Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2017., 17:41   #101
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
+1. meni osobno, želja za brakom i djecom dolazi s partnerom. kao rezultat moje ljubavi i kvalitetne veze s drugom osobom... ne nekakav općenit životni cilj poput fakultetske diplome, kupnje auta i slično. mogu zamisliti nekoliko verzija svojeg života u kojima bih bila sretna... pa i onu bez braka i djece.
pa da. iako znam da ne razmišljaju svi isto. i vjerojatno će mi netko reći da nisam u pravu, ali meni ljudi koji su se po toj šabloni uparili baš nešto i ne djeluju sretno. to je ona shema 'pa skupa smo, imamo posao, imamo auto', šta ćemo sad nego praviti djecu i vjenčati se.

mislim, sretno svakome s njegovom motivacijom, ali ne kužim ni interogativna ispitivanja na tu temu kad nekoga upoznaš. to što mi kao teoretski oboje želimo djecu nekad, ne znači da ćemo ih poželjeti imati skupa, da ne spominjem ostale kombinacije. i osim toga, koliko vidim, ti stavovi su podložni promjenama ovisno o okolnostima i partnerima.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:54   #102
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Zašto je legitimnije u željeni životni put uvrstiti faks, nego dijete?
zato što je fakultetska diploma nešto što ovisi isključivo o tebi i dolazi kao rezultat tvojeg rada - za razliku od djeteta.

nije zapravo pitanje legitimnosti, već osobnog stava. osobno, odbojno mi je imati obitelj i dijete kao unaprijed zacrtan životni cilj pa tražiti partnera koji bi se uklopio u raspored... mislim da je poželjno da to bude miks općenite želje i ljubavi prema djeci + rezultat kvalitetnog odnosa i ljubavi koju osjećaš prema partneru, a ne da to bude još jedna kućica koju moraš označiti u CVu.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:55   #103
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Zašto je legitimnije u željeni životni put uvrstiti faks, nego dijete? Moraš li početi željeti dijete, da znaš da ga želiš ikad?

I ne govorim sad o tome da netko nije sa sadašnjim partnerom spreman na taj korak, jer nije siguran. Govorim o osobama s 30+ koje još ne znaju žele li ikad roditi. Ono, stav, kako bude bit će, ok mi je, ali kvragu, neku okvirnu viziju možeš imati i puno ranije.
koliko ranije i zasto?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:07   #104
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
I ne govorim sad o tome da netko nije sa sadašnjim partnerom spreman na taj korak, jer nije siguran. Govorim o osobama s 30+ koje još ne znaju žele li ikad roditi. Ono, stav, kako bude bit će, ok mi je, ali kvragu, neku okvirnu viziju možeš imati i puno ranije.
Evo, ja imam okvirnu viziju - kako bude bit će.
Ima ju i hrpa ljudi.
To što tebi takva okvirna vizija nije dovoljno specifična... Jebiga .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:11   #105
kad bih htio imati djecu onda bih posvojio, i to dijete ne mlađe od 3g, uopće ne patim od toga da imam biološko dijete, pogotovo kad vidiš koliko ima nezbrinute i napuštene djece, ali nažalost nemam tu viziju trenutno
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:22   #106
Mislim da je u mnogim slučajevima lako "testirati" jesu li ljudi spremni/željni stvoriti djecu. Treba to provesti u fazama, ionako ništa odmah ne pada s neba.

Faza 1: Kad se pronađe odgovarajući partner treba početi živjeti zajedno. Što prije. Čim se shvati da odvojen život zadovoljavajuć. Netko od partnera nije spreman? Onda nije spreman ni za djecu.

Faza 2: 24/7 s nekim je odličan test za vidjet jesu li ljudi spremi prilagoditi se prvo jedno drugome. Ako to funkcionira odlično i oboje su zadovoljni, slijedi...

Faza 3: Vjerojatno su spremni i na to da će im dijete "rasturit" cijeli život A taj poriv za djecom će vjerojatno doći, prirodno. Ili će se djeca "dogoditi", a svi će biti sretni.
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:34   #107
Quote:
Le Clerc kaže: Pogledaj post
...
Faza 3: Vjerojatno su spremni i na to da će im dijete "rasturit" cijeli život A taj poriv za djecom će vjerojatno doći, prirodno. Ili će se djeca "dogoditi", a svi će biti sretni.
Ti nemaš djece, jel tak?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:38   #108
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
kad bih htio imati djecu onda bih posvojio, i to dijete ne mlađe od 3g
Ako misliš da bi si time olakšao roditeljstvo - jakol pogrešno misliš .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:43   #109
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ako misliš da bi si time olakšao roditeljstvo - jakol pogrešno misliš .
a znam, uglavnom vodim se time da bih htio preskočiti ono razdoblje mijenjanja pelena
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:47   #110
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
a znam, uglavnom vodim se time da bih htio preskočiti ono razdoblje mijenjanja pelena
Ne znaš .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:50   #111
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne znaš .
znam da ne znam, eto u to sam siguran
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 18:54   #112
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Evo, ja imam okvirnu viziju - kako bude bit će.
Ima ju i hrpa ljudi.
To što tebi takva okvirna vizija nije dovoljno specifična... Jebiga .
Imala sam okvirnu viziju i zakljucila da se zivot ne moze planirati.Dok smo bili djeca svi smo slusali i citali nam price o bajkama.Zivot ne ide bas onako kako se planira.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:08   #113
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Imala sam okvirnu viziju i zakljucila da se zivot ne moze planirati.Dok smo bili djeca svi smo slusali i citali nam price o bajkama.Zivot ne ide bas onako kako se planira.
Nije riječ o planiranju nego o željama za budućnost. Moja je želja jednoga dana udat se i imati dijete kad / ako nađem pravog partnera. Ako moj čovjek nikad ne naiđe to se neće desiti, ali to je moja želja. Ako The Čovjek dođe u moj život i zajedno vidimo da se želimo uzet i imati potomstvo onda ćemo krenuti u neko konkretno planiranje pa egzekuciju.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:21   #114
Quote:
Lady_Tila kaže: Pogledaj post
Nije riječ o planiranju nego o željama za budućnost. Moja je želja jednoga dana udat se i imati dijete kad / ako nađem pravog partnera. Ako moj čovjek nikad ne naiđe to se neće desiti, ali to je moja želja. Ako The Čovjek dođe u moj život i zajedno vidimo da se želimo uzet i imati potomstvo onda ćemo krenuti u neko konkretno planiranje pa egzekuciju.

Via Tapatalk
Planiranje je jedno,zivot pise drugo,a trece je da svatko od nas upravlja svojim zivotom,postoje nepisani zakoni koji se mogu izjaloviti.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:28   #115
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
mislim, sretno svakome s njegovom motivacijom, ali ne kužim ni interogativna ispitivanja na tu temu kad nekoga upoznaš.
ni ja - ali to su metode eliminacije. svaki kandidat je potencijalni ŽMK i odmah u startu ispita želiš li se udavati ili ti je ideja braka odbojna, želiš li djecu ili ih organski ne podnosiš da te valjda na vrijeme može eliminirati ukoliko odgovori ne zadovoljavaju...
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:44   #116
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Ti nemaš djece, jel tak?
Nije.
Le Clerc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:53   #117
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ako misliš da bi si time olakšao roditeljstvo - jakol pogrešno misliš .
zar je tako veliki izazov biti dobar roditelj?
(ozbiljno pitam)
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:57   #118
Quote:
poison.Ivy kaže: Pogledaj post
zato što je fakultetska diploma nešto što ovisi isključivo o tebi i dolazi kao rezultat tvojeg rada - za razliku od djeteta.

nije zapravo pitanje legitimnosti, već osobnog stava. osobno, odbojno mi je imati obitelj i dijete kao unaprijed zacrtan životni cilj pa tražiti partnera koji bi se uklopio u raspored... mislim da je poželjno da to bude miks općenite želje i ljubavi prema djeci + rezultat kvalitetnog odnosa i ljubavi koju osjećaš prema partneru, a ne da to bude još jedna kućica koju moraš označiti u CVu.
A što ako imaš partnera koji ne dijeli tvoje razmišljanje? Tko će se kome prilagoditi? Ja znam da želim djecu, ali bih preživio i bez, ali ja nisam ekstrem. Ima ih koji baš žele djecu. Može li taj imati kvalitetan odnos sa drugom osobom koja ih ne želi? Ili treba raditi kompromise/ustupke? Nećemo imati djecu, ali ti plaćaj kredit za stan
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
koliko ranije i zasto?
Zašto ne? Prije nego budeš u situaciji da zaglibiš s partnerom koji želi suprotno.
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Evo, ja imam okvirnu viziju - kako bude bit će.
Ima ju i hrpa ljudi.
To što tebi takva okvirna vizija nije dovoljno specifična... Jebiga .
I to kužim. Nisam pričao o tome. To je spontano. To nije"ne znam hoću li ikada željeti imati djecu, imam tek 30, nisam o tome razmišljala".
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 20:19   #119
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Može li taj imati kvalitetan odnos sa drugom osobom koja ih ne želi?
u pravilu - ne. takve veze ne opstaju.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 21:49   #120
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
zar je tako veliki izazov biti dobar roditelj?
(ozbiljno pitam)
Biti dobar roditelj uvijek je izazov.

Biti dobar roditelj djetetu usvojenom nakon njegove treće godine života kvadrat je izazova.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.