekih heavy duty tema osim ako sam razgovor ne ode u tom smjeru, ALI....

sta me zanima ili ne razumijem, pitam, ravno u glavu.

ljudi ne vole to osjecaju se napadnutima....

s druge strane ako mene neko nes pita dobit ce odgovor bez beda na 90% pitanja
A sto s preostalih 10 posto?
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 08:39   #14
Ja volim ponekad kad rade te intervijue i odgovorim na sva pitanja cisto zato sto volim promatrati osobu koja me to pita i njegovu reakciju nakon odgovora a i sam odabir pitanja tako da najcesce sutim i promatram iako s nekima nemam uopce potrebu sutit nego samo blebecem kao navijena. No to se ne odnosi na dopisivanje.
U dopisivanju ne odgovaram na preosobna pitanja nego samo na neka opcenita jer nema smisla svima govoriti sve. Nadalje mislim da je u fazi dopisivanja puno bitnije procjeniti dali se zelis vidjeti s tom osobom u zivo ili ne. I dali djelite zajednicke interese.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Zaljubiti se ne znači voljeti. Čovjek se može zaljubiti i mrzeći. (Braća Karamazovi)
simple_tina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 08:47   #15
Quote:
ja-cu-poludit kaže: Pogledaj post
A sto s preostalih 10 posto?
U preostalih 10% će se osjećati napadnuto.
__________________
Listen, smile, agree, and then do whatever the fuck you were gonna do anyway.
nyxter is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 09:04   #16
Quote:
ja-cu-poludit kaže: Pogledaj post
A sto s preostalih 10 posto?


preskocim pitanje il zamotam odgovor u celofan!

tih 10% je tu da ne ispadnem lazov ako mi neko uleti s nekim krajnje neumjesnim pitanjem tipa bok ja sam marko jesi obrijana dole :P
bemmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 09:14   #17
Meni nije problem vodit "pitanja - odgovori" tip razgovora - neko kratko vrijeme. Obicno mi je to naprosto dosadno i znak da ionak nemamo bas o cemu posebno pricat.

Svi ljudi s kojima sam zapocela neku malo kvalitetniju (i dugotrajniju) online komunikaciju su obicno oni di se netko od nas javio jer smo vec imali neki zajednicki interes i samim time temu za razgovor... Onda smo kroz vrijeme skuzili da si pasemo i na drugim poljima.

Prije si na forumu mogao znati tko kakve stavove ima naprosto ako si ga citao (pricam o javljanju na oglase), a sad vecina ljudima ima onaj minimum od sto postova, ako i toliko i stvar je puno kompliciranija. Fakat mozes uletit nekome s kim se ne slazes u nekim osnovnim stvarima niti malo, a to mozes saznat samo ako pitas... Jer druga strana nije ulozila bas puno truda da na ista odgovori na temama.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 12:21   #18
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post

Da li u relativno kratkom roku postavite nekakva ključna pitanja tipa vjerska i politička opredjeljenja, pitanja vezano za seks i seksualnost ili puštate da se ona sama otvore kroz neko vrijeme, pa čak i druženje uživo ako se na kraju krajeva upoznate uživo?
Meni je dovoljna jedna kava da postavim pitanja koja me zanimaju, kao sto su gore navedena. Iako mogu reci da kako sam prije ciljao na određenu skupinu žena, takve stvari sam morao jako mali broj puta zapravo i pitati. No, stvari oko seksa sam jako brzo rekao u glavu i na taj nacin, sebi i drugoj strani uštedio vrijeme i trud. Kako sam po pitanju seksa dost specifican, nisam vidio potrebe čekati, a jedan put kad sam cekao, obilo se u glavu.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 12:41   #19
Uopće namam volje za dopisivanjem, pogotovo ako se odugovlači. Postane mi dosadno i smatram da se tako stvari mogu samo otegnuti i bespotrebno zakomplicirati. Ako nemaš 'volje' i 'želje' upoznati me nakon par dana dopisivanja - zdravo, doviđenja i sretno. I sretno onom idućem koji to mora trpit

Dopisivanje u odnosu nakon upoznavanja je ok, ali to je drukčije dopisivanje
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 12:49   #20
Ja prvo pitam za fotku.
AlwaysOnTop is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.