Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 02:42   #3781
Zna li netko moželi se nastaviti raditi preko student servisa ako se ne upise ljetni semestar?
pegboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2017., 16:31   #3782
4. sam raz i htio bih poceti odma poslije mature raditi, informativno sam gledao ponudu i vidim tu kod nas (ck,vz) jedino vindija i jamnica nude poslove koji me zanimaju (znaci da nije konobarenje ili uvaljivanje ponuda za T-com), kolike su sanse da upadnem na tak neki rad u skladistu? Jer svi oglasi izgledaju ko da im je hitno, a cujem da ljudima nikad ne odgovore. jer nemam bas sad mjesec dana kad pocne ljeto da cekam odgovor jer mi je prijeko potrebna svaka para
Dipl Pješak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:38   #3783
Wink SC Varaždin

Kroz ljeto planiram nać neki posao koji bi obavljao do početka akademske godine... znate li možda neke firme i sl koje traže radnike preko student servisa za ljetne mjesece? nisam bas za odlazak na more, rađe bih radio u vz i okolici... imao sam ovo ljeto ponudu da radim u tcentru al su trazili studenta za dulji rok rada sto meni nije odgovaralo zbog faksa...
Chocolate Thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:46   #3784
Pozdrav, ispričavam se što ovdje pitam ali ne znam pod koju temu da to stavim.
Prvo pitanje, ako ne upišem ljetni semestar nemam više pravo na rad preko student servisa?
A drugo, do kraja upisa ljetnog semestra se mora uplatiti druga rata školarine. S obzirom da ga neću upisati, što bi se dogodilo da ja tu školarinu uplatim npr. mjesec dana kasnije? Hvala.
PeroDjetlić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 14:06   #3785
Quote:
PeroDjetlić kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ispričavam se što ovdje pitam ali ne znam pod koju temu da to stavim.
Prvo pitanje, ako ne upišem ljetni semestar nemam više pravo na rad preko student servisa?
A drugo, do kraja upisa ljetnog semestra se mora uplatiti druga rata školarine. S obzirom da ga neću upisati, što bi se dogodilo da ja tu školarinu uplatim npr. mjesec dana kasnije? Hvala.
Jel se misliš ispisati s fakulteta?
Uglavnom, inače ti studentka prava vrijede do 9. mjeseca, ali ako se sad ispišeš gubiš ih i s tim gubiš i pravo na rad preko studentskog centra.

Imaš temu "Ispis s fakulteta" pa tamo malo pronjuškaj.
A što se tiče plaćanja godine, ja sam dobio račun za cijelu godinu i moram sve platiti odjednom, možda zato jer sam upisao ponavljačku.
Nisam još ništa platio, nisu mi slali nikakve opomene iako sam navodno trebao platiti još u 11. mjesecu. Možda čak i ne budeš morao platiti drugi semestar ako se sad ispišeš.

Toplo ti preporučam da odeš do referade i njih tamo sve pitaš, da budeš siguran.

Sent from my Digitron using Tapatalk
__________________
Secrets don’t sleep till they’re took to the grave.
Johnny0160 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 16:25   #3786
Quote:
Johnny0160 kaže: Pogledaj post
Jel se misliš ispisati s fakulteta?
Uglavnom, inače ti studentka prava vrijede do 9. mjeseca, ali ako se sad ispišeš gubiš ih i s tim gubiš i pravo na rad preko studentskog centra. ...
Imaš PM.
PeroDjetlić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 23:50   #3787
Bok Forumaši...ovako,imam pitanje.....djevojka mi je radila u jednom kaficu preko studentskog ugovora,međutim nakon tri mjeseca zbog ne slaganja sa ponuđenim radnim vremenom ,dala je otkaz....radila je cijeli 12. mjesec te joj jos nisu nista isplatili,u par navrata poslodavac govori kako bude sad kroz par dana ali nista...pa me zanima,što mi je sad ciniti,tj njoj,da li postoji neka prijava i koliko se može od toga ocekivati??...jedan sam od onih koji zele pravdu pod svaku cijenu a to je nazalost u ovoj maloj drzavici prava rijetkost...hvala...lp...
lion-heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 22:59   #3788
Quote:
lion-heart kaže: Pogledaj post
Bok Forumaši...ovako,imam pitanje.....djevojka mi je radila u jednom kaficu preko studentskog ugovora,međutim nakon tri mjeseca zbog ne slaganja sa ponuđenim radnim vremenom ,dala je otkaz....radila je cijeli 12. mjesec te joj jos nisu nista isplatili,u par navrata poslodavac govori kako bude sad kroz par dana ali nista...pa me zanima,što mi je sad ciniti,tj njoj,da li postoji neka prijava i koliko se može od toga ocekivati??...jedan sam od onih koji zele pravdu pod svaku cijenu a to je nazalost u ovoj maloj drzavici prava rijetkost...hvala...lp...
Da li su joj ispunili ugovor? Ako je ugovor ispunjen i fakturiran odeš kod ravnateljice i ispuniš formular za tužbu. Oni tuže firmu i ako ne plate ide ovrha i prisilna isplata. U svojih 17 godina studiranja imao sam xy tužbi i svaka se završila pozitivno. Ako joj nisu ispunili ugovor, odeš na onaj šalter skroz lijevo i tamo ispuniš jedan drugi formular. Nakon toga ide opomena poslodavcu da ispuni ugovor jer je zakonski rok za to 14 dana. Ako ni onda ne ispune ugovor sc sam pokreće tužbu. U svakom slučaju tužbe uvijek prolaze, nitko se ne može izvući a da ne plati
tmarkulincic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 11:11   #3789
Quote:
tmarkulincic kaže: Pogledaj post
Da li su joj ispunili ugovor? Ako je ugovor ispunjen i fakturiran odeš kod ravnateljice i ispuniš formular za tužbu. Oni tuže firmu i ako ne plate ide ovrha i prisilna isplata. U svojih 17 godina studiranja imao sam xy tužbi i svaka se završila pozitivno. Ako joj nisu ispunili ugovor, odeš na onaj šalter skroz lijevo i tamo ispuniš jedan drugi formular. Nakon toga ide opomena poslodavcu da ispuni ugovor jer je zakonski rok za to 14 dana. Ako ni onda ne ispune ugovor sc sam pokreće tužbu. U svakom slučaju tužbe uvijek prolaze, nitko se ne može izvući a da ne plati
hvala....
lion-heart is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 13:51   #3790
Pozdrav! Zanimalo me, ako ima netko kakve informacije, koja je satnica za studente u novinama 24h? I ako ima kakvih iskustava rada preko student servisa tamo, kao sto su npr. uvjeti rada, koliko se radi, kad isl... Hvala vam svima unaprijed na bilo kakvim informacijama!
Babarooga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 17:55   #3791
Ako je itko radio na Dancestar projektu neka mi se javi na pm, imam par pitanja!
PeroDjetlić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 23:07   #3792
Pozdrav imam pitanje )

Moze li se produziti clanstvo u SC-u i uz predocenje indeksa ili bas moram imati onu potvrdu s faksa?
Enna2712 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 17:45   #3793
Exclamation

Quote:
Enna2712 kaže: Pogledaj post
Pozdrav imam pitanje )

Moze li se produziti clanstvo u SC-u i uz predocenje indeksa ili bas moram imati onu potvrdu s faksa?

Hej

Treba ti potvrda, što potvrđuje i njihov navod na webu, a glasi:

ZA PRODUŽENJE ČLANSTVA POTREBNO JE:
  • članska iskaznica Student servisa, na uvid
  • uvjerenje o statusu redovitog studenta za tekuću akademsku godinu
  • studentsku iskaznicu, na uvid; vidi Pravilnik o studentskoj ispravi

    Nezaposlene osobe koje su završile studij, a bili su učlanjeni, trebaju priložiti presliku diplome (izvornik na uvid) ili potvrdu o diplomiranju-izvornik.
__________________
Life begins on the other side of despair. - JP Sartre
Canis lycaon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 22:58   #3794
Quote:
Canis lycaon kaže: Pogledaj post
Hej

Treba ti potvrda, što potvrđuje i njihov navod na webu, a glasi:

ZA PRODUŽENJE ČLANSTVA POTREBNO JE:
  • članska iskaznica Student servisa, na uvid
  • uvjerenje o statusu redovitog studenta za tekuću akademsku godinu
  • studentsku iskaznicu, na uvid; vidi Pravilnik o studentskoj ispravi

    Nezaposlene osobe koje su završile studij, a bili su učlanjeni, trebaju priložiti presliku diplome (izvornik na uvid) ili potvrdu o diplomiranju-izvornik.
Zvala danas u SC - moze se i bez potvrde ali treba donijeti i indeks i iksicu
Enna2712 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 18:36   #3795
Thumbs up

Quote:
Enna2712 kaže: Pogledaj post
Zvala danas u SC - moze se i bez potvrde ali treba donijeti i indeks i iksicu
Etogac! Drago mi je da je problem riješen.

Iako, mogli bi oni to što su ti rekli - i napisati.
__________________
Life begins on the other side of despair. - JP Sartre
Canis lycaon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 17:29   #3796
Oi ljudi.
Jedno pitanje za slučaj da je netko upoznat.
Jel' ima negdje baš propisani postotak / fiksni iznos za povećanje satnice za rad noću / nedjeljom / blagdanom?
Znam da piše onaj dio o tome u ugovoru:

Quote:
Cijena za noćni rad, rad nedjeljom i rad na državne blagdane uvećava se sukladno pozitivnim propisima RH
Ali nigdje nisam našao točan podatak.
Radim skoro pa samo noćnu smjenu u jednom poduzeću i moglo bi se reći da su to teži fizički poslovi, ali mislim da je satnica relativno mala. Tek 2kn po satu viša nego satnica za vrijeme dana.

I također - kako računati onda noćnu smjenu kad radim subotom? Ipak je to 6 sati odrađenih u nedjelju - a satnica ista kao i u ostatku tjedna...
mcuki52 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 18:19   #3797
Znači dao sam otkaz, odfurao ispunjene ugovore u student servis, odfurao račune u firmu, ali me lik nakon 15 dana još nije isplatio.
Šta da radim? Ima li tko kakvih iskustava?
Ne znam je l' bitno, ali radi se o Rijeci.
__________________
<švrakopis>
</švrakopis>
alchajmer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 18:23   #3798
Quote:
alchajmer kaže: Pogledaj post
Znači dao sam otkaz, odfurao ispunjene ugovore na za Trsat, odnio račune u firmu, ali mi like nakon 15 dana nije isplatio.
Šta da radim? Ima li tko kakvih iskutava.
Ne znam je l' bitno, ali radi se o Rijeci.
Ne znam kako to funkcionira ali ja sam čekao plaću skoro mjesec dana nakon što sam dao otkaz, jer sam otišao sredinom mjeseca. Ako ti nije hića strpi se još malo, ako je, probaj ih nazvati pa pitaj.

Sent from my Digitron using Tapatalk
__________________
Secrets don’t sleep till they’re took to the grave.
Johnny0160 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:39   #3799
Ako si odnio račun u firmu, onda većina toga ovisi o njima i koji im je princip isplate.
Moj poslodavac meni isplati isti dan kad im donesem račun, ali to zato jer šefica odma kad je u uredu pusti nalog. I taj dan ili idući su mi novci na računu (to ovisi o SC-u koliko brzo odrade prijenos, ali je sve brzo, radi se o SCZG). I to kod mene može biti praktički bilo koji dan jer tako funkcioniramo. Imam sreće pa sve ok funkcionira :kuckucostol:
Neke firme imaju isplatu 15., neke na kraju mjeseca, sve ovisi. Ako su ti već koji put isplatili, onda znaš na koji način funkcioniraju. Ako nisu i sumnjivo ti je, onda imam isti savjet koji ti je dao Johnny0160.
__________________
Postoji plan da te anđeli ukradu, ili bar na čas da te vrate meni.. <3
bony4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:08   #3800
Pošto sam se z prošlu plaću morao navlačiti s poslodavcem 2 mjeseca, principa nekog nema
__________________
<švrakopis>
</švrakopis>
alchajmer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:12.