Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 19:47   #9161
New York

Vjerojatno, kako naletis

Jeftinije ti je uzeti Megabus, moze biti $5 po smjeru plus $2 za rezervaciju (sto preporucujem, svakako). Dakle, pocetna cijena je $5 ako nemas neki dodatni kupon, cijena raste, kako ide prodaja.


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 17.10.2017., 21:48   #9162
Quote:
Hase87 kaže: Pogledaj post
Ne znam hoće li biti zelenila u 12.mjesecu ali proći ćemo svakako

Pitanje vezano za vlakove: gledam vlak NYC-Boston i Washington-NYC, te ima vlakova za 50$ jednosmjerna a ima i za 300$.
Oba imaju wifi, wc, utičnice itd.. U čemu je razlika, ako netko zna?
Samo ime kompanije ili?
Znam ja

Platila sam kartu za Washington DC 50 dolara. Amtrak Northeast Regional. Ima za 200 ili više dolara ACELA - to je tzv business klasa - zapravo vlak prilagođen poslovnim ljudima i ima i takvu cijenu. Vlakovi su ljepši i noviji.

Gledaj koliko dugo vozi, naš je vozio cca pola sata duže nego Acela koja je najbrža i najskuplja, što je po mom mišljenju sasvim opravdano s obzirom na razliku u cijeni. Ukupno 3 sata i 20 minuta. Iskustvo je odlično. Vlak je udoban, čist, ima utičnice (mi smo mislili da ima USB pa nismo nosili nastavke i nismo mogli puniti), ima vagon restoran, skup ali OK. Sjedala su velika, fotelje i ima puno mjesta za noge. Ne možeš kupiti rezervaciju mjesta - kad kupiš kartu piše ti na njoj "reserved seat" što znači samo da imaš sjedeće mjesto u vlaku - koje? Ono za koje se sam izboriš.

Trik s kartama je da se moraju kupiti što prije, a najkasnije dva tjedna prije puta i da su non-refundable i onda su povoljne. Može se uzeti neko osiguranje, nisam bila zainteresirana pa nisam uzela. Imala sam neku ideju promijeniti kartu tamo, dva dana prije puta je karta za isti vlak bila 200 dolara.

I još jedan catch, na tim jeftinijim vlakovima nema checked baggage što je zbunjujuće - ali to samo u biti znači da sam moraš podići svoj kofer na nosač koji je iznad sjedala - možeš nositi dvije torbe od kojih jedan najveći avionski kofer i jedan trolley. Ili možeš platiti Red Cap service (rade za tip). Ako te zanima napisat ću više o tome.
sama svoj majstor is offline  
Old 18.10.2017., 11:02   #9163
Super, znači i ovaj vlak za 50$ je okej.

Još jedno pitanje, da li je netko bio na nekoj NBA tekmi?
Gledam igraju Lakersi i Knicksi, pa možda bi bilo fora otići.

Još bih možda neku predstavu i Jerry Seinfeld show, ali nešto ću morati izbaciti od toga.
Predstave su sve okej, koliko sam čitala, nema baš puno o tome napisano doduše.
Hase87 is offline  
Old 18.10.2017., 11:05   #9164
Quote:
Hase87 kaže: Pogledaj post
Super, znači i ovaj vlak za 50$ je okej.

Još jedno pitanje, da li je netko bio na nekoj NBA tekmi?
Gledam igraju Lakersi i Knicksi, pa možda bi bilo fora otići.
Da, vlakovi su dobri i ne treba ti paprena Acela.

Što se tiče NBA tekme, svakako odi. Preporučujem!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 18.10.2017., 11:59   #9165
Quote:
Hase87 kaže: Pogledaj post
Super, znači i ovaj vlak za 50$ je okej.

Još jedno pitanje, da li je netko bio na nekoj NBA tekmi?
Gledam igraju Lakersi i Knicksi, pa možda bi bilo fora otići.

Još bih možda neku predstavu i Jerry Seinfeld show, ali nešto ću morati izbaciti od toga.
Predstave su sve okej, koliko sam čitala, nema baš puno o tome napisano doduše.

Ja sam bila na Knickse, bilo je fantastično, ja koja ne gledam kosarku sam bila odusevljena a neki su bili odusevljeni s

uzeli smo neki srednji visi red

kod odabira karte tj mjesta pripazi, piše npr od 50$, pa kad kliknes na konkretno mjesto dobijes cijenu i na to ide porez

Od predstava sam gledala Chicago, nije me oborio s nogu.. radije pogledaj Wicked, ako nisi

e da, na predstavi ide onaj lik sa košaricom i prodaje vodu, sok i vino.
Vino bilo u nekoj casi sa natpisom Chicago, i mislim se aj neka imat cu uspomenu, dolazi do mene kazem ja čašu vina, kaze on 23$, ja: nisam žedna
__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Old 18.10.2017., 12:18   #9166
Od mjuzikala se najjeftinije karte nađu za Fantoma u operi. Koji je klasik i vrijedi pogledati.

Bila i ja na utakmici, ne ovaj put, gledala Orlando Magic i Chicago Bullse u Orlandu. Fenomenalan doživljaj, za svaku preporuku
sama svoj majstor is offline  
Old 18.10.2017., 15:41   #9167
Pročitala sam da je preporuka izbjegavati kupnju karata za tekmu preko Vivid Seatsa, puno loših iskustava.
Preporučaju Stub Hub.

Gledala sam Wicked u Londonu i bilo je super.

Jerry Seinfeld otpada jer nam se ne poklapaju datumi.

Preporučate li kupnju online karata za predstavu mjesec dana ranije ili da odemo osobno par dana prije pa da vidimo što ima, tipa last minute ako ima toga?
Hase87 is offline  
Old 18.10.2017., 15:48   #9168
Quote:
Hase87 kaže: Pogledaj post
Pročitala sam da je preporuka izbjegavati kupnju karata za tekmu preko Vivid Seatsa, puno loših iskustava.
Preporučaju Stub Hub.

Gledala sam Wicked u Londonu i bilo je super.

Jerry Seinfeld otpada jer nam se ne poklapaju datumi.

Preporučate li kupnju online karata za predstavu mjesec dana ranije ili da odemo osobno par dana prije pa da vidimo što ima, tipa last minute ako ima toga?

Mi smo za Knickse uzeli preko viagogo, trebala je doci karta najkasnije 3 dana prije utakmice.
Nije, pisali smo mail, nakon sto smo 15 min proucavali kako uputit ga

i dobili karte, ali na krivo ime, nismo se zalili, na ulazu nas nitko nista nije pitao...

@mjuzikl sad sam pogledala za Chicago, nigdje nema ovih karata za 69$ koliko smo mi platili na licu mjesta pola sata prije predstave + naplaćuju neke troskove "obrade " 30$

po meni se ne isplati, osim ako ti nesto nije must see
__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Old 18.10.2017., 17:21   #9169
Karte za mjuzikle kupuješ isti dan. NA blagajni kazališta obično bude nešto od 42 dolara na više, ili na TKTS (na Times Squareu, Battery Parku i još negdje). Karte za matineju su od ujutro, za večernje predstave od 3 na dalje. Ali nisu sve predstave na ponudi i nisu hit predstave (ne možeš Hamiltona kupiti jeftino npr.)

Ne isplati se ranije kupiti jer kupuješ po regularnim cijenama koje su jako visoke. Mogu se ti novci potrošiti i pametnije
sama svoj majstor is offline  
Old 18.10.2017., 18:42   #9170
Ja sam gledala Knickse i Warriorse s brdo poznatih licnosti koje su se izmjenjivale na ekranu, npr. Tom Hanks. Kupila sam karte regularno preko Ticketmastera, bila red iznad snimatelja. Odlicno.

Bila sam na Jerry Seinfeldu, e to sam kupila preko StubHub, nazalost (mislim ipak je to legalno crno trziste).

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 18.10.2017., 18:44   #9171
Mislim da na TKTS u Battery i Brooklynu mozes ujutro kupiti karte i za vecernje predstave. Najbolje instalirati istoimeni app i pratiti.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 19.10.2017., 09:59   #9172
Instalirala sam app tkts, i neka me netko ispravi ako krivo govorim: aplikacija pokazuje koje predstave i na kojim mjestima su dostupne s popustom na današnji dan?
Znači tamo sam, vidim ujutro što će biti sniženo i taj dan odem kupiti?

Izbjegla bih kupovinu karata za tekmu u ovom slučaju da mi mora stići poštom, to mi je malo riskantno. Pročitala sam da ako karta ne dođe poštom na vrijeme, da nikom ništa, jer je to do dostavljača a ne do njih.
Draže mi je nekakva e-karta ili na mobitelu (što nudi stub hub npr.).
Ako sam dobro shvatila, sve je to crno tržište i stub hub i viagogo..?
Hase87 is offline  
Old 19.10.2017., 16:39   #9173
Quote:
Hase87 kaže: Pogledaj post
Instalirala sam app tkts, i neka me netko ispravi ako krivo govorim: aplikacija pokazuje koje predstave i na kojim mjestima su dostupne s popustom na današnji dan?
Znači tamo sam, vidim ujutro što će biti sniženo i taj dan odem kupiti?

Izbjegla bih kupovinu karata za tekmu u ovom slučaju da mi mora stići poštom, to mi je malo riskantno. Pročitala sam da ako karta ne dođe poštom na vrijeme, da nikom ništa, jer je to do dostavljača a ne do njih.
Draže mi je nekakva e-karta ili na mobitelu (što nudi stub hub npr.).
Ako sam dobro shvatila, sve je to crno tržište i stub hub i viagogo..?
Dobro si shvatila za tkts. Vidis to za vrijeme u koje je odredjeni tkts otvoren. Dakle ako testiras gledaj poslije podne za ujutro, a kasnije za navecer.

Pogledaj ticketmaster za NBA, ja nisam placala dostavu, nego sam isprintala. Ticketmaster je prilicno regularan iako ima i dio karti koje se preprodaju, ali to je posebno naznaceno.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 19.10.2017., 16:41   #9174
I ako hoces proci jeftinije, idi na Netse u Brooklyn.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 20.10.2017., 10:06   #9175
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
I ako hoces proci jeftinije, idi na Netse u Brooklyn.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk

ali ovako vidi i MSG
__________________

Don't worry just smile!
Leeloo. is offline  
Old 20.10.2017., 16:40   #9176
Quote:
Leeloo. kaže: Pogledaj post
ali ovako vidi i MSG
Istina

Ali mozda moze dodatno i na neki koncert u MSG.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 08.11.2017., 10:10   #9177
Pozdrav svima,

Putujemo u NY za Novu godinu, ukupno 7 noćenja.
Hotel nam je LIC (vidjeli smo da ga ovdje hvale), pa molim vas, što možemo očekivati u tom dobu? Da li je baš užasno hladno i bude snijega do koljena?
Hoćemo li u tih 8 dana uspjeti vidjeti sljedeće :
- Natural History Museum
-Queens
-Brooklyn
- Times Square
- Central Park
- Macy's (neki sitni shopping...)
Pod "vidjeti" mislim sjesti na kavu i upijati atmosferu, ne samo protrčati, znači odvajamo po cijeli dan za svaki kvart - hoće li biti dosta?
Planiramo i na neku utakmicu i predstavu, ali najviše u biti je u planu jesti :klap: sve što se nudi


Čitale smo da je Macy jeftiniji i bolji od Bloomingdalea, to točno?
Da li je netko bio u onom poznatom outletu Wood...nešto, isplati li se?

I zadnje pitanje - kako se kreću cijene kave u kafićima? Znamo da je SB skup, a dosta ljudi nam je reklo da se u NY može popiti baš dobra kava.

Puno hvala svima!
Fifika is offline  
Old 09.11.2017., 09:31   #9178
Ako cete razgledati samo ono sto si nabrojao, pa onda je dovoljno 7 dana, jer imas malo (manje ili isto nego dana) stvari na popisu, naravno sigurno mislis i jos stogod s Manhattena, onda neces stici bas sve. Ne moze te nitko utjesiti da ce ti biti toplo, jer moze biti bas hladno i moze biti bas snijega, zadnjih par godina je bilo uvijek u nekim periodima vecih snjeznih padalina. Ako budes imao srece, mozda bude i toplije, a mozde budes imao 20 stupnjeva razlike u toku tog jedna (vjerojatno od -10 do plus 10 celzijusa najvisa temp), pa mozda budes mogao sjesti i negdje vani u kafic ili park i upijati atmosferu. Nemoj raditi plan po danima, nego po tome kakvo bude vrijeme.

Macy's je jeftiniji od Bloomingdalea i ima puno vise snizenja tamo. Mozes tamo obaviti shopping, nema potrebe na outlet trositi dragocjeno vrijeme.

Kako ima tamo svega, onda mozes popiti i dobru kavu. Meni je cisto dobra i ona iz Starbucksa ...
Bezveze is offline  
Old 09.11.2017., 15:41   #9179
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Ako cete razgledati samo ono sto si nabrojao, pa onda je dovoljno 7 dana, jer imas malo (manje ili isto nego dana) stvari na popisu, naravno sigurno mislis i jos stogod s Manhattena, onda neces stici bas sve. Ne moze te nitko utjesiti da ce ti biti toplo, jer moze biti bas hladno i moze biti bas snijega, zadnjih par godina je bilo uvijek u nekim periodima vecih snjeznih padalina. Ako budes imao srece, mozda bude i toplije, a mozde budes imao 20 stupnjeva razlike u toku tog jedna (vjerojatno od -10 do plus 10 celzijusa najvisa temp), pa mozda budes mogao sjesti i negdje vani u kafic ili park i upijati atmosferu. Nemoj raditi plan po danima, nego po tome kakvo bude vrijeme.

Macy's je jeftiniji od Bloomingdalea i ima puno vise snizenja tamo. Mozes tamo obaviti shopping, nema potrebe na outlet trositi dragocjeno vrijeme.

Kako ima tamo svega, onda mozes popiti i dobru kavu. Meni je cisto dobra i ona iz Starbucksa ...

Puno ti hvala!
nemamo okvirni plan, idemo doživjeti NY, ovo nam je nešto kao "prvi griz" za Big Apple da vidimo kako nam se sviđa.
SB će svakako biti na listi, to uvijek, ali kad smo tamo da probamo i ostalo što se nudi.
javim se možda s još kojim pitanjcem
Fifika is offline  
Old 09.11.2017., 20:14   #9180
Ajoj, za sneg je dovoljna dobra cizma I meni je iskreno lakse kad ima snega, najgore mi je, i pre par godina sam se bas smrzao, kad je sve bilo sivo , od snega ni traga, a vatrustina dere li dere, sto mu na -10 dodje kao da je -25. No nekako kad si u NYC ima toliko toga za videti i uci unutra da se moze, samo poneti toplu slojevitu odecu (da mozes skinuti koliko treba kad udjes negde unutra) i svakako tople/debele KAPE koje pokrivaju usi a i celo.

Macy po meni nije ni robna kuca, ni robna zgrada, nego robni BLOK zgrada . OGROMAN je, i stvarno ima svasta, meni je malo previse ali ko voli shopping - raj! . Ja od Starbucksa vise volim Peete's Coffee koga sad vec ima po celoj Amirici pa i par lokacija u NYC, a u NYC je lokalno dosta popularan i Gregory's. Simpa su i cool/edgy mada meni iskreno idu na nerve americki lanci kafica a i brze hrane u kojima je sve u plastici i papiru da svaki gost napravi tonu smeca. Ima i jako puno (recimo Paris Baguette) kafe-poslasticarnica u kojima mi je nekako veci gust sesti i uz kavu pojesti neki dobar kolac. Mmmm nigde u Americi nisam nasao tako dobre almond croassints.

I svakako, svakako sto udobnije cipele jer cete hodati i hodati . Ja idem ponovo za 12 dana, pocelo je odbrojavanje. Ovog puta odradjujem Metropolitan Museum, svaki dan na po par sati jer je ogroman. Inace ko je na krace a voli modernu umetnost toplo preporucujem Museum of Modern Art ili Guggenheim.
VisokiGost is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:02.