Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2016., 13:42   #9001
Jeste li vidjeli ovo?
Čitamo tako kako Petrinjski centar za socijalnu skrb lani zaključio kako Zara, trenutno dvogodišnjakinja, više nema pravo na invalidninu koju je dobivala godinu ranije. Djevojčica je inače rođena s Downovim sindromom. "Nikakvo obrazloženje nismo dobili, pozvali su mene i supruga, i rekli su ovako – možemo dobiti skrb i njegu s tim ako se nećemo žaliti, u protivnom nećemo dobiti ništa", rekla je Zarina majka Dušica Martinović za RTL Direkt. Primaju pomoć za skrb i njegu u visini od 500 kuna, dok je invalidnina iznosila 1.250 kuna mjesečno.

Hrvatska uživo HRT-a iznosi nove podatke: „Zara nije izolirani slučaj. U Zagrebu je 20-ak osoba s Downovim sindromom ostalo bez osobne invalidnine, u Sisku jedan dječak također čeka rješenje na žalbu i njegovi roditelji, kao i mnogi drugi, pred kamere zbog straha od komisije ne žele.“

U međuvremenu se pomalo razjasnila cijela situacija: Prema novim tumačenjima zakona (dakle ne novim propisima, već novom tumačenju propisa koje provodi novi Zavod za vještačenje, profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom), osobnu invalidninu djeca s Downovim sindromom mogu dobiti samo ako imaju dodatna oštećenja zdravlja, ali to mora biti nešto poput srčane mane, sto posto nerazvijenog govora ili teškog oštećenja sluha ili vida.

Dakle, osobe koje imaju „samo“ Downow sindrom – više ne zaslužuju 1250 kuna. Birokratskim potezom. Netko je uštedio novce i time će se hvaliti svome šefu.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2016., 00:13   #9002
taman sam nekidan predavala papire iako je Masa jos mala za dobiti invalidninu, na zalost nema "samo" down pa vjerujem da ce vjestacenje proci ali sve skupa je situacija jako tuzna pogotovo u doba kad je zdravom mladom covjeku tesko naci posao
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 23:47   #9003
lijep pozdrav, imam sljedeći problem

neću puno okolišati pa odmah idem u glavu. naime, klinac od ljudi iz zgrade koji boluje od downovog sindroma je počeo seksualno zlostavljati mojeg sina. ispričavam se ako sam malo pregruba u izražavanjuj, ne znam kako to drukčije opisati. imam sina od 8 godina koji se tu i tamo odlazio igrati u dvorište zgrade. drugi klinac ima 11 godina i prije nekih tjedan dana je jednostavno došao do mojeg sina, izvadio onu stvar i počeo masturbirati pred njim. sin mi je to rekao i nekako sam smirila situaciju, rekla sam mu da je darko bolestan i da to nije normalno ponašanje, ali da si ne može pomoći. danas mi je sin bio na dvorištu, a ovaj mu je došao s leđa, zajahao ga i počeo trljati miška po njegovoj glavi nakon čega je moj sin plačući pobjegao doma.

išla sam kod mame koja mi je jednostavno rekla ''je, ja tu ne mogu ništa. on je takav i to je tako kako je, nemojte više puštati sina van pa mu se niš ne bude dogodilo.''

postoji li neka socijalna služba ili nešto drugo kome bih se mogla obratiti? sin mi je izbezumljen, ne znam uopće ni kako to sad riješiti s njim, a da mu ne ostanu neke posljedice.
anneb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 00:15   #9004
nije istina da ona tu ne moze nista jer nije jedina koja ima takav problem barem koliko sam ja upoznata. na zalost ne znam kome se mozete obratiti, probajte s centrom za socijalnu skrb jer nije u redu da vase dijete pati, ja sam za integraciju downica ali ukoliko postoji problem potreban je nadzor. tu se ne radi o downu kao takvom, isto ovo bi napisala i za zdravo dijete, mozda je downicu teze neke stvari objasniti ali nije nemoguce
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 09:58   #9005
Kako je nije sramota da tako nesto kaze!
Sigurno se mozete nekom obratiti, ne zivim u HR, pa nemam ideju, ali ova gore ideja je razumna.

Nesto lepse :

http://www.boredpanda.com/special-ed...ign=Newsletter
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 23:51   #9006
Danas sam slucajno naletjela na podatak da je Tose Proeski imao down s
I da ga ima Matija Dedic
Prvi put cujem za to,jako zanimljivo,svaka cast
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 19:13   #9007
Gdje se to moze procitati?
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:19   #9008
Tu na ovoj temi je bilo
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:27   #9009
Ja ne vjerujem, niti za jednog od njih.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:42   #9010
Ma to sigurno nije istina. Mislila sam da ima neka informacija pored foruma.
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2017., 09:44   #9011
Za Tošu sam već prije čula a i na nekim fotkama ima nešto u pogledu ali tko zna kaj je istina
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 16:19   #9012
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
Danas sam slucajno naletjela na podatak da je Tose Proeski imao down s
I da ga ima Matija Dedic
Prvi put cujem za to,jako zanimljivo,svaka cast
Poštovana ,
navedeno nije istina , DOWN je nažalost veoma opasno i nepromjenjivo stanje , nije bolest jer se ne lijeći . Osobe nemaju dugoročnu memoriju sve što nauće zaborave ukoliko svaki dan ne ponavljaju . Inteligencija im je na razini djeteta , a najuspješniji DOWN na razini 6 godina ,.Tako da ovo što govorite nije toćno 100%
Majamarija8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 16:23   #9013
Quote:
Majamarija8 kaže: Pogledaj post
Poštovana ,
navedeno nije istina , DOWN je nažalost veoma opasno i nepromjenjivo stanje , nije bolest jer se ne lijeći . Osobe nemaju dugoročnu memoriju sve što nauće zaborave ukoliko svaki dan ne ponavljaju . Inteligencija im je na razini djeteta , a najuspješniji DOWN na razini 6 godina ,.Tako da ovo što govorite nije toćno 100%
Uopće neću ni pokušavati tvrditi nešto drugo jer vidim da si naš došla učiti a ne nešto naučiti.

Za sve stare posjetioce teme, Tijina ljepotica je nedavno završila osnovnu s odličnim ocjenama i pohvalnicom
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2018., 17:49   #9014
Quote:
Majamarija8 kaže: Pogledaj post
Poštovana ,
navedeno nije istina , DOWN je nažalost veoma opasno i nepromjenjivo stanje , nije bolest jer se ne lijeći . Osobe nemaju dugoročnu memoriju sve što nauće zaborave ukoliko svaki dan ne ponavljaju . Inteligencija im je na razini djeteta , a najuspješniji DOWN na razini 6 godina ,.Tako da ovo što govorite nije toćno 100%
po cemu je opasno? mislim da znam pozvati vojsku da me obrani od vlastitog djeteta koje ce ostati na razini 6 ili da je odmah pokopam jer ionako ce umrijeti a ja necu jer nemam down
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2018., 18:51   #9015
Quote:
Majamarija8 kaže: Pogledaj post
Poštovana ,
navedeno nije istina , DOWN je nažalost veoma opasno i nepromjenjivo stanje , nije bolest jer se ne lijeći . Osobe nemaju dugoročnu memoriju sve što nauće zaborave ukoliko svaki dan ne ponavljaju . Inteligencija im je na razini djeteta , a najuspješniji DOWN na razini 6 godina ,.Tako da ovo što govorite nije toćno 100%
opasno? kako opasno? ta djeca su opasna za okolinu ili šta???
a što se tiče dugoročne memorije, dijete od 6 godina koliko znam zna samo popiti vodu iz čaše, zna i na wc ići, ili mora svaki dan nanovo učiti?
malo mi nevjerojatno to što pišete
svima nam je jasno da osobe sa down sindromom imaju nešto niži kvocjent inteligencije, ali okarakterizirati to kao "opasno"?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2018., 12:32   #9016
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
svima nam je jasno da osobe sa down sindromom imaju nešto niži kvocjent inteligencije
imaju ih i neki bez down sy procitala sam druge postove iste autorice pa mi je puno toga jasnije
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 12:02   #9017
Možda je mislila pod opasno na sve one komplikacije koje znaju ići uz ovaj sindrom. Nisu svi koji imaju Down sindrom isti, ima ih koji su sasvim funkcionalni i podosta samostalni i nemaju većih zdravstvenih problema do onih koji imaju gadnih zdravstvenih problema, vegetiraju i sl. Meni jedino to pada napamet što bi moglo biti opasno, da imaju veće šanse kod sindroma da im se prikrpaju neke bolesti. Ali bome ima i zdravih ljudi sa različitim predispozicijama za neke bolesti pa ne govorimo da imaju opasno stanje, gene, šta već.

Angel kako je Maša? Sad je već vjerojatno velika curka.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 12:21   #9018
imam osjecaj da iza posta autorice nema neke "dubine"

istina je da down sy cesto nosi razne bolesti, malformacije i slicno ali one dolaze i kod djece koja nemaju down sy samo u manjem postotku. obilazeci bolnice u zadnje 2,5g sretni smo sto je Masa pokupila "samo" down unatoc svemu sto se uz njega prikrpalo. gledajuci iz prizme "postoje samo zdrava djeca" down je zastrasujuci, gledajuci iz realne prizme "cega sve ima" down je dobitak na lotu. istina je u sredini, dijete s down sy zahtjeva vise brige od zdrave djece u smislu brige o zdravlju dok je s druge strane odgoj puno jednostavniji barem u mom primjeru sto opet ne znaci da je kod svih down sy isto. neka djeca su osim sindroma apsolutno zdrava i nemoguca za hendlanje

Masa je pred koji dan imala zadnju (nadamo se) operaciju, vec je konkretan curetak koji nije ni nakon 10 dana bolnice zaboravio sto je sladoled tako da bas i ne stoji teorija da imaju pamcenje na razini zlatne ribice
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2018., 12:28   #9019
O pa Mašu pratim na FB, preslatka je
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2018., 21:09   #9020
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Uopće neću ni pokušavati tvrditi nešto drugo jer vidim da si naš došla učiti a ne nešto naučiti.

Za sve stare posjetioce teme, Tijina ljepotica je nedavno završila osnovnu s odličnim ocjenama i pohvalnicom
I ne samo to, postigla je ona puno vise
https://www.zadarskilist.hr/clanci/2...-srednju-skolu
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.