Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2006., 11:23   #21
Quote:
Denys kaže:
Dolazis li mi blizu?
Ovdje ti je lito, ne zaboravi sun-blok, a dobro ce ti doci i silterica ili neki sesir da ti pravi sjenu licu.
idem u Costa BLanca; prvi put mi je. Jel vruce?
Black Milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 11:54   #22
Jednostavno se moraš štititi od sunca i pridržavati se savjeta/uputa kojih imaš na sve strane:
  • što manje boravit na suncu
  • kad je sunce najjače - ne bit na suncu uopće
  • nositi šešire, kape, marame (da ti lice (čelo) bude pokriveno ili u sjeni)
  • koristiti kreme s visokim zaštitnim faktorom
  • redovito nanositi kreme sa SPF, pogoto kad se kupaš prek ljeta, kad se znojiš i sl.
  • ako koristiš puder, nije loše da ima SPF
  • SPF koristiti i zimi, pogoto ako ideš u brda
  • računati da nije isto sunce (jačina, zračenje) u Zagrebu, Splitu, Stockholmu, Londonu...
  • u sunčanim mjesecima nikako ne raditi kemijske peelinge niti pokušavati izbjeljivati kožu kremama!

Prije nego ti se to pojavilo na licu, jesi li možda koristila nekakve kreme s voćnim kiselinama ili kreme koje su radile blagi peeling, uklanjanje površinskog sloja kože i sl.??? Naime, može se desiti da zbog kotrištenja takvih krema ljeti koža bude posebno osjetljiva i u kombinaciji sa suncem dobiješ tamne fleke kojih se kasnije teško riješiti...

Ako ćeš pokušavati nešto poduzeti da to izbijeliš, svakako otiđi dermatologu (nemoj na svoju ruku kupovat takve kreme!), ali ako ćeš raditi kemijske peelinge i sl., onda to obavezno u kasnu jesen i zimu.
hajdi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 12:29   #23
Quote:
Black Milk kaže:
idem u Costa BLanca; prvi put mi je. Jel vruce?
Ja sam preko puta Afrike i ovdje je ugodnih 27-28 C
Evo ti link za Costa Blanca weather:

http://www.costablanca.org/eng/clima...imatologia.asp
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 20:39   #24
Quote:
Denys kaže:
Ja sam preko puta Afrike i ovdje je ugodnih 27-28 C
Evo ti link za Costa Blanca weather:

http://www.costablanca.org/eng/clima...imatologia.asp
hvala denys, pogledacu i javim ti kako je bilo.

A HAJDI; zanimlj9ivo mi je sto sam u doba kad mi se pojavila melasma ja koristila Garnier Orange creme i sl. sve na bazi voca. Bem mu misa, da sam znala sta ce bit....
Black Milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 14:37   #25
Meni je dermatolog rekao da se kod mene radi o HIPERPIGMENTACIJI. Zasto, otkuda, nije bitno. Jednostavno se na osjetljivoj kozi nakon godina i godina ostecenja epiderme od sunca pigment prestane rasporedjivati jednakomjerno (ovo je zaista najpojednostavljenije pojasnjenje, kao za malu djecu, nece me valjda napasti neki od vas zbog toga) i ima veze i sa hormonima, suncem, stanjem koze, stresom itd. Meni je pomoglo sto sam pronasla kremu za lice koja ima sljedecu zastitu: UVA, UVB I UVC.
Vjerujte, nisam niti znala da postoji to sve. Ujedno, sadrzi neke mljecne kiseline i ekstrakte nekih biljki,pa ih i posvjetljuje, ali je odgovarajuca i za jako osjetljivu kozu. Proizvodi se u srbiji, nekih je 60 kn, ali je kupljena u Bosni.
__________________
SnowhiteWise
Snowhitewise is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 19:45   #26
moja frendica to ima. isto samo po licu. kak je već netko napisao, koristi kremu za zaštitnim faktorom (da da ne napišem glupost, mislim da je rekla 100, oko 100 kuna), i po zimi tretmani aha kiselinama.
kaj god radila nemoj na svoju ruku, pusti dermatologa da ti pomogne. poz.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 18:54   #27
Isuse meni se to pojavilo prije dvije godine ,prošle godine prije mora odem dermatologu (negdje u Dubravi kod tržnice jako su mi je nahvalili a nije ni jeftina) i žena mi propiše 3 kreme koje sam platila cca preko 700 kn ali nije poanta u tome nego je jedna od tih krema za koju mi je rekla da je mažem samo navečer sa velikim koncentratom voćnih kiselina toliko da kad je namažem bas bi se onako ljustila, a sada čitam preporuku da se to po ljetu ne radi !!!
__________________
Gloria
gloria33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2009., 18:57   #28
Quote:
Snowhitewise kaže: Pogledaj post
Meni je dermatolog rekao da se kod mene radi o HIPERPIGMENTACIJI. Zasto, otkuda, nije bitno. Jednostavno se na osjetljivoj kozi nakon godina i godina ostecenja epiderme od sunca pigment prestane rasporedjivati jednakomjerno (ovo je zaista najpojednostavljenije pojasnjenje, kao za malu djecu, nece me valjda napasti neki od vas zbog toga) i ima veze i sa hormonima, suncem, stanjem koze, stresom itd. Meni je pomoglo sto sam pronasla kremu za lice koja ima sljedecu zastitu: UVA, UVB I UVC.
Vjerujte, nisam niti znala da postoji to sve. Ujedno, sadrzi neke mljecne kiseline i ekstrakte nekih biljki,pa ih i posvjetljuje, ali je odgovarajuca i za jako osjetljivu kozu. Proizvodi se u srbiji, nekih je 60 kn, ali je kupljena u Bosni.
Pa napiši nam kako se zove kremica ako nije problem ?! Ići ću i u Bosnu ako treba.Pozdrav
__________________
Gloria
gloria33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 16:53   #29
moja mama je imala te fleke, hodala je po doktorima i svi su joj rekli da se to ne može izliječit, da se može samo prikrit. onda joj je jedan doktor preporučio clinique sapun u kamenu, bez konzervansa. to je bilo prije 30-ak godina i tad ga je morala nabavljat iz njemačke, a danas ga imaš svugdje. s tim se riješila tih mrlja i koristi taj sapun još i sad, savako jutro...
neki kažu da je od clinique sva ta kozmetika preagresivna, ali ako uzmeš za svoj tip kože, odlična je
big girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 17:34   #30
evo, da vam javim da nakon tri godine od mog prvog javljanja o melasmi, stanje mi se vidno popravilo. fleke su se povukle same od sebe. imam jos malo hiperpigmentacije al ne toliko da bi me neko pitao,'sta ti je ta prljava fleka na licu? Cek da ti obrisem' sto mi se znalo desavati prije.....

Vise ne koristim kreme na bazi voca kao sto je netko ovdje spomenuo, prije sam koristila garnier al oni su sve proizvodi na vocnoj bazi, barem koje sam ja koristila.

uglavnom, koza mi e sad lijepa. ne znam zasto. mozda jer sad redovno exfoliate, ne znam kak se to kaze na hr. e da! i jedan savjet ako smijem;

KUPUJTE POD HITNO CISTO MALSINOVO ULJE I TRLJAJTE U KOZU, KLJUCUJUCI PO LICU I VRATU!

Najbolja stvar ikad! tek sam neobavezno prije par tjedana kupila bocicu na jednom marketu tu u londonu gdje pretezno ima puno crnaca (-: East Street ako je neko blizu.. Isla sam neku Black Beauty ljekarnu gdje prodaju vecinom proizvode za crnacku kosu i kozu koja je dosta drkcija od bijele jer zna biti suha. I tamo sam kupila maslinovo ulje i od onda koristim samo to! Sad sam jos nakupovala 7 bocica da imam zalihe (-; Svima to preporucam!!

Ajd sorry malo sam se raspisala.
Black Milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 17:43   #31
uz sve to što su ti napisali postoji i mogučnost da si ih dobila ako si se predozirala sa pro vitaminom A, odnosno beta-karoten
Inače sam alergična na sunce i svako izlaganje pa i ono bezazleno po 15-tak minuta mi izazove alergiju, jedino sto mi pomaze je da preko ljeta trošim beta- karoten ali mi se zbog pretjeranog unosa tog vitamina pojavila pigmentacija na području iznad gornje usne, hvala bogu povuklo se kad sam ih prestala uzimat a nemam niti alergiju na sunce, bit ce da sam malo pretjerala sa vitaminom A
maša&maša is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 20:11   #32
i mene ti flekovi muce imam ih po celu(tamo gdje je koza deblja)i malo sa strane na obrazima, i cak i na mjestu"brkova" jer je i tamo koza deblja.. ja sam svoje dobila na Tahitiju, tamo sam radila 2 godine, pa sam valjda dobila od sunca..
onda sam otisla kod naseg super dermatologa, i ona mi je prepisala njemacku kremu "Pigmanorm"a proizvodi ju "widmer".. odmah mi je pomogla nakon vec 2 mjeseca koristenja, i tako rijesila sam se toga, ali sada mi se opet pojavilo.. izluduje me to, a sada je vruce ne mogu koristiti nista za izbjeljivanje po toj vrucini...
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 13:48   #33
Smedje fleke po licu...

prije dvije godine preko ljeta mi je izasla smedja fleka na licu, tocno ispod franzeta (siski)... doktorica rekla od sunca, proci ce... naravno da nije proslo nego se jos i povecalo kad sam ostala trudna... s trudnocom se pojavila i jedna na nosu, koju bas neki dan gledam, grozno izgleda... a mislim da se i povecala...
nemam pojma sta znace te pjege... jel netko ima nesto slicno i sta da radim da po mogucnosti nestanu, ili bar da sprijecim njihovo nastajanje...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 11:44   #34
Moja mama ih je imala i to preko cijelih obraza i cela. Vec dugo koristi jednu kremu, koja joj je potpuno uklonila te fleke.
Krema se zove Pigment balans, a proizvodjac je Derma Medica.
Andromeda25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 14:20   #35
Quote:
Andromeda25 kaže: Pogledaj post
Moja mama ih je imala i to preko cijelih obraza i cela. Vec dugo koristi jednu kremu, koja joj je potpuno uklonila te fleke.
Krema se zove Pigment balans, a proizvodjac je Derma Medica.
hvala...
probat cu...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 16:35   #36
lepi to ti je hiperpigmentacija...
i ja ju imam na sred čela
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 19:44   #37
I ja imam takvu pigmentaciju po licu. U trudnoćama se povećevala i nije prolazila. Jednom sam pokušala s voćnim kiselinama ali nije pomoglo.
Iz kuće ne izlazim bez pudera na licu. Hvala , na savjetu, iako sam već to prihvatila kao normalno ipak ću pokušati s tom kremom. Javim rezultate...
SuperDi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 20:29   #38
Quote:
Andromeda25 kaže: Pogledaj post
Moja mama ih je imala i to preko cijelih obraza i cela. Vec dugo koristi jednu kremu, koja joj je potpuno uklonila te fleke.
Krema se zove Pigment balans, a proizvodjac je Derma Medica.
Gdje kupiti tu kremu u Hrvatskoj?
SuperDi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 22:18   #39
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
lepi to ti je hiperpigmentacija...
i ja ju imam na sred čela
i kako je rjesavas?
ide mi na zivce jer se siri...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 18:34   #40
Quote:
SuperDi kaže: Pogledaj post
Gdje kupiti tu kremu u Hrvatskoj?
Ne znam, jer ja nisam u Hrvatskoj, vec u Bosni. Mi smo ju ovdje kupili u apoteci.
Andromeda25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:02.