Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2004., 08:06   #61
jedino ti ne bih preporucila da od jfk-a (ili newark-a) ides busom u manhattan (ili obrnuto): ja sam morala busom do jfk-a jer taxi nije uopce vozio (bio je neki krkljanac u prometu zbog snijega), pa sam prvo morala podzemnom do queens-a, a onda na bus. a ono, mrak, 9 sati navecer, ja pojma nemam gdje treba sici... koma.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 04.09.2004., 17:13   #62
It's four in the morning, the end of December
I'm writing you now just to see if you're better
New York is cold, but I like where I'm living
There's music on Clinton Street all through the evening.


...ako ni zbog čega drugog, treba otići tada u NYC i proživjeti djelić Famous Blue Raincoat, jedne od najljepših pjesama svih vremena...
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Old 04.09.2004., 17:55   #63
nisam nikad cula pjesmu...ali sam isla pod lyrics i mogu ti reci da mi se dopada..bar kaj se rijeci tice.neznam kak zvuci inace-ako imas neki link ,sa djelicem pjesme mozda?!
bilo kako bilo,ny ima ono nesto u svako doba godine.svakako je jesen ovde najljepsa,ali decembar isto ima svojih cari...iako je ponekad smrzavajuce i mrzis kad osjetis da ti se lice smrzava,dok te vjetar siba,istovremeno osjetis to nesto zbog cega ti ne pada napamet da napustis grad,da i dalje setas i uzivas u njegovoj ljepoti i carima.
narocito ako si samo turist i znas da ti je vrjeme limitirano.
mi stanovnici ovog grada,uvjek imamo-ono sutra..
AFRODITA69 is offline  
Old 04.09.2004., 20:43   #64
Uh, ne znam za link, ali pjesma je fakat poznata, na valjda svim kompilacijama Leonarda Cohena je, sigurno je nije teško naći. A tekst je uistinu prekrasan, slažem se... Ima još lijepih Cohenovih o NY, potraži i "Chelsea Hotel"... (Da ne spominjem "First We Take Manhattan", dakako...)
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Old 04.09.2004., 23:12   #65
budem pogledala,nisam do sada obracala paznju.
AFRODITA69 is offline  
Old 05.09.2004., 23:08   #66
Quote:
AFRODITA69 kaže:
...iako je ponekad smrzavajuce i mrzis kad osjetis da ti se lice smrzava,dok te vjetar siba,istovremeno osjetis to nesto zbog cega ti ne pada napamet da napustis grad,da i dalje setas i uzivas u njegovoj ljepoti i carima.
narocito ako si samo turist i znas da ti je vrjeme limitirano.
mi stanovnici ovog grada,uvjek imamo-ono sutra..
e, da, slazem se. ja sam imala 10 dana na raspoloaganju, i to mi je bilo premalo. ali me ni hladnoca, ni vjetar nisu sprijecili da svaki dan bauljam po gradu. cak sam svaki dan isla u bryant park smrzavat guzicu i provjeravat mail na lapu
(wireless hotspot). ma, ono, mijenjam london za nyc u svako doba...
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 05.09.2004., 23:32   #67
e a kaj ti nisu onak predvecerja bila super za setnju?kad nisi cisto u strogom centru,nego onak 14th st,3rd ave...onaj dio..vecinom stambene zgrade,puno drvoreda,mali restaci,slasticarne..ma super bez obzira na zimu.london znam samo preko slika,medutim nemam nekog interesa za njega...docim pariz imam zelju posjetiti jer isto kao i ny zraci necim osebujnim.
AFRODITA69 is offline  
Old 06.09.2004., 00:30   #68
aha.. ma, fenomenalno, bas je city that never sleeps. i uopce se niti jedanput nisam osjecala nesigurno ili da me je bilo strah. jedino mi je zao kaj nisam skoro nigdje krocila osim na manhattan. htjela sam vidjet brooklyn, ali nije bio vremena. afro, valja li brooklyn?
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 06.09.2004., 00:42   #69
nyc...in january

nisam afro..ali se osjetih pozvanim da odgovorim. brooklyn je jedino sto valja. okej setnje menhetnom i sve to bla.
leonard cohen i gluposti. ali brooklyn.

svaki je bar mali svemir za sebe, svaki je covjek prekrasni osebujni ludjak. brooklyn ( konkretno williamsburg,,bedford i to nesto...) je kvart koji je ono sto je village bio nekad prije...studenti, umjetnici, junkies, kurve i sve sto cini nyc onim divnim mixom.

ja sam se prosle godine smrzao kao pi... ali navodno je to bila najhladnija zima u zadnjih milijun godina.

nikako nemoj propustiti bowery i te neke sulude klubove tamo. preporucam...heh. zaboravih ime. aha ...tonic. mala underground rupa sa najboljom muzikom. ili bowery ballroom...ako ti se ide na neki koncert.

knjiga koju odmah nadji preko amazona i koja ce te natjerati da se zaljubis u new york..lowlife ( luc sante ...skandinavski novinar koji zivi u nyc )

taxy? ma...ne znam. ja sam svuda isao taksijem jer su me cuvali lokalni ludjaci. ali.

deli na houston avenue, pastrami on rye. zbog woody allena.
the village idiot...tmao negdje u meat packin district.
eh
zaljubio sam se. jako jako.
__________________
vidi me golog
zelig is offline  
Old 06.09.2004., 03:08   #70
brooklyn ima losih i ljepih mjesta,bas kao i manhattan,bronx ili queens.ima najveci postotak kriminala isto tako iako svi misle da je bronx taj.
nego,da kazem nesto u vezi lanjske zime-tako svi kazu da je lani bilo najgadnija zima-ali vjerujte mi daleko je to od lose zime...pa ako su lose takve onda neka svaka bude ovako blaga!
houston,pola ghetto,pola ok,narocito kad udes u malu italiju i one ostale ulicice...prekrasno za setnju...a tek bruno's bakery na la guardia place-u...mmmmmmmmmmm....brulle za dorucak!
AFRODITA69 is offline  
Old 06.09.2004., 09:49   #71
Re: nyc...in january

Quote:
zelig kaže:
nisam afro..ali se osjetih pozvanim da odgovorim. brooklyn je jedino sto valja. okej setnje menhetnom i sve to bla.
leonard cohen i gluposti. ali brooklyn.

svaki je bar mali svemir za sebe, svaki je covjek prekrasni osebujni ludjak. brooklyn ( konkretno williamsburg,,bedford i to nesto...) je kvart koji je ono sto je village bio nekad prije...studenti, umjetnici, junkies, kurve i sve sto cini nyc onim divnim mixom.
slijedeci puta kad odem ima da koloniziram brooklyn, majke mi.

Quote:
zelig kaže:
nikako nemoj propustiti bowery i te neke sulude klubove tamo. preporucam...heh. zaboravih ime. aha ...tonic. mala underground rupa sa najboljom muzikom. ili bowery ballroom...ako ti se ide na neki koncert.
to je lower east side, jelda? znas da je meni tamo bilo tako lijepo, puno ljepse nego u uptown manhattanu.


Quote:
zelig kaže:
deli na houston avenue, pastrami on rye. zbog woody allena.
the village idiot...tmao negdje u meat packin district.
eh
zaljubio sam se. jako jako.
probah pastrami on rye u katz's deli, east houston street.
nemoj mi o zaljubljivanju, ja sam heartbroken jer ne mogu otic tamo za stalno. i left my heart in nyc. sad sve gledam kako bih mogla opet otici na neki produljeni vikend, ali godisnjeg skoro pa da vise i nemam, tako da moram cekati najmanje slijedecu godinu. ah.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 18.09.2004., 21:29   #72
e, ovak (u slucaju da letis do newarka, a ne jfk-a): do downtown nyc mozes doc za ciglih 2.60 dolara: prvo uhvatis New Jersey Transit bus broj 62 do Newark Penn Station (1.10 USD), a onda se tam presaltas na PATH network do Manhattana ili Greenwich Village-a (1.50 USD).
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 19.09.2004., 02:11   #73
Re: NYC u decembru?

Quote:
B011 kaže:
Isao bih u LA sredinom decembra i imam priliku da provedem i par dana u New York-u (idem Beograd-NY oko 10.dec pa onda negde 14.dec NY-LA).
U USA sam bio nekoliko puta ali u NY, nikad. Moje pitanje je-da li je tada previse hladno za NY? Cuo sam da je dosta vlazno i da ume da bude vrlo, vrlo neprijatno za setnju i bilo kakvo razgledanje grada i sl. Posto idem sa devojkom, a za nju bih mogao sve da kazem osim da dobro podnosi hladnocu, ne znam sta da radim (da idem sam, ne bi me bilo briga)
Ako ima neko iskustava iz tog perioda ili neko ko zivi u NY, molio bih da mi da savet. Da li da idem direktno za LA ili da 'stanem' usput u NY?

Hvala puno
Naime, bila sam u New Yorku dosad 2 puta, jedanput baš u decembru, drugi put u maju. Imala lijepa iskustva - no, ljepše mi je bilo zimi tamo.

Otvorila sam topik prošle godine - potražila sam je - al ga nemogu nać.

Evo ti drugi link
Cro-cutie is offline  
Old 14.10.2004., 00:05   #74
011, ides li onda? ja cu popizdit, gledam ovaj rem video za 'leaving new york' i slinim.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 14.10.2004., 17:14   #75
Quote:
xiola bleu kaže:
011, ides li onda? ja cu popizdit, gledam ovaj rem video za 'leaving new york' i slinim.
Idem, idem!!
12.decembra sam u NY. Tamo sam 3 dana pa letim za Miami (hm, bice to zanimljiva klimatska promena ) a onda iz Miamia idem 19.dec za LA i tamo sam do 7.januara.
Citam sve vase postove sa velikim zanimanjem. Hvala vam svima.
Ukoliko imate jos kakvih korisnih informacija, slobodno pisite (ma to mogu da budu i banalnosti tipa, najbolji hotdog ti je na uglu x i y ulice.....sve me zanima).
Nalazim se u specificnoj situaciji da u jednom od najvecih i najzanimljivijih gradova na svetu mogu da provedem samo 3 dana pa mi je bilo kakav savet dobrodosao...

Pozdrav,
Bojan
B011 is offline  
Old 14.10.2004., 19:03   #76
eh, 3 dana, nije vazno, bolje i to nego sipak ko ja ove godine. probaj knish, prodaju ga oni ulicni prodavaci hrane na svakom uglu, to mi je promaklo. sad igram nagradnu igru u independentu ko zadnji seljak, nadajuci se necemu.

ajde nam ispricaj kako je bilo kad se vratis: i u miamiju, i nyc, i la, moze?
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 14.10.2004., 23:20   #77
mogu da vam ispricam, za pocetak, kako planiram da mi bude...

jedan od moja 3 najbolja druga zivi u LA (iz Beograda je, otisao je tamo pre nekih 8,9 godina). Potpuno specifican lik. Jos uvek nisam video da neko toliko dugo zivi u nekoj zemlji a da je toliko ostao svoj (u ovom slucaju - lik iz Beograda, u najboljem smislu te reci). Melting pot ga je potpuno zaobisao
Inace, nas dvojicu kao da je ista majka rodila. Zanimaju nas totalno iste stvari tako da se vrlo lako dogovaramo sta cemo da radimo...
Devojka i ja dolazimo u NYC 12.dec a on dolece iz LA 12.dec. Zajedno letimo za Miami gde nam zive zajednicki prijatelji i gde ostajemo 4,5 dana. Moja devojka je zivela u Majamiju 2 godine, tako da ce nam ona biti vodic za po Floridi.
Onda letimo za LA...eeee tamo sam ja car
Poznajem ga dosta dobro i postoje mesta gde obozavam da idem (basket na Venice Beach-u npr.). Taj drug mi radi kao sales manager u porscheovom dealershipu (ne moram da vam pricam sta vozi ) a pre dva dana je kupio audi S4 (ja se stvarno izvinjavam ako davim sa ovim automobilima, ali....to mi pasija!)
Odatle planiramo da idemo na vikende u San Francisco (zamislite put od LA do SF Pacific Coast hwy-om u 911 kabrio) i Las Vegas a u glavi mi je da odemo do Mexica na izlet (znam da deo uz CA i nije nesto ali sta da radim...).
Inace, taj drug ne zivi u LA nego u Long Beachu (malo juznije od LA) na samoj plazi (bazen, jakuzzi, teretana, sauna....ma ne znam sta nema)....znate ono jutarnji jogging po plazi...posle plivanje u bazenu...

Uglavnom, ne mogu da sacekam da krenem...najradije bih se udario nekim maljem u glavu i zamolio da me probude pred put...
Ako nekog zanima, mogu da vam saljem slike...

Pozdrav svima
B011 is offline  
Old 15.10.2004., 00:45   #78
lijepo se provedite
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Old 17.10.2004., 11:08   #79
Quote:
B011 kaže:
mogu da vam ispricam, za pocetak, kako planiram da mi bude...

jedan od moja 3 najbolja druga zivi u LA (iz Beograda je, otisao je tamo pre nekih 8,9 godina). Potpuno specifican lik. Jos uvek nisam video da neko toliko dugo zivi u nekoj zemlji a da je toliko ostao svoj (u ovom slucaju - lik iz Beograda, u najboljem smislu te reci). Melting pot ga je potpuno zaobisao
Inace, nas dvojicu kao da je ista majka rodila. Zanimaju nas totalno iste stvari tako da se vrlo lako dogovaramo sta cemo da radimo...
Devojka i ja dolazimo u NYC 12.dec a on dolece iz LA 12.dec. Zajedno letimo za Miami gde nam zive zajednicki prijatelji i gde ostajemo 4,5 dana. Moja devojka je zivela u Majamiju 2 godine, tako da ce nam ona biti vodic za po Floridi.
Onda letimo za LA...eeee tamo sam ja car
Poznajem ga dosta dobro i postoje mesta gde obozavam da idem (basket na Venice Beach-u npr.). Taj drug mi radi kao sales manager u porscheovom dealershipu (ne moram da vam pricam sta vozi ) a pre dva dana je kupio audi S4 (ja se stvarno izvinjavam ako davim sa ovim automobilima, ali....to mi pasija!)
Odatle planiramo da idemo na vikende u San Francisco (zamislite put od LA do SF Pacific Coast hwy-om u 911 kabrio) i Las Vegas a u glavi mi je da odemo do Mexica na izlet (znam da deo uz CA i nije nesto ali sta da radim...).
Inace, taj drug ne zivi u LA nego u Long Beachu (malo juznije od LA) na samoj plazi (bazen, jakuzzi, teretana, sauna....ma ne znam sta nema)....znate ono jutarnji jogging po plazi...posle plivanje u bazenu...

Uglavnom, ne mogu da sacekam da krenem...najradije bih se udario nekim maljem u glavu i zamolio da me probude pred put...
Ako nekog zanima, mogu da vam saljem slike...

Pozdrav svima
jel planirate mozda otici i do death valley?

ko sto bi rem rekli.. leaving new york never easy...
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 17.10.2004., 19:42   #80
da li mi netko može reći kakva iskustva ima sa vizom u zadnje vrijeme, za USA. mislim ako ste radili turističku i imali priloženo sve što treba, jesu li vam odbili bez nekog bitnog razloga, kakva su vaša iskustva? treba mi, idem uskoro.
thx
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.